Mēs izmantojam sīkdatnes, lai dotu jums labāko iespējamo pieredzi mūsu mājas lapā. Turpinot pārlūkot šo vietni, jūs dodat piekrišanu izmantot sīkfailus. Lai iegūtu sīkāku informāciju un mainītu uzstādījumus, lūdzu lasiet vairāk saitē Privātuma politika.
Vairāk informācijas Akceptēt
81% no Admiral Markets UK Ltd. privātajiem ieguldītājiem savos kontos zaudē naudu, veicot CFD tirdzniecību. CFD ir sarežģīti finanšu instrumenti un tiem ir augsts risks attiecībā uz strauju naudas zaudēšanu sviras finansējuma dēļ. 81% no Admiral Markets UK Ltd. privātajiem ieguldītājiem savos kontos zaudē naudu, veicot CFD tirdzniecību. Jums būtu jāapsver tas, vai izprotat, kā CFD darbojas, un vai jūs varat atļauties uzņemties augsto naudas zaudēšanas risku. expand_more

Goldman Sachs samazina Apple akciju cenas prognozi. Vai gaidāma 27% lejupslīde?

Oktobris 08, 2019 08:21

Viena no pasaulē slavenākajām investīciju bankām, Goldman Sachs, samazināja Apple akciju cenas prognozi līdz tikai 165$. Tagad analītiļu aprindās bankai ir zemākā akciju cenas prognoze, kas norāda uz iespējamu 30% lejupslīdi.

AAPL

Šajā rakstā vairāk par Goldman Sachs lēmumu samazināt prognozi un Apple akciju cenas nākotni. Sāksim!

Apple: grāmatvedība un Apple TV Plus

Viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc Goldman Sachs samazināja Apple akciju cenas prognozi, ir uzņēmuma grāmatvedības metodes saistībā ar jauno Apple TV Plus. Septembra sākumā Apple paziņoja, ka, iegādājoties jaunu iPhone, iPad, Mac vai Apple TV ierīci, pienāksies arī bezmaksas viena gada Apple TV Plus serviss, kas darbību uzsāks novembrī ar cenu 5$ mēnesī.

Grāmatvedības metode, kas paredzēta Apple TV plus izmēģinājuma laikam, pēc būtības apvieno gada ilgo periodu ar pašas ierīces iegādi vienlaikus. Pamatojoties uz analītiķu viedokli, šādas izmaiņas negatīvi ietekmēs iPhone peļņas radītājus, jo zemāku vidējo pārdošanas cenu neatspoguļos arī zemākas pārdoto preču izmaksas.

Vēstulē klientiem Goldman Sachs analītiķis Rod Hall rakstīja, ka: "Faktiski Apple grāmatvedības metode ieņēmumus no datortehnikas pārvieto uz pakalpojumiem, kaut arī klienti to neuztver kā apmaksu par TV+. Lai arī tas varētu likties pozitīvi Apple pakalpojumu ieņēmumiem, tas vienlīdz negatīvi ietekmēs gan datortehnikas vidējo pārdošanas cenu, gan peļņas procentus augsta pieprasījuma ceturkšņos, piemēram, gaidāmajā FQ1′20 līdz decembrim."

Apple akciju cena nokrita par 2,6% pēc Goldman Sachs vēstījuma publicēšanas. Tomēr Apple atbildēja, apstrīdot Goldman Sachs analītiķus un uzsverot, ka Apple: "negaida, ka TV+ ieviešana, ieskaitot pakalpojuma grāmatvedības uzskaiti, būtiski ietekmēs finanšu rezultātus". Akciju cena pēc Apple paziņojuma pieauga, bet tāpat dienu noslēdza zemāk, kā redzams grafikā:

Apple Avots: Admiral Markets MetaTrader 5, #AAPL, D1. Datu diapazons no 2018. gada 18. aprīļa līdz 24. gada 24. septembrim. Lūdzu, ņemiet vērā, ka pagātnes dati negarantē nākotnes veiktspēju.

Kā tirgot Apple? #AAPL

Ar Admiral Markets varat spekulēt ar Apple akciju cenu, izmantojot CFD jeb cenu starpības līgumus. Tādā veidā treideri var nopelnīt neatkarīgi no finanšu instrumenta cenas virziena - gan pērkot, gan pārdodot.

Apple akciju cenas ilgtermiņa grafiks (W1 periods):

Apple W1Avots: Admiral Markets MetaTrader 5, #AAPL, W1. Datu diapazons no 2006. gada 23. jūlija līdz 2019. gada 24. septembrim. Lūdzu, ņemiet vērā, ka pagātnes dati negarantē nākotnes veiktspēju.

Ilgtermiņa Apple grafiks skaidri parāda cenas pieaugumu. Neskatoties uz to, ir bijuši arī periodi ar cenas lejupslīdi un visstraujākais no tiem bija 2018. gada oktobrī līdz 2019. gada janvārim. Kamēr īstermiņa treideri meklē izdevības tirgot jebkuru "vājumu", ilgtermiņa treideri var izvēlēties atvērt pirkšanas pozīciju.

