Lielbritānijas vēlēšanas un atlikušie divi kandidāti

Jūnijs 29, 2019 15:20

Pēc tam, kad 7. jūnijā no amata atkāpās Terēze Meja, desmit kandidāti pieteicās kļūt par nākamo Lielbritānijas premjerministru. Pēc piecām balsošanas kārtām palikuši tikai divi: Boriss Džonsons un Džeremijs Hants. Abiem kandidātiem ir ļoti atšķirīgi viedokļi, kas, savukārt, rada interesantas tirdzniecības iespējas Lielbritānijas tirgos.

Šajā rakstā vairāk par nākamo Lielbritānijas premjerministru un ko tas varētu nozīmēt Lielbritānijas mārciņai un FTSE 100 akciju tirgus indeksam. Sākam!

Lielbritānijas premjerministrs: Boriss Džonsons vai Džeremijs Hants

Abiem kandidātiem ir līdzīga izglītība - viņi mācījās privātskolās un apmeklēja Oksfordas universitāti. Tomēr Džeremijam Hantam ir lielākas pieredze valdības darbā un viņš iepriekš ir ieņēmis vairākus amatus kā ministrs.

Galvenā abu kandidātu atšķirība ir "Brexit" nostāja:

  • Džeremijs Hants - atvērts iespējai izstāties no ES bez vienošanās, bet tas nav viņa vēlamais risinājums. Džeremijs Hants vēlas ierosināt izmaiņas Īrijas jautājumā un sūtīt jaunu sarunu komandu uz Briseli. Lai gan viņš uzskata, ka ir iespējams panākt vienošanos pirms 31. oktobra, netiek izslēgta iespēja, ka termiņš tiks pagarināts.
  • Boriss Džonsons - vēlas izstāties no ES 31. oktobrī ar vai bez vienošanās un atzīst, ka "Brexit" bez vienošanās izraisīs būtiskus "traucējumus" ekonomikā. Viņš vēlas atbrīvoties no Īrijas robežas problēmas un saka, ka viņš aizturētu 39£ miljardu ES šķiršanās maksājumu līdz nākotnes situācija kļūtu skaidrāka.

Kurš ir favorīts?

Šobrīd Boriss Džonsons ir favorīts un potenciāli nākamais Lielbritānijas premjerministrs. Visās balsojuma kārtās viņš ir izvirzījies priekšā, kam netraucēja pat pastiprināta preses uzmanība uz viņa privāto dzīvi.

Lielbritānijas premjerministra vēlēšanu grafiks

Jūlijā sākumā abi kandidāti apmeklēs Toriju partijas vēlētājus. Šo procesu sauc par "hustings". Tā mērķis ir savākt pēc iespējas vairāk Toriju partijas deputātu atbalstu pirms balsošanas pēdējās kārtas.

Ap 8. jūliju Toriju partijas biedri saņems vēlēšanu biļetenus. Tiek prognozēts, ka 9. jūlijā abi kandidāti piedalīsies ITV kanāla debatēs. Uzvarētājs droši vien tiks paziņots nedēļā, kas sākas ar 22. jūliju, visdrīzāk, 23. jūlijā. 25. jūlijā sāksies parlamenta brīvdienās, bet, visdrīzāk, ne tam kandidātam, kurš tiks ievēlēts.

Ko tas nozīmē Lielbritānijas tirgiem?

Gan Lielbritānijas mārciņa, gan FTSE 100 akciju indekss varētu piedzīvot būtiskas svārstības, kam sekotu ilgāki šaura tirgus diapazona posmi, jo treideri reaģē uz jaunumiem un gaida nākamo paziņojumu.

Tāpēc būtu lietderīgāk ņemt vērā kopējo ainu. Faktiski abu tirgu tehniskā "bilde" izskatās aizraujoši:

FTSE 100 tirdzniecība

Avots: Admiral Markes MT5SE, FTSE 100, mēneša grafiks (MN). Datu diapazons no 2005. gada 1. jūnija līdz 2019. gada 25. jūnijam. Lūdzu, ņemiet vērā, ka pagātnes dati negarantē nākotnes veiktspēju.

FTSE 100 mēneša grafikā skaidri redzams, ka ilgtermiņā akciju indeksa vērtība ir pieaugusi. Tomēr, lai gan kopš 2008. gada finanšu krīzes lejupslīdes periodi ir bijuši ierobežoti, tie rada būtiskas bažas treideriem, kuri izmanto mazāka laika perioda grafikus, piemēram, D1.

Ilgtermiņa "bilde" var izrādīties noderīga, filtrējot tirgus "trokšņus" mazākos laika periodos, un treideri var to izmantot, lai noteiktu tendences mazākos laika periodos.

Šobrīd varētu šķist, ka pircēji vēl arvien ir vairākumā, jo tirgus ir atlēcis no vēsturiskām atbalsta līnijām, kuras attēlotas augstāk redzamajā grafikā.

GBP/USD valūtu kursa tirdzniecība

Viens no populārākajiem Lielbritānijas mārciņas valūtas pāriem ir GBP/USD. Ilgtermiņa grafiks atklāj interesantus notikumus:

Avots: Admiral Markets MT5SE, GBP/USD, nedēļas grafiks (W1). Datu diapazons no 2015. gada 21. jūnija līdz 2019. gada 25. jūnijam. Lūdzu, ņemiet vērā, ka pagātnes dati negarantē nākotnes veiktspēju.

