Google 1. ceturkšņa rezultāti un jauni augstākie līmeņi ASV akciju tirgū

Maijs 07, 2019 11:50

Īsumā par jaunumiem vietnē youtube:

ASV dolāra vērtība atkāpās no 2 gadu augstākā līmeņa

Pagājušajā nedēļā tirgū varēja just pozitīvu noskaņojumu, un riska aktīvu vērtība palielinājās. Pasaules rezerves valūta - ASV dolārs - atkāpās no 2 gadu augstākā līmeņa, lai gan valsts ekonomiskie dati bija pozitīvi un arī centrālās bankas tonis bija labvēlīgs.

Trešdienas FRS (FED) paziņojums un preses konference nesagādāja pārsteigumus un procentlikmes ir saglabājušās nemainīgas, kamēr Džeroma Pauela tonis par nākamo mēnešu monetāro politiku bija nedaudz "stingrāks" un ASV dolāra vērtība uz īsu brīdi pieauga. Kopumā bankas locekļi domā, ka valsts ekonomika ir spēcīga un liecina par turpmāku izaugsmi, tāpēc nav pamata mainīt procentlikmes.

Ekonomikas dati ASV bija pozitīvi. Darba tirgus rādītāji - NFP - liecina, ka pagājušajā mēnesī tika radīti 263 tūkstoši jaunu darba vietu, kas ir ievērojami vairāk nekā prognozētie 190 tūkstoši un 12 mēnešu vidējais rādītājs - 213 tūkstoši. Vidējais algu pieaugums mazliet samazinājās līdz 3,2% gadā. Patērētāju uzticības indekss pieauga no 124,1. līdz 129,2. punktiem, bet ražošanas iepirkumu vadītāju ISM indekss uzrādīja 52,8. punktu rezultātu, kas ir viszemākā vērtība kopš 2016. gada beigām. Tas norāda, ka ražošanas uzņēmumu noskaņojums lēnām pasliktinās , lai gan tas vēl ir pozitīvā teritorijā. Bezdarbnieku pabalstu pieprasījumu skaits nemainīgi saglabājās 230 tūkstošu apmērā.

Galvenais valūtu pāris - EUR/USD - atrada atbalsta līmeni ap 1,11 un piedzīvoja nelielu augšupeju. Šo izaugsmi var saistīt ar kopējo tirgus riska apetītes pieaugumu un pieprasījuma samazināšanos pēc ASV dolāra, jo Eiropas ekonomiskie dati joprojām ir salīdzinoši vāji un liecina par negatīvām tendencēm. Apstrādes rūpniecības sektora iepirkumu vadītāju indekss bija 47,9 punkti un Vācijā šis rādītājs ir 44,4 punkti, kas norāda uz turpmākām problēmām Eiropas galvenajās ekonomikās. Provizoriskie Eiropas inflācijas dati uzrādīja 1,7% gada laikā. EUR/USD tirdzniecības nedēļu noslēdza ar 0,6% augšupeju.

Svarīgākajā Āzijas pārī - USD/JPY - bija jūtams negatīvs sentiments un valūtu pāris noslīdēja zem 200 dienu slīdošā vidējā. Pagājušajā nedēļā pie varas nāca jauns Japānas imperators - Naruhito. Sakarā ar šo notikumu tika izsludinātas 10 dienu ilgas brīvdienas, kuru dēļ netika publicēti ekonomiskie dati, tādēļ akciju un obligāciju tirgus īsti netika ietekmēti. USD/JPY tirdzniecības nedēļu noslēdza ar 0,4% lejupslīdi.

Lielbritānijas mārciņa pret ASV dolāru uzrādīja 2% vērtības kāpumu, jo tirgus dalībnieki sagaida konstruktīvu "Brexit" dialogu starp divām lielākajām Lielbritānijas parlamenta partijām. Eksperti uzskata, ka jau šonedēļ tikšot atrasts kopsaucējs par izstāšanos no ES, kuru varētu atbalstīt arī parlaments. Ražošanas sektora iepirkumu vadītāju indekss nemainīgi saglabājās 53,1 punktu līmenī un Lielbritānijas Centrālās bankas (BoE) sanāksmes laikā nebija nekādu pārsteigumu un procentlikmes saglabājās nemainīgas 0,75% līmenī. GBP/USD tirdzniecības nedēļu noslēdza 2% augstāk.

Jauna nedēļa sākas ar jaunumiem no Eiropas - mazumtirdzniecības apjomu izmaiņas. Otrdien investori vēros Vācijas ražošanas apjomus, bet trešdien nav ieplānoti nekādi svarīgi paziņojumi. Ceturtdiena sāksies ar jaunumiem no Ķīnas - starptautiskās tirdzniecības rādītāji un inflācijas dati. Piektdien uzzināsim vairāk par Lielbritānijas ekonomikas izaugsmi un inflācijas datiem no ASV.

ASV akciju tirgi saglabā augstākos līmeņus

Pagājušajā nedēļā bija jūtama augstāka volatilitāte, lai gan tas neapstādināja ASV akciju indeksus un to vērtība turpināja pieaugt. ASV Centrālās bankas sanāksme trešdien izraisīja mazliet negatīvu noskaņojumu, kad bankas locekļi paziņoja, ka pašreizējais procentlikmju līmenis atbilst ekonomiskajai situācijai valstī, lai gan investori gribēja dzirdēt informāciju par potenciālu procentlikmju samazināšanu.

ASV akciju tirgū labāko sniegumu uzrādīja Nasdaq Composite un S&P 500 - abu vērtība palielinājās par 0,2% un sasniedza jaunus augstākos līmeņus. Sentiments ASV akciju tirgū saglabājās pozitīvs, un investoriem nevajadzētu pretoties šai tendencei, bet jāņem vērā, ka ekonomikas dati un obligāciju tirgus nesniedz pamatojumu šim straujajam akciju vērtības pieaugumam.

Ķīnas akciju indeksa Shanghai Composite vērtība samazinājās par 0,3%. Valstī tika paziņoti ražošanas iepirkumu vadītāju indeksi, kuri attiecīgi bija 50,1 un 50,2 punkti, kas liecina, ka nozares stāvoklis pēdējā mēneša laikā nav būtiski mainījies.

ASV obligāciju ienesīguma atšķirība starp 2 un 10 gadu obligācijām samazinājās no 0,21% līdz 0,19%. Obligāciju ienesīgums saglabājās relatīvi stabils, ja neņem vērā īstermiņa korekciju trešdienas FRS sanāksmes laikā. Kopumā obligācijas vēl vairāk parāda pretējus signālus akciju tirgum.

Preču/izejvielu tirgū noskaņojums bija pesimistisks. WTI tipa jēlnaftas cena samazinājās par 2,3% līdz 61,9$ par barelu un tā jau bija otrā nedēļa pēc kārtas, kad naftas cena samazinās. Metālu sadaļā vara cena samazinājās par 2,6%, alumīnija cena samazinājās par 1,0%, bet dzelzsrūdas cena saglabājās nemainīga ap 93$ par tonnu. Svarīgi atzīmēt, ka dzelzsrūdas fjūčeru cenas uzrāda iespējamu korekciju, jo 6 mēnešu nākotnes līgumu cena ir 85$, bet 12 mēnešu līgumu cena ir 77$, kas liecina par mazāku pieprasījumu gaidāmajos mēnešos.

Starp dažādām nozarēm labākos rezultātus uzrādīja patēriņa preču un apstrādes uzņēmumi, kuru vērtība pieauga par 1,2%. Negatīvus rezultātus uzrādīja tehnoloģiju un preču/izejvielu uzņēmumi, kuru vērtības attiecīgi samazinājās par 0,8% un 1,7%.

Pagājušajā nedēļā 2019. gada 1. ceturkšņa finanšu rezultātus paziņoja Alphabet, kas labāk pazīstams kā Google. Uzņēmums 2015. gadā mainīja savu juridisko struktūru un radīja holdinga kompāniju, kura pārvaldībā ir tādi uzņēmumi kā Google, Nest, Waymo un citi. Svarīgākā biznesa sastāvdaļa vēl arvien ir Google platforma, kas veido lielāko daļu no grupas ieņēmumiem un peļņas. Uzņēmuma vadība ir nolēmusi neizmaksāt dividendes un ieguldīt kapitālu jaunās biznesa aktivitātēs. Viens no interesantākajiem uzņēmumiem ir Waymo, kas izstrādā autonomo auto prototipu un šis auto jau atrodas testēšanas stadijā. Tā kā uzņēmums neizmaksā dividendes, tā bilance ir īpaši "veselīga" un kompānijai nav nekādu ievērojamu parādsaistību un uzkrāti ap 110 miljardi ASV dolāru skaidrā naudā.

