Mēs izmantojam sīkdatnes, lai dotu jums labāko iespējamo pieredzi mūsu mājas lapā. Turpinot pārlūkot šo vietni, jūs dodat piekrišanu izmantot sīkfailus. Lai iegūtu sīkāku informāciju un mainītu uzstādījumus, lūdzu lasiet vairāk saitē Privātuma politika.
Vairāk informācijas Akceptēt
79% no Admiral Markets UK Ltd. privātajiem ieguldītājiem savos kontos zaudē naudu, veicot CFD tirdzniecību. CFD ir sarežģīti finanšu instrumenti un tiem ir augsts risks attiecībā uz strauju naudas zaudēšanu sviras finansējuma dēļ. 79% no Admiral Markets UK Ltd. privātajiem ieguldītājiem savos kontos zaudē naudu, veicot CFD tirdzniecību. Jums būtu jāapsver tas, vai izprotat, kā CFD darbojas, un vai jūs varat atļauties uzņemties augsto naudas zaudēšanas risku. expand_more

Atskaite ir sākusies. Recesija pēc 310 dienām?

Augusts 19, 2019 09:24

Īsumā par jaunumiem vietnē youtube:
Spied ABONĒT!

Pagājušajā nedēļā noskaņojums finanšu tirgos saglabājās negatīvs, tāpēc investori izvēlējās iegādāties "drošākas" valūtas un ASV dolāra vērtība pieauga. Jaunākie dati no pasaules lielākajām ekonomikām uzrādīja izaugsmes palēnināšanos, savukārt Vācijas ekonomiskā aktivitāte samazinās.

ASV prezidents Tramps nedaudz atviegloja Ķīnas tarifus, lai it kā samazinātu tarifu slogu uz ASV patērētājiem Ziemassvētku sezonā, bet eksperti uzskata, ka šāds lēmums tika pieņemts, jo pēdējās nedēļās ASV akciju tirgus piedzīvoja pastiprinātas svārstības un lejupslīdi.

Šo svārstību cēlonis bija jaunumi ASV obligāciju tirgū: atšķirība starp 2 un 10 gadu obligāciju ienesīgumu sasniedza negatīvu rādītāju, kas vēsturiski ir viens no svarīgākajiem recesijas priekšvēstnešiem. Vēsturiskie dati norāda, ka, kopš brīža, kad 2 un 10 gadu obligāciju ienesīguma starpība kļūst negatīva, ir nepieciešamas vidēji 310 dienas, kad seko oficiāls paziņojums par ekonomisko krīzi. Tas nozīmē, ka 310 dienu atskaite līdz laikam ar oficiālu paziņojumu par ekonomiskās krīzes iestāšanos ir sākusies!

ASV

Bažas par ASV ražošanas sektoru palielinās, jo apjomu pieaugums samazinājās līdz 0,5% gada laikā. Arī ar industriju saistītie sektori, piemēram, kravu pārvadājumi, uzrāda lejupslīdi. Pamatojoties uz Cass Transportation indeksu, nepieciešamība transportēt preces jau astoņus mēnešus pēc kārtas samazinās. Jaunu kravas automašīnu pircēji ir gandrīz vai pazuduši, pārdoto auto skaitam samazinoties par 80%, salīdzinot ar to pašu periodu iepriekšējā gadā. Labi, ka iedzīvotāju noskaņojums un patēriņš nav tik negatīvs, jo iekšzemes patēriņš atbilst aptuveni 70% no valsts ekonomikas. Jūlijā mazumtirdzniecības apjomi pieauga par 3,5% gada laikā. Gada inflācija jūlijā sasniedza 1,8%, salīdzinot ar 1,6% mēnesi iepriekš.

Galveno ASV akciju indeksu vērtība samazinājās, lai gan izmaiņas nebija būtiskas. Mazāko lejupslīdi uzrādīja Nasdaq Composite (-0,8%), bet S&P noslīdēja 1% zemāk, kamēr Dow 30 noslīdēja 1,3% zemāk. Lai gan indeksi saglabājās virs 200 dienu slīdošā vidējā un vēl arvien norāda uz izaugsmi, pozitīvs noskaņojums tirgū ir ļoti trausls un investoriem jāsaglabā taktiska pieeja, jo svārstības (volatilitāti) nākamajos mēnešos, visdrīzāk, pieaugs.