GBP/USD nedēļas grafikā skaidri redzams, ka tirgus atrodas tirdzniecības diapazonā, ko ierobežo horizontālā pretestības līnija un horizontālā atbalsta līnija. Treideri bieži izmanto šos līmeņus, lai atvērtu pozīcijas.

Tomēr primārā šo līniju funkcija ir identificēt, kam tirgū ir virsroka. Piemēram, jūnijā cenai neizdevās izlauzties zem horizontālās atbalsta līnijas līdzīgi, kā tas notika 2018. gada novembrī. Tā kā šeit uzradās pircēji, treideri šo līmeni izmanto, lai atvērtu pirkšanas pozīcijas mazākos laika periodos.

Ja šis līmenis tiks lauzts, tas nozīmē, ka nebija pietiekami pircēju, kas to aizstāvētu. Treideri parasti meklēs iespējas atvērt pārdošanas pozīcijas, ja tiek lauzta atbalsta līnija.

Secinājumi - vēlēšanas un Brexit

Nozīmīgi politiskie notikumu Lielbritānijā tuvojas izskaņai. Tas varētu būt vēsturisks notikums Lielbritānijas finanšu tirgiem, jo agrāk tie ir gājuši roku rokā ar būtiskām cenas svārstībām. Vai tā varētu atkal notikt? Kā rīkosieties jūs?

Ja jūtat iedvesmu uzsākt tirdzniecību, vai arī šis raksts ir sniedzis papildu ieskatu Lielbritānijas vēlēšanās, varat uzelpot, jo Admiral Markets piedāvā Forex un CFD tirdzniecību līdz pat 80+ valūtām, kā arī bezmaksas tirgus jaunumus un tehnisko analīzi! Spiediet uz banera zemāk, lai atvērtu tirdzniecības kontu jau šodien!

Atruna: Sniegtie dati satur papildu informāciju attiecībā uz analīzi, prognozēm vai citiem datiem vai informāciju (turpmāk "analīzi"), kas publiskota Admiral Markets mājaslapā. Pirms investīciju lēmumu pieņemšanas, lūdzu, pievērsiet uzmanību sekojošam:

  1. Analītika publicēta tikai informatīviem mērķiem nav uzskatāma par personīgu piedāvājumu, ieteikumu vai aicinājumu pirkt vai pārdot jebkuru finanšu instrumentu.
  2. Jebkuru investīciju lēmumu klients veic pats. Admiral Markets nav uzskatāms par atbildīgu jebkuru zaudējumu gadījumā, neskatoties uz to, vai lēmums ir vai nav balstīts uz analītiku.
  3. Jebkuru šādu analītiku sagatavo neatkarīgs analītiķis (turpmāk "Autors"), balstoties uz paša autora viedokli.
  4. Lai nodrošinātu klienta interešu aizstāvību, Admiral Markets apstiprinājusi attiecīgas iekšējās procedūras, lai novērstu un pārvaldītu interešu konfliktus.
  5. Lai nodrošinātu analītikas avotu uzticamību, tiek izmantoti visi iespējamie saprātīgie līdzekļi, lai nodrošinātu, ka visi analītikas avoti ir uzticami un visa informācija ir pilnīga, Admiral Markets negarantē šādas analītikas pareizību vai pilnību. Jebkuri minētie skaitļi saistīti ar pagātnes rezultātiem u nav attiecināmi uz nākotnes rezultātiem.
  6. Analītikas rezultāti nav uztverami kā garantija no Admiral Markets puses, ka klientam būtu jāgūst peļņa no šīm stratēģijām, vai ar tām saistītie zaudējumi būtu ierobežoti.
  7. Jebkurš vēsturisks sniegums, kas norādīts šajā publikācijā, nav uzskatāms kā garantija no Admiral Markets puses jebkādam turpmākam sniegumam. Finanšu instrumenta vērtība var gan pieaugt, gan sarukt, un šīs vērtības saglabāšana netiek garantēta.
  8. Analītikā iekļautās prognozes var tikt pakļautas papildus maksai, nodokļiem vai citām izmaksām, atkarībā no publikācijas. Admiral Markets sniegto pakalpojumu izcenojumi ir publiski pieejami Admiral Markets mājaslapā.

Kredītpleca produkti (tajā skaitā cenu starpības līgumi) ir spekulatīvas dabas un var radīt gan peļņu, gan zaudējumus. Pirms investīciju lēmumu pieņemšanas, aicinām konsultēties ar neatkarīgu finanšu padomnieku, lai pārliecinātos, ka izprotat saistītos riskus.

Avatārs-Admirals
Admirals Viss vienā risinājums tēriņiem, ieguldījumiem un savu līdzekļu pārvaldībai

Vairāk nekā brokeris, Admirals ir tavu finanšu centrs, kurš piedāvā plašu finanšu produktu un pakalpojumu klāstu. Mēs esam radījuši "viss vienā" personīgo finanšu risinājumu līdzekļu ieguldījumiem, tēriņiem un pārvaldībai.