Mēs izmantojam sīkdatnes, lai dotu jums labāko iespējamo pieredzi mūsu mājas lapā. Turpinot pārlūkot šo vietni, jūs dodat piekrišanu izmantot sīkfailus. Lai iegūtu sīkāku informāciju un mainītu uzstādījumus, lūdzu lasiet vairāk saitē Privātuma politika.
Vairāk informācijas Akceptēt
79% no Admiral Markets UK Ltd. privātajiem ieguldītājiem savos kontos zaudē naudu, veicot CFD tirdzniecību. CFD ir sarežģīti finanšu instrumenti un tiem ir augsts risks attiecībā uz strauju naudas zaudēšanu sviras finansējuma dēļ. 79% no Admiral Markets UK Ltd. privātajiem ieguldītājiem savos kontos zaudē naudu, veicot CFD tirdzniecību. Jums būtu jāapsver tas, vai izprotat, kā CFD darbojas, un vai jūs varat atļauties uzņemties augsto naudas zaudēšanas risku. expand_more

ASV un Ķīnas attiecības pasliktinās

Augusts 12, 2019 10:53

Īsumā par jaunumiem vietnē youtube:
Spied ABONĒT!

Pagājušā nedēļā finanšu tirgos saglabājās spriedze, jo ekonomiskie dati pasliktinājās un ASV un Ķīnas attiecības turpināja saasināties. ASV prezidents Tramps saglabāja agresīvu nostāju tirdzniecības sarunās, bet Ķīna ļāva savas valūtas vērtībai noslīdēt vēl zemāk (USDCNH > 7), kā rezultātā Tramps aizliedza ASV valdībai iegādāties jebkādas Huawei preces un mudināja FED samazināt procentu likmes par 100 bāzes punktiem jeb veselu procentu.

Tikmēr citas Centrālās bankas arī samazināja procentu likmes: Jaunzēlandes, Indijas, Taizemes un Filipīnu.

ASV

Ekonomisko datu nebija daudz, bet tie paši neuzrādīja pozitīvas izmaiņas. Investori vēroja pakalpojumu sektora PMI, kurš nokrita līdz 53,7 punktiem (zemākais līmenis kopš 2016. gada), kas norāda uz pakalpojuma sektora izaugsmes palēnināšanos kopā ar ražošanas sektoru. Ražotāju cenu indekss uzrādīja 1,7% gada laikā, kas arī ir zemākais rādītājs kopš 2016. gada, norādot uz zemāku inflāciju kā gaidīts. Kopumā ASV dati ir salīdzinoši pesimistiski un tirgus dalībnieki sagaida, ka FED šogad vēl vismaz 2 reizes samazinās procentu likmes, lai stimulētu ekonomiku.

Galveno akciju indeksu vērtība samazinājās, lai gan tie saglabājās virs 200 dienu slīdošā vidējā. Vismazāko lejupslīdi uzrādīja S&P500, zaudējot tikai 0,5% vērtības, kamēr Nasdaq Composite noslīdēja 0,6% zemāk un DJI30 0,8% zemāk. Sakarā ar tirdzniecības karu un negatīvu uzņēmēju noskaņojumu investori sagaida ASV uzņēmumu ienākumu samazināšanos. Otrajā ceturksnī 77% S&P500 uzņēmumu uzrādīja -1% gada izmaiņas peļņā par vienu akciju, pamatojoties uz FactSet datiem. Ja atlikušās kompānijas uzrāda līdzīgus rezultātus, tad šis būs otrais negatīvais ceturksnis kopš 2016. gada sākumā, signalizējot recesiju ASV uzņēmumu ienākumos. Ņemot vērā šo situāciju, investoriem ir īpaši rūpīgi jāizvērtē savas stratēģijas un jābūt gataviem straujām vērtības izmaiņām.

ASV obligāciju tirgū atšķirība starp 2 un 10 gadu obligācijām samazinājās no 0,15% līdz 0,08%, kamēr atšķirība starp 3 mēnešu un 10 gadu obligācijām kļuva vēl negatīvāka: -0,27%. Kopumā 10 gadu obligācijas uzrādīja pieaugošu pieprasījumu un ienesīgums samazinājās no 1,83% līdz 1,73%, lai gan vienā brīdī sasniedza pat 1,60%.

