Mēs izmantojam sīkdatnes, lai dotu jums labāko iespējamo pieredzi mūsu mājas lapā. Turpinot pārlūkot šo vietni, jūs dodat piekrišanu izmantot sīkfailus. Lai iegūtu sīkāku informāciju un mainītu uzstādījumus, lūdzu lasiet vairāk saitē Privātuma politika.
Vairāk informācijas Akceptēt
79% no Admiral Markets UK Ltd. privātajiem ieguldītājiem savos kontos zaudē naudu, veicot CFD tirdzniecību. CFD ir sarežģīti finanšu instrumenti un tiem ir augsts risks attiecībā uz strauju naudas zaudēšanu sviras finansējuma dēļ. 79% no Admiral Markets UK Ltd. privātajiem ieguldītājiem savos kontos zaudē naudu, veicot CFD tirdzniecību. Jums būtu jāapsver tas, vai izprotat, kā CFD darbojas, un vai jūs varat atļauties uzņemties augsto naudas zaudēšanas risku. expand_more

Google finanšu rezultāti pārsteidz investorus

Jūlijs 29, 2019 08:37

Īsumā par jaunumiem vietnē youtube:

SPIED ABONĒT!

Centrālo banku pārstāvji turpināja solīt papildu ekonomikas stimulu ar zemākām procentu likmēm un dažādām aktīvu pirkšanas programmām, kā rezultātā ASV akciju indeksi atkal sasniedza augstākos cenu līmeņus. Arī ASV dolāra vērtība pieauga līdz 2 mēnešu augstākajam līmenim un tirdzniecības konflikts starp ASV un Ķīnu mazliet uzlabojās.

ASV

ASV ekonomiskie indikatori uzrādīja jauktus rezultātus. Otrā ceturkšņa IKP izaugsme bija 2,1%, lai gan tirgus dalībnieki prognozēja tikai 1,8%. ASV patērētāji bija galvenais iemesls, patēriņam pieaugot par 4,3%. Otra svarīgākā IKP sastāvdaļa bija valsts izdevumi, kuri pieauga par 5% gada laikā.

Provizoriskais ražošanas nozares PMI - 50 punkti, salīdzinot ar 50,6 punktiem pagājušajā mēnesī. Šis indikators norāda, ka valsts ražošanas nozare piedzīvo negatīvas "vēsmas", kuras saistītas ar nākotnes prognozēm un pieaugošu ekonomikas palēnināšanos gada otrajā pusē. Nekustamo īpašumu tirgus dati bija labāki kā gaidīts.

Galvenie ASV akciju indeksi uzrādīja labus rezultātus un mazliet pārsteidza investorus. Visvairāk pieauga Nasdaq Composite vērtība (+2,3%), bet S&P 500 vērtība pieauga par 1,7%: abi indeksi sasniedza jaunus augstākos līmeņus. Alphabet finanšu rezultāti būtiski iespaidoja akciju indeksu cenas izaugsmi, jo Alphabet svars attiecīgajos indeksos ir salīdzinoši liels. Dow 30 indeksa vērtība pieauga tikai par 0,1%. Boeing svars Dow 30 ir vislielākās, un Boeing akcijas noslīdēja 9% zemāk pagājušajā nedēļā.

ASV obligāciju ienesīguma atšķirība starp 2 un 10 gadu obligācijām saglabājās ap 0,21%, un atšķirība starp 3 mēnešu un 10 gadu obligācijām saglabājās negatīva ap -0,01%. Kopumā 10 gadu obligācijas neuzrādīja būtiskas izmaiņas un investori gaida Centrālās bankas lēmumu par nākotnes procentu likmēm un monetāro politiku. Tikmēr pasaules obligāciju tirgus norāda uz pārmaiņām, jo jaunu rekordu sasniedza negatīva ienesīguma obligāciju apjoms - 13,74$ triljoni ASV dolāru.

Eiropa

Galvenais valūtu pāris EUR/USD pietuvojās 2 gadu zemākajam līmenim, un ASV dolāra vērtības pieaugums nebija vienīgais iemesls. Eiropas Centrālās bankas monetārā politika bija ļoti nozīmīgs faktors, jo, lai gan Centrālās bankas valdes locekļi pagaidām neieviesa izmaiņas monetārajā politikā, tika iezīmētas nākotnes tendences: zemākas procentu likmes, saliktas procentu likmes un papildu QE.

