"Brexit 2019" tuvojas izskaņai

Aprīlis 08, 2019 13:12

Vairākas dienas pēc tam, kad Lielbritānijai 29. martā vajadzēja izstāties no Eiropas Savienības, parlaments balsoja par astoņām "Brexit" alternatīvām. Visas no tām tika noraidītas, radot būtiskas cenu svārstības Lielbritānijas tirgos.

Ņemot vērā, ka Eiropas Parlamenta vēlēšanas notiks maijā un Brisele ir paziņojusi, ka Lielbritānijai ir beidzot jāpieņem lēmums par savu nākotni, Terēzas Mejas iespēju klāsts ir ierobežots. Lielbritānijas tirgi ir gatavi dažādiem lēmumiem un varētu strauji sasniegt sen neredzētus līmeņus.

Šodien mēs ieskicēsim visas iespējas, kas atlikušas saistībā ar "Brexit 2019" un to, kā nesenie notikumi ietekmē Lielbritānijas tirgus.

"Brexit 2019" un kā līdz tam nokļuvām

Terēza Meja centās apvienot parlamentu, lai pieņemtu savu "Brexit" vienošanos, bet šis darījums tika noraidīts un Meja bija spiesta lūgt pagarināt 50. panta termiņu, lai aizkavētu "Brexit", kam bija jānotiek jau 29. martā.

Kopš tā laika Meja ir piedāvājusi atkāpties, ja tas palīdzētu pieņemt viņas piedāvāto "Brexit" vienošanos. Lai gan daudzi parlamenta locekļi mainīja savu viedokli un piekrita atbalstīt Mejas "Brexit" vienošanos, ar to nebija pietiekami. Palikušas tikai dažas iespējas, kuras varētu izraisīt nebijušu notikumu un volatīlu tirdzniecības darījumu iespēju virkni.

"Brexit 2019" un kas notiks tagad?

1. Vēl viens balsojums par Terēzas Mejas vienošanos

Ja parlamenta locekļi var atbalstīt vienotu plānu, valdība apgalvo, ka Lielbritānija varēs pamest Eiropas Savienību 22. maijā. Tomēr pastāv sena tradīcija, ka parlamenta dalībniekiem nevajadzēt prasīt balsot divreiz par vienu un to pašu jautājumu, vienas parlamenta sesijas laikā.

Mejas vienošanās jau divreiz tika noraidīta, apgrūtinot trešo balsojumu, ja vien darījumā nav veiktas izmaiņas, vai parlamenta deputātiem netiek uzdots cits jautājums. Tomēr ir runāts par saistošā izstāšanās darījuma balsojuma nodalīšanu no nesaistošās politiskās deklarācijas par turpmākām Lielbritānijas un ES attiecībām, lai apietu balsošanas sistēmu.

Ja parlamenta deputāti vēl joprojām nevarēs vienoties par plānu, nebūs citu variantu kā izstāšanās bez vienošanās.

2. Bezvienošanās "Brexit"

Tā kā šobrīd nav nekādas vienošanās, ticamākais rezultāts ir Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības 12. aprīlī bez vienošanās - pirms ES parlamenta vēlēšanām.

Lai gan bezvienošanās "Brexit" būtu negatīva ietekme uz Lielbritānijas mārciņu, parlamenta deputāti jau iepriekš ir balsojuši par bezvienošanās iespējas noraidīšanu, kas ir tikai viens iemesls, kāpēc mārciņa pagaidām nav tikusi agresīvi pārdota.

3. Būtiskas "Brexit" sarunu izmaiņas

Pašreizējā situācijā nav pietiekami daudz deputātu, kas balsotu par Mejas "Brexit" vienošanos, bet ir pietiekami daudz deputātu balsu, lai noraidītu bezvienošanās variantu. Šis strupceļš pieprasa apsvērt jaunus variantus, lai panāktu vienošanos, ko parlaments spēj atbalstīt.

Protams, tie ir "neatklāti ūdeņi". Viena iespēja būtu atkārtotas "Brexit" sarunas. Tomēr tas prasītu daudz vairāk un laika un Lielbritānijai vajadzētu piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās maijā, no kā Brisele vēlas izvairīties.

