Mēs izmantojam sīkdatnes, lai dotu jums labāko iespējamo pieredzi mūsu mājas lapā. Turpinot pārlūkot šo vietni, jūs dodat piekrišanu izmantot sīkfailus. Lai iegūtu sīkāku informāciju un mainītu uzstādījumus, lūdzu lasiet vairāk saitē Privātuma politika.
Vairāk informācijas Akceptēt
79% no Admiral Markets UK Ltd. privātajiem ieguldītājiem savos kontos zaudē naudu, veicot CFD tirdzniecību. CFD ir sarežģīti finanšu instrumenti un tiem ir augsts risks attiecībā uz strauju naudas zaudēšanu sviras finansējuma dēļ. 79% no Admiral Markets UK Ltd. privātajiem ieguldītājiem savos kontos zaudē naudu, veicot CFD tirdzniecību. Jums būtu jāapsver tas, vai izprotat, kā CFD darbojas, un vai jūs varat atļauties uzņemties augsto naudas zaudēšanas risku. expand_more

Obligāciju ienesīgums turpina samazināties

Augusts 26, 2019 08:48

Īsumā par jaunumiem vietnē youtube:

Pagājušā nedēļa finanšu tirgos iesākās mierīgi, bet piektdien, lai gan FED Pauels izteica labvēlīgu viedokli par ASV monetāro situāciju, Ķīna paziņoja par jauniem tarifiem, kā rezultātā ASV un Ķīnas attiecības atkal pasliktinājās un krita gan ASV dolāra, gan ASV akciju vērtība.

Iesākumā Ķīna paziņoja par jauniem 10% tarifiem ASV precēm 75$ miljardu apmērā, bet situāciju atviegloja FED Pauela runa Jackson Hole simpozijā, un tirgi atguva zaudējumus. Īsi pēc tam Tramps twitter kontā vaicāja, vai FED vadītājs Pauels ir lielāks ienaidnieks ASV nekā Ķīnas premjerministrs Xi un brīdināja, ka viņš dos atbildi Ķīnas tarifiem, liekot ASV uzņēmumiem meklēt alternatīvu ražošanai Ķīnā.

ASV

Pasaulē lielākās ekonomikas dati bija jaukti. Provizoriskais ražošanas PMI piesaistīja lielu uzmanību, jo nokrita līdz 49,9 punktiem no 50,4 punktiem, sasniedzot negatīvo teritoriju pirmo reizi kopš 2009. gada septembra. Tas liecina par grūtībām saglabāt stabilus pasūtījumu apjomus ražošanas nozarē un nākamajos mēnešos, visdrīzāk, situācija neuzlabosies. Tikmēr investori sāk paust bažas, ka ražošanas sektora aktivitātes palēnināšanās varētu ietekmēt arī pakalpojumu sektoru, kas ir daudz lielāka ASV ekonomikas daļa. Vismaz nekustamo īpašumu tirgus dati uzrādīja pozitīvas tendences pēc vairākiem mēnešiem ar negatīvu izaugsmi.

Lielākie ASV akciju indeksi uzrādīja lejupslīdi. Vismazākais kritums bija Dow 30 (-1,0%), kamēr S&P noslīdēja 1,4% zemāk, bet Nasdaq Composite nedēļu noslēdza 1,8% zemāk. Indeksi vērtība saglabājas tuvu visu laiku augstākajiem līmeņiem un virs 200 dienu slīdošā vidējā, bet pozitīvais noskaņojums tirgos ir ļoti trausls, it īpaši, ja ekonomiskie dati turpinās pasliktināties.

ASV obligāciju tirgū atšķirība starp 2 un 10 gadu obligāciju ienesīgums samazinājās līdz 0,01%. Atšķirība starp 3 mēnešu un 10 gadu obligācijām kļuva vēl negatīvāka (-0,44%). Interesanti, ka pamatojoties uz Bank of America Merill Lynch viedokli, ASV obligācijas sastāda 95% no pasaules valstu obligācijām ar pozitīvu ienesīgumu. Tas nozīmē, ka ASV obligācijas ir vienīgā praktiskā iespēja investoriem gūt peļņu ar valsts obligācijām, jo pārējās pasaules valstu vidējais obligāciju ienesīgums ir -0,03%.

