Admiral Markets Group sastāvā ir sekojošas kompānijas:

Admiral Markets Pty Ltd

Regulē Austrālijas vērtspapīru un investīciju komisija (ASIC)
Mājaslapa pieejama tikai angļu valodā
TURPINĀT

Admiral Markets Cyprus Ltd

Regulē Kipras vērtspapīru un biržu komisija (CySEC)
Mājaslapa pieejama tikai angļu valodā
TURPINĀT

Admiral Markets AS

Regulē Igaunijas finanšu uzraudzības iestāde (EFSA)
Mājaslapa pieejama tikai angļu valodā
TURPINĀT

Admiral Markets UK Ltd

Regulē Lielbritānijas Financial Conduct Authority (FCA)
TURPINĀT
Piezīme: aizverot šo logu neizvēloties kompāniju, jūs piekrītat turpināt ar FCA (Lielbritānija) regulāciju.
Piezīme: aizverot šo logu neizvēloties kompāniju, jūs piekrītat turpināt ar FCA (Lielbritānija) regulāciju.
Uzraudzība fca

Huawei aizliegums un korekcija akciju tirgū

Maijs 27, 2019 12:03

Īsumā par jaunumiem vietnē youtube:

ASV dolāra vērtība pieaug līdz 2 gadu augstākajam līmenim

Pagājušā nedēļa valūtu tirgū investoriem bija sarežģīta. Nedēļas pirmajā pusē ASV dolāra vērtība pastāvīgi pieauga līdz 2 gadu augstākajam līmenim, kamēr pieauga arī debates par tirdzniecības kara ietekmi uz ASV un Ķīnu, kas veicināja drošu valūtu izvēli. No trešdienas vakara ASV dolāra vērtība samazinājās, kam daudzi investori nebija gatavi, jo ekonomikas dati no attīstītajām valstīm ASV bija vislabākie un arī FRS (Federālā rezervju sistēma - FED) pozīcija bija neitrāla un neskaidrība tirgū saglabājās, kam vajadzēja palīdzēt saglabāt ASV dolāra augsto novērtējumu.

Trešdienas vakarā tika publicētas arī pēdējās FRS sanāksmes "minutes" (FED minutes). Dalībnieki saglabāja savu neitrālo nostāju un paziņoja, ka monetārā politika ir atbilstoša ekonomiskajai situācijai, kā arī neesot nekādu iemeslu izmaiņām. Daudzi pašreizējie baņķieri savu pozīciju raksturo kā pacietīgu, gaidot nozīmīgākas ekonomikas datu izmaiņas, kas pēdējos mēnešos joprojām uzrāda izaugsmi, bet temps samazinās. Interesanti, ka tirgus prognoze 2019. gadā paredz vismaz vienu procentlikmju samazināšanu, kā to apliecina ASV obligāciju tirgus, kur īstermiņa valdības obligāciju ienesīguma likme ir zemāka par Federālo rezervju procentlikmi.

ASV ekonomikas dati ir saglabājuši iepriekšējās tendences un liecina par pastāvīgu izaugsmes palēnināšanos. Provizoriskais ražošanas iepirkumu vadītāju indekss samazinājās no 52,6 līdz 50,6 punktiem un sasniedza neitrālu līmeni, kas nodala optimistiskas un pesimistiskas prognozes. Šis rādītājs ir zemākais 3 gadu laikā un arī uzņēmumu pārliecības aspekts sasniedza 2012. gada zemākos līmeņus, kas kopumā liecina, ka ASV ražošanas sektora dalībnieki kļūst konservatīvi un pesimistiski attiecība uz nākamo mēnešu prognozēm. Bezdarba līmenis saglabājās nemainīgs - bezdarbnieka pabalsta pieprasījumus iesniedza 211 tūkstoši cilvēku, kas liecina par stabilu darba tirgu.

