Jauni tarifi Meksikai un WTI -9%

Jūnijs 04, 2019 13:27

Īsuma par jaunumiem vietnē youtube:

Jauni tarifi Meksikai un pieaugoša tirdzniecības sarunu spriedze

Pagājušo nedēļu raksturoja nenoteiktība valūtu tirgos. Pieaugot spriedzei starp lielākajām pasaules ekonomikām starptautiskās tirdzniecības un ekonomikas pasliktināšanās dēļ, investori saglabāja piesardzīgu attieksmi un pirka drošas valūtas, piemēram ASV dolāru. Nedēļas vidū pasaules rezerves valūtas vērtība gandrīz pārsniedza 2 gadu augstāko līmeni, bet pārdevēji izrādījās spēcīgāki un ASV dolāra vērtība atkal ir atkāpusies no 2 gadu augstākā līmeņa.

Saspīlējums ASV un Ķīnas tirdzniecības attiecībās saglabājās, jo abas puses neizrādīja vēlmi panākt kompromisu un vienošanos. ASV prezidents Donalds Tramps pat spēra soli tālāk, un paziņoja par priekšlikumu no 10. jūnija ieviest 5% ievedmuitas tarifu precēm no Meksikas, un katru mēnesi palielināt tarifu par 5% līdz tas sasniedz 25%. ASV no Meksikas 2018. gadā importēja preces vairāk kā 350$ miljardu vērtībā, galvenokārt, automašīnas, to daļas un dažādas elektronikas preces. Tirgus dalībnieki prognozē lielu iespēju, ka vismaz pirmie 5% no tarifiem tiks ieviesti, kas neapšaubāmi pasliktinātu ekonomisko situāciju.

Lielākajā pasaules ekonomikā nebija daudz jaunu ekonomikas rādītāju. Pagājušajā nedēļā uzzinājām nekustamo īpašumu tirgus pārdoto māju apjomu, kas samazinājās par 2%, un tas bija 16. negatīvais mēnesis pēc kārtas. Neraugoties uz hipotekāro kredītu procentlikmju lejupslīdi, aktivitāte nekustamo īpašumu tirgū joprojām ir salīdzinoši vāja. Viena no labvēlīgajām ziņām bija patērētāju uzticības indekss, kas uzrādīja 6 mēnešu labāko rezultātu - 134 punkti. Bezdarbnieka pabalstu pieteikumu skaits pagājušajā nedēļa saglabājās nemainīgs (315 tūkstoši) un liecināja par spēcīgu darba tirgu.

Galvenais valūtu pāris - EUR/USD - svārstījās ap 2 gadu zemāko līmeni, jo Eiropas ekonomiskie dati neliecina par pozitīvām tendencēm. Investorus pārsteidza Vācijas darba tirgus dati - kopumā tika reģistrēti 60 tūkstoši bezdarbnieku, kas nozīmē, ka mazāk cilvēku tika pieņemti darbā nekā atlaisti. Tas arī izraisīja bezdarba līmeņa pieaugumu no 4,9% līdz 5,0%. Ķīnas ekonomikai palēninoties, un ,saskaroties ar starptautiskās tirdzniecības grūtībām, pastāv liela iespēja, ka tas ietekmēs gan Vācijas, gan Eiropas eksporta apjomus un kopējo ekonomikas aktivitāti. Eiropas Parlamenta vēlēšanu rezultāti bija labvēlīgi un eiro-skeptiķi neieguva pietiekami daudz vietu, lai sāktu ieviest būtiskas izmaiņas. EUR/USD tirdzniecības nedēļu noslēdza 0,3% zemāk.

Svarīgākais Āzijas valūtu pāris - USD/JPY - atspoguļoja ASV dolāra tendences, it īpaši nedēļas beigās, kad valūtu pāra kurss samazinājās līdz 4 mēnešu zemākajam līmenim. Ražošanas nozare norādīja uz pastāvīgu palēnināšanos, savukārt apstrādes rūpniecības apjomi samazinājās par 1,1% gada laikā. Mazumtirdzniecības apjomi gada laikā ir pieauguši par 0,5% un saglabājušies pozitīvi, tomēr izaugsme samazinās. USD/JPY tirdzniecības nedēļu noslēdza 0,9% zemāk.

Lielbritānijas mārciņas vērtības pagājušajā nedēļa pastāvīgi samazinājās, bet piektdien atguva daļu zaudētā. Investori joprojām ir piesardzīgi, jo valstī saglabājās neskaidrība ap "Brexit" procesu. Netika publicēti būtiski ekonomiskie rādītāji, un GBP/USD tirdzniecības nedēļu noslēdza 0,6% zemāk.

