Admiral Markets Group sastāvā ir sekojošas kompānijas:

Admiral Markets Pty Ltd

Regulē Austrālijas vērtspapīru un investīciju komisija (ASIC)
Mājaslapa pieejama tikai angļu valodā
TURPINĀT

Admiral Markets Cyprus Ltd

Regulē Kipras vērtspapīru un biržu komisija (CySEC)
Mājaslapa pieejama tikai angļu valodā
TURPINĀT

Admiral Markets AS

Regulē Igaunijas finanšu uzraudzības iestāde (EFSA)
Mājaslapa pieejama tikai angļu valodā
TURPINĀT

Admiral Markets UK Ltd

Regulē Lielbritānijas Financial Conduct Authority (FCA)
TURPINĀT
Piezīme: aizverot šo logu neizvēloties kompāniju, jūs piekrītat turpināt ar FCA (Lielbritānija) regulāciju.
Piezīme: aizverot šo logu neizvēloties kompāniju, jūs piekrītat turpināt ar FCA (Lielbritānija) regulāciju.
Uzraudzība fca

"Brexit" termiņš tiek pagarināts līdz Helovīnam!

Aprīlis 15, 2019 12:29

Īsumā par jaunumiem vietnē youtube:

Pēc ekonomiskajiem datiem un Centrālo banku komentāriem, ASV dolāra vērtība palielinājās.

Pagājušajā nedēļā valūtu tirgū varēja sajust pozitīvu noskaņojumu. Ekonomiskie dati no Ķīnas bija pozitīvi un investori atļāvās uzelpot, uz mirkli aizmirstot par globālo ekonomisko lejupslīdi. Lielākās centrālās bankas demonstrēja konservatīvu monetāro politiku, kas pamudināja tirgus dalībniekus uzņemties lielākus riskus, pārdodot salīdzinoši drošo ASV dolāru.

Ekonomiskie dati no ASV mazliet sarūgtināja investorus, lai gan FRS komentāri veicināja optimismu, jo FOMC komitejas dalībnieki paziņoja, ka šogad procentlikmju paaugstināšana nav gaidāma, jo tirgū vēl arvien pastāv nenoteiktība saistībā ar Eiropas Savienību un tirdzniecības kariem. Viens no svarīgākajiem rādītājiem - inflācija -, sasniedza 1.9% gada laikā, bet bezdarbnieku pabalstu pietiekumu skaits ASV samazinājās līdz 50 gados zemākajam līmenim - 196 tūkstoši nedēļā. Tas nozīmē, ka pagājušajā mēnesī valsts darba tirgus atguva pozitīvu izaugsmi un atkal sasniedza biznesa cikla augstāko punktu.

Galvenais valūtu pāris EUR/USD atspoguļoja pieaugošu investoru riska apetīti, un tā valūtas kurss pieauga, atlecot no 20 mēnešu zemākā līmeņa. Ķīnas ekonomiskajiem dati bija būtiska ietekme, kas liecināja, ka likviditāte palielinās un ekonomiskā izaugsme turpinās, kas savukārt varētu pozitīvi iespaidot vienu no galvenajiem Ķīnas tirdzniecības partneriem - Vāciju. Ja šāda tendence apstiprināsies, visdrīzāk, ka gada vidū Eiropas ekonomiskie dati uzrādīs ekonomiskās situācijas atlabšanu un izraisīs īslaicīgu eiro vērtības pieaugumu. Eiropas rūpniecības dati uzrādīja 0.3% kritumu. Gaidāms, ka rūpnieciskā aktivitāte tuvākajos mēnešos stabilizēsies, īpaši Ķīnā, un tas var tirgū radīt optimismu un lielāku riska apetīti. Eiropā notika arī Centrālās bankas sanāksme, kurā tās dalībnieki teica, ka piedzīvojam būtisku ekonomikas lejupslīdi un viņi ir gatavi veikt papildu pasākumus ekonomikas stimulēšanai, bet tas neietekmēju eiro valūtas kursu. EUR/USD nedēļu noslēdza ar 0.8% vērtības pieaugumu.

