Labāki ekonomiskie dati un stimuls no Ķīnas

Aprīlis 22, 2019 13:16

Īsumā par jaunumiem vietnē youtube:

ASV dolāra vērtība pastāvīgi palielinās pēc labākiem ekonomikas datiem

Pagājušajā nedēļā finanšu tirgos bija vērojams pirmssvētku miers, un volatilitāte bija salīdzinoši zema. Šoreiz redzamas izmaiņas ekonomikas datos - ASV un Ķīna pārspēja tirgus dalībnieku prognozes, savukārt Eiropa atkal lika investoriem vilties un neuzrādīja ekonomiskās augšupejas pazīmes. Atkal ir parādījusies atšķirība starp labāku ekonomisko situāciju ASV un sliktākiem ekonomikas rādītājiem citās attīstītās valstīs, kas veicināja ASV dolāra vērtības palielināšanos.

Uzmanības centrā bija ASV un Ķīnas tirdzniecības sarunas un abas puses apgalvo, ka dialogs rit uz priekšu un tiek plānoti nākamie soļi - aprīļa beigās ASV delegācija ieradīsies Pekinā, savukārt maija sākumā Ķīnas sarunvedēji dosies uz Vašingtonu. Tiek prognozēts, ka pēc šīm sanāksmēm tiks norunāts datums, kad abi prezidenti parakstīs tirdzniecības līgumu.

Ekonomiskie dati ASV bija labi - mazumtirdzniecības apjomi gada laikā palielinājās par 3,6% un pārsniedza tirgus prognozes. Pēc vairākiem neveiksmīgiem mēnešiem, investori gaidīja ļoti labu rezultātu, it īpaši, kad iedzīvotāji saņēma nodokļu atmaksu par pagājušo gadu un varēja veltīt naudu nepieciešamajām precēm. Provizoriskais ražošanas iepirkumu vadītāju indekss saglabājās nemainīgs 52,4. punktu līmenī, kas liecināja par stabilitāti nākamo mēnešu prognozēs. Tikmēr rūpniecības izaugsme ir samazinājusies no 3,6% pieauguma uz 2,8% pieaugumu gada laikā. Bezdarbnieka pabalstu pieprasījumu skaits ir samazinājies līdz 192 tūkstošiem, kas ir zemākais līmenis kopš 1969. gada, kas norāda uz ASV darba tirgus spēku un to, ka tikai daži cilvēki vēršas pēc palīdzības pie valdības, kad viņi zaudē darbu.

Galvenā valūtu pāra - EUR/USD - vērtība ir samazinājusies, un lielākais kritums tika reģistrēts ceturtdien, kad Eiropas dati neuzrādīja ekonomiskās augšupejas pazīmes. Provizoriskais ražošanas sektora iepirkumu vadītāju indekss mazliet palielinājās no 47,5. līdz 47,8. punktiem, bet saglabājās negatīvā teritorijā, kas norāda uz iespējamu ekonomikas lejupslīdi. Vācijā šis indikators bija 44.5 punkti, un jau kādu laiku atrodas pie ilgtermiņa zemākā līmeņa, kas var nozīmēt, ka auto industrija piedzīvo sarežģītu periodu. Tomēr svarīgi paturēt prātā, ka Ķīna ir paziņojusi par jaunu stimulu iegādāties automašīnas, kas, visticamāk, ļaus Vācijas autoražotājiem uzelpot nākamā pusgada laikā. Eiropas ZEW indekss pieauga no -2,5. līdz 4,5. punktiem, kas ir pozitīva zīme un Eiropas inflācijas dati saglabājās stabili un gada inflācija bija 1,4%. EUR/USD noslēdz tirdzniecības nedēļu ar 0,5% kritumu.

Svarīgākais Āzijas pāris - USD/JPY - nostiprinājās ap 112,00 līmeni, kas ir augstākais punkts kopš 2018. gada decembra. Ekonomiskie turpināja pievilt investorus - ražošanas sektora sākotnējais vadītāju iepirkumu indekss bija 49,5 punkti un saglabājās zem 50 punktu neitralitātes līmeņa. Apstrādes rūpniecības produkcijas apjoms februārī uzrādīja 1,1% kritumu gada laikā, un eksporta apjomi ir samazinājušies par 2,4%. USD/JPY noslēdza tirdzniecības nedēļu ar -0,1%.

Tirgus noskaņojums ap Lielbritānijas mārciņu nebija labvēlīgs, un GBP/USD vērtība samazinājās līdz 200 dienu slīdošajam vidējam. Nebija nekādu svarīgu ziņu saistībā ar "Brexit" un ekonomiskie dati, lai gan tie bija pozitīvi, neveicināja mārciņas vērtības pieaugumu. Mazumtirdzniecības apjomu pieaugums krietni pārsniedza prognozes un palielinājās par 6,7% gada laikā, kas nozīmē, ka "Brexit" nav ietekmējis patērētāju noskaņojumu. Inflācija saglabājās stabila - 1,9% gada laikā - un darba tirgū saglabājās būtisks algu pieaugums - 3,5% gada laikā. GBP/USD noslēdza tirdzniecības nedēļu ar 0,6% kritumu.