Šajā nedēļā būs ļoti daudz ekonomikas datu, kas visticamāk sniegs plašāku informāciju par to, kā nenoteiktība tirgos un pasaulē ietekmē uzņēmumu aktivitāti. Pirmdien tiks paziņoti ražošanas PMI, un otrdienas investori vēros provizoriskos Eiropas inflācijas rādītājus. Turklāt otrdienas vakarā savu viedokli izteiks FRS vadītājs Džeroums Pauels, un tirgus dalībnieki sagaida informāciju par ekonomikas palēnināšanos un kādi soļi varētu tikt sperti, lai mazinātu sekas. Trešdiena būs salīdzinoši klusa, bet ceturtdien gaidāma ECB sanāksme, kurā investori varēs uzzināt noderīgu informāciju par ekonomikas perspektīvu. Piektdien svarīgākais notikums ir ASV nodarbinātības dati - NFP.

ASV akciju tirgus indeksi noslēdz maiju sarkanā krāsā

Pagājušajā nedēļa Eiropas un ASV galvenie akciju indeksi turpināja pielāgoties tirgus situācijai. Investori bija satraukti par ekonomikas datu pasliktināšanos un saasināto starptautiskās tirdzniecības konfliktu. ASV saglabāja striktu nostāju un neizrādīja gatavību atgriezties pie sarunu galda. Arī Ķīnas attieksme bija diezgan līdzīga. Papildu spriedzi radīja Japānas un Kanādas lēmums neizvēlēties Huawei kā partneri nākamās paaudzes datu pārraides infrastruktūrai (5G).

Galvenie ASV indeksi pagājušajā nedēļa piedzīvoja lejupslīdi un noslēdza maiju ar zaudējumiem, kas ir pirmais "sarkanais" mēnesis 2019. gadā. Šoreiz sliktāko rezultātu uzrādīja DJI30 indekss, kura vērtība samazinājās par 3%, bet salīdzinoši labākais bija Nasdaw Composite, kas no vērtības zaudēja tikai 2,4%. Vispopulārākā akciju indeksa - S&P 500 - vērtība samazinājās par 2,6% līdz 2750 punktiem, un tirdzniecības nedēļa noslēdzās zem 200 dienu slīdošā vidējā un 2800 punktiem, kas ir ļoti svarīgs atbalsta līmenis. Indeksa vērtība jau ir samazinājusies par 6,6% no visu laiku augstākā līmeņa.

Ķīnas akciju indeksa - Shanghai Composite - vērtība pieauga par 1,6%, lai gan volatilitāte bija ļoti zema un pēdējo 2 mēnešu laikā indekss tiek tirgots cenas diapazonā. No ekonomikas datiem vissvarīgākie bija ražošanas PMI, kuru vērtība atkal bija zem 50 punktu līmeņa (49,4), kas norāda, ka uzņēmumu pārstāvju prognozes par nākamajiem mēnešiem ir negatīvas un tirdzniecības karš tos būtiski ietekmē. Kopumā dati no Ķīnas nav pārāk pozitīvi, un valdība cenšas saglabāt stabilu situāciju, nevis panākt straujāku izaugsmi, tāpēc investoriem nevajadzētu lolot lielas cerības, ka Ķīna atkal atdzīvinās pasaules ekonomiku.

ASV obligāciju ienesīguma atšķirība starp 2 un 10 gadu obligācijām saglabājās 0,2% līmenī, bet visu termiņu obligāciju ienesīgums turpināja strauja samazināties. 10 gadu obligāciju ienesīgums samazinājās no 2,29% līdz 2,14%, kas ir zemākais līmenis kopš 2017. gada septembra. Kopumā obligāciju tirgus signalizē, ka ekonomiskā situācija pasliktinās. Procentlikmju fjūčeri norāda uz aptuveni 50% iespējamību, ka nākamās FRS sanāksmes laikā tiks samazinātas procentlikmes.

Preču/izejvielu tirgū noskaņojums saglabājās negatīvs. WTI tipa jēlnaftas vērtība samazinājās par 9% līdz 53,4$ par barelu. Naftas tirgū nebija būtisku izmaiņu, un tik strauja lejupslīde vairāk saistīta ar sliktu investoru noskaņojumu. Metālu segmentā vara cena samazinājās par 2,5%, alumīnija vērtība pieauga par 0,8%, bet dzelzsrūdas cena svārstījās ap 96$/t.

Pagājušajā nedēļa liela uzmanība tika pievērsta vienai no ASV lielākajām mazumtirdzniecības ķēdēm - Costco. Šī uzņēmuma biznesa modelis mūsu reģionam ir svešs, jo iedzīvotāji vai dažādi uzņēmumi ik gadu iegādājas Costco "abonementu" un var iepirkties uzņēmuma noliktavās, kur precēm tiek piedāvātas zemākas cenas nekā parastās mazumtirdzniecības ķēdes un lielveikalos. Šāds biznesa modelis palīdz ietaupīt naudu lielapjoma pircējiem un ļauj pašam uzņēmuma pārdot vairāk preču ar mazākām izmaksām un investīcijām. Uzņēmumam ir aptuveni 770 noliktavas dažādās pasaules valstīs un vairāk kā 200 tūkstoši darbinieku.

Pēdējā finanšu ceturksnī Costco uzrādīja 34,7$ miljardu ieņēmumus, kas sakrita ar tirgus prognozēm. Ieņēmumu dinamikas ziņā, salīdzinot to pašu noliktavu pārdošanas apjomus, ieņēmumi pieauga par 5,6% un bija nedaudz virs tirgus prognozēm. Koriģētā peļņa par akciju bija 1,89$ un pārsniedza ekspertu prognozes - 1,83$. Pēc rezultātu paziņošanas Costco akciju cena noslīdēja nedaudz zemāk - līdz 240$. Pēdējo 12 mēnešu laikā akciju cena ir palielinājusies aptuveni par 22%. Uzņēmums katru ceturksni izmaksā dividendes, kuru ienesīgums šobrīd ir 1,1%.

Avoti: bloomberg.com, reuters.com, investing.com, Admiral Markets MT4 Supreme Edition.

Atruna: Sniegtie dati satur papildu informāciju attiecībā uz analīzi, prognozēm vai citiem datiem vai informāciju (turpmāk "analīzi"), kas publiskota Admiral Markets mājaslapā. Pirms investīciju lēmumu pieņemšanas, lūdzu, pievērsiet uzmanību sekojošam:

  1. Analītika publicēta tikai informatīviem mērķiem nav uzskatāma par personīgu piedāvājumu, ieteikumu vai aicinājumu pirkt vai pārdot jebkuru finanšu instrumentu.
  2. Jebkuru investīciju lēmumu klients veic pats. Admiral Markets nav uzskatāms par atbildīgu jebkuru zaudējumu gadījumā, neskatoties uz to, vai lēmums ir vai nav balstīts uz analītiku.
  3. Jebkuru šādu analītiku sagatavo neatkarīgs analītiķis (turpmāk "Autors"), balstoties uz paša autora viedokli.
  4. Lai nodrošinātu klienta interešu aizstāvību, Admiral Markets apstiprinājusi attiecīgas iekšējās procedūras, lai novērstu un pārvaldītu interešu konfliktus.
  5. Lai nodrošinātu analītikas avotu uzticamību, tiek izmantoti visi iespējamie saprātīgie līdzekļi, lai nodrošinātu, ka visi analītikas avoti ir uzticami un visa informācija ir pilnīga, Admiral Markets negarantē šādas analītikas pareizību vai pilnību. Jebkuri minētie skaitļi saistīti ar pagātnes rezultātiem u nav attiecināmi uz nākotnes rezultātiem.
  6. Analītikas rezultāti nav uztverami kā garantija no Admiral Markets puses, ka klientam būtu jāgūst peļņa no šīm stratēģijām, vai ar tām saistītie zaudējumi būtu ierobežoti.
  7. Jebkurš vēsturisks sniegums, kas norādīts šajā publikācijā, nav uzskatāms kā garantija no Admiral Markets puses jebkādam turpmākam sniegumam. Finanšu instrumenta vērtība var gan pieaugt, gan sarukt, un šīs vērtības saglabāšana netiek garantēta.
  8. Analītikā iekļautās prognozes var tikt pakļautas papildus maksai, nodokļiem vai citām izmaksām, atkarībā no publikācijas. Admiral Markets sniegto pakalpojumu izcenojumi ir publiski pieejami Admiral Markets mājaslapā.

Kredītpleca produkti (tajā skaitā cenu starpības līgumi) ir spekulatīvas dabas un var radīt gan peļņu, gan zaudējumus. Pirms investīciju lēmumu pieņemšanas, aicinām konsultēties ar neatkarīgu finanšu padomnieku, lai pārliecinātos, ka izprotat saistītos riskus.

Avatārs-Admirals
Admirals Viss vienā risinājums tēriņiem, ieguldījumiem un savu līdzekļu pārvaldībai

Vairāk nekā brokeris, Admirals ir tavu finanšu centrs, kurš piedāvā plašu finanšu produktu un pakalpojumu klāstu. Mēs esam radījuši "viss vienā" personīgo finanšu risinājumu līdzekļu ieguldījumiem, tēriņiem un pārvaldībai.