Svarīgākais Āzijas valūtu pāris USD/JPY uzrādīja lielāku svārstīgumu. Nedēļas sākumā tā vērtība samazinājās zem 200 dienu slīdošā vidējā, lai gan nedēļas beigās atkal sasniedza 4 mēnešu augstāko līmeni. Ekonomisko datu bija maz un viens no svarīgākajiem - ražošanas pasūtījumu - samazinājās par 5.5% gada laikā un liecināja par turpmāku nozares lejupslīdi. USD/JPY noslēdza tirdzniecības nedēļu ar 0.3% vērtības pieaugumu.

Daudz jaunumu ap Lielbritānijas mārciņu, lai gan nedēļu tā noslēdza ar nelielām vērtības izmaiņām. Eiropas Savienība pagarināja "Brexit" vienošanās termiņu līdz oktobra beigām jeb Helovīnam -, līdz ar to Lielbritānijai nodrošinot iespēju izvairīties no ļaunākā scenārija - izstāšanās bez vienošanās. Arī citi ekonomiskie dati Lielbritānijā bija pozitīvi, IKP pieauga par 2.0% gadā, kamēr būvprojektu skaits pieauga par 3.3% un rūpnieciskā izlaide par 0.1%. GBP/USD tirdzniecības nedēļu noslēdza bez būtiskām izmaiņām.

Šī nedēļa sāksies mierīgi, un pirmdien nav plānoti nekādi svarīgi paziņojumi. Otrdien uzzināsim jaunākās Ķīnas nekustamo īpašumu cenas, Lielbritānijas darba tirgus tendences, Vācijas un Eiropas ZEW ekonomiskā indeksa rezultātus un arī jaunākos ASV ražošanas datus. Trešdiena sāksies ar nozīmīgiem datiem no Ķīnas - investori varēs uzzināt izaugsmes, mazumtirdzniecības un ražošanas datus. Mazliet vēlāk paziņos arī Lielbritānijas un Eiropas inflācijas datus. Ceturtdien uzmanība tiks pievērsta provizoriskajiem iepirkumu vadītāju indeksiem un Lielbritānijas mazumtirdzniecības apjomiem. Piektdien gatavosimies Lieldienām un lielākā daļa finanšu tirgu būs slēgti, tādēļ gaidāma zema volatilitāte.

Pēc Admiral Markets tirgus noskaņojuma datiem, EUR/USD pirkšanas pozīcijas atvēruši 32% investori (46 procentpunkti mazāk, salīdzinot ar pagājušo nedēļu). USD/JPY tikai 10% investoru atvērtas pirkšanas pozīcijas (17 procentpunkti mazāk, salīdzinot ar pagājušo nedēļu) un GBP/USD pārī 58% investoru sagaida izaugsmi (par 1 procentpunktu mazāk). Šādus tirgus datus uzskata par pretrunīgu indikatoru un visticamāk, ka EUR/USD un USD/JPY valūtu kursi palielināsies, kamēr GBP/USD vērtība varētu samazināties. Pozicionēšanās datu analīzei vienmēr vajadzētu būt saistītai ar fundamentālo analīzi un tehniskām aktualitātēm.

Avoti: bloomberg.com, reuters.com, Admiral Markets MT4 Supreme Edition, investing.com.

Akciju tirgos saglabājās pozitīva noskaņa

Pagājušajā nedēļa akciju tirgos saglabājās pozitīva noskaņa un investori turpināja iegādāties akcijas. Galvenie iemesli varētu būt Ķīnas ekonomiskie dati un Centrālo banku gatavība stimulēt ekonomiku. ASV akciju tirgū labāko rezultātu uzrādīja Nasdaq Composite, kura vērtība palielinājās par 0.6%, savukārt "sliktāko" rezultātu uzrādīja DJI 30 indekss, kura vērtība samazinājās par 0.1%. Galvenais akciju tirgus indekss S&P 500 pieauga par 0.5% līdz 2907 punktu atzīmei, kas ir augstākais līmenis kopš 2018. gada oktobra. Indeksam vajadzīgs vēl 1.3% vērtības pieaugums, lai sasniegtu visu laiku augstāko līmeni.

