ASV un Ķīna G20 samitā vienojās par pamieru

Jūnijs 30, 2019 12:31

Īsumā par jaunumiem vietnē youtube:

Pagājušajā nedēļā investoru noskaņojums bija salīdzinoši mierīgs un neitrāls, un tirgus dalībnieki izvērtēja G20 samita notikumus, lielāko Centrālo banku viedokli un ekonomikas datu tendences.

G20 samitā, Japānā, satikās pasaules lielāko ekonomiku vadītāji un dažādas starptautiskas organizācijas. Ļoti svarīga bija tikšanās sestdien starp ASV prezidentu Donaldu Trampu un Ķīnas prezidentu Sjī Dzjiņpinu. Galvenais temats bija tirdzniecības līgums un abiem prezidentiem izdevās vienoties par pamieru un papildu laiku sarunām, kā arī to, ka tuvākajā laikā netiks ieviesti jauni tarifi. Jāpiezīmē, kā pēdējo reizi abi prezidenti tikās pirms pusgada Argentīnā un arī vienojās par pamieru.

ASV

Dati ASV, kā jau ierasts, bija dažādi. Investori vēroja patērētāju pārliecības indeksu, kura vērtībā, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, būtiski samazinājās, sasniedzot 121,5 punktus, kas ir zemākais līmenis kopš 2017. gada vidus. Tas nozīmē, ka pēdējos mēnešos redzētā indeksa izaugsme bija tikai "uz mirkli" un ASV ekonomiskā situācija turpina pasliktināties. Negatīvs noskaņojums ir atgriezies arī nekustamo īpašumu tirgū, par 0,8% samazinoties īpašumu pārdevējiem izteikto piedāvājumu skaitam, lai gan hipotekāro kredītu procentlikmes samazinājās.

Bezdarbnieku pabalsta pieteikumu skaits palielinājās no 216 līdz 227 tūkstošiem. Kopumā ekonomiskie indikatori turpina uzrādīt aktivitātes palēnināšanos, kas visdrīzāk izraisīs Centrālās bankas procentlikmju samazināšanu un investori ilgtermiņā atturēsies no riskantāku valūtu iegādes. Tirgus dalībnieki ir gandrīz 100% pārliecināti, ka ASV Centrālā banka jūlija beigās samazinās procentlikmes.

Galveno ASV akciju indeksu vērtība mazliet samazinājās un atkāpās no augstākajiem līmeņiem. Sliktāko rezultātu uzrādīja Dow 30 (-0,45%) un Nasdaq Composite zaudēja 0,3% no savas vērtības. Populārākais akciju indekss - S&P500 - nokrita 0,3% līdz 2942 punktiem. Ja politiķi turpinātu demonstrēt progresu tirdzniecības sarunās, akciju tirgi iespējams sasniegtu jaunus optimisma līmeņus, bet jāņem vērā, ka ekonomiskie dati vēl arvien uzrāda negatīvas tendences un pastāvīgi pasliktinās.

ASV obligāciju ienesīguma atšķirība starp 2 un 10 gadu obligācijām samazinājās no 0,29% līdz 0,24%. 10 gadu ASV obligāciju ienesīgums nokrita līdz 2,00% un atradās ap 2 gadu zemāko līmeni. Tikmēr 3 mēnešu obligāciju ienesīgums mazliet palielinājās līdz 2,10%. Šī tendence turpina "spiest" ASV Centrālo banku samazināt procentlikmes. Interesanti, ka augošais pieprasījums pēc drošiem aktīviem palielina obligāciju cenu un šobrīd pasaulē ir 13$ triljoni obligāciju, kuru ienesīgums ir negatīvs. Šis cipars nesen atkal sasniedza augstākos līmeņus, jo tirgus dalībnieki atkal sāka apspriest negatīvas ekonomiskās tendences.