Galvenais valūtu pāris - EUR/USD - atspoguļoja ASV dolāru. Ekonomikas dati Eiropā bija salīdzinoši maz un joprojām negatīvi. Lielāka uzmanība tika pievērsta provizoriskajam ražošanas PMI indeksam, kas Vācijā un Eiropā vēl arvien turas pie zemākajiem līmeņiem, attiecīgi 44,3 un 47,7 punkti, kas nozīmē, ka ražošanas sektors piedzīvo grūtības. Vācija paziņoja arī IFO biznesa klimata indeksu, kas nokritās līdz 97,9 punktiem un uzrādīja zemāko rezultātu kopš 2015. gada sākumā. EUR/USD tirdzniecības nedēļu noslēdza 0,4% augstāk.

Forex un CFD

Arī Āzijas nozīmīgākais valūtu pāris - USD/JPY - atspoguļoja strauji mainīgo noskaņojumu ASV dolārā. Lai gan nedēļa sākās optimistiski, valūtu pāra novērtējums strauji samazinājās un atgriezās pie 4 mēnešu zemākā līmeņa. Ekonomiskie dati Japānā bija pozitīvi - 2019. gada pirmajā ceturksnī IKP izaugsme bija 2,1% gada laikā, eksporta apjoms samazinājās par 2,4%, provizoriskais ražošanas PMI indekss bija 49,6 un atgriezās negatīvā teritorijā. USD/JPY tirdzniecības nedēļu noslēdza 0,7% zemāk.

Lielbritānijas mārciņas investori saglabāja pesimistisku noskaņojumu. Piektdien premjerministre Terēza Meja paziņoja par savu demisiju un atkāpšanos no konservatīvās partijas vadītājas amata, sākot ar 7. jūniju. Terēza Meja nav panākusi vienošanos starp valsts politiķiem un Eiropas Savienību saistībā ar "Brexit" un ir spiesta atkāpties no amata, kamēr "Brexit" situācija ir iestrēgusi. Tikmēr ekonomikas dati bija pozitīvi - inflācija bija 2,1% gada laikā un mazumtirdzniecības apjomi pieauga par 5,2%. GBP/USD tirdzniecības nedēļu noslēdza bez izmaiņām.

Šī nedēļa iesāksies ar Eiropas Parlamenta vēlēšanu rezultātiem, kuriem investori sekos līdzi, lai saprastu, cik balsis ir ieguvuši populisti un citi PRET ES noskaņoti politiķi. Otrdien tiks paziņoti ASV patērētāju pārliecības dati, bet trešdien un ceturtdien nav ieplānoti svarīgi jaunumi. Piektdien tiks paziņoti ASV iedzīvotāju ienākumu dati.

Avoti: bloomberg.com, reuters.com, investing.com, Admiral Markets MT4 Supreme Edition.

Akciju tirgū saglabājas negatīvs noskaņojums

Pagājušajā nedēļā galvenajos akciju indeksos varēju just negatīvu noskaņojumu un korekcija turpinājās. Šo tendenci ietekmēja vairāki mainīgie rādītāji - investoru vilšanās saistībā ar tirdzniecības sarunām un konsekventa ekonomiskās aktivitātes samazināšanās pasaules lielākajās ekonomikās, kas atspoguļojas ekonomikas datos. Ņemot vērā situācijas pasliktināšanos ekonomikā, politikā un investoru prognozēs, ir svarīgi, lai investori paliktu īpaši taktiski un neuzņemtos pārāk lielu risku, jo nenoteiktība tirgū šobrīd ir pastiprināti augsta.