Šī nedēļa iesāksies mierīgi, un pirmdiena ir brīvdiena lielākajā daļā galveno ekonomiku Lieldienu dēļ. Otrdien un trešdien nav plānoti būtiski ekonomisko datu paziņojumi, bet ceturtdienas rītā investori pievērsīs uzmanība Japānas Centrālās bankas preses konferencei un tiks meklēti mājieni par iespējamām monetārās politikas izmaiņā, turklāt tirdzniecības sesijas noslēgumā sagaidāmi ASV ilglietojuma rūpniecība preču dati. Piektdien no rīta tiks publiskoti Japānas rūpniecības rādītāji, kam sekos provizoriskie ASV 1. ceturkšņa IKP rezultāti.

Akciju tirgi pirms brīvdienām bija mierīgāki

Pagājušajā nedēļa noskaņojums akciju tirgos bija salīdzinoši mierīgs un lielākajos indeksos bija vērojama konsolidācija. Ekonomiskie dati bija pozitīvi, it īpaši Ķīnā, kas ir pārsteigusi investorus un saglabā savu vietu kā galvenais optimisma avots. Tirgus dalībnieki spekulē, ka Ķīnas valdības centieni iepludināt likviditāti, veicinot patēriņu un ražošanu, būs veiksmīgi un pakāpeniski uzlabos situāciju citās ekonomikās, kas savukārt stabilizēs lēnākas globālās izaugsmes tendences.

ASV akciju tirgū labāko sniegumu uzrādīja Dow 30 un Nasdaq Composite - 0,6% un 0,2% vērtības pieaugums, kamēr galvenais akciju indekss - S&P 500 vērtība samazinājās par 0,1% līdz 2905 punktiem, kas ir mazliet vairāk kā 1% zem visu laiku augstākā līmeņa. Lai gan ekonomiskie dati nepārsteidza investorus un likviditāte pirms Lieldienām ir samazinājusies, indeksos nebija vērojamas būtiskas cenu svārstības.

Uzmanības centrā palikuši ekonomiskie dati no Ķīnas. Pagājušajā nedēļa bija pilna ar svarīgiem rādītājiem, kuri ir pārsnieguši tirgus prognozes. Ekonomikas izaugsme (IKP) pirmajā ceturksnī bija 6,4% gada laikā un nekustamo īpašumu cenas turpināja pieaugt par 10,6% gada laikā, kas nozīmē, ka iedzīvotāju īpašumu vērtība palielinās un viņi var justies bagātāki un līdz ar to arī, iespējams, vairāk patērēt. Rūpnieciskās ražošanas apjomi pieauga par 8,5% gada laikā, un mazumtirdzniecības apjomi pieauga par 8,7%.

Kopumā marta dati liecina, ka valsts valdības centieni stimulēt ekonomiku ir efektīvi, lai gan svarīgi ņemt vērā risku, ka šo lēmumu ietekme var būt īsāka, nekā prognozēts. Ķīnas galvenā akciju indeksa - Shanghai Composite - vērtība palielinājās par 2,6%.

ASV obligāciju ienesīguma atšķirība starp 2 un 10 gadu obligācijām nemainīgi saglabājas 0,16% līmenī. Pēdējo nedēļu laikā obligāciju tirgus investori ir pieklusuši un gaida spēcīgākus ekonomikas datus. Obligāciju ienesīguma pieaugumu mazliet ierobežo FRS centieni saglabāt ekspansīvas monetārās politikas toni, lai neizraisītu korekciju akciju tirgū. FOMC komitejas dalībnieki jau ir gatavi apstādināt bilances normalizācijas procedūru un koriģēt procentlikmes, ja tas būtu nepieciešams, ņemot vērā ekonomisku situāciju, kas rada lielāku iespējamību obligāciju ienesīgumam pastāvīgi samazināties.

Preču un izejvielu tirgū noskaņojums bija nemainīgs. WTI tipa jēlnaftas cenas palielinājās par 0,2% līdz 64$ par barelu. Metālu tirgū vara cena samazinājās par 0,8%, alumīnija cena pieauga par 1,3%, bet dzelzs rūdas cena saglabājās nemainīga 94$ līmenī.

Starp dažādām nozarēm labāko sniegumu uzrādīja apstrādes rūpniecības uzņēmumi, kuru vērtība palielinājās par 2,3% nedēļas laikā. labus rezultātus uzrādīja arī patēriņa preču uzņēmumi, kuru vērtība ir palielinājusies par 1,7%. Vissliktākie rezultāti bija vērojami veselības aprūpes uzņēmumos, kuri zaudēja 5,5% vērtības, galvenokārt, politisko diskusiju ap "Obamacare" programmas dēļ.

