224K NFP un Vācijas 10 gadu obligāciju ienesīgums

Jūlijs 08, 2019 12:58

Īsumā par jaunumiem vietnē youtube:
Spied ABONĒT!

Pagājušajā nedēļā noskaņojums akciju tirgos bija īpaši pozitīvs, jo ASV un Ķīna paziņoja par pamieru G20 samitā. Tas deva investoriem cerības, ka starptautiskās tirdzniecības situācija uzlabosies vismaz uz kādu laiku, kas varētu stabilizēt globālo situāciju.

Neskatoties uz to, uzņēmumu noskaņojuma ekonomiskie dati uzrāda sliktus rādītājus. Ņemot vērā ražošanas sektora PMI, kur no 35 piecām valstīm 50 uzrāda rezultātu zem 50 punktu neitralitātes līmeņa, varētu teikt, ka tendences ražošanas sektorā ir negatīvas un izaugsmes iespējas nākamajos mēnešos nav redzamas. Tik liels skaits negatīvu rezultātu ir rekords pēdējo 7 gadu laikā un situācija ir nopietnāka par ražošanas sektora konsolidāciju 2015. gada beigās.

ASV

ASV dolārs pagājušajā nedēļā uzrādīja vislabāko rezultātu kopš februāra. Labvēlīgi ASV ekonomiskie dati aizkavēja procentlikmju samazināšanas prognozes, kas bija būtisks faktors. Piektdienas vakarā tikai 3% investoru sagaidīja 50 bāzes punktu procentlikmju samazināšanu jūlija beigās, lai gan 25 bāzes punktu samazinājumu vēl arvien paredz gandrīz 100% tirgus dalībnieku. Svarīgi piebilst, ka, kamēr ASV akciju indeksi atrodas pie visu laiku augstākajiem līmeņiem, daži investori uzskata, ka FRS vēl ir laiks un Centrālā banka varētu izlemt procentlikmes nesamazināt, kas varētu būtiski ietekmēt finanšu tirgu cenas.

ASV ekonomiskie dati bija salīdzinoši labi, un lielāko uzmanību izpelnījās nodarbinātības dati - NFP. Jūnija tika radīti 224 tūkstoši jaunu darba vietu, būtiski pārsniedzot tirgus prognozes (160 tūkstoši), kas uz mirkli samazināja investoru bažas par ekonomiskās izaugsme palēnināšanos. Algu pieauguma temps (3,1%) vēl arvien uzrāda lejupslīdes tendenci, salīdzinot ar marta datiem (3,4%). Ražošanas sektora PMI indekss bija 51,7 punkti, kas ir mazliet mazāk par iepriekšējo mēnesi, bet zemākais līmenis kopš 2016. gada beigām. Tas norāda, ka ASV ražošanas sektora aktivitāte turpina samazināties un uztraukums par nākotnes uzņēmējdarbības perspektīvām, kā arī jauno pasūtījumu skaitu nākamajos mēnešos, palielinās. Bezdarbnieku pabalsta pieteikumu skaits bija 221 tūkstotis.

Galvenie ASV akciju indeksi sasniedza jaunus augstākos līmeņus. Salīdzinoši sliktāko rezultātu uzrādīja Dow 30 indekss, kura vērtība pieauga tikai par 1,2%, bet lielākais vērtības pieaugums bija Nasdaq Composite: 1,9%. Populārākā akciju indeksa - S&P500 - vērtība palielinājās par 1,7% līdz 2990 punktiem. Interesanti, ka pēdējo nedēļu augšupeja ir balstīta uz labākām prognozēm, nevis ekonomiskajiem datiem.

ASV obligāciju ienesīguma atšķirība starp 2 un 10 gadu obligācijām samazinājās no 0,24% līdz 0,17%. ASV 10 gadu obligāciju ienesīgums noslīdēja līdz pat 1,94$, bet, pēc labākiem ASV nodarbinātības datiem un ar FRS procentlikmju lēmuma saistītu prognožu izmaiņām, atkal atgriezās virs 2% līmeņa.

