Mēs izmantojam sīkdatnes, lai dotu jums labāko iespējamo pieredzi mūsu mājas lapā. Turpinot pārlūkot šo vietni, jūs dodat piekrišanu izmantot sīkfailus. Lai iegūtu sīkāku informāciju un mainītu uzstādījumus, lūdzu lasiet vairāk saitē Privātuma politika.
Vairāk informācijas Akceptēt
79% no Admiral Markets UK Ltd. privātajiem ieguldītājiem savos kontos zaudē naudu, veicot CFD tirdzniecību. CFD ir sarežģīti finanšu instrumenti un tiem ir augsts risks attiecībā uz strauju naudas zaudēšanu sviras finansējuma dēļ. 79% no Admiral Markets UK Ltd. privātajiem ieguldītājiem savos kontos zaudē naudu, veicot CFD tirdzniecību. Jums būtu jāapsver tas, vai izprotat, kā CFD darbojas, un vai jūs varat atļauties uzņemties augsto naudas zaudēšanas risku. expand_more

ASV akciju tirgus sasniedz jaunus augstākos līmeņus

Aprīlis 29, 2019 10:29

Īsumā par jaunumiem vietnē youtube:

ASV dolāra vērtība sasniedz 2 gadu augstāko atzīmi

Pagājušajā nedēļā finanšu tirgos bija jūtamas divas izteiktas tendences - investori pastiprināti pirka gan ASV dolāru, gan ASV uzņēmumu akcijas. Ekonomiskie dati no pasaulē lielākās ekonomikas bija pozitīvi un mudināja investorus palielināt riskus saistībā ar ASV aktīviem. Tomēr šāda veida optimisms nebija vērojams citās pasaules ekonomikās, kas uzrādīja sliktākus rezultātus.

Ekonomiskie rādītāji ASV bija spēcīgi un pārsniedza ekspertu prognozes. Tirgus dalībniekus pozitīvi pārsteidza ASV 1. ceturkšņa iekšzemes kopprodukta izaugsme, kas bija ievērojami augstāka nekā prognozes - plānoto 2,3% vietā ASV ekonomika pieauga par 3,2% gada laikā. Jāņem vērā, ka šī brīža ekonomikas izaugsme ir balstīta uz sarūkošiem tirdzniecības deficītiem un pieaugošiem inventāra krājumiem, taču šādu faktoru radīta izaugsme, visticamāk, NAV ilgtspējīga un rodas šaubas, vai 2019. gada IKP izaugsme būs augstāka par 3%. Ražošanas pasūtījumu (bez lidmašīnu un aizsardzības iekārtu sfēras) apjoms pieauga par 2,8% gada laikā, kas atbilda tirgus prognozēm. Bezdarbnieku pieteikumu skaits pagājušajā nedēļā pieauga no 192 līdz 230 tūkstošiem, kas bija straujākais pieaugums pēdējo 18 mēnešu laikā. Lai gan šis līmenis nav ļoti augsts, svarīgi atzīmēt, ka darba tirgus dati uzrāda pastāvīgu izaugsmes palēnināšanos.

Galvenais valūtu pāris - EUR/USD - atspoguļo pieaugošu investoru pieprasījumu pēc ASV dolāra, un valūtu pāra vērtība samazinājās līdz zemākajam punktam kopš 2017. gada jūnija. Svarīgākie ekonomiskie dati no Eiropas bija patērētāju pārliecības indekss, kas nokrita līdz -7,9 punktiem no -7,2 punktu atzīmes, savukārt Vācijas Ifo biznesa indekss samazinājās no 99,6 līdz 99,2 punktiem. Lai gan ekonomiskie rādītāji neuzrādīja būtiskas izmaiņas, tie parāda, ka ekonomiskā situācija Eiropā joprojām ir sarežģīta un sliktie ražošanas dati negatīvi ietekmē uzņēmēju un patērētāju cerības. EUR/USD noslēdza tirdzniecības nedēļu ar 0,9% lejupslīdi.

