Mēs izmantojam sīkdatnes, lai dotu jums labāko iespējamo pieredzi mūsu mājas lapā. Turpinot pārlūkot šo vietni, jūs dodat piekrišanu izmantot sīkfailus. Lai iegūtu sīkāku informāciju un mainītu uzstādījumus, lūdzu lasiet vairāk saitē Privātuma politika.
Vairāk informācijas Akceptēt
81% no Admiral Markets UK Ltd. privātajiem ieguldītājiem savos kontos zaudē naudu, veicot CFD tirdzniecību. CFD ir sarežģīti finanšu instrumenti un tiem ir augsts risks attiecībā uz strauju naudas zaudēšanu sviras finansējuma dēļ. 81% no Admiral Markets UK Ltd. privātajiem ieguldītājiem savos kontos zaudē naudu, veicot CFD tirdzniecību. Jums būtu jāapsver tas, vai izprotat, kā CFD darbojas, un vai jūs varat atļauties uzņemties augsto naudas zaudēšanas risku. expand_more

​General Electric skandāls par grāmatvedības krāpšanos

Augusts 27, 2019 07:41

General Electric uzņēmums tika dibināts 1892. gadā un kopš tā laika ir izteikts līderis Amerikas inovācijās. GE inženieri un zinātnieki ir izgudrojuši vai uzlabojuši neskaitāmas mūsdienu tehnoloģijas: no gaismas spuldzītēm un ledusskapjiem līdz komerclidmašīnām un atomelektrostacijām.

Grāmatvedības eksperts Harry Morkopolos, kurš brīdināja regulatorus arī par Bērnija Medofa Ponzi shēmu, izvirzīja apsūdzības par GE krāpšanos 38$ miljardu apmērā un daļa treideru tās uzskata par pamatotām, kā rezultātā rodas unikālas tirdzniecības iespējas ar GE akciju CFD.

Šajā rakstā vairāk par:

 • 38$ miljardu krāpniecību;
 • investoru reakciju uz to; un
 • tirdzniecības iespējām ar GE akcijām, ņemot vērā, ka šis varētu būt vēsturisks pagrieziena punkts.

General Electric 38$ miljardu krāpniecība

Ceturtdienā, 15. augustā, Harry Morkopolos, kurš ir arī pirmais finanšu izmeklētājs, kas ziņoja par Bērnija Medofa 65$ miljardu Ponzi shēmu, publicēja 175. lapaspušu pētījumu, apsūdzot General Electric par vairāk kā 38,1$ miljardu zaudējumu slēpšanu. Ziņojumā teikts arī, ka krāpšanās sasniedz virs 40% GE tirgus kapitalizācijas, padarot to vēl apjomīgāku par Enron un WorldCom grāmatvedības krāpšanās shēmām.

GE akciju cena nokrita par 15% pēc ziņojuma publicēšanās, bet tirdzniecības sesiju noslēdza 11% zemāk, kas ir General Electric akciju cenas lielākais kritums pēdējos 11 gados. Ziņojumā teikts, ka 29$ miljardi tiek slēpti ilgtermiņa aprūpes zaudējumi un Morkopolos CNBC publiski paziņoja, ka uzņēmumu gaida bankrots.

General Electric atbildēja, nosaucot Morkopolos atzinumu par "maldinošu, nepamatotu un uz paša labumu vērstu spekulāciju". Lawrence Culp (GE CEO) apvainoja Markopolos par "nepareiziem faktiem", izskaidrojot, ka viņš nepārbaudīja savus faktus ar GE, pirms tie tika publicēti. GE vadītājs arī izcēla apstākļus, ka Markopolos savu ziņojumu iedeva nezināmam riska ieguldījumu fondam (Hedge fund) un publiski paziņoja, ka viņš tiks kompensēts par akciju cenas izmaiņām, radot bažas, ka viņš ir finansiāli ieinteresēts, lai akciju cena kristu.

Lai gan daļa analītiķu nepiekrīt Markopolos pētījumiem, citi jau labu laiku pauž bažas par GE grāmatvedības praksēm. Piebildīsim, ka GE tagad nākas publicēt savas grāmatvedības procedūras un uzņēmumu izmeklē Amerikas Vērtspapīru un biržu komisija, kā arī Tieslietu departaments.

Kā tirgot General Electric (GE)?

Nesenās apsūdzības par iespējamu krāpšanos GE nāk īpaši grūtā laikā, jo akciju cena jau vairāk kā desmit gadus izjūt lejupslīdes spiedienu dažādu iemeslu dēļ:

 • sarūkoša tirgus vērtība;
 • neveiksmīgi pārpirkti citi uzņēmumi;
 • vadības nesaskaņās;
 • 2008. gada finanšu krīze.

Tā rezultātā GE akciju cena no visu laiku augstākā līmeņa 2000. gada augustā (58.15$) noslīdēja 90% līdz 5,87$ 2009. gada martā un atradās ap 8$, pirms tika paziņotas Markopolos apsūdzības. Lai gan īstermiņā akciju cena ir mazliet atguvusies, ilgtermiņa GE akciju cenas grafiks norāda uz grūtībām:

GEAvots: Admiral Markets MetaTrader 5, #GE, MN (mēneša grafiks). Datu diapazons no 2007. gada 1. aprīlim līdz 2019. gada 19. augustam. Lūdzu, ņemiet vērā, ka pagātnes dati negarantē nākotnes veiktspēju.