ASV obligāciju tirgū atšķirība starp 2 un 10 gadu obligācijām samazinājās no 0,08% līdz 0,05% līmenim, lai gan uz dažām dienām tā atradās arī negatīvā teritorijā. Atšķirība starp 3 mēnešu un 10 gadu obligācijām kļuva vēl negatīvāka: no -0,27% uz -0,32%. Ilgtermiņa instrumenti uzrādīja augstu pieprasījumu, 10 gadu obligācijas ienesīgumam noslīdot no 1,73% līdz 1,54%, bet 30 gadu obligācijas ienesīgums sasniedza 2% līmeni, kas ir zemākais vēsturē.

Eiropa

Galvenais valūtu pāris EUR/USD uzrādīja lejupslīdi, noslīdot zem 1,11 līmeņa. Viens no iemesliem ir komentāri no ECB par gaidāmo ekonomikas stimulu, par ko vairāk uzzināsim septembrī. Šie jaunumi pamudināja investorus vēl aktīvāk iegādāties Vācijas obligācijas, kā rezultātā to ienesīgums sasniedza -0,7%. Politiskās problēmas Itālijā nav mazinājušās un tirgus dalībnieki gaida lēmumu par jaunām vēlēšanām, kas tikai palielina neskaidrību tirgos.

Vācijas ZEW indekss, kas apraksta valsts ekonomiskās izredzes, nokrita līdz -44,1 punktiem, kas ir zemākais līmenis kopš 2011. gada. Pamatojoties uz provizoriskajiem datiem, Vācijas ekonomika stagnēja, salīdzinot ar iepriekšējo gadu un ekonomiskā aktivitāte samazinājās par 0,1%, salīdzinot ar iepriekšējo ceturksni. Vācija saglabājas kā viena no galvenajām Eiropas problēmām un tas ir tikai laika jautājums, kad lielākās ekonomikas vājums ietekmēs arī mazākas valstis. EUR/USD tirdzniecības nedēļu noslēdza 1% zemāk.

Lielbritānija

Neskatoties uz negatīvo noskaņojumu tirgos, Lielbritānijas mārciņa uzrādīja augšupeju pret ASV dolāru. Varētu teikt, ka galvenais iemesls bija pozitīvi ekonomiskie dati, kuri piespieda investorus vismaz uz mirkli pārtraukt mārciņas pārdošanu. Runājot par politiku, tirgus dalībnieki spekulēja par iespējamām parlamenta vēlēšanām, ņemot vērā, ka konservatīvo partijai nav pietiekami balsu, lai iegūtu apstiprinājumu par "Brexit" situāciju.

Mazumtirdzniecības apjomi gada laikā pieauga par 3,3%, kamēr inflācija sasniedza 2,1% līmeni. GBP/USD tirdzniecības nedēļu noslēdza 1% augstāk.

Japāna

Galvenais Āzijas valūtu pāris USD/JPY gandrīz sasniedza 105 punktu līmeni, kas ir zemākais līmenis kopš 2018. gada marta. Būtisku ekonomisko jaunumu nebija un USD/JPY tirdzniecības nedēļu noslēdza 0,6% augstāk.

Ķīna

Ķīnas galvenā akciju indeksa Shanghai Composite vērtība pieauga par 1,8%. Neskatoties uz to, valsts ekonomiskie dati norāda uz turpmāku izaugsmes palēnināšanos. Investīciju apjomi pieauga par 5,7% gada laikā, mazumtirdzniecības apjomi par 7,6% un industriālās ražošanas apjomi tikai par 4,8%, lai gan investori gaidīja 6,3%. Kopumā daudz indikatoru ir nokrituši līdz vairāku gadu zemākajam līmenim, norādot uz valsts ekonomiskās izaugsmes palēnināšanos, ko pastiprināti izjūt visi galvenie tirdzniecības partneri, piemēram, Vācija un Dienvidkoreja.

Izejvielu tirgus

Izejvielu tirgū svārstības bija salīdzinoši zemas, un arī cenu izmaiņas nebija būtiskas. WTI tipa jēlnaftas cena pieauga par 0,8% līdz 54,8$, kamēr metālu segmentā vara cena samazinājās par 0,1%, alumīnija cena pieauga par 2,8%, bet dzelzs rūdas cena turpināja samazināties un sasniedza 90$/t.

Uzņēmuma apskats - Cisco Systems

Pagājušajā nedēļā ceturkšņa finanšu rezultātus paziņoja Cisco Systems. Tā ir viena no lielākajām ASV tehnoloģiju kompānijām, kas specializējas tīkla aparatūras un datu pārraides iekārtu ražošanā. Uzņēmuma tirgus kapitalizācija ir 200$ miljardi un tas ir kotēts lielākajos akciju indeksos: S&P500, Dow Jones un Russell 1000.