Pagājušajā nedēļā investoru ieinteresēja industriālais gigants "Honeywell", kas paziņoja finanšu rezultātus un būtiski palielināja sektora izaugsmes prognozes. Tā ir viena no lielākajām ASV kompānijām, kas iekļauta arī Fortune 100 sarakstā. Uzņēmuma darbība ir ļoti plaša un ietver patēriņa preču ražošanu, aviācijas detaļu izstrādi un piegādi, iekārtu ražošanu naftas un enerģijas tirgum, māju celtniecības, sadzīves tehnikas un daudz citu preču izstrādi. "Honeywell" nodarbina aptuveni 130 000. cilvēku.

Uzņēmums uzrādīja 8,9$ miljardu ieņēmumus 2019. gada pirmajā ceturksnī, savukārt tirgus prognoze bija tikai 8,6$ miljardi. Dabīgais pieaugums bija 8%, ko galvenokārt izraisīja pieaugums aviācijas, aizsardzības un būvniecības sektoros. Aviācijas sektors veido vislielāko īpatsvaru "Honeywell" biznesā, un tas ir pieaudzis par 10% gada laikā. Koriģētā peļņa par akciju bija 1,92$, salīdzinot ar prognozēm - 1,83$.

Vadība ir uzlabojusi arī 2019. gada prognozes - gada ieņēmumi būs starp 36,5 un 37,2 miljardiem ASV dolāru un koriģētā peļņa par akciju būs no 7,9 līdz 8,15 ASV dolāriem, turklāt vadība minēja, ka uzņēmumam ir 147$ miljardi brīvi līdzekļi naudas izteiksmē, kurus viņi plāno ieguldīt biznesa attīstība, iegādājoties citus uzņēmumus, vai uzlabojot esošos produktus.

Akciju cena pēc šādiem rezultātiem pieauga par 4% un pēdējo 12 mēnešu laikā tā ir palielinājusies par 20%. Uzņēmums arī jau vairāk kā 20 gadus palielina dividendes un šobrīd dividenžu ienesīgums ir 1,9% gada laikā.

Avoti: bloomberg.com, reuters.com, investing.com.

Atruna: Sniegtie dati satur papildu informāciju attiecībā uz analīzi, prognozēm vai citiem datiem vai informāciju (turpmāk "analīzi"), kas publiskota Admiral Markets mājaslapā. Pirms investīciju lēmumu pieņemšanas, lūdzu, pievērsiet uzmanību sekojošam:

  1. Analītika publicēta tikai informatīviem mērķiem nav uzskatāma par personīgu piedāvājumu, ieteikumu vai aicinājumu pirkt vai pārdot jebkuru finanšu instrumentu.
  2. Jebkuru investīciju lēmumu klients veic pats. Admiral Markets nav uzskatāms par atbildīgu jebkuru zaudējumu gadījumā, neskatoties uz to, vai lēmums ir vai nav balstīts uz analītiku.
  3. Jebkuru šādu analītiku sagatavo neatkarīgs analītiķis (turpmāk "Autors"), balstoties uz paša autora viedokli.
  4. Lai nodrošinātu klienta interešu aizstāvību, Admiral Markets apstiprinājusi attiecīgas iekšējās procedūras, lai novērstu un pārvaldītu interešu konfliktus.
  5. Lai nodrošinātu analītikas avotu uzticamību, tiek izmantoti visi iespējamie saprātīgie līdzekļi, lai nodrošinātu, ka visi analītikas avoti ir uzticami un visa informācija ir pilnīga, Admiral Markets negarantē šādas analītikas pareizību vai pilnību. Jebkuri minētie skaitļi saistīti ar pagātnes rezultātiem u nav attiecināmi uz nākotnes rezultātiem.
  6. Analītikas rezultāti nav uztverami kā garantija no Admiral Markets puses, ka klientam būtu jāgūst peļņa no šīm stratēģijām, vai ar tām saistītie zaudējumi būtu ierobežoti.
  7. Jebkurš vēsturisks sniegums, kas norādīts šajā publikācijā, nav uzskatāms kā garantija no Admiral Markets puses jebkādam turpmākam sniegumam. Finanšu instrumenta vērtība var gan pieaugt, gan sarukt, un šīs vērtības saglabāšana netiek garantēta.
  8. Analītikā iekļautās prognozes var tikt pakļautas papildus maksai, nodokļiem vai citām izmaksām, atkarībā no publikācijas. Admiral Markets sniegto pakalpojumu izcenojumi ir publiski pieejami Admiral Markets mājaslapā.

Kredītpleca produkti (tajā skaitā cenu starpības līgumi) ir spekulatīvas dabas un var radīt gan peļņu, gan zaudējumus. Pirms investīciju lēmumu pieņemšanas, aicinām konsultēties ar neatkarīgu finanšu padomnieku, lai pārliecinātos, ka izprotat saistītos riskus.

Avatārs-Admirals
Admirals Viss vienā risinājums tēriņiem, ieguldījumiem un savu līdzekļu pārvaldībai

Vairāk nekā brokeris, Admirals ir tavu finanšu centrs, kurš piedāvā plašu finanšu produktu un pakalpojumu klāstu. Mēs esam radījuši "viss vienā" personīgo finanšu risinājumu līdzekļu ieguldījumiem, tēriņiem un pārvaldībai.