Svarīgākais Āzijas pāris - USD/JPY - izcēlās ar zemu volatilitāti un lielākoties svārstījās ap 112 līmeni. Japānas mazumtirdzniecības apjoms pieauga par 1% gada laikā, un tas liecina, ka patērētāju noskaņojums vēl arvien ir pozitīvs. Centrālā banka nav mainījusi savu monetārās politikas nostāju un norādīja, ka procentlikmes saglabāsies zemas, vismaz līdz 2020. gadam, un saskaņā ar atjauninātām prognozēm nākamajos 3 gados inflācija nesasniegs 2,0% līmeni. USD/JPY tirdzniecības nedēļu noslēdza ar 0,3% lejupslīdi.

Arī Lielbritānijas mārciņas vērtība pret ASV dolāru samazinājās un valūtu pāris atrodas zem 200 dienu slīdošā vidējā. "Brexit" sarunās būtisku izmaiņu nav, un arī svarīgi ekonomiskie jaunumi netika publiskoti. GBP/USD noslēdza tirdzniecības nedēļu ar 0,6% lejupslīdi.

Šī nedēļa sāksies ar jaunumiem no Spānijas, kur svētdienā notika valdības vēlēšanas. Pirmdien investori vēros Eiropas naudas un aizdevumu tirgu izaugsmi un ražošanas un uzņēmumu sentimentu. Otrdien investoru uzmanība tiks pievērsta Ķīnas iepirkumu vadītāju indeksa rezultātiem, kas var ietekmēt vispārējo riska apetīti. Eiropā - provizoriskie 1. ceturkšņa iekšzemes kopprodukta dati. Trešdiena būs brīvdiena lielākajā daļā ekonomiku, lai gan ASV tiks paziņoti iepirkumu vadītāju indeksi, kas var sniegt perspektīvu par šī brīža noskaņojumu ražošanas sektorā. Trešdien notiks arī FRS (Federālā Rezervju sistēma) sanāksme un preses konference, kas sniegs norādes par bankas komitejas dalībnieku viedokli pēc pagājušā mēneša pozitīvajiem ekonomiskajiem rezultātiem, tādēļ, visticamāk, gaidāma palielināta volatilitāte. Ceturtdien Eiropā tiks paziņoti iepirkumu vadītāju indeksi un arī uzzināsim jaunākos Lielbritānijas Centrālā bankas monetārās politikas lēmumus. Piektdien gaidāmi Eiropas provizoriskie inflācijas rādītāji un ASV darba tirgus dati - NFP.

Akciju tirgos saglabājas optimisms

Pagājušajā nedēļā pēc investoru atgriešanās akciju tirgū, optimisms ir guvis virsroku. Tā kā ASV ekonomiskie rezultāti uzrādīju labāko rezultātus, nekā prognozēts, valsts akciju indeksu vērtība pieauga līdz visu laiku augstākajiem līmeņiem. Tomēr obligāciju tirgū redzams cits pavērsiens un lielāko instrumentu ienesīgums ir samazinājies, kas nozīmē, ka investori vēl joprojām pērk drošākus aktīvus, nevis tikai riskantākus aktīvus (piemēram, akcijas).

ASV akciju tirgū labāko sniegumu uzrādīja Nasdaq Composite indekss, kura vērtība pieauga par 1,9% un sasniedza jaunu visu laiku augstāko līmeni, pateicoties finanšu rezultātiem no Microsoft un Facebook, kuri pārsniedza tirgus prognozes. Galvenā indeksa - S&P500 - vērtība pieauga par 1,2% līdz 2940 punktu atzīmei, kas arī ir visu laiku augstākais līmenis. Kopumā noskaņojums ASV akciju tirgū ir ļoti pozitīvs, neskatoties uz izaugsmes palēnināšanos un negatīvām ziņām no obligāciju tirgus

