Mēs izmantojam sīkdatnes, lai dotu jums labāko iespējamo pieredzi mūsu mājas lapā. Turpinot pārlūkot šo vietni, jūs dodat piekrišanu izmantot sīkfailus. Lai iegūtu sīkāku informāciju un mainītu uzstādījumus, lūdzu lasiet vairāk saitē Privātuma politika.
Vairāk informācijas Akceptēt
81% no Admiral Markets UK Ltd. privātajiem ieguldītājiem savos kontos zaudē naudu, veicot CFD tirdzniecību. CFD ir sarežģīti finanšu instrumenti un tiem ir augsts risks attiecībā uz strauju naudas zaudēšanu sviras finansējuma dēļ. 81% no Admiral Markets UK Ltd. privātajiem ieguldītājiem savos kontos zaudē naudu, veicot CFD tirdzniecību. Jums būtu jāapsver tas, vai izprotat, kā CFD darbojas, un vai jūs varat atļauties uzņemties augsto naudas zaudēšanas risku. expand_more

Naftas cena pieaug pēc uzbrukumiem Saūda Arābijā

Septembris 16, 2019 10:23

Nafta

Sestdien, 14. septembrī, sprāgstošu dronu saime uzbruka pasaules lielākajai naftas pārstrādes rūpnīcai Saūda Arābijā, samazinot globālo naftas ieguves apjomu par 5 miljoniem barelu dienā.

Tā ir gandrīz puse no Saūda Arābijas pašreizējās produkcijas un apmēram 5% no pasaules kopējās produkcijas, izraisot rekordlielu naftas cenu kāpumu. BRENT tipa jēlnaftas cena pieauga no 60,42$ 13. septembra vakarā līdz 72,19$, kad 16. septembrī atvērās tirgus - 19,4% augšupeja. Tikmēr WTI tipa jēlnaftas cena tajā pašā laika periodā pieauga par 15,5% - no 54,79$ līdz 63,28$.

Naftas cenas straujais pieaugums ietekmēja arī citus tirgus, un USD/CAD atvērās ar 70 pipu pārrāvumu (gap) uz leju, bet zelts atvērās ar 16$ pārrāvumu uz augšu.

Pamatojoties uz Bloomberg ziņām, šis ir lielākais naftas ieguves traucējums vēsturē, un Saūda Arābijā turpina remontdarbus, lai atjaunotu naftas pārstrādes kapacitāti.

Kas notika?

Jemenas Houthi (huti) nemiernieki uzņēmās atbildību par 10 sprāgstošu dronu uzbrukumu Khurais naftas laukam Abqaiq pārstrādes rūpnīcā. Pamatojoties uz nemiernieku vadīto Saba ziņu aģentūru, nemierniekiem bijusi "izlūkošanas informācijas sadarbība ar cilvēkiem Saūda Arābijas iekšienē".

Lai gan nemiernieki jau iepriekš ir uzbrukuši Saūda Arābijas naftas pārstrādes rūpnīcām, analītiķi spriež, ka šis ir vislielākais un veiksmīgākais uzbrukums.

Tas nav pārsteigums, ka uzbrukums palielināja spriedzi Persijas līcī, it īpaši pēc tam, kad ASV izlūkdienesti paziņoja, ka Irānas valdība stāv aiz uzbrukuma un kā pierādījumu publicēja satelīta attēlus.

Vairākām valsts drošības iestādēm šis uzbrukums ir kā signāls par nākamo fāzi modernajā karā, kur nepārāk dārgi droni var tikt izmantoti, lai pārvarētu aizsardzības sistēmas, kuras tradicionālie gaisa spēki nevar apiet.

Kas tagad sagaida naftu?

Uzbrukums samazināja pasaules naftas produkciju par 5%, un tirgus reakcija ir skaidra: 15-20% pieaugums WTI un BRENT cenā, uzreiz kā atvērās tirgus:

WTI CFDAvots: WTI CFD cenas grafiks, 2019. gada 9. septembris - 2019. gada 16. septembris.