Indeksu vērtība turpināja samazināties, un sliktāko rezultātu uzrādīja Nasdaq Composite ar 2,3% lejupslīdi, bet salīdzinoši labāko rezultātu uzrādīja Dow 30 ar -0,7% lejupslīdi. Galvenais akciju indekss S&P 500 piedzīvoja 1,2% lejupslīdi un ražošanas sektora PMI indekss, kurš atspoguļo uzņēmumu prognozes, bija 50,6 punktu līmenī, kas ir neitrāla robeža un akcentē vājas prognozes un šaubas par nākotni pēc tarifu paaugstināšanas. Eksportu apjoms galvenajās ekonomikās arī samazinās, norādot uz tirdzniecības palēnināšanos un iespēju, ka ražošanas sektors uzrādīs stabilus vai zemākus rezultātus gaidāmajos ceturkšņos. Investoriem vajadzētu būt piesardzīgiem paaugstināta riska dēļ, jo pēdējās nedēļas notikušās izmaiņas, iespējams, vēl nav pilnībā "iecenotas".

Ķīnas akciju tirgus indekss Shanghai Composite uzrādīja 1% lejupslīdi un svārstījās ap 3 mēnešu zemāko līmeni. Jauni un būtiski ekonomiskie dati netika paziņoti. Liela uzmanība tika pievērsta ASV lēmumam iekļaut Ķīnas uzņēmumu Huawei kompāniju sarakstā, kuras apdraud valsts nacionālo drošību, kā rezultātā ražošana ASV vairs nebūs iespējama. Šis lēmums stāsies spēkā pēc 3 mēnešiem, un tad Huawei būs iespēja pieteikties jaunas licences saņemšanai ASV teritorijā. Šis lēmums ietekmēja arī vairākas ASV kompānijas - Google Huawei piegādā Android programmatūru, Qualcomm un Intel piegādā mikroshēmas un šīs kompānijas vairs nevarēs sastrādāties ar Huawei, kurš bija kļuvis par pasaules otro lielāko viedtālruņu ražotāju. Šāds lēmums, visticamāk, ir politisku motīvu vadīts, saasinoties ASV un Ķīnas tirdzniecības attiecībām.

ASV obligāciju ienesīguma atšķirība starp 2 un 10 gadu obligācijām samazinājās līdz 0,15 līmenim. Visu termiņu obligāciju ienesīgums samazinājās, kas liecina, ka investori joprojām iegādājas drošus aktīvus. Interesanti, ka 10 gadu obligācijas uzrāda 2,3% ienesīgumu, kas ir zemāk nekā ASV FED noteiktā procentlikme.

Preču/izejvielu tirgū noskaņojums bija negatīvs. Vislielāko vilšanos sagādāja WTI tipa jēlnafta, kuras cena samazinājās par 6% līdz 59$ par barelu. Metālu segmentā vara cena samazinājās par 1,3%, alumīnija cena piedzīvoja 0,9% lejupslīdi un dzelzs cena pieauga līdz 98$/t.

Dažādu nozaru sniegtie rezultāti liecina, ka komunālo pakalpojumu uzņēmumi ir vislabākie, uzrādot 1,5% vērtības pieaugumu. Tikmēr pakalpojumu, preču un tehnoloģiju uzņēmumu vērtība samazinājās par 2,1%.

Pagājušajā nedēļā uzmanības centrā bija arī ASV uzņēmums Home Depot, kas ir lielākais mazumtirgotājs ar specializāciju būvniecības un sadzīves tehnikas segmentā. Šis biznesa segments ir pazīstams arī kā DYI jeb do it yourself (izdari to pats). Uzsākot uzņēmējdarbību 1978. gadā, šobrīd Home Depot ir apmēram 2200 veikalu un aptuveni 400 tūkstoši darbinieku.

Home Depot 2019. gada pirmajā ceturksnī uzrādīja 26,4 miljardu lielus ieņēmumus, kas atbilst tirgus prognozēm. Salīdzinot tos pašus veikalus, ieņēmumi pieauga par 2,5% gada laikā. Koriģētā peļņa par 1 akciju bija 2,27$, pārsniedzot 2,18$ prognozi. Kopumā uzņēmums neatspoguļo nekustamo īpašumu tirgus palēnināšanos un turpina uzrādīt labākus finanšu rezultātus.