Atkārtotas sarunas varētu novest pie vienošanās par citiem darījumu veidiem, piemēram, Kanādas vai Norvēģijas modeli, kas Lielbritānijai nodrošinātu ciešākas saites ar Eiropas Savienību nekā pašreizējais Mejas piedāvājums. Tomēr, ja ES atteiksies atsākt sarunas, Lielbritānijai būs jāapsver viena no citām iespējām.

4. Vēl viens neuzticības balsojums

Lai gan Terēzas Mejas konservatīvā Toriju partija 16. janvārī izdzīvoja neuzticības balsojumu, opozīcijas partijas leiboristi var pieprasīt vēl vienu neuzticības balsojumu jebkurā brīdī.

Ja Mejas valdība vēlreiz uzvarētu, viss būtu pa vecam. Tomēr, ja viņa zaudētu, vajadzētu veidot jaunu valdību vai rīkot vispārējās vēlēšanas.

5. Priekšlikums par agrīnām vispārējām vēlēšanām

Tā kā Lielbritānijas parlaments šobrīd atrodas strupceļā, Meja varētu izlemt, ka pirmstermiņa vispārējās vēlēšanas ir labākais veids, kā izkļūt no šī strupceļa. Tomēr viņai nav pilnvaru sasaukt šādas vēlēšanas, tāpēc būtu jālūdz parlamenta deputātiem balsot par pirmstermiņa vēlēšanām.

Ja divas trešdaļas deputātu to apstiprinās, tad valsts dosies uz vēlēšanu iecirkņiem, lai nobalsotu par sev vēlamo politisko partiju. Ja to apstiprinās mazāk nekā divas trešdaļas deputātu - valdībai būs jāizvēlas kāda cita iespēja.

6. Otrs referendums

Daudzi indivīdi aicina rīkot otru referendumu. Patiesībā Lielbritānijas valdības veidotā petīcija jau ir savākusi vairāk nekā piecus miljonus parakstu, tomēr otrs referendums nav vienkāršs variants.

Tā kā Lielbritānija nobalsoja par izstāšanos no Eiropas Savienības, daudzi politiķi uzskata, ka otrs balsojums konfliktētu ar oriģinālo solījumu izstāties no Eiropas Savienības. Pat ja valdība izlemtu turpināt otro referendumu, būtu jāpieņem jauns tiesību akts, lai vienotos par dažādiem noteikumiem un jautājumiem, kas varētu ilgt aptuveni 22 nedēļas.

7. Lielbritānija atceļ 50. pantu

Tā kā valdība joprojām ir apņēmusies izpildīt "Brexit" solījumu, maz ticams, ka tā atcels 50. pantu, ja nebūs otrā referenduma vai vispārējo vēlēšanu. Tomēr Eiropas Kopienu Tiesa ir lēmusi, ka Lielbritānijai būtu nelegāli atcelt "Brexit" bez pārējo 27. ES dalībvalstu piekrišanas.

Pat ja Terēza Meja atstāj premjerministres amatu, vai arī neuzticības balsojumu pieprasīs viņas pašas partija, jaunajam premjerministram joprojām būs jāizvēlas viens no iepriekš minētajiem variantiem. Visi šie risinājumi var izraisīt lielu nenoteiktību Lielbritānijas tirgos un dažos no tiem ietekme jau ir jūtama:

"Brexit" ietekme uz Lielbritānijas tirgiem

Ilgtermiņā Lielbritānijas mārciņa saglabā neizlēmību par virzienu, cenai atrodoties starp 1.3320 un 1.2650 līmeņiem, par ko liecina divas horizontālās, zilās līnijas zemāk redzamajā GBP/USD nedēļas grafikā:

Avots: Admiral Markets MT5SE, GBP/USD, nedēļas grafika. Datu diapazons no 2017. gada 28. maija līdz 2019. gada 28. martam. Lūdzu, ņemiet vērā, ka pagātnes dati negarantē nākotnes veiktspēju!

Atbalsta un prestestības līmeņu treideri parasti vēlētos pirkt vai pārdot, izmantojot šos līmeņus un jaudīgas tirdzniecības indikatoru un cenu kustības modeļu kombinācijas, lai uzlabotu darījuma atvēršanas laicīgumu un risku pārvaldību.

Lielbritānijas mārciņas vājums ir stimulējis starptautisku pieprasījumu pēc nepietiekami novērtētiem Lielbritānijas aktīviem, kā liecina FTSE 100 grafiks, kas seko 100 lielākajiem uzņēmumiem, kuri kotēti Londonas Fondu biržā.

Avots: Admiral Markets MT5SE, FTSE 100, D1. Datu diapazons no 2018. gada 29. jūnija līdz 2019. gada 28. martam. Lūdzu, ņemiet vērā, ka pagātnes dati negarantē nākotnes veiktspēju!

Lai gan šāda tirdzniecības iespēja var likties pievilcīga drosmīgākajiem, saprātīgi būtu izmantot dažādus palīginstrumentus, piemēram, stop loss un volatilitātēs aizsardzības iestatījumus, lai mazinātu riskus, vienlaikus cenšoties palielināt peļņu.

Lielbritānijas mārciņa un akciju tirgus piedāvā tirdzniecības iespēju, kas pieejama tikai vienreiz mūžā, vai varat atļauties to palaist garām?


Atruna: Sniegtie dati satur papildu informāciju attiecībā uz analīzi, prognozēm vai citiem datiem vai informāciju (turpmāk "analīzi"), kas publiskota Admiral Markets mājaslapā. Pirms investīciju lēmumu pieņemšanas, lūdzu, pievērsiet uzmanību sekojošam:

  1. Analītika publicēta tikai informatīviem mērķiem nav uzskatāma par personīgu piedāvājumu, ieteikumu vai aicinājumu pirkt vai pārdot jebkuru finanšu instrumentu.
  2. Jebkuru investīciju lēmumu klients veic pats. Admiral Markets nav uzskatāms par atbildīgu jebkuru zaudējumu gadījumā, neskatoties uz to, vai lēmums ir vai nav balstīts uz analītiku.
  3. Jebkuru šādu analītiku sagatavo neatkarīgs analītiķis (turpmāk "Autors"), balstoties uz paša autora viedokli.
  4. Lai nodrošinātu klienta interešu aizstāvību, Admiral Markets apstiprinājusi attiecīgas iekšējās procedūras, lai novērstu un pārvaldītu interešu konfliktus.
  5. Lai nodrošinātu analītikas avotu uzticamību, tiek izmantoti visi iespējamie saprātīgie līdzekļi, lai nodrošinātu, ka visi analītikas avoti ir uzticami un visa informācija ir pilnīga, Admiral Markets negarantē šādas analītikas pareizību vai pilnību. Jebkuri minētie skaitļi saistīti ar pagātnes rezultātiem u nav attiecināmi uz nākotnes rezultātiem.
  6. Analītikas rezultāti nav uztverami kā garantija no Admiral Markets puses, ka klientam būtu jāgūst peļņa no šīm stratēģijām, vai ar tām saistītie zaudējumi būtu ierobežoti.
  7. Jebkurš vēsturisks sniegums, kas norādīts šajā publikācijā, nav uzskatāms kā garantija no Admiral Markets puses jebkādam turpmākam sniegumam. Finanšu instrumenta vērtība var gan pieaugt, gan sarukt, un šīs vērtības saglabāšana netiek garantēta.
  8. Analītikā iekļautās prognozes var tikt pakļautas papildus maksai, nodokļiem vai citām izmaksām, atkarībā no publikācijas. Admiral Markets sniegto pakalpojumu izcenojumi ir publiski pieejami Admiral Markets mājaslapā.

Kredītpleca produkti (tajā skaitā cenu starpības līgumi) ir spekulatīvas dabas un var radīt gan peļņu, gan zaudējumus. Pirms investīciju lēmumu pieņemšanas, aicinām konsultēties ar neatkarīgu finanšu padomnieku, lai pārliecinātos, ka izprotat saistītos riskus.

Avatārs-Admirals
Admirals Viss vienā risinājums tēriņiem, ieguldījumiem un savu līdzekļu pārvaldībai

Vairāk nekā brokeris, Admirals ir tavu finanšu centrs, kurš piedāvā plašu finanšu produktu un pakalpojumu klāstu. Mēs esam radījuši "viss vienā" personīgo finanšu risinājumu līdzekļu ieguldījumiem, tēriņiem un pārvaldībai.