Eiropa

Galvenā valūtu pāra EUR/USD vērtība pieauga līdz 1,120 punktu līmenim, bet nespēja nostabilizēties virs 1,120. Eiropas politiskā situācija saasinājās, jo Itālijā radās domstarpības valdības koalīcijā, kā rezultātā, visdrīzāk, gaidāmas jaunas vēlēšanas. Itālijas 10 gadu obligāciju ienesīgums pieauga par 20% no 1,5% līdz 1,8%.

Ekonomiskie dati nebija daudzsološi, un Vācijas rūpnieciskās ražošanas apjomi samazinājās par 1,5%, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi. Tā kā Vācija ir Eiropas lielākā ekonomika, kura importē daudz preces no mazākām valstīm, ekonomikas lejupejas trends noteikti ietekmēs arī citas valstis. Arī Vācijas obligāciju tirgus "sūta" sliktas ziņas, jo 10 gadu obligāciju ienesīgums sasniedza -0,6%, kas ir zemāk par ECB noteikto -0,4% depozītu likmi. EUR/USD tirdzniecības nedēļu noslēdza 0,8% zemāk.

Lielbritānija

Lielbritānijas mārciņa uzrādīja sliktāko rezultātu starp attīstīto valstu valūtām. Nebija būtisku jaunumu saistībā ar "Brexit", bet investorus pārsteidza sliktāki ekonomiskie dati. Otrajā ceturksnī IKP samazinājās par 0,2%, salīdzinot ar pirmo ceturksni. Ekonomiskā lejupslīde bija pārsteigums vairākiem investoriem un izraisīja lejupslīdi piektdienas tirdzniecības sesijā. Kamēr pakalpojumu sektors neuzrādīja nekādu izaugsmi, rūpniecības sektora rādītāji samazinājās par 0,6% gada laikā. GBP/USD tirdzniecības nedēļu noslēdza 1,1% zemāk.

Japāna

USD/JPY valūtu pāra vērtība pagājušajā nedēļā sasniedza jaunu zemāko punktu 18 mēnešu periodā. Japānas ekonomiskie dati bija salīdzinoši labi: otrajā ceturksnī ekonomika auga par 1,8% un mājsaimniecību patēriņš pieauga par 2,7% gada laikā. USD/JPY tirdzniecības nedēļu noslēdza 0,8% zemāk.

Ķīna

Galvenā Ķīnas akciju indeksa Shanghai Composite vērtība samazinājās par 3,3%, izlaužoties zem 3 mēnešu tirdzniecības kanāla un nostiprinājās zem 200 dienu slīdošā vidējā. Ķīniešu bankas un to stabilitāte ir viens no galvenajiem lejupslīdes iemesliem, jo valdība pēdējā laikā ir pārņēmusi vairākas bankas. Pagājušajā nedēļā Ķīna paziņoja par Heng Feng bankas, kurai ir aktīvi 100$ miljardu vērtībā, nacionalizāciju.

Izejvielas

Izejvielu tirgū WTI tipa jēlnaftas cena samazinājās par 2,6% līdz 54,2$ par barelu, bet metālu segmentā vara cena pieauga par 1%, alumīnija cena par 1,4%, bet dzelzs rūdas cenas samazinājās līdz 95$/t.

Uzņēmuma apskats - Walt Disney

Pagājušajā nedēļā ceturkšņa finanšu rezultātus paziņoja viena no pasaulē slavenākajām un lielākajām mediju un izklaides kompānijām: Walt Disney. Uzņēmums ir radījis ne tikai neskaitāmas filmas un multfilmas, bet arī pārvalda vairākus TV kanālus, piemēram, ESPN sports, National Geographic un ABC, kā arī izklaides parkus dažādās pasaules vietās. Svarīgi atzīmēt, ka Walt Disney nesen pārpirka Twenty-First Century Fox, kura saturs būs ļoti noderīgs Walt Disney biznesā, it īpaši konkurējot ar Netflix video straumēšanās segmentā.