Apskatīsim Apple grafiku mazāka perioda grafikā, piemēram, D1:

Apple GSAvots: Admiral Markets MetaTrader 5, #AAPL, D1. Datu diapazons no 2018. gada 18. aprīļa līdz 2019. gada 24. septembrim. Lūdzu, ņemiet vērā, ka pagātnes dati negarantē nākotnes veiktspēju.

Skaidri redzams, ka Goldman Sachs prognoze atspoguļo iespaidīgu lejupslīdi. 165$ dolāru prognoze ir apmēram 27% lejupslīde no 13. septembra - diena, kad GS to paziņoja. Turklāt jāņem vērā, ka nav nemaz tik daudz cilvēku, kuri vēlas tirgot pret Apple nākotnes izaugsmi. Daļa treideru gaida arī vairāk skaidrību par ASV un Ķīnas tirdzniecības karu. Ja tiks sasniegts pamiers un vienošanās, vispasaules akciju tirgi, visdrīzāk, piedzīvos augšupeju, bet pagaidām tirdzniecības karš ir tālu no beigām.

Šoreiz, lai pieņemtu pelnošākus lēmumus, treideri var izmantot tehnisko analīzi. Atbalsta un pretestības līmeņi var izrādīties noderīgi, jo bieži vien to sniedz mājienus par cenas līmeņiem, kur satiksies pircēji un pārdevēji.

Apple 165Avots: Admiral Markets MetaTrader 5, #AAPL, D1. Datu diapazons no 2018. gada 18. aprīļa līdz 2019. gada 24. septembrim. Lūdzu, ņemiet vērā, ka pagātnes dati negarantē nākotnes veiktspēju.

Piemēram, zilā diagonālā līnija ir pazīstama kā tendences līnija. Varētu teikt, ka šajā gadījumā tendences līnija palīdz tirgū noturēt pircējus. Treideri līniju izmantos, lai saglabātu savas pārdošanās pozīcijas, vai arī atvērtu jaunas, kamēr vien cena atrodas virs attiecīgās līnijas.

Ja cena izlaužas zem tendences līnijas, tas ir signāls, ka tirgū ieradušies pārdevēji un pircēji vairs nav dominējošais spēks. Tendences līnijas laušana varētu būt sākums Apple akciju cenas lejupslīdei līdz Goldman Sachs prognozētajam līmenim, bet tas ir diezgan iespaidīgs kritums - kā tirgosiet jūs?

Admiral Markets

Atruna: Sniegtie dati satur papildu informāciju attiecībā uz analīzi, prognozēm vai citiem datiem vai informāciju (turpmāk "analīzi"), kas publiskota Admiral Markets mājaslapā. Pirms investīciju lēmumu pieņemšanas, lūdzu, pievērsiet uzmanību sekojošam:

  1. Analītika publicēta tikai informatīviem mērķiem nav uzskatāma par personīgu piedāvājumu, ieteikumu vai aicinājumu pirkt vai pārdot jebkuru finanšu instrumentu.
  2. Jebkuru investīciju lēmumu klients veic pats. Admiral Markets nav uzskatāms par atbildīgu jebkuru zaudējumu gadījumā, neskatoties uz to, vai lēmums ir vai nav balstīts uz analītiku.
  3. Jebkuru šādu analītiku sagatavo neatkarīgs analītiķis (turpmāk "Autors"), balstoties uz paša autora viedokli.
  4. Lai nodrošinātu klienta interešu aizstāvību, Admiral Markets apstiprinājusi attiecīgas iekšējās procedūras, lai novērstu un pārvaldītu interešu konfliktus.
  5. Lai nodrošinātu analītikas avotu uzticamību, tiek izmantoti visi iespējamie saprātīgie līdzekļi, lai nodrošinātu, ka visi analītikas avoti ir uzticami un visa informācija ir pilnīga, Admiral Markets negarantē šādas analītikas pareizību vai pilnību. Jebkuri minētie skaitļi saistīti ar pagātnes rezultātiem u nav attiecināmi uz nākotnes rezultātiem.
  6. Analītikas rezultāti nav uztverami kā garantija no Admiral Markets puses, ka klientam būtu jāgūst peļņa no šīm stratēģijām, vai ar tām saistītie zaudējumi būtu ierobežoti.
  7. Jebkurš vēsturisks sniegums, kas norādīts šajā publikācijā, nav uzskatāms kā garantija no Admiral Markets puses jebkādam turpmākam sniegumam. Finanšu instrumenta vērtība var gan pieaugt, gan sarukt, un šīs vērtības saglabāšana netiek garantēta.
  8. Analītikā iekļautās prognozes var tikt pakļautas papildus maksai, nodokļiem vai citām izmaksām, atkarībā no publikācijas. Admiral Markets sniegto pakalpojumu izcenojumi ir publiski pieejami Admiral Markets mājaslapā.

Kredītpleca produkti (tajā skaitā cenu starpības līgumi) ir spekulatīvas dabas un var radīt gan peļņu, gan zaudējumus. Pirms investīciju lēmumu pieņemšanas, aicinām konsultēties ar neatkarīgu finanšu padomnieku, lai pārliecinātos, ka izprotat saistītos riskus.