QE4, Brexit un tirdzniecības kara progress

Oktobris 14, 2019 14:34

Īsumā par jaunumiem vietnē YouTube:

Finanšu tirgi pagājušajā nedēļā bija salīdzinoši volatīli, jo nedēļas beigās norisinājās sarunas starp ASV un Ķīnas pārstāvjiem un tika panākts progress tirdzniecības sarunās. Lai gan konkrēta vienošanās vēl nav sasniegta, tirgus šo tāpat uzsvēra kā pozitīvu zīmi un ASV akciju indeksi atkal pietuvojās rekordlīmeņiem.

Tikmēr FRS paziņoja par valsts obligāciju iegādi 60$ miljardu apmērā katru mēnesi, sākot ar 15. oktobri. Pasaules Bankas prezidents nāca klajā ar ziņu, ka Brexit, tirdzniecības karš un Eiropas ekonomikas palēnināšanās, visdrīzāk, ietekmēs globālo izaugsmi. Arī Starptautiskas Valūtas fonds samazināja IKP izaugsmes prognozes līdz zemākajam līmenim kopš 2008. gada finanšu krīzes.

ASV

Pasaulē lielākā ekonomika nepublicēja daudz ekonomiskos datus un investori vairāk vēroja FRS biedru komentārus, kas deva vairāk ieskatu par nākotnes procentu likmēm, lai gan vēl arvien saglabājas neskaidrība par to, vai ir gaidāmas zemākas procentu likmes. No ekonomiskajiem datiem svarīgākā bija septembra inflācija, kas sasniedza 1,7% gada laikā un jau 9 mēnešus atrodas zem 2% FRS mērķa.

Galvenie ASV akciju indeksu uzrādīja pozitīvus rezultātus. Nasdaq Composite un Dow 30 indeksi pieauga visvairāk - par 0,9%, kamēr S&P500 indeksa vērtība pieauga par 0,6% līdz 2970 punktiem.

ASV obligāciju tirgū atšķirībā starp 2 un 10 gadu obligācijām pieauga no 0,11% līdz 0,14%, kamēr atšķirība starp 3 mēnešu un 10 gadu obligācijām arī "pieauga" no -0,18% līdz -0,08%. Lai gan nedēļas sākumā obligāciju ienesīgums svārstījās ap zemākajiem līmeņiem, nedēļas otrajā pusē ienesīgums būtiski pieauga, jo investori izvēlējās riskantākus instrumentus.

Eiropa

Galvenais valūtu pāris EUR/USD atspoguļoja pieaugošu investoru optimismu par tirdzniecības karu un FRS negaidīto obligāciju iegādes paziņojumu, kā rezultātā valūtu pāris sasniedza pēdējā laika augstākos līmeņus. Vācijas augusta ražošanas dati uzrādīja -4% kritumu, salīdzinot ar to pašu periodu 2018. gadā un eksporta apjomi arī samazinājās par 3,9% gada laikā, norādot uz sarežģītu situāciju ārvalstu tirgos. Līdzīgus rādītājus varam redzēt visu lielāko ekonomiku ražošanas sektoros, it īpaši, Itālijā un Francijā. EUR/USD tirdzniecības nedēļu noslēdza 0,6% augstāk.

Lielbritānija

Lielbritānijas mārciņai izdevās pārsteigt investorus, un vairāki virsraksti norāda uz progresu "Brexit" sarunās. Eiropas Komisija cer uz panākumiem Eiropas Savienības samitā, kas norisinās 17-18 oktobrī un ir viena no pēdējām iespējam atrast kopsaucēju pirms 31. oktobra izstāšanās termiņa. No ekonomiskajiem datiem uzzinājām ražošanas apjomus, kas samazinājās par -1,8% gada laikā. GBP/USD tirdzniecības nedēļu noslēdza 2,5% augstāk.

Japāna

Svarīgākais Āzijas pāris USD/JPY uzrādīja pozitīvas tendences, pieaugot līdz 2 mēnešu augstākajam punktam. Ekonomisko datu nebija daudz, bet Japānas mājsaimniecību patēriņš pieaug jau devīto mēnesi pēc kārtas, šoreiz par 2% gada laikā. Interesanti, ka Centrālās bankas pārstāvji deva mājienus par negatīvām procentu likmēm un to ietekmi uz bankām un banku klientiem, lai gan parasti no negatīvu procentu likmju seku apspriešanas bankas pārstāvji izvairījās. USD/JPY tirdzniecības nedēļu noslēdza 1,4% augstāk.

Izejvielu tirgus

Izejvielu tirgū noskaņojums bija pozitīvs un atspoguļoja pieaugošu riska apetīti. WTI tipa jēlnaftas cena pieauga par 3,9% līdz 54,9$ par barelu. Metālu segmentā vara cena pieauga par 2,4%, alumīnija cena pieauga par 0,8%, bet dzelzs rūdas cenas saglabājās nemainīga ap 85$/t.