BRENT CFDAvots: BRENT CFD cenas grafiks, 2019. gada 9. septembris - 2019. gada 16. septembris.

Šajā gadījumā treideri, kuri būtu atvēruši vienas lotes pirkšanas pozīciju BRENT ar kredītplecu 1:10 par cenu 60.42$, bet darījumu aizvēruši pie augstākās cenas 72,19$, nopelnītu 1063‎€. Savukārt, ja treideri atvērtu pārdošanas pozīciju par augstāko cenu un to aizvērtu, kad cena nokrita līdz 66,42$, tiktu gūta peļņa 521‎€ apmērā.

Lielais jautājums - kas tagad sagaida naftas tirgu?

S&P Global Platts eksperts izteicās, ka uzbrukums likvidēs visu pasaules neizmantoto naftas pārstrādes jaudu, kas nozīmē, ka pasaules naftas patēriņš nevar saglabāties tik augsts, ja Saūda Arābijas Aramco nevar pietiekami ātri atjaunot pārstrādes apjomus.

Tikmēr ASV bāzētā Rapidan Energy Group pārstāvis, Robert McNally, teica: "Abqaiq, iespējams, ir vissvarīgākā naftas pārstrādes rūpnīca pasaulē, tāpēc naftas cena noteikti "lēks". Ja pārstrādes traucējumi saglabāsies ilgstoši, Starptautiskās Enerģētikas āgentūras (IEA) Stratēģisko degvielas rezervju (SPR) izmantošana šķiet gan ticama, gan saprātīga. Lai nu kā, reģionālās eskalācijas risks, kas vēl vairāk palielina naftas cenas, tikko ir ievērojami pieaudzis."

Ja naftas produkciju izdosies ātri atjaunot, naftas cena varētu atgriezties ierastajā diapazonā. Pretējā gadījumā pieprasījums turpinās pārsniegt piedāvājumu un reģionā var pieaugt konfliktu risks, kā rezultātā naftas cenas varētu turpināt pieaugt.

Abos gadījumos treideriem jābūt gataviem papildu volatilitātei (svārstībām) abos virzienos. Volatilitāte rada tirdzniecības iespējas treideriem, it īpaši CFD treideriem, kuri var gūt peļņu no finanšu instrumenta cenas augšupejas un lejupslīdes. Tomēr jāņem vērā, ka nenoteiktība rada risku, tāpēc svarīgi ir saglabāt efektīvu riska pārvaldību.

Akcijas un ETF

Atruna: Sniegtie dati satur papildu informāciju attiecībā uz analīzi, prognozēm vai citiem datiem vai informāciju (turpmāk "analīzi"), kas publiskota Admiral Markets mājaslapā. Pirms investīciju lēmumu pieņemšanas, lūdzu, pievērsiet uzmanību sekojošam:

  1. Analītika publicēta tikai informatīviem mērķiem nav uzskatāma par personīgu piedāvājumu, ieteikumu vai aicinājumu pirkt vai pārdot jebkuru finanšu instrumentu.
  2. Jebkuru investīciju lēmumu klients veic pats. Admiral Markets nav uzskatāms par atbildīgu jebkuru zaudējumu gadījumā, neskatoties uz to, vai lēmums ir vai nav balstīts uz analītiku.
  3. Jebkuru šādu analītiku sagatavo neatkarīgs analītiķis (turpmāk "Autors"), balstoties uz paša autora viedokli.
  4. Lai nodrošinātu klienta interešu aizstāvību, Admiral Markets apstiprinājusi attiecīgas iekšējās procedūras, lai novērstu un pārvaldītu interešu konfliktus.
  5. Lai nodrošinātu analītikas avotu uzticamību, tiek izmantoti visi iespējamie saprātīgie līdzekļi, lai nodrošinātