Mēs izmantojam sīkdatnes, lai dotu jums labāko iespējamo pieredzi mūsu mājas lapā. Turpinot pārlūkot šo vietni, jūs dodat piekrišanu izmantot sīkfailus. Lai iegūtu sīkāku informāciju un mainītu uzstādījumus, lūdzu lasiet vairāk saitē Privātuma politika.
Vairāk informācijas Akceptēt
81% no Admiral Markets UK Ltd. privātajiem ieguldītājiem savos kontos zaudē naudu, veicot CFD tirdzniecību. CFD ir sarežģīti finanšu instrumenti un tiem ir augsts risks attiecībā uz strauju naudas zaudēšanu sviras finansējuma dēļ. 81% no Admiral Markets UK Ltd. privātajiem ieguldītājiem savos kontos zaudē naudu, veicot CFD tirdzniecību. Jums būtu jāapsver tas, vai izprotat, kā CFD darbojas, un vai jūs varat atļauties uzņemties augsto naudas zaudēšanas risku. expand_more

Ko Boriss Džonsons nozīmē GBP/USD?

Jūlijs 26, 2019 11:36

Tas ir noticis. Boriss Džonsons ir ievēlēts par Lielbritānijas Konservatīvās partijas līderi. Bijušais Londonas mērs uzveica savu konkurentu Džeremiju Hantu ar būtisku pārsvaru: 92 513 pret 46 656 balsīm. Lai gan viscaur Lielbritānijai viedokļi par jauno premjerministru ir dažādi, Džonsona ievēlēšana paver vairākas interesantas tirdzniecības iespējas Lielbritānijas tirgos.

GBP/USD Brexit

Šajā rakstā vairāk par:

 • jaunā premjerministra plāniem;
 • finanšu tirgu reakcija;
 • tirdzniecības iespējas Lielbritānijas tirgos.

Boriss Džonsons, Brisele un Brexit

Enerģētiskā uzvaras runā Džonsons apsolījās novest līdz galam "Brexit", apvienot valsti un uzveikt Džeremiju Korbinu. Grūtības, ar kurām Boriss Džonsons saskarsies, iespējams, ir vienas no lielākajām jebkuram britu politiķim miera laikā, bet, neskatoties uz to, viņa runā bija jūtams labvēlīgs noskaņojums. Jāatzīst, ka tas nepalīdzējā situācijai finanšu tirgos.

"Brexit" vēl arvien ir nozīmīgākais jautājums un jaunais premjerministrs ir apsolījies situāciju atrisināt līdz 31. oktobrim: ar vai bez vienošanās. Politiķi Briselē jau ir paziņojuši, ka viņi nepiekritīs izmaiņām nosacījumos, par kuriem vienojās Terēze Meja.

Lai padarītu darbu vēl grūtāku, vairāki parlamenta dalībnieki aizgāja no darba, kad Džonsons tika ievēlēts, un daži ministri veido pretestību, lai izvairītos no "Brexit" bez vienošanās. Pastāv arī risks, ka opozīcijas līderis Džeremijs Korbins izziņos neuzticības balsojumu, kā rezultātā varētu tikt rīkotas vispārējās vēlēšanas. Būtiska neskaidrība par visu "Brexit" procesu saglabājas.

Gaidāmie notikumi saistībā ar Borisu Džonsonu

 • 24. augusts - G7 līderu sanāksme. Lai gan Džonsons vasaras mēnešos apciemos Eiropas galvaspilsētas, lai runātu ar citu valstu līderiem (Francija, Vācija, Īrija), galvenais notikums varētu būt G7 sanāksme Francijā. Šis notikums citiem ES līderiem dotu iespēju labāk izprast cilvēku, kurš tagad atbild par Lielbritāniju.
 • 3. septembris - jauna parlamenta sesija. Parlaments atgriežas darbā un šis varētu būt vēsturiski svarīgs mirklis. Ja Džonsona sarunas ar ES līderiem cieš neveiksmi, daļa parlamenta pārstāvju nebūs sajūsmā par izstāšanos no ES bez vienošanās un varētu oponēt premjerministru, ja Džonsona plāns tiešām būtu 31. oktobrī īstenot "no-deal Brexit".

 • 29. septembris - Konservatīvās partijas konference. Šis ir laiks, ka premjerministrs varēs vairāk pastāstīt par savu Lielbritānijas nākotnes vīziju. To uzmanīgi vēros arī ministri, lai redzētu, vai Džonsons mainīs savu attieksmi tāpat kā Terēze Meja, redzot, ka atrast vienošanos ar ES ir ļoti grūti.
 • 17-18. oktobris - ES samits. Šis ir pēdējā ieplānota ES līderu tikšanās pirms Lielbritānijai noteiktā izstāšanās termiņa 31. oktobrī. Ja Boriss Džonsons nevarēs panākt progresu sarunās ar Briseli un parlaments būs atradis veidu, kā apstādināt "Brexit" bez vienošanās, premjerministrs būs spiests pieprasīt termiņa pagarinājumu. Jāņem vērā, ka ES līderi jau ir pauduši viedokli, ka vēl reiz "Brexit" termiņš netiks pagarināts, ja vien nebūs attiecīgu iemeslu, piemēram, vispārējās vēlēšanas vai atkārtots referendums.
 • 31. oktobris - "Brexit" termiņš.

Kas sekos GBP/USD?