Neskatoties uz ekonomikas datiem, kas liecina par turpmāku ekonomiskās aktivitātes palēlināšanos, lielas cerības tiek liktas uz Ķīnas ekonomikas stimulēšanu un Centrālo banku apņēmību neļaut akciju tirgum drastiski samazināt vērtību. Jāņem vērā, ka šīs ir tikai tirgu dalībnieku prognozes, un, ja ekonomikas dati neatspoguļos izaugsmi, sagaidāma būtiska akciju cenas korekcija, tāpēc akciju pircējiem vajadzētu būt īpaši uzmanīgiem.

Daudz uzmanības tika pievērsta datiem no Ķīnas - martā tika izsniegti 427$ miljardi jaunos aizdevumos un tas bija ievērojami vairāk, salīdzinot ar tirgus prognozēm. Tirgū tiek plaši spekulēts, ka Ķīnas valdība ievērojami palielina aizdevumu apjomus, lai saglabātu ekonomiskās aktivitātes līmeni, līdzīgi kā tas notika 2016. gadā. Būtiska problēma šādam risinājumam - aizdevumi apjomi pieaug ātrāk nekā ekonomiskie rezultāti, kas ilgtermiņā var veicināt juaņa vērtības lejupslīdi. Neskatoties uz to, pagājušajā dekādē ekonomikas stimulēšanas paņēmiens bija efektīvs un būtiski ietekmēja globālo izaugsmi, kas savukārt palielina investoru riska apetīti. Galvenā Ķīnas akciju indeksa Shanghai Composite vērtība samazinājās par 2%.

ASV obligāciju ienesīguma starpība starp 2 un 10 gadu obligācijām nemainīgi saglabājas 0.15% līmenī. Ienesīguma līkne visu nedēļu virzījās lejup, bet piektdien ienesīgums atkal palielinājās, saistībā ar Ķīnas radīto optimismu. Iespējams, ka nākamo nedēļu laikā ienesīgums sasniegs pretestības līmeni un investoriem vajadzēs izlemt, vai tā ir tikai īstermiņa ienesīguma korekcija vai lielākais pārmaiņas.

Preču tirgus ir izrādījis pretestību negatīvām globālām tendencēm un atspoguļo cerības ap Ķīnu. WTI tipa jēlnaftas cena palielinājās par 1.1% līdz 63.8$ par vienu barelu. ASV naftas produkcijas apmēri turpināja palielināties un sasniedza 12.2 miljonus barelu dienā. Kamēr ASV produkcija palielinās, Saūda Arābija samazina savus ražošanas apjomus un arī Krievija plāno samazināt produkciju. Metālu tirgū vara cena palielinājās par 1.8%, alumīnija cena samazinājās par 1%, bet dzelzs rūdas cena pieauga vēl vairāk - no 91$ līdz 94$ par vienu tonnu.

Starp dažādām nozarēm vislabāk gāja finanšu sektoram, kas uzrādīja 1.3% augšupeju, galvenokārt pateicoties lielajām bankām, kas uzrādīja labākus rezultātus, salīdzinot ar tirgus prognozēm. Izaugsmi demonstrēja arī pakalpojumu un tehnoloģiju uzņēmumi, kuru vērtība attiecīgi palielinājās par 1.1% un 0.9%. Vissliktākos rezultātus uzrādīja veselības aprūpes nozare, kur akciju cena samazinājās par 2.7%, bet preču nozarē akciju cena samazinājās par 0.4%.

Pagājušajā nedēļā ievērojama uzmanība tika pievērsta "Walt Disney" uzņēmumam. Tas ir viens no pasaulē vislabāk zināmajiem mediju un izklaides uzņēmumiem, kas piedāvā ne tikai lielu izvēli ar animētām multenēm un kino filmām, bet arī plašu klāstu ar TV kanāliem, piemēram ESPN, National Geographics un ABC. Uzņēmums pārvalda arī atrakciju parkus dažādās pasaules valstīs, kas ir veiksmīgi un rada peļņu uzņēmuma akcionāriem. Svarīgi atzīmēt, ka "Walt Disney" nesen iegādājās "Twenty-First Century Fox", kura video saturs būs ļoti noderīgs jaunu biznesa ideju attīstībai.