Eiropa

Galvenais valūtu pāris EUR/USD atspoguļoja ASV dolāra tendences, noslīdot līdz vairāku nedēļu zemākajam līmenim. Šo lejupslīdi izraisīja arī vāji ekonomiskie dati no Eiropas un Vācijas. Ražošanas sektora PMI indekss Eiropā bija 45 punkti, bet Vācijā 47,6. Abi rādītāji ir negatīvā teritorijā un norāda uz ekonomiskās aktivitātes samazināšanos Vācijā, kas varētu negatīvi ietekmēt arī pārējās ES valstis.

Vācijas ražošanas pasūtījumu skaits ir samazinājies jau 12 mēnešus pēc kārtas - šinī gadā kopā - kritums jau par 8,6%. Arī Vācijas obligāciju ienesīgums turpināja samazināties līdz pat -0,4%, kas ir pirmā reize, kad Eiropas valstu obligāciju ienesīgums noslīd zem Centrālās bankas aizņemšanās procentlikmēm. EUR/USD tirdzniecības nedēļu noslēdza 1,3% zemāk.

Lielbritānija

Lielbritānijas mārciņas vērtība visu nedēļu pastāvīgi samazinājās un sasniedza pēdējo 7. mēnešu zemāko punktu. Nebija nekādu jaunumu par "Brexit" vai premjerministra vēlēšanām, un investori pacietīgi gaida jauno valdības galvu. Lēmums visdrīzāk tiks pieņemt 22. līdz 25. jūlijā.

No ekonomiskajiem datiem vislielāko pārsteigumu sagādāja ražošanas sektora PMI indekss, kurš samazinājās no 49,4 līdz 48,0 punktiem un nostabilizējās negatīvā teritorijā. Tikmēr būvniecības sektora PMI indekss samazinājās līdz 43,1 punktam, kas ir zemākais līmenis kopš 2008. gada finanšu krīzes. GBP/USD tirdzniecības nedēļu noslēdza 1,4% zemāk.

Japāna

Svarīgākais Āzijas pāris - USD/JPY - svārstījās ap 108 punktu līmeni. Valsts ekonomiskie dati saglabāja iepriekšējās tendences un nozaru rādītāji uzrāda turpmāku aktivitātes samazināšanos. Tankan indeksa vērtība noslīdēja no 12 līdz 7 punktiem un ražošanas sektora PMI indekss bija 49,3 (zem 50 punktu neitralitātes līmeņa).

Tikmēr iedzīvotāji šo palēnināšanos pagaidām neizjūt, un mājsaimniecību patēriņš ir pieaudzis 4,0% gada laikā. USD/JPY tirdzniecības nedēļu noslēdza 0,5% augstāk.

Izejvielu tirgus

WTI tipa jēlnaftas cena samazinājās par 1,3% līdz 57,7$ par barelu, ko, visdrīzāk, izraisīja OPEC dalībvalstu diskusija par ilgākiem zemas produkcijas periodiem, kuri raisa bažas par krītošu naftas pieprasījumu. Metālu segmentā vara cena samazinājās par 2,9% nedēļas laikā, alumīnija cena pieauga par 1,2% un dzelzs rūdas cena saglabājās ap 110$/t.

Uzņēmuma apskats - General Mills

ASV pārtikas uzņēmums General Mills paziņoja savus ceturkšņa finanšu rezultātus. Šī kompānija ražo plašu pārtikas produktu klāstu, un tādas kategorijas kā pārslas, saldumi, jogurti, gatavie ēdieni un saldējumi veido 75% no General Mills ieņēmumiem, kā arī, balstoties uz uzņēmuma vadītāju sacīto, tie ir labākie segmenti starptautiskai izaugsmei. Uzņēmumam ir ap 38 tūkstošiem darbinieku.

General Mills uzrādīja 4,16$ miljardu lielus ieņēmumus šajā ceturksnī, lai gan tas ir mazāk par tirgus dalībnieku prognozēm (4,24$ miljardi). Salīdzinot ar ar to pašu ceturksni gadu iepriekš, nominālie ieņēmumi pieauga par 7% gada laikā, bet izaugsme bija balstīta uz citu uzņēmumu iegādi un organiskās izmaiņas bija negatīvas (-1% gada laikā). Koriģētā peļņa par vienu akciju bija 0,83$ un pārsniedza tirgus prognozes (0,77$). Uzņēmuma vadītāji prognozē, ka uzņēmuma organiskā izaugsme 2020. gada rezultātos (uzņēmuma fiskālais gads beidzās 26. maijā) būs 1-2% un peļņa par vienu akciju pieaugs par 3-5% gada laikā.