Pēc paziņojuma par jauno premjerministru GBP/USD vērtība uz īsu brīdi pieauga, lai gan pēc tam atkal noslīdēja zemāk. Patiesībā valūtu pāris jau kādu laiku piedzīvo lejupslīdi, kā redzams ilgtermiņa grafikā:

GBP/USD MNAvots: Admiral Markets MetaTrader 5, GBP/USD, MN. Datu diapazons no 2003. gada 1. novembra līdz 2019. gada 23. jūlijam. Lūdzu, ņemiet vērā, ka pagātnes dati negarantē nākotnes veiktspēju.

Treideri nākamos mēnešus uzmanīgi vēros Borisa Džonsona komentārus, kā arī Briseles politiķu attieksmi. Ja izmaiņas nebūs redzamas un sarunas nonāks strupceļā, treideri varētu sākt uztraukties, ka Lielbritānija izstāsies no ES bez vienošanās, kas īstermiņā uzskatāms par negatīvu faktoru Lielbritānijas mārciņai. Šādā gadījumā īpaša uzmanība varētu tikt pievērsta vairāku 1,1926 atbalsta līmenim:

GBP/USD mēneša grafiksAvots: Admiral Markets MetaTrader 5, GBP/USD, MN. Datu diapazons no 2003. gada 1. novembra līdz 2019. gada 23. jūlijam. Lūdzu, ņemiet vērā, ka pagātnes dati negarantē nākotnes veiktspēju.

Īstermiņā treideri var aplūkot arī zemāka laika perioda grafikus, piemēram, D1, lai iegūtu labāku priekšstatu par situāciju tirgū un tirdzniecības iespējām. Aplūkosim GBP/USD D1 grafiku:

GBP/USD D1Avots: Admiral Markets MetaTrader 5, GBP/USD, D1. Datu diapazons no 2018. gada 30. oktobra līdz 2019. gada 23. jūlijam. Lūdzu, ņemiet vērā, ka pagātnes dati negarantē nākotnes veiktspēju.

Augstāk redzamajā GBP/USD grafikā zilā līnija reprezentē 20 dienu slīdošo vidējo. Skaidrs, ka pārdevējiem ir virsroka, jo tirgus cena jau kādu laiku saglabājās zem zilās līnijas. Daži treideri šo līniju mēdz izmantot kā rīku, ar ko identificēt cenas apgrieziena punktus un tirdzniecības iespējas.

Tā kā tirgus reakcija uz Borisu Džonsonu pagaidām ir salīdzinoši "klusa", jo tiek gaidīti jauni pavērsieni, kad tie beidzot pienāks, tirgus var piedzīvot būtiskas svārstības, tāpēc riska menedžments ir ārkārtīgi svarīgs. Kā jūs tirgosiet?

Vai zinājāt, ka MetaTrader 5 varat tirgot vairākas aktīvu klases, kā arī izmantot jaudīgas grafiskās iespējas un tirgus analīzi? Lejupielādējiet MetaTrader 5 jau tagad!

MetaTrader 5Atruna: Sniegtie dati satur papildu informāciju attiecībā uz analīzi, prognozēm vai citiem datiem vai informāciju (turpmāk "analīzi"), kas publiskota Admiral Markets mājaslapā. Pirms investīciju lēmumu pieņemšanas, lūdzu, pievērsiet uzmanību sekojošam:

 1. Analītika publicēta tikai informatīviem mērķiem nav uzskatāma par personīgu piedāvājumu, ieteikumu vai aicinājumu pirkt vai pārdot jebkuru finanšu instrumentu.
 2. Jebkuru investīciju lēmumu klients veic pats. Admiral Markets nav uzskatāms par atbildīgu jebkuru zaudējumu gadījumā, neskatoties uz to, vai lēmums ir vai nav balstīts uz analītiku.
 3. Jebkuru šādu analītiku sagatavo neatkarīgs analītiķis (turpmāk "Autors"), balstoties uz paša autora viedokli.
 4. Lai nodrošinātu klienta interešu aizstāvību, Admiral Markets apstiprinājusi attiecīgas iekšējās procedūras, lai novērstu un pārvaldītu interešu konfliktus.
 5. Lai nodrošinātu analītikas avotu uzticamību, tiek izmantoti visi iespējamie saprātīgie līdzekļi, lai nodrošinātu, ka visi analītikas avoti ir uzticami un visa informācija ir pilnīga, Admiral Markets negarantē šādas analītikas pareizību vai pilnību. Jebkuri minētie skaitļi saistīti ar pagātnes rezultātiem u nav attiecināmi uz nākotnes rezultātiem.
 6. Analītikas rezultāti nav uztverami kā garantija no Admiral Markets puses, ka klientam būtu jāgūst peļņa no šīm stratēģijām, vai ar tām saistītie zaudējumi būtu ierobežoti.
 7. Jebkurš vēsturisks sniegums, kas norādīts šajā publikācijā, nav uzskatāms kā garantija no Admiral Markets puses jebkādam turpmākam sniegumam. Finanšu instrumenta vērtība var gan pieaugt, gan sarukt, un šīs vērtības saglabāšana netiek garantēta.
 8. Analītikā iekļautās prognozes var tikt pakļautas papildus maksai, nodokļiem vai citām izmaksām, atkarībā no publikācijas. Admiral Markets sniegto pakalpojumu izcenojumi ir publiski pieejami Admiral Markets mājaslapā.

Kredītpleca produkti (tajā skaitā cenu starpības līgumi) ir spekulatīvas dabas un var radīt gan peļņu, gan zaudējumus. Pirms investīciju lēmumu pieņemšanas, aicinām konsultēties ar neatkarīgu finanšu padomnieku, lai pārliecinātos, ka izprotat saistītos riskus.