Cisco otrajā ceturksnī uzrādīja 13,43$ miljardu ieņēmumus, pārsniedzot tirgus prognozes (13,38$). Koriģētā peļņa par akciju bija 0,83$, arī pārsniedzot tirgus prognozes (0,82$). Lai gan Cisco rādītāji bija labāki par prognozēm, akciju cena nokrita, pamatojoties uz uzņēmuma vadītāju prognozēm nākamajam ceturksnim. Viņi sagaida, ka uzņēmuma ieņēmumi pieaugs par 0-2% gada laikā un peļņa par akciju būs ap 0,80-0,82$ nākamajā ceturksnī. Paziņojumā tika minēts, ka Cisco pārdošanas apjomi Ķīnā strauji samazinās: apmēram -25% gada laikā.

Pēc finanšu rezultātu paziņošanas Cisco akciju cena nokrita par 10%, bet pēdējo 12 mēnešu laikā tā ir pieaugusi par 2%. Uzņēmums maksā dividendes ar ienesīgumu ap 3%.

Šonedēļ

Šī nedēļa iesāksies ar Japānas starptautiskās tirdzniecības datiem un Eiropas inflācijas datiem. Otrdien un trešdien nav gaidāmi būtiski paziņojumi, lai gan trešdienas vakarā ASV FRS publicēs monetārās politikas jaunumus. Ceturtdien investori vēros provizoriskos ražošanas sektora PMI indeksus un analizēs ECB monetārās politikas jaunumus. Ceturtdien gaidāms arī Jackson Hole simpozijs, kurā runās Centrālās bankas biedri. Piektdien gaidāma FRS vadītāja Pauela uzruna, kas varētu izraisīt palielinātu volatilitāti tirgos.

Admiral MarketsAtruna: Sniegtie dati satur papildu informāciju attiecībā uz analīzi, prognozēm vai citiem datiem vai informāciju (turpmāk "analīzi"), kas publiskota Admiral Markets mājaslapā. Pirms investīciju lēmumu pieņemšanas, lūdzu, pievērsiet uzmanību sekojošam:

  1. Analītika publicēta tikai informatīviem mērķiem nav uzskatāma par personīgu piedāvājumu, ieteikumu vai aicinājumu pirkt vai pārdot jebkuru finanšu instrumentu.
  2. Jebkuru investīciju lēmumu klients veic pats. Admiral Markets nav uzskatāms par atbildīgu jebkuru zaudējumu gadījumā, neskatoties uz to, vai lēmums ir vai nav balstīts uz analītiku.
  3. Jebkuru šādu analītiku sagatavo neatkarīgs analītiķis (turpmāk "Autors"), balstoties uz paša autora viedokli.
  4. Lai nodrošinātu klienta interešu aizstāvību, Admiral Markets apstiprinājusi attiecīgas iekšējās procedūras, lai novērstu un pārvaldītu interešu konfliktus.
  5. Lai nodrošinātu analītikas avotu uzticamību, tiek izmantoti visi iespējamie saprātīgie līdzekļi, lai nodrošinātu, ka visi analītikas avoti ir uzticami un visa informācija ir pilnīga, Admiral Markets negarantē šādas analītikas pareizību vai pilnību. Jebkuri minētie skaitļi saistīti ar pagātnes rezultātiem u nav attiecināmi uz nākotnes rezultātiem.
  6. Analītikas rezultāti nav uztverami kā garantija no Admiral Markets puses, ka klientam būtu jāgūst peļņa no šīm stratēģijām, vai ar tām saistītie zaudējumi būtu ierobežoti.
  7. Jebkurš vēsturisks sniegums, kas norādīts šajā publikācijā, nav uzskatāms kā garantija no Admiral Markets puses jebkādam turpmākam sniegumam. Finanšu instrumenta vērtība var gan pieaugt, gan sarukt, un šīs vērtības saglabāšana netiek garantēta.
  8. Analītikā iekļautās prognozes var tikt pakļautas papildus maksai, nodokļiem vai citām izmaksām, atkarībā no publikācijas. Admiral Markets sniegto pakalpojumu izcenojumi ir publiski pieejami Admiral Markets mājaslapā.

Kredītpleca produkti (tajā skaitā cenu starpības līgumi) ir spekulatīvas dabas un var radīt gan peļņu, gan zaudējumus. Pirms investīciju lēmumu pieņemšanas, aicinām konsultēties ar neatkarīgu finanšu padomnieku, lai pārliecinātos, ka izprotat saistītos riskus.