Eiropa

Galvenais valūtu pāris EUR/USD atspoguļoja ASV dolāra tendences un nedēļas pirmajā pusē būtisku svārstību nebija, bet piektdien valūtu kurss uzrādīja būtisku augšupeju, pateicoties ASV dolāra lejupslīdei. Itālijas premjerministrs Džuzepe Konte paziņoja par atkāpšanos un Mateo Salvīnī paziņoja, ka viņa partija "League" nespēj vienoties ar pastāvošo koalīciju un būs vajadzīgas jaunas vēlēšanas.

Provizoriskie ražošanas PMI uzrādīja vismaz mazu izaugsmi gan Vācijas, gan Eiropas kontekstā, bet tik un tā abi rādītāji saglabājas negatīvā teritorijā. Inflācija Eiropā samazinājās no 1,3% līdz 1,0%. Vācijā tika runāts par jaunu ekonomikas stimulu, ja situācija pasliktinātos un Vācija emitēja 30 gadu obligācijas, kuru ienesīgums pirmo reizi bija negatīvs (-0,11%). EUR/USD tirdzniecības nedēļu noslēdza 0,4% augstāk.

Lielbritānija

Lielbritānijas mārciņas vērtība pret ASV dolāru pieauga, kas vairāk bija tehniska korekcija, ko izraisīja arī ASV dolāra lejupslīde. Nebija jaunumu par "Brexit" un valsts premjerministrs Boriss Džonsons apciemoja Francijas un Vācijas līderus, lai diskutētu par pašreizējo situāciju, bet būtisku jaunumu nebija un situācija paliek strupceļā. Nebija arī svarīgu ekonomisko datu un GBP/USD tirdzniecības nedēļu noslēdza 1,2% augstāk.

Japāna

Arī USD/JPY svārstījās tandēmā ar ASV dolāru un noslēdza nedēļu ap 18 mēnešu zemāko līmeni. Japānas ražošanas PMI saglabājās stabils 49,5 punktu līmeni, bet jāatceras, ka tā ir negatīvā teritorija. Valsts eksportu apjoms samazinājās par 1,6% gada laikā, kas ir jau 9. mēnesis pēc kārtas ar lejupslīdi. USD/JPY tirdzniecības nedēļu noslēdza 0,9% zemāk.

Izejvielu tirgus

Izejvielu tirgū noskaņojums bija salīdzinoši negatīvs un WTI tipa jēlnaftas cena samazinājās par 1,7% līdz 54$ par barelu. Metālu segmentā vara cena samazinājās par 2,3%, kamēr alumīnija cena pieauga par 0,5%, un dzelzs rūdas cena turpināja samazināties un sasniedza 87$/t.

Uzņēmuma apskats - Home Depot

Pagājušajā nedēļā finanšu rezultātus paziņoja Home Depot: ASV lielākais mazumtirgotājs, kas specializējas būvniecības un citu mājsaimniecības preču segmentā. Šo biznesa segmentu pazīst arī kā DIY (do-it-yourself jeb dari pats). Kompānija ir dibināta 1978. gadā un tagad tai ir 2200 veikali un 400 000 darbinieki.

Home Depot uzrādīja 30,84$ miljardu lielus ieņēmumus pagājušajā ceturksnī, bet nesasniedza investoru prognozes (30,99$ miljardi). Peļņas izaugsme bija 1,2%, salīdzinot ar to pašu periodu pagājušajā gadā. Koriģētā peļņa par akciju bija 3,17$ un pārsniedza 3,08$ prognozi. Uzņēmumu ienākumus būtiski ietekmē kokmateriālu cenas, jo tie sastāda 8% no uzņēmuma apgrozījuma. Tā kā kokmateriālu cena ir samazinājusies par 16% šogad, tas ir atstājis negatīvu iespaidu uz uzņēmuma apgrozījumu.