Pēc finanšu rezultātu paziņošanas General Mills akciju cena noslīdēja 4,5% zemāk līdz 51$, lai gan vienā brīdī korekcija sasniedza pat -10%. Pēdējo 12 mēnešu laikā akciju cena ir pieaugusi par 20%. Uzņēmums izmaksā dividendes ar ienesīgumu ap 3,6%.

Šonedēļ

Šī nedēļa iesāksies salīdzinoši mierīgi, un investori pirmdien vēros Vācijas tirdzniecības bilanci un ražošanas nozares rādītājus. Otrdien tiks publicēti ASV nekustamo īpašumu tirgus dati. Trešdiena iesāksies ar Lielbritānijas ražošanas sektora datiem, bet vēlāk investori pieslēgsies FRS paziņojumam. Ceturtdienas svarīgākie dati visdrīzāk būs ASV inflācija. un piektdien uzzināsim Ķīnas starptautiskās tirdzniecības rādītājus un Eiropas ražošanas nozares datus.

Atruna: Sniegtie dati satur papildu informāciju attiecībā uz analīzi, prognozēm vai citiem datiem vai informāciju (turpmāk "analīzi"), kas publiskota Admiral Markets mājaslapā. Pirms investīciju lēmumu pieņemšanas, lūdzu, pievērsiet uzmanību sekojošam:

  1. Analītika publicēta tikai informatīviem mērķiem nav uzskatāma par personīgu piedāvājumu, ieteikumu vai aicinājumu pirkt vai pārdot jebkuru finanšu instrumentu.
  2. Jebkuru investīciju lēmumu klients veic pats. Admiral Markets nav uzskatāms par atbildīgu jebkuru zaudējumu gadījumā, neskatoties uz to, vai lēmums ir vai nav balstīts uz analītiku.
  3. Jebkuru šādu analītiku sagatavo neatkarīgs analītiķis (turpmāk "Autors"), balstoties uz paša autora viedokli.
  4. Lai nodrošinātu klienta interešu aizstāvību, Admiral Markets apstiprinājusi attiecīgas iekšējās procedūras, lai novērstu un pārvaldītu interešu konfliktus.
  5. Lai nodrošinātu analītikas avotu uzticamību, tiek izmantoti visi iespējamie saprātīgie līdzekļi, lai nodrošinātu, ka visi analītikas avoti ir uzticami un visa informācija ir pilnīga, Admiral Markets negarantē šādas analītikas pareizību vai pilnību. Jebkuri minētie skaitļi saistīti ar pagātnes rezultātiem u nav attiecināmi uz nākotnes rezultātiem.
  6. Analītikas rezultāti nav uztverami kā garantija no Admiral Markets puses, ka klientam būtu jāgūst peļņa no šīm stratēģijām, vai ar tām saistītie zaudējumi būtu ierobežoti.
  7. Jebkurš vēsturisks sniegums, kas norādīts šajā publikācijā, nav uzskatāms kā garantija no Admiral Markets puses jebkādam turpmākam sniegumam. Finanšu instrumenta vērtība var gan pieaugt, gan sarukt, un šīs vērtības saglabāšana netiek garantēta.
  8. Analītikā iekļautās prognozes var tikt pakļautas papildus maksai, nodokļiem vai citām izmaksām, atkarībā no publikācijas. Admiral Markets sniegto pakalpojumu izcenojumi ir publiski pieejami Admiral Markets mājaslapā.

Kredītpleca produkti (tajā skaitā cenu starpības līgumi) ir spekulatīvas dabas un var radīt gan peļņu, gan zaudējumus. Pirms investīciju lēmumu pieņemšanas, aicinām konsultēties ar neatkarīgu finanšu padomnieku, lai pārliecinātos, ka izprotat saistītos riskus.

Avatārs-Admirals
Admirals Viss vienā risinājums tēriņiem, ieguldījumiem un savu līdzekļu pārvaldībai

Vairāk nekā brokeris, Admirals ir tavu finanšu centrs, kurš piedāvā plašu finanšu produktu un pakalpojumu klāstu. Mēs esam radījuši "viss vienā" personīgo finanšu risinājumu līdzekļu ieguldījumiem, tēriņiem un pārvaldībai.