Ekonomiskie dati Eiropā bija negatīvi. Provizoriskais ražošanas sektora PMI uzrādīja jaunu zemāko līmeni šajā ekonomiskās attīstības ciklā. Vācijā 43,1 un Eiropā 46,4 punkti - abi rezultāti norāda uz negatīvu noskaņojumu uzņēmumu vadītāju prognozēs. Zemāko līmeni kopš 2013. gada sasniedza Vācijas Ifo uzņēmējdarbības indekss: 95,7 punkti. EUR/USD tirdzniecības nedēļu noslēdza 0,9% zemāk.

Lielbritānija

Lielbritānijas mārciņas vērtība noslīdēja līdz zemākajam līmenim kopš 2017. gada aprīļa un ziņas par jauno premjerministru bija galvenais iemesls. Investori izjūt neskaidrību saistībā ar Borisa Džonsona "Brexit" plāniem un ņemot vērā pēdējās sarunas, viņa nostāja būs diezgan strikta un Lielbritānijas mārciņa gada otrajā pusē varētu piedzīvot būtiskas svārstības. Svarīgu ekonomisko datu nebija un GBP/USD tirdzniecības nedēļu noslēdza 1% zemāk.

Japāna

Svarīgākais Āzijas pāris USD/JPY atspoguļoja ASV dolāra tendences. Provizoriskais ražošanas nozares PMI bija 49,6 un saglabājās negatīvā teritorijā. USD/JPY tirdzniecības nedēļu noslēdz 0,9% augstāk.

Ķīna

Galvenā akciju indeksa Shanghai Composite vērtība pieauga par 0,7%, bet saglabājās 3 mēnešu tirdzniecības diapazonā. Nebija būtisku ekonomisko datu un investori gaidīs šīs nedēļas ražošanas nozares PMI, lai izprastu situāciju pasaules ekonomikā.

Izejvielu tirgus

Izejvielu tirgū WTI tipa jēlnaftas cena pieauga par 1% līdz 56,2$ par barelu, bet vara cena samazinājās par 2%, alumīnija cena samazinājās par -1,6%, bet dzelzs rūdas cena svārstījās ap 110$/t.

Uzņēmuma apskats - Alphabet

Pagājušajā nedēļā otrā ceturkšņa finanšu rezultātus paziņoja viena no pasaules lielākajām kompānijām. Alphabet, pazīstams arī kā Google, 2015. gadā izmainīja uzņēmuma struktūru un par mātes uzņēmumu kļuva Alphabet, kurš apvieno visus Google uzņēmumus. Galvenais peļņas avots vēl arvien ir reklāmas un uzņēmumam ir ļoti lieli ieņēmumi, bet, neskatoties uz to, Alphabet neizmaksā dividendes, bet investē brīvos līdzekļus jaunos projektos vai atpērk akcijas. Uzņēmuma likviditāte ir ļoti augsta, jo Alphabet ir parādsaistības 4$ miljardu apmērā, bet 121$ miljards brīvo līdzekļu.

Otrajā ceturksnī Alphabet uzrādīja 38,94$ miljardu peļņu, pārsniedzot tirgus dalībnieku prognozes. Ieņēmumu izaugsme ir 19% gada laikā, salīdzinot ar to pašu ceturksni 2018. gadā. Koriģētā peļņa par akciju bija 14,21$ un būtiski pārsniedza 11,30$ prognozi. Uzņēmuma vadība apstiprināja arī 25$ miljardu akciju atpirkšanas programmu, kuras mērķis ir atgriezt kapitālu akcionāriem un saglabāt augstu akciju cenu. Kopumā investorus pārsteidza tik labi Alphabet rezultāti, kuri uzrāda ne tikai labākus finanšu rādītājus, bet arī pastāvīgu izaugsmi.

Pēc paziņojuma Alphabet akciju cena pieauga par 10,3% līdz 1248$. Pēdējo 12 mēnešu laikā akciju cena ir pieaugusi par 12%.

Šonedēļ

Šī nedēļa iesāksies salīdzinoši mierīgi. Otrdien jaunumi no Japānas Centrālās bankas (BoJ), kā arī tiks paziņots ASV patērētāju noskaņojuma indekss. Nedēļas galvenais notikums gaidāms trešdienas vakarā: ASV FRS sanāksme un lēmums par procentu likmēm. Ceturtdien uzzināsim ražošanas sektora PMI lielākajās ekonomikās, bet piektdien ASV nodarbinātības datus - NFP.