Alphabet 2019. gada 1. ceturksnī uzrādīja 36,3$ miljardu ieņēmumus, lai gan tirgus dalībnieki gaidīja 37,3$ miljardus. Salīdzinājumā ar pagājušo gadu ieņēmumi pieauga par 17%. Koriģētā peļņa par akciju bija 11,9$ un pārsniedz tirgus prognozes - 10,6$. Lai gan izaugsme bija ļoti spēcīga, ņemot vērā uzņēmuma izmēru, tā neatbilda tirgus prognozēm, kas bija vēl augstākas. Uzņēmuma akciju cena pēc šādiem rezultātiem samazinājās par 8%, bet pēdējo 12 mēnešu laikā akciju ir pieaugusi par 26% un šobrīd tirgus kapitalizācija ir ap 825$ miljardiem.


Atruna: Sniegtie dati satur papildu informāciju attiecībā uz analīzi, prognozēm vai citiem datiem vai informāciju (turpmāk "analīzi"), kas publiskota Admiral Markets mājaslapā. Pirms investīciju lēmumu pieņemšanas, lūdzu, pievērsiet uzmanību sekojošam:

  1. Analītika publicēta tikai informatīviem mērķiem nav uzskatāma par personīgu piedāvājumu, ieteikumu vai aicinājumu pirkt vai pārdot jebkuru finanšu instrumentu.
  2. Jebkuru investīciju lēmumu klients veic pats. Admiral Markets nav uzskatāms par atbildīgu jebkuru zaudējumu gadījumā, neskatoties uz to, vai lēmums ir vai nav balstīts uz analītiku.
  3. Jebkuru šādu analītiku sagatavo neatkarīgs analītiķis (turpmāk "Autors"), balstoties uz paša autora viedokli.
  4. Lai nodrošinātu klienta interešu aizstāvību, Admiral Markets apstiprinājusi attiecīgas iekšējās procedūras, lai novērstu un pārvaldītu interešu konfliktus.
  5. Lai nodrošinātu analītikas avotu uzticamību, tiek izmantoti visi iespējamie saprātīgie līdzekļi, lai nodrošinātu, ka visi analītikas avoti ir uzticami un visa informācija ir pilnīga, Admiral Markets negarantē šādas analītikas pareizību vai pilnību. Jebkuri minētie skaitļi saistīti ar pagātnes rezultātiem u nav attiecināmi uz nākotnes rezultātiem.
  6. Analītikas rezultāti nav uztverami kā garantija no Admiral Markets puses, ka klientam būtu jāgūst peļņa no šīm stratēģijām, vai ar tām saistītie zaudējumi būtu ierobežoti.
  7. Jebkurš vēsturisks sniegums, kas norādīts šajā publikācijā, nav uzskatāms kā garantija no Admiral Markets puses jebkādam turpmākam sniegumam. Finanšu instrumenta vērtība var gan pieaugt, gan sarukt, un šīs vērtības saglabāšana netiek garantēta.
  8. Analītikā iekļautās prognozes var tikt pakļautas papildus maksai, nodokļiem vai citām izmaksām, atkarībā no publikācijas. Admiral Markets sniegto pakalpojumu izcenojumi ir publiski pieejami Admiral Markets mājaslapā.

Kredītpleca produkti (tajā skaitā cenu starpības līgumi) ir spekulatīvas dabas un var radīt gan peļņu, gan zaudējumus. Pirms investīciju lēmumu pieņemšanas, aicinām konsultēties ar neatkarīgu finanšu padomnieku, lai pārliecinātos, ka izprotat saistītos riskus.

Avatārs-Admirals
Admirals Viss vienā risinājums tēriņiem, ieguldījumiem un savu līdzekļu pārvaldībai

Vairāk nekā brokeris, Admirals ir tavu finanšu centrs, kurš piedāvā plašu finanšu produktu un pakalpojumu klāstu. Mēs esam radījuši "viss vienā" personīgo finanšu risinājumu līdzekļu ieguldījumiem, tēriņiem un pārvaldībai.