76% no Admiral Markets UK Ltd. privātajiem ieguldītājiem savos kontos zaudē naudu, veicot CFD tirdzniecību. CFD ir sarežģīti finanšu instrumenti un tiem ir augsts risks attiecībā uz strauju naudas zaudēšanu sviras finansējuma dēļ. 76% no Admiral Markets UK Ltd. privātajiem ieguldītājiem savos kontos zaudē naudu, veicot CFD tirdzniecību. Jums būtu jāapsver tas, vai izprotat, kā CFD darbojas, un vai jūs varat atļauties uzņemties augsto naudas zaudēšanas risku.

Admiral Markets Group sastāvā ir sekojošas kompānijas:

Admiral Markets Pty Ltd

Regulē Austrālijas vērtspapīru un investīciju komisija (ASIC)
Mājaslapa pieejama tikai angļu valodā
TURPINĀT

Admiral Markets Cyprus Ltd

Regulē Kipras vērtspapīru un biržu komisija (CySEC)
TURPINĀT

Admiral Markets AS

Regulē Igaunijas finanšu uzraudzības iestāde (EFSA)
Mājaslapa pieejama tikai angļu valodā
TURPINĀT

Admiral Markets UK Ltd

Regulē Lielbritānijas Financial Conduct Authority (FCA)
TURPINĀT
Piezīme: aizverot šo logu neizvēloties kompāniju, jūs piekrītat turpināt ar FCA (Lielbritānija) regulāciju.
Piezīme: aizverot šo logu neizvēloties kompāniju, jūs piekrītat turpināt ar FCA (Lielbritānija) regulāciju.
Uzraudzība CySEC fca

Centrālās bankas un kvantitatīvā mīkstināšana

Jūnijs 25, 2019 12:03

Īsumā par jaunumiem vietnē youtube:

Pagājušā nedēļa bija ļoti nozīmīga investoriem valūtu tirgū. Lielākās Centrālās bankas rīkoja monetārās politikas sanāksmes un deva mājienus par gaidāmajām izmaiņām. Visām bankām bija ļoti līdzīga nostāja un tās norādīja uz turpmāku ekspansīvu monetāro politiku, zemākām procentlikmēm un kvantitatīvo mīkstināšanu, lai stimulētu ekonomikas izaugsmi. Šādi komentāri palielināja investoru riska apetīti, kā rezultātā riskantāku aktīvu vērtība palielinājās, bet ASV dolāra cena noslīdēja līdz 3 mēnešu zemākajam līmenim.

Svarīgākajā notikumā - FRS sanāksmē - bankas locekļi neizmainīja procentlikmes, bet no paziņojuma izņēma frāzes, kas saistītas ar pacietību, runājot par ekonomikas tendencēm. Investori šīs izmaiņas uzskatīja par sākotnējiem soļiem pirms procentlikmju samazināšanas un tirgus piešķir 80% iespēju, ka jūlijā tiks samazinātas procentlikmes.

Centrālo banku komentāri mudināja investorus palielināt savas pozīcijas riskantākos aktīvos, kā rezultātā akciju tirgu vērtība būtiski palielinājās. Arī politiskie notikumi bija labvēlīgi akciju tirgum, jo Donalds Tramps piekrita tikties ar Ķīnas prezidentu G20 samita laikā, lai apspriestu tirdzniecības darījumu. ASV prezidents pieturējās pie diplomātiskas pieejas ar Irānu, pēdējo mēnešu laikā saasinoties abu valstu attiecībām.

ASV

Ekonomiskie dati ASV bija dalīti. Provizoriskais ražošanas PMI turpināja samazināties no 50,5 līdz 50,1 punktam, kas ir būtisks līmenis, kurš nodala ekonomikas ekspansiju un saraušanos. Jaunākie dati liecina, ka uzņēmumi ir diezgan pesimistiski par nākamajiem mēnešiem un redz ierobežotas izaugsmes iespējas. Svarīgi, ka ASV bija galvenais izaugsmes avots starp attīstītajām valstīm un noskaņojuma pasliktināšanās ASV apdraud visas pasaules ekonomiku. Bezdarbnieku pabalsta pieteikumu skaits saglabājās nemainīgs - 216 tūkstoši.