Walt Disney otrajā ceturksnī uzrādīja 20,25$ miljardu lielus ienākumus, bet investori gaidīja 21,45$ miljardus. Koriģētā peļņa par 1 akciju bija 1,35$, kas ir daudz zemāk par tirgus prognozi: 1,72$. Uzņēmuma CEO finanšu rezultātus attaisnoja ar Twenty-First Century Fox iegādes izmaksām. Walt Disney akciju cena samazinājās par 5% pēc finanšu pārskatu paziņošanas, bet pēdējo 12 mēnešu laikā akciju cena ir pieaugusi par 36%. Uzņēmums maksā dividendes 1,3% apmērā.

Šonedēļ

Šī nedēļa iesāksies salīdzinoši mierīgi, jo nav ieplānoti svarīgi ekonomiskie dati. Otrdien investori vēros Eiropas un Vācijas ZEW indeksa rezultātus, Lielbritānijas darba tirgus rezultātus, kā arī ASV inflācijas rādītājus. Trešdiena sāksies ar svarīgiem datiem no Ķīnas: investīciju izmaiņas, mazumtirdzniecības un rūpnieciskās ražošanas apjomi. Ceturtdien gaidāmi Vācijas un Eiropas provizoriskie IKP izaugsmes rādītāji, kā arī Lielbritānijas inflācijas dati. Piektdien investori vēros Lielbritānijas un ASV mazumtirdzniecības datus.

Admiral MarketsAtruna: Sniegtie dati satur papildu informāciju attiecībā uz analīzi, prognozēm vai citiem datiem vai informāciju (turpmāk "analīzi"), kas publiskota Admiral Markets mājaslapā. Pirms investīciju lēmumu pieņemšanas, lūdzu, pievērsiet uzmanību sekojošam:

  1. Analītika publicēta tikai informatīviem mērķiem nav uzskatāma par personīgu piedāvājumu, ieteikumu vai aicinājumu pirkt vai pārdot jebkuru finanšu instrumentu.
  2. Jebkuru investīciju lēmumu klients veic pats. Admiral Markets nav uzskatāms par atbildīgu jebkuru zaudējumu gadījumā, neskatoties uz to, vai lēmums ir vai nav balstīts uz analītiku.
  3. Jebkuru šādu analītiku sagatavo neatkarīgs analītiķis (turpmāk "Autors"), balstoties uz paša autora viedokli.
  4. Lai nodrošinātu klienta interešu aizstāvību, Admiral Markets apstiprinājusi attiecīgas iekšējās procedūras, lai novērstu un pārvaldītu interešu konfliktus.
  5. Lai nodrošinātu analītikas avotu uzticamību, tiek izmantoti visi iespējamie saprātīgie līdzekļi, lai nodrošinātu, ka visi analītikas avoti ir uzticami un visa informācija ir pilnīga, Admiral Markets negarantē šādas analītikas pareizību vai pilnību. Jebkuri minētie skaitļi saistīti ar pagātnes rezultātiem u nav attiecināmi uz nākotnes rezultātiem.
  6. Analītikas rezultāti nav uztverami kā garantija no Admiral Markets puses, ka klientam būtu jāgūst peļņa no šīm stratēģijām, vai ar tām saistītie zaudējumi būtu ierobežoti.
  7. Jebkurš vēsturisks sniegums, kas norādīts šajā publikācijā, nav uzskatāms kā garantija no Admiral Markets puses jebkādam turpmākam sniegumam. Finanšu instrumenta vērtība var gan pieaugt, gan sarukt, un šīs vērtības saglabāšana netiek garantēta.
  8. Analītikā iekļautās prognozes var tikt pakļautas papildus maksai, nodokļiem vai citām izmaksām, atkarībā no publikācijas. Admiral Markets sniegto pakalpojumu izcenojumi ir publiski pieejami Admiral Markets mājaslapā.

Kredītpleca produkti (tajā skaitā cenu starpības līgumi) ir spekulatīvas dabas un var radīt gan peļņu, gan zaudējumus. Pirms investīciju lēmumu pieņemšanas, aicinām konsultēties ar neatkarīgu finanšu padomnieku, lai pārliecinātos, ka izprotat saistītos riskus.