Ar Admiral Markets varat nopelnīt uz svārstībām abos virzienos, izmantojot CFD, kuru priekšrocība ir iespēja atvērt pārdošanas darījumu.

Viens no līmeņiem, kurš pievērš treideru uzmanību, ir 5,87$, kas ir arī visu laiku zemākais cenas līmenis. Tas grafikā attēlots ar zilu līniju:

#GEAvots: Admiral Markets MetaTrader 5, #GE, MN. Datu diapazons no 2007. gada 1. aprīļa līdz 2019. gada 19. augustam. Lūdzu, ņemiet vērā, ka pagātnes dati negarantē nākotnes veiktspēju.

Tā kā šis ir vēsturiski svarīgs cenas līmenis, pircēji varētu gaidīt, līdz tas tiks sasniegts, lai izlemtu, vai investēt savus līdzekļus uzņēmumā. Tas nozīmē, ka pārdevēji varētu saglabāt kontroli līdz tiek sasniegts 5,87$ līmenis. Treideri parasti izmanto zemākus laika grafikus, lai apstiprinātu tendenci un meklētu darījuma atvēršanas iespējas. Piemēram, aplūkosim #GE H4 grafiku:

General ElectricAvots: Admiral Markets MetaTrader 5, #GE, H4. Datu diapazons no 2018. gada 20. novembra līdz 2019. gada 19. augustam. Lūdzu, ņemiet vērā, ka pagātnes dati negarantē nākotnes veiktspēju.

Četru stundu grafikā sarkanā atbalsta līnija tika lauzta pirms Markopolos paziņojuma par krāpšanos. Izskatās, ka pārdevēji jau laicīgi sagatavojās lejupslīdei. Ja pircējiem izdotos atgūt kontroli, akciju cenai atgriežoties virs sarkanās līnijas, tas liecinātu par situācijas uzlabošanos vismaz īstermiņā.

Secinājumi - General Electric

Lai gan General Electric akciju cena atrodas lejupejošā tendencē jau kādu laiku, izskatās, ka uzņēmumu gaida būtiskas izmaiņas. 38$ miljardu krāpniecības apsūdzība varētu ilgstoši ietekmēt akciju cenu. Ja baumas izrādīsies patiesas, varētu sekot vēl lielāks akciju cenas kritums.

Ja izrādās, ka tās ir tikai baumas un maldinoši apvainojumi, GE akciju cena varētu pieaugt, bet uz cik ilgu laiku? Jebkurā gadījumā būs ļoti interesanti vērot notikumu attīstību. Kā tirgosiet jūs?

Akcijas un ETF

Atruna: Sniegtie dati satur papildu informāciju attiecībā uz analīzi, prognozēm vai citiem datiem vai informāciju (turpmāk "analīzi"), kas publiskota Admiral Markets mājaslapā. Pirms investīciju lēmumu pieņemšanas, lūdzu, pievērsiet uzmanību sekojošam:

 1. Analītika publicēta tikai informatīviem mērķiem nav uzskatāma par personīgu piedāvājumu, ieteikumu vai aicinājumu pirkt vai pārdot jebkuru finanšu instrumentu.
 2. Jebkuru investīciju lēmumu klients veic pats. Admiral Markets nav uzskatāms par atbildīgu jebkuru zaudējumu gadījumā, neskatoties uz to, vai lēmums ir vai nav balstīts uz analītiku.
 3. Jebkuru šādu analītiku sagatavo neatkarīgs analītiķis (turpmāk "Autors"), balstoties uz paša autora viedokli.
 4. Lai nodrošinātu klienta interešu aizstāvību, Admiral Markets apstiprinājusi attiecīgas iekšējās procedūras, lai novērstu un pārvaldītu interešu konfliktus.
 5. Lai nodrošinātu analītikas avotu uzticamību, tiek izmantoti visi iespējamie saprātīgie līdzekļi, lai nodrošinātu, ka visi analītikas avoti ir uzticami un visa informācija ir pilnīga, Admiral Markets negarantē šādas analītikas pareizību vai pilnību. Jebkuri minētie skaitļi saistīti ar pagātnes rezultātiem u nav attiecināmi uz nākotnes rezultātiem.
 6. Analītikas rezultāti nav uztverami kā garantija no Admiral Markets puses, ka klientam būtu jāgūst peļņa no šīm stratēģijām, vai ar tām saistītie zaudējumi būtu ierobežoti.
 7. Jebkurš vēsturisks sniegums, kas norādīts šajā publikācijā, nav uzskatāms kā garantija no Admiral Markets puses jebkādam turpmākam sniegumam. Finanšu instrumenta vērtība var gan pieaugt, gan sarukt, un šīs vērtības saglabāšana netiek garantēta.
 8. Analītikā iekļautās prognozes var tikt pakļautas papildus maksai, nodokļiem vai citām izmaksām, atkarībā no publikācijas. Admiral Markets sniegto pakalpojumu izcenojumi ir publiski pieejami Admiral Markets mājaslapā.

Kredītpleca produkti (tajā skaitā cenu starpības līgumi) ir spekulatīvas dabas un var radīt gan peļņu, gan zaudējumus. Pirms investīciju lēmumu pieņemšanas, aicinām konsultēties ar neatkarīgu finanšu padomnieku, lai pārliecinātos, ka izprotat saistītos riskus.