Lielākie ASV akciju indeksi sasniedza jaunus augstākos līmeņus. Labāko sniegumu uzrādīja Nasdaq Composite (+3,0%), DJI30 pieauga par 2,4%, bet populārākā akciju indeksa - S&P 500 - vērtība palielinājās par 2,2% līdz 2950 punktiem. Nākamās nedēļas būs īpaši svarīgas, jo investori sekos līdzi cenu pieaugumam, ņemot vērā, ka šis ir jau trešais mēģinājums sasniegt jaunas virsotnes. Pēdējās reizes indeksi sasniedza mazliet augstāku vērtību, un pēc tam atkal atkāpās, neradot būtisku augšupejas trendu.

ASV obligāciju ienesīguma atšķirība starp 2 un 10 gadu obligācijām pieauga līdz 0,29%. 10 gadu obligāciju ienesīgums būtiski nemainījās un saglabājās ap 2 mēnešu zemākajiem līmeņiem. Interesanti, ka pēdējās nedēļas strauji samazinās 3 mēnešu obligāciju ienesīgums - no 2,45% līdz 2,11%. Šī tendence palielina spiedienu ASV Centrālajai bankai samazināt procentlikmes.

Eiropa

EUR/USD valūtu pāra kurss palielinājās, un tas atspoguļoja palielinātu riska apetīti investoru vidū, it īpaši pēc FRS sanāksmes. Tomēr ekonomikas dati Eiropā saglabājās diezgan pesimistiski un neuzrādīja situācijas uzlabošanos. Provizoriskais ražošanas PMI Vācijā bija 45,5 punkti un Eiropā 47,8 punkti, saglabājoties zem 50 punktu neitralitātes līmeņa. Inflācija gada laikā Eiropā sasniedz 1,2%, ZEW indekss noslīdēja līdz -20,2 punktiem, kas ir zemākais līmenis kopš 2012. gada. Svarīgi atzīmēt, ka pagājušajā nedēļā notika arī Eiropas Centrālās bankas sanāksme, kurā tika minēta iespēja vēl vairāk samazināt procentlikmes un atkal uzsākt kvantitatīvo mīkstināšanu, lai stimulētu ekonomiku. Vācijas 10 gadu obligāciju ienesīgums samazinājās līdz jaunam zemākajam līmenim (-0,28%). EUR/USD tirdzniecības nedēļu noslēdza 1,4% augstāk.

Lielbritānija

Lielbritānijas mārciņas vērtība pret ASV dolāru, salīdzinot ar citām attīstītām valstīm, pieauga tikai mazliet. Tirgū joprojām valda nenoteiktība, jo investori meklē mājienus par nākamo premjerministru. Inflācija bija 2% gada laikā un mazumtirdzniecības apjomi gada laikā palielinājās par 2,3%. Centrālā banka nemainīja procentlikmes, visiem dalībniekiem balsojot pret izmaiņām. GBP/USD tirdzniecības nedēļu noslēdza 1,2% augstāk.

Japāna

USD/JPY vērtība pēc FRS sanāksmes samazinājās līdz zemākajam līmenim kopš 2018. gada aprīļa. Japānas Centrālā banka nemainīja savu monetāro politiku, kas mudināja investorus pirkt jēnu un pārdot ASV dolāru. Japānas eksporta apjomi gada laikā ir samazinājušies par 7,8% un šis ir jau sestais mēnesis pēc kārtas, kad eksporta apjomi samazinās un tas rada drūmu perspektīvu pasaules ekonomikai. Japānas inflācija gada laikā sasniedza 0,7% un USD/JPY tirdzniecības nedēļu noslēdz 1,1% zemāk.

Ķīna

Ķīnas lielākā akciju indeksa Shanghai Composite vērtība palielinājās par 4,2%, lielāko pieaugumu uzrādot pēc FRS sanāksmes. Pagājušajā nedēļā netika publicētu būtiski ekonomikas dati.

Izejvielu tirgus

Preču/izejvielu tirgū dinamika bija pozitīva. WTI tipa jēlnaftas cena palielinājās par 9,7% līdz 57,6$ par barelu. Galvenais katalizators bija notikums Irānā, kad tika notriekts ASV drons. Metālu segmentā cenu svārstības bija mērenas - alumīnija cena pieauga par 2,7%, vara cena par 2%, bet dzelzsrūdas cena palielinājās līdz 110$/t.