Eiropa

Galvenā valūtu pāra EUR/USD vērtība mazliet palielinājās, svārstoties ap 3 mēnešu augstāko līmeni, bet to vairāk izraisīja pieaugoša riska apetīte starptautiskajos tirgos, nevis Eiropas ekonomiskie dati, kuri saglabājās negatīvi un uzrādīja pasliktinātas prognozes. Vācija IFO indekss samazinājās līdz 97,4 punktiem, kas ir zemākais līmenis kopš 2014. gada decembra.

Jāpiezīmē, ka gandrīz visi indeksi, kuri aprēķina tirgus dalībnieku prognozes, ir samazinājušies līdz 2014. un 2015. gadu zemākajiem līmeņiem, kamēr noskaņojums Eiropā ir īpaši negatīvs un ekonomiskie turpina to atspoguļot. Vācijas 10 gadu obligāciju ienesīgums samazinājās līdz jaunam rekordam (-0,32%) un EUR/USD tirdzniecības nedēļu noslēdza 0,2% augstāk.

Lielbritānija

Lielbritānijas mārciņas vērtība mazliet samazinājās, saglabājoties neziņai par premjerministra vēlēšanām un "Brexit". Ekonomiskie dati bija jaukti - gada IKP izaugsme bija 1,8%, bet uzņēmumu investīcijas gada laikā samazinājās par 1,5%, kas ir jau ceturtais ceturksnis pēc kārtas, norādot uz pasīvu uzņēmumu vadītāju nostāju, kamēr "Brexit" situācijas atrisinājums nav redzams. GBP/USD tirdzniecības nedēļu noslēdza 0,3% zemāk.

Japāna

Ekonomisko datu nebija daudz, bet mazumtirdzniecības apjomi uzrādīja 1,2% izaugsmi gada laikā, bet provizoriskie apstrādes rūpniecības apjomi samazinājās par 1,8% gada laikā. Kopumā Japānā saglabājās pēdējo sešu mēnešu tendence, dažādu nozaru datiem uzrādot palēnināšanos. USD/JPY vērtība atguvās no 14 mēnešu zemākā līmeņa un pieauga par 0,4%.

Izejvielu tirgus

Arī izejvielu tirgū investoru sentimentu bija grūti izprast. WTI tipa jēlnaftas cena pieauga par 1,3% līdz 58,2$ par barelu. Būtisks cenu pieaugums bija vērojams, kad ASV naftas uzkrājumi nesasniedza prognozētos ciparus, bet gan 2016. gada zemāko līmeni. Metālu segmentā vara cena pieauga par 0,6%, alumīnija cena pieauga par 2,5%, bet dzelzsrūdas cena saglabājās stabila - 110$/t.

Uzņēmuma apskats - FedEx

Pagājušajā nedēļa ceturkšņa finanšu rezultātus paziņoja ASV kurjerpasta kompānija FedEx. Uzņēmuma nosaukums ir saīsinājums no iepriekš izmantotā nosaukuma - Federal Express. Uzņēmums kļuva par vienu no pirmajiem, kas piedāvāja tās pašas dienas piegādi un paciņu izsekošanu. Šobrīd uzņēmumam katru mēnesi ir apmēram 55 miljoni unikālu klientu un dienas laikā tiek piegādāti 15 miljoni paciņu. Piegādes procesā ir iesaistītas vairāk kā 650 lidmašīnas, 180 tūkstoši kravas auto un citi kravas transportlīdzekļi.

FedEx šajā ceturksnī uzrāda 17,8$ miljardu lielus ieņēmumus, kas saskan ar tirgus dalībnieku prognozēm. Ieņēmumi pieauga par 2,9%, salīdzinot ar to pašu ceturksni gadu iepriekš. Koriģētā peļņa par vienu akciju bija 5,01$ un pārsniedza ekspertu prognozes (4,81$). Uzņēmuma vadītāji arī atjaunoja 2019. gada prognozes. Balstoties uz starptautiskās tirdzniecības spriedzi, samazinās sūtījumu apjoms, kas, savukārt, samazina FedEx peļņu, un uzņēmuma vadītāji samazināja peļņas prognozes jau trešo reizi, sagaidot viencipara negatīvu izaugsmi gada griezumā. Šis ir labs indikators, kas dod vairāk informācijas par pieaugoša ASV un Ķīnas tirdzniecības kara ietekmi uz uzņēmumiem un to peļņu, kā arī drūmu ekonomikas perspektīvu.