Pēc rezultātu paziņošanas Home Depot akciju cena būtiski nemainījās, svārstoties ap 190$ līmeni. Pēdējo 12 mēnešu laikā akciju cena ir pieaugusi par 3% un uzņēmums pastāvīgi palielina dividendes, lai gan tas nav dividenžu aristokrāts, jo no 2007. līdz 2009. tās netika palielinātas. Pastāvīga ikgadējo dividenžu paaugstināšana ir nepieciešama, lai sasniegtu dividenžu aristokrāta statusu. Šī brīža dividenžu ienesīgums ir 2,8%.

Akcijas un CFDAtruna: Sniegtie dati satur papildu informāciju attiecībā uz analīzi, prognozēm vai citiem datiem vai informāciju (turpmāk "analīzi"), kas publiskota Admiral Markets mājaslapā. Pirms investīciju lēmumu pieņemšanas, lūdzu, pievērsiet uzmanību sekojošam:

  1. Analītika publicēta tikai informatīviem mērķiem nav uzskatāma par personīgu piedāvājumu, ieteikumu vai aicinājumu pirkt vai pārdot jebkuru finanšu instrumentu.
  2. Jebkuru investīciju lēmumu klients veic pats. Admiral Markets nav uzskatāms par atbildīgu jebkuru zaudējumu gadījumā, neskatoties uz to, vai lēmums ir vai nav balstīts uz analītiku.
  3. Jebkuru šādu analītiku sagatavo neatkarīgs analītiķis (turpmāk "Autors"), balstoties uz paša autora viedokli.
  4. Lai nodrošinātu klienta interešu aizstāvību, Admiral Markets apstiprinājusi attiecīgas iekšējās procedūras, lai novērstu un pārvaldītu interešu konfliktus.
  5. Lai nodrošinātu analītikas avotu uzticamību, tiek izmantoti visi iespējamie saprātīgie līdzekļi, lai nodrošinātu, ka visi analītikas avoti ir uzticami un visa informācija ir pilnīga, Admiral Markets negarantē šādas analītikas pareizību vai pilnību. Jebkuri minētie skaitļi saistīti ar pagātnes rezultātiem u nav attiecināmi uz nākotnes rezultātiem.
  6. Analītikas rezultāti nav uztverami kā garantija no Admiral Markets puses, ka klientam būtu jāgūst peļņa no šīm stratēģijām, vai ar tām saistītie zaudējumi būtu ierobežoti.
  7. Jebkurš vēsturisks sniegums, kas norādīts šajā publikācijā, nav uzskatāms kā garantija no Admiral Markets puses jebkādam turpmākam sniegumam. Finanšu instrumenta vērtība var gan pieaugt, gan sarukt, un šīs vērtības saglabāšana netiek garantēta.
  8. Analītikā iekļautās prognozes var tikt pakļautas papildus maksai, nodokļiem vai citām izmaksām, atkarībā no publikācijas. Admiral Markets sniegto pakalpojumu izcenojumi ir publiski pieejami Admiral Markets mājaslapā.

Kredītpleca produkti (tajā skaitā cenu starpības līgumi) ir spekulatīvas dabas un var radīt gan peļņu, gan zaudējumus. Pirms investīciju lēmumu pieņemšanas, aicinām konsultēties ar neatkarīgu finanšu padomnieku, lai pārliecinātos, ka izprotat saistītos riskus.


Risku atruna

CFD ir sarežģīti finanšu instrumenti un tiem ir augsts risks attiecībā uz strauju naudas zaudēšanu sviras finansējuma dēļ. 77% no Admiral Markets UK Ltd. privātajiem ieguldītājiem savos kontos zaudē naudu, veicot CFD tirdzniecību. Jums būtu jāapsver tas, vai izprotat, kā CFD darbojas, un vai jūs varat atļauties uzņemties augsto naudas zaudēšanas risku.