Uzņēmuma vadītāji pauda viedokli, ka tarifi Ķīnas precēm, visdrīzāk, palielinās paša uzņēmuma pārdošanas apjomus par apmēram 2$ miljardiem, padarot vairākas preces dārgākas. Pēc finanšu rezultātu paziņošanas Home Depot akciju cena pieauga par 4,5% un pēdējos 12 mēnešos tā ir pieaugusi par apmēram 8%. Uzņēmums maksā dividendes 2,5% apmērā.

Šonedēļ

Šī nedēļa iesāksies ar Vācijas IFO ekonomikas noskaņojuma rādītājiem un ASV ražošanas pasūtījumu datiem. Otrdien investori aplūkos ASV patērētāju pārliecības indeksu, bet trešdien nav gaidāmi svarīgi dati. Ceturtdien uzzināsim Vācijas darba tirgus datus un ASV otrā ceturkšņa ekonomikās izaugsmes rādītājus. Piektdiena iesāksies ar Japānas ražošanas apjomiem un pēc tam tiks paziņoti Vācijas mazumtirdzniecības dati.

Forex Demo

Atruna: Sniegtie dati satur papildu informāciju attiecībā uz analīzi, prognozēm vai citiem datiem vai informāciju (turpmāk "analīzi"), kas publiskota Admiral Markets mājaslapā. Pirms investīciju lēmumu pieņemšanas, lūdzu, pievērsiet uzmanību sekojošam:

  1. Analītika publicēta tikai informatīviem mērķiem nav uzskatāma par personīgu piedāvājumu, ieteikumu vai aicinājumu pirkt vai pārdot jebkuru finanšu instrumentu.
  2. Jebkuru investīciju lēmumu klients veic pats. Admiral Markets nav uzskatāms par atbildīgu jebkuru zaudējumu gadījumā, neskatoties uz to, vai lēmums ir vai nav balstīts uz analītiku.
  3. Jebkuru šādu analītiku sagatavo neatkarīgs analītiķis (turpmāk "Autors"), balstoties uz paša autora viedokli.
  4. Lai nodrošinātu klienta interešu aizstāvību, Admiral Markets apstiprinājusi attiecīgas iekšējās procedūras, lai novērstu un pārvaldītu interešu konfliktus.
  5. Lai nodrošinātu analītikas avotu uzticamību, tiek izmantoti visi iespējamie saprātīgie līdzekļi, lai nodrošinātu, ka visi analītikas avoti ir uzticami un visa informācija ir pilnīga, Admiral Markets negarantē šādas analītikas pareizību vai pilnību. Jebkuri minētie skaitļi saistīti ar pagātnes rezultātiem u nav attiecināmi uz nākotnes rezultātiem.
  6. Analītikas rezultāti nav uztverami kā garantija no Admiral Markets puses, ka klientam būtu jāgūst peļņa no šīm stratēģijām, vai ar tām saistītie zaudējumi būtu ierobežoti.
  7. Jebkurš vēsturisks sniegums, kas norādīts šajā publikācijā, nav uzskatāms kā garantija no Admiral Markets puses jebkādam turpmākam sniegumam. Finanšu instrumenta vērtība var gan pieaugt, gan sarukt, un šīs vērtības saglabāšana netiek garantēta.
  8. Analītikā iekļautās prognozes var tikt pakļautas papildus maksai, nodokļiem vai citām izmaksām, atkarībā no publikācijas. Admiral Markets sniegto pakalpojumu izcenojumi ir publiski pieejami Admiral Markets mājaslapā.

Kredītpleca produkti (tajā skaitā cenu starpības līgumi) ir spekulatīvas dabas un var radīt gan peļņu, gan zaudējumus. Pirms investīciju lēmumu pieņemšanas, aicinām konsultēties ar neatkarīgu finanšu padomnieku, lai pārliecinātos, ka izprotat saistītos riskus.