Investori lielu uzmanību pievērsa jaunumiem no Ķīnas. Viens no šādiem jaunumiem bija Politbiroja sanāksme, kas ir 25 augstāko amatpersonu tikšanās, kuras laikā tika diskutēts, ka turpmāk ekonomikas stimulam jābūt atbildīgākam, kā arī jāpievērš uzmanība parāda samazināšanas procesam. Šie komentāri palielināja riskus un valsts galvenais akciju indekss - Shanghai Composite - piedzīvoja 5,6% lejupslīdi. Lai gan pēdējā mēneša Ķīnas ekonomikas dati bija pozitīvi un liecināja par izaugsmes stabilizēšanos, pagājušajā nedēļā kaimiņvalstis neuzrādīja nekādus uzlabojumus un daudzi no to eksportu apjomiem samazinājās: Taizeme -5%, Taivāna -9%, Singapūra -12%. Šādi rādītāji neatbilst Ķīnas optimismam un pieprasa papildu laiku datu vākšanai un līdz tam investoriem vajadzētu būt piesardzīgiem attiecībā uz Ķīnas izaugsmi.

ASV obligāciju ienesīguma atšķirība starp 2 un 10 gadu obligācijām palielinājās līdz 0,21% līmenim. Interesanti, ka 3 mēnešu obligācijas maksā 2,42% gadā, bet 2 gadu obligācijas tikai 2,29%, kas liecina, ka daļa no ienesīguma līknes joprojām ir inversa. Kopējais obligāciju ienesīgums pagājušajā nedēļā ir samazinājies, kas liecina, ka investori ir iegādājušies drošus aktīvus un pieprasījums pēc obligācijām saglabājas pozitīvs, neskatoties uz eiforiju akciju tirgū. Vēsturiski obligāciju tirgus tendences ir labākas prognozes nākotnei nekā akciju tirgus tendences.

Preču un izejvielu tirgū noskaņojums nebija līdz galam skaidrs. WTI tipa jēlnaftas cena samazinājās par 1,8% līdz 62,8$ par barelu. Lielāko lejupslīdi nafta piedzīvoja piektdien, kad ASV prezidents Donalds Tramps savā twitter lietotnes profilā paziņoja par sarunām ar OPEC biedriem, lai samazinātu naftas cenas. Metālu tirgū vara cena samazinājās par 1,1%, alumīnija cena samazinājās par 0,2% un dzelzs rūdas cena minimāli samazinājās un sasniedza 93$/T atzīmi.

Starp dažādām nozarēm vislabākos rezultātus uzrādīja veselības aprūpe, kas piedzīvoja 3,6% augšupeju pēc neskaidrības, ko izraisīja pārmaiņas Obamacare sistēmā. Spēcīgus rezultātus demonstrēja arī tehnoloģiju uzņēmumi, kuru vērtība palielinājās par 1,6%, bet preču sektora uzņēmumu vērtība palielinājās par 1,3%. Vissliktākos rādītājus uzrādīja izejvielu un ražošanas uzņēmumi, kuru vērtība samazinājās par 0,7%.

Pagājušajā nedēļā par saviem ceturkšņa finanšu rezultātiem paziņoja viens no lielākajiem telekomunikāciju uzņēmumiem AT&T. Šīs kompānijas pamatdarbība ir saistīta ar telekomunikācijām un interneta pakalpojumiem, lai gan pēdējo gadu laikā uzņēmuma vadītāji ir paplašinājuši tā darbību, vertikālo integrāciju un pakalpojuma kvalitāti, iegādājoties DirectTV, kas nodrošina kabeļtelevīzijas pakalpojumus, un TimeWarner, kas ražo TV seriālus, filmas un citu video saturu. Ar šiem pasākumiem AT&T mērķis ir radīt uzņēmumu, kas radītu, izplatītu un sniegtu patērētājam vienu pakalpojumu ar kura palīdzību mājās var izbaudīt mūsdienu TV iespējas. Jāņem vērā, ka šo pirkumu rezultātā uzņēmuma parādi ir pieauguši un šobrīd AT&T finanšu saistību apmērs ir 217$ miljardi, kas ir visaugstākais privātā uzņēmumu parādsaistību līmenis pasaulē. Uzņēmums ir daļa no Fortune 10 saraksta.