Pagājušajā nedēļā "Walt Disney" paziņoja, ka no novembra sāks video straumēšanas pakalpojumu, ko sauc par Disney+. Uzņēmums augšupielādēs tam piederošo saturu, un skatītāji varēs to aplūkot straumēšanas platformā. Paredzams, ka šī platforma būs galvenais Netflix konkurents, tāpēc piektdien Netflix akciju cena samazinājās par 4.5%. Disney+ maksās 7.99$ mēnesī, kas ir mazāk par Netflix lētāko alternatīvu.

Pēc paziņojuma par jauno produktu, "Walt Disney" akciju cena palielinājās par 11.5% līdz vēsturē augstākajam līmenim. Pēdējo 12 mēnešu laikā "Walt Disney" akciju cena ir pieaugusi par 30%.

Tirgo Forex

Atruna: Sniegtie dati satur papildu informāciju attiecībā uz analīzi, prognozēm vai citiem datiem vai informāciju (turpmāk "analīzi"), kas publiskota Admiral Markets mājaslapā. Pirms investīciju lēmumu pieņemšanas, lūdzu, pievērsiet uzmanību sekojošam:

  1. Analītika publicēta tikai informatīviem mērķiem nav uzskatāma par personīgu piedāvājumu, ieteikumu vai aicinājumu pirkt vai pārdot jebkuru finanšu instrumentu.
  2. Jebkuru investīciju lēmumu klients veic pats. Admiral Markets nav uzskatāms par atbildīgu jebkuru zaudējumu gadījumā, neskatoties uz to, vai lēmums ir vai nav balstīts uz analītiku.
  3. Jebkuru šādu analītiku sagatavo neatkarīgs analītiķis (turpmāk "Autors"), balstoties uz paša autora viedokli.
  4. Lai nodrošinātu klienta interešu aizstāvību, Admiral Markets apstiprinājusi attiecīgas iekšējās procedūras, lai novērstu un pārvaldītu interešu konfliktus.
  5. Lai nodrošinātu analītikas avotu uzticamību, tiek izmantoti visi iespējamie saprātīgie līdzekļi, lai nodrošinātu, ka visi analītikas avoti ir uzticami un visa informācija ir pilnīga, Admiral Markets negarantē šādas analītikas pareizību vai pilnību. Jebkuri minētie skaitļi saistīti ar pagātnes rezultātiem u nav attiecināmi uz nākotnes rezultātiem.
  6. Analītikas rezultāti nav uztverami kā garantija no Admiral Markets puses, ka klientam būtu jāgūst peļņa no šīm stratēģijām, vai ar tām saistītie zaudējumi būtu ierobežoti.
  7. Jebkurš vēsturisks sniegums, kas norādīts šajā publikācijā, nav uzskatāms kā garantija no Admiral Markets puses jebkādam turpmākam sniegumam. Finanšu instrumenta vērtība var gan pieaugt, gan sarukt, un šīs vērtības saglabāšana netiek garantēta.
  8. Analītikā iekļautās prognozes var tikt pakļautas papildus maksai, nodokļiem vai citām izmaksām, atkarībā no publikācijas. Admiral Markets sniegto pakalpojumu izcenojumi ir publiski pieejami Admiral Markets mājaslapā.

Kredītpleca produkti (tajā skaitā cenu starpības līgumi) ir spekulatīvas dabas un var radīt gan peļņu, gan zaudējumus. Pirms investīciju lēmumu pieņemšanas, aicinām konsultēties ar neatkarīgu finanšu padomnieku, lai pārliecinātos, ka izprotat saistītos riskus.


Risku atruna

CFD ir sarežģīti finanšu instrumenti un tiem ir augsts risks attiecībā uz strauju naudas zaudēšanu sviras finansējuma dēļ. 77% no Admiral Markets UK Ltd. privātajiem ieguldītājiem savos kontos zaudē naudu, veicot CFD tirdzniecību. Jums būtu jāapsver tas, vai izprotat, kā CFD darbojas, un vai jūs varat atļauties uzņemties augsto naudas zaudēšanas risku.