Uzņēmuma apskats - Delta Air Lines

Delta Air Lines savus 2019. gada 3. ceturkšņa finanšu rezultātus paziņoja pagājušajā ceturtdienā pirms akciju biržu atvēršanās. Tā ir viena no pasaulē lielākajām aviokompānijām un ierindojas pirmajā vietā, ja ņemam vērā peļņu. Delta nodrošina vairāk kā 5000 lidojumus katru dienu, uzņēmumam ir vairāk kā 800 lidmašīnas, tas lido uz vairāk kā 300 pilsētām un gada laikā apkalpo aptuveni 200 miljonus pasažieru. Uzņēmumam ir arī aptuveni 80 tūkstoši darbinieku.

Delta uzrādīja 12,55$ miljardu lielus ieņēmumus, kas bija mazliet zem tirgus prognozēm - 12,66$ miljardi. Pārdošanas apjomi pieauga par 6,5% un sasniedza jaunu ceturkšņa rekordu. Kompānija apkalpoja 55,2 miljonus pasažieru. Koriģētā peļņa par akciju bija 2,32$, kas pārsniedza tirgus prognozes - 2,28$. Uzņēmuma vadītāji sagaida stabilu ceturto ceturksni, kurā vajadzētu saglabāties līdzšinējiem peļņas izaugsmes rādītājiem.

Pēc finanšu rezultātu paziņošanas Delta akciju cena nokrita par 1,8% un sasniedza 4 mēnešu zemāko līmeni. Kopumā uzņēmuma akciju cena pēdējo 12 mēnešu laikā ir pieaugusi par 6%. Uzņēmums maksā dividendes ar ienesīgumu ap 3.0%.

Šonedēļ

Šī nedēļa iesāksies ar starptautiskās tirdzniecības datiem no Ķīnas, kas dos ieskatu tirdzniecības kara ietekmē uz ASV un Ķīnas ekonomikā. Otrdien tiks paziņoti Eiropas un Vācijas ZEW indeksa rezultāti, kamēr jaunākos Eiropas inflācijas rādītājus varēsim uzzināt trešdien. Investori aktīvi vēros Lielbritānijas mazumtirdzniecības apjomus ceturtdien, kam sekos ASV ražošanas apjomi. Piektdien gaidāmi Ķīnas mazumtirdzniecības dati, investīciju dati un arī ražošanas industrijas jaunākie rādītāji.

Atruna: Sniegtie dati satur papildu informāciju attiecībā uz analīzi, prognozēm vai citiem datiem vai informāciju (turpmāk "analīzi"), kas publiskota Admiral Markets mājaslapā. Pirms investīciju lēmumu pieņemšanas, lūdzu, pievērsiet uzmanību sekojošam:

  1. Analītika publicēta tikai informatīviem mērķiem nav uzskatāma par personīgu piedāvājumu, ieteikumu vai aicinājumu pirkt vai pārdot jebkuru finanšu instrumentu.
  2. Jebkuru investīciju lēmumu klients veic pats. Admiral Markets nav uzskatāms par atbildīgu jebkuru zaudējumu gadījumā, neskatoties uz to, vai lēmums ir vai nav balstīts uz analītiku.
  3. Jebkuru šādu analītiku sagatavo neatkarīgs analītiķis (turpmāk "Autors"), balstoties uz paša autora viedokli.
  4. Lai nodrošinātu klienta interešu aizstāvību, Admiral Markets apstiprinājusi attiecīgas iekšējās procedūras, lai novērstu un pārvaldītu interešu konfliktus.
  5. Lai nodrošinātu analītikas avotu uzticamību, tiek izmantoti visi iespējamie saprātīgie līdzekļi, lai nodrošinātu, ka visi analītikas avoti ir uzticami un visa informācija ir pilnīga, Admiral Markets negarantē šādas analītikas pareizību vai pilnību. Jebkuri minētie skaitļi saistīti ar pagātnes rezultātiem u nav attiecināmi uz nākotnes rezultātiem.
  6. Analītikas rezultāti nav uztverami kā garantija no Admiral Markets puses, ka klientam būtu jāgūst peļņa no šīm stratēģijām, vai ar tām saistītie zaudējumi būtu ierobežoti.
  7. Jebkurš vēsturisks sniegums, kas norādīts šajā publikācijā, nav uzskatāms kā garantija no Admiral Markets puses jebkādam turpmākam sniegumam. Finanšu instrumenta vērtība var gan pieaugt, gan sarukt, un šīs vērtības saglabāšana netiek garantēta.
  8. Analītikā iekļautās prognozes var tikt pakļautas papildus maksai, nodokļiem vai citām izmaksām, atkarībā no publikācijas. Admiral Markets sniegto pakalpojumu izcenojumi ir publiski pieejami Admiral Markets mājaslapā.

Kredītpleca produkti (tajā skaitā cenu starpības līgumi) ir spekulatīvas dabas un var radīt gan peļņu, gan zaudējumus. Pirms investīciju lēmumu pieņemšanas, aicinām konsultēties ar neatkarīgu finanšu padomnieku, lai pārliecinātos, ka izprotat saistītos riskus.

Avatārs-Admirals
Admirals Viss vienā risinājums tēriņiem, ieguldījumiem un savu līdzekļu pārvaldībai

Vairāk nekā brokeris, Admirals ir tavu finanšu centrs, kurš piedāvā plašu finanšu produktu un pakalpojumu klāstu. Mēs esam radījuši "viss vienā" personīgo finanšu risinājumu līdzekļu ieguldījumiem, tēriņiem un pārvaldībai.