AT&T 2019. gada pirmajā ceturksnī ir guvis 44,8$ miljardu ieņēmumus, kas atpaliek no tirgus prognozēm - 45,1$ miljardi. Koriģētā peļņa par vienu akciju bija 0,86$ un saskanēja ar ekspertu prognozēm. Uzņēmuma vadība norādīja, ka pašreizējais augstais parāda līmenis ir viena no prioritātēm un turpmākajos gados tiks mēģināts to samazināt, lai nesagrautu kompānijas kredītreitingu.

Pēc finanšu rezultātiem uzņēmuma akciju cena samazinājās par 4%, bet pēdējo 12 mēnešu laikā tikai par 3%. AT&T ir "dividenžu aristokrāts", un jau 35. gadus pēc kārtas palielina dividendes. Pašlaik dividenžu ienesīgums ir 6,6%.

Avoti: bloomberg.com, reuters.com, investing.com

Admiral MarketsAtruna: Sniegtie dati satur papildu informāciju attiecībā uz analīzi, prognozēm vai citiem datiem vai informāciju (turpmāk "analīzi"), kas publiskota Admiral Markets mājaslapā. Pirms investīciju lēmumu pieņemšanas, lūdzu, pievērsiet uzmanību sekojošam:

  1. Analītika publicēta tikai informatīviem mērķiem nav uzskatāma par personīgu piedāvājumu, ieteikumu vai aicinājumu pirkt vai pārdot jebkuru finanšu instrumentu.
  2. Jebkuru investīciju lēmumu klients veic pats. Admiral Markets nav uzskatāms par atbildīgu jebkuru zaudējumu gadījumā, neskatoties uz to, vai lēmums ir vai nav balstīts uz analītiku.
  3. Jebkuru šādu analītiku sagatavo neatkarīgs analītiķis (turpmāk "Autors"), balstoties uz paša autora viedokli.
  4. Lai nodrošinātu klienta interešu aizstāvību, Admiral Markets apstiprinājusi attiecīgas iekšējās procedūras, lai novērstu un pārvaldītu interešu konfliktus.
  5. Lai nodrošinātu analītikas avotu uzticamību, tiek izmantoti visi iespējamie saprātīgie līdzekļi, lai nodrošinātu, ka visi analītikas avoti ir uzticami un visa informācija ir pilnīga, Admiral Markets negarantē šādas analītikas pareizību vai pilnību. Jebkuri minētie skaitļi saistīti ar pagātnes rezultātiem u nav attiecināmi uz nākotnes rezultātiem.
  6. Analītikas rezultāti nav uztverami kā garantija no Admiral Markets puses, ka klientam būtu jāgūst peļņa no šīm stratēģijām, vai ar tām saistītie zaudējumi būtu ierobežoti.
  7. Jebkurš vēsturisks sniegums, kas norādīts šajā publikācijā, nav uzskatāms kā garantija no Admiral Markets puses jebkādam turpmākam sniegumam. Finanšu instrumenta vērtība var gan pieaugt, gan sarukt, un šīs vērtības saglabāšana netiek garantēta.
  8. Analītikā iekļautās prognozes var tikt pakļautas papildus maksai, nodokļiem vai citām izmaksām, atkarībā no publikācijas. Admiral Markets sniegto pakalpojumu izcenojumi ir publiski pieejami Admiral Markets mājaslapā.

Kredītpleca produkti (tajā skaitā cenu starpības līgumi) ir spekulatīvas dabas un var radīt gan peļņu, gan zaudējumus. Pirms investīciju lēmumu pieņemšanas, aicinām konsultēties ar neatkarīgu finanšu padomnieku, lai pārliecinātos, ka izprotat saistītos riskus.