Šonedēļ

Šī nedēļa iesāksies ar jaunumiem no Āzijas. Pirmdien investori vēros Dienvidkorejas eksporta apjomu datus un ražošanas PMI indeksus lielākajās ekonomikās. Otrdien tiks paziņoti Vācijas mazumtirdzniecības dati, bet trešdien sagaidāmi ASV starptautiskās tirdzniecības dati un nacionālie tirgi būs slēgti Neatkarības dienas dēļ. Ceturtdien investoru uzmanība būs pievērsta Eiropas mazumtirdzniecības datiem, kamēr ASV tirgi būs slēgti. Piektdien uzzināsim svarīgākos ASV nodarbinātības datus - NFP!


Atruna: Sniegtie dati satur papildu informāciju attiecībā uz analīzi, prognozēm vai citiem datiem vai informāciju (turpmāk "analīzi"), kas publiskota Admiral Markets mājaslapā. Pirms investīciju lēmumu pieņemšanas, lūdzu, pievērsiet uzmanību sekojošam:

  1. Analītika publicēta tikai informatīviem mērķiem nav uzskatāma par personīgu piedāvājumu, ieteikumu vai aicinājumu pirkt vai pārdot jebkuru finanšu instrumentu.
  2. Jebkuru investīciju lēmumu klients veic pats. Admiral Markets nav uzskatāms par atbildīgu jebkuru zaudējumu gadījumā, neskatoties uz to, vai lēmums ir vai nav balstīts uz analītiku.
  3. Jebkuru šādu analītiku sagatavo neatkarīgs analītiķis (turpmāk "Autors"), balstoties uz paša autora viedokli.
  4. Lai nodrošinātu klienta interešu aizstāvību, Admiral Markets apstiprinājusi attiecīgas iekšējās procedūras, lai novērstu un pārvaldītu interešu konfliktus.
  5. Lai nodrošinātu analītikas avotu uzticamību, tiek izmantoti visi iespējamie saprātīgie līdzekļi, lai nodrošinātu, ka visi analītikas avoti ir uzticami un visa informācija ir pilnīga, Admiral Markets negarantē šādas analītikas pareizību vai pilnību. Jebkuri minētie skaitļi saistīti ar pagātnes rezultātiem u nav attiecināmi uz nākotnes rezultātiem.
  6. Analītikas rezultāti nav uztverami kā garantija no Admiral Markets puses, ka klientam būtu jāgūst peļņa no šīm stratēģijām, vai ar tām saistītie zaudējumi būtu ierobežoti.
  7. Jebkurš vēsturisks sniegums, kas norādīts šajā publikācijā, nav uzskatāms kā garantija no Admiral Markets puses jebkādam turpmākam sniegumam. Finanšu instrumenta vērtība var gan pieaugt, gan sarukt, un šīs vērtības saglabāšana netiek garantēta.
  8. Analītikā iekļautās prognozes var tikt pakļautas papildus maksai, nodokļiem vai citām izmaksām, atkarībā no publikācijas. Admiral Markets sniegto pakalpojumu izcenojumi ir publiski pieejami Admiral Markets mājaslapā.

Kredītpleca produkti (tajā skaitā cenu starpības līgumi) ir spekulatīvas dabas un var radīt gan peļņu, gan zaudējumus. Pirms investīciju lēmumu pieņemšanas, aicinām konsultēties ar neatkarīgu finanšu padomnieku, lai pārliecinātos, ka izprotat saistītos riskus.

Avatārs-Admirals
Admirals Viss vienā risinājums tēriņiem, ieguldījumiem un savu līdzekļu pārvaldībai

Vairāk nekā brokeris, Admirals ir tavu finanšu centrs, kurš piedāvā plašu finanšu produktu un pakalpojumu klāstu. Mēs esam radījuši "viss vienā" personīgo finanšu risinājumu līdzekļu ieguldījumiem, tēriņiem un pārvaldībai.