Uzņēmuma apskats - Carnival Corporation

Pagājušajā nedēļā finanšu rezultātus paziņoja starptautiskā ASV un Lielbritānijas ceļojumu kompānija "Carnival Corporation". Šis ir lielākais kruīza operators pasaulē, ņemot vērā apkalpoto pasažieru skaitu. Uzņēmums organizē kruīza ceļojumus visā pasaules un tam pieder aptuveni 50% kruīza tirgus. 2018. gada beigās Carnival darbojās ar 104 kuģiem un pastāvīgi apmeklēja 700 ostas. Uzņēmums ir pasūtījis vēl 21 jaunu kruīza kuģi, kuri tiks vienmērīgi piegādāti līdz 2025. gadam.

Carnival ceturkšņa laikā guva 4,84$ miljardu ieņēmumus un pārspēja tirgus prognozes - 4,54$ miljardi. Ieņēmumi gada laikā pieauguši par 11% no 4,36$ miljardiem. Koriģētā peļņa par akciju bija 0,66$, kas bija augstāk par 0,61$ prognozi. Pēc finanšu rezultātu paziņošanas akciju cena samazinājās par apmēram 8% līdz 49$. Pēdējo 12 mēnešu laikā akciju cena ir samazinājusies par aptuveni 20%. Carnival izmaksā dividendes, kuru ienesīgums šobrīd ir 4,3%.

Šonedēļ

Nedēļa iesāksies visai mierīgi un tiks paziņoti Vācijas IFO indeksa dati. Otrdien investori pievērsīsies ASV patērētāju pārliecības indeksam, kas pēdējos mēnešos uzrāda labus rezultātus. Trešdien uzzināsim ASV ilglietojuma preču datus, bet ceturtdien nav ieplānoti nekādi svarīgi jaunumi. Piektdien tirgus dalībnieki sekos līdzi ekonomikas izaugsmei Lielbritānijā un cenu izmaiņām ASV. Jāpiezīmē, ka piektdien un sestdien Japānā norisinās G20 samits.

Admiral Markets
Atruna: Sniegtie dati satur papildu informāciju attiecībā uz analīzi, prognozēm vai citiem datiem vai informāciju (turpmāk "analīzi"), kas publiskota Admiral Markets mājaslapā. Pirms investīciju lēmumu pieņemšanas, lūdzu, pievērsiet uzmanību sekojošam:

  1. Analītika publicēta tikai informatīviem mērķiem nav uzskatāma par personīgu piedāvājumu, ieteikumu vai aicinājumu pirkt vai pārdot jebkuru finanšu instrumentu.
  2. Jebkuru investīciju lēmumu klients veic pats. Admiral Markets nav uzskatāms par atbildīgu jebkuru zaudējumu gadījumā, neskatoties uz to, vai lēmums ir vai nav balstīts uz analītiku.
  3. Jebkuru šādu analītiku sagatavo neatkarīgs analītiķis (turpmāk "Autors"), balstoties uz paša autora viedokli.
  4. Lai nodrošinātu klienta interešu aizstāvību, Admiral Markets apstiprinājusi attiecīgas iekšējās procedūras, lai novērstu un pārvaldītu interešu konfliktus.
  5. Lai nodrošinātu analītikas avotu uzticamību, tiek izmantoti visi iespējamie saprātīgie līdzekļi, lai nodrošinātu, ka visi analītikas avoti ir uzticami un visa informācija ir pilnīga, Admiral Markets negarantē šādas analītikas pareizību vai pilnību. Jebkuri minētie skaitļi saistīti ar pagātnes rezultātiem u nav attiecināmi uz nākotnes rezultātiem.
  6. Analītikas rezultāti nav uztverami kā garantija no Admiral Markets puses, ka klientam būtu jāgūst peļņa no šīm stratēģijām, vai ar tām saistītie zaudējumi būtu ierobežoti.
  7. Jebkurš vēsturisks sniegums, kas norādīts šajā publikācijā, nav uzskatāms kā garantija no Admiral Markets puses jebkādam turpmākam sniegumam. Finanšu instrumenta vērtība var gan pieaugt, gan sarukt, un šīs vērtības saglabāšana netiek garantēta.
  8. Analītikā iekļautās prognozes var tikt pakļautas papildus maksai, nodokļiem vai citām izmaksām, atkarībā no publikācijas. Admiral Markets sniegto pakalpojumu izcenojumi ir publiski pieejami Admiral Markets mājaslapā.

Kredītpleca produkti (tajā skaitā cenu starpības līgumi) ir spekulatīvas dabas un var radīt gan peļņu, gan zaudējumus. Pirms investīciju lēmumu pieņemšanas, aicinām konsultēties ar neatkarīgu finanšu padomnieku, lai pārliecinātos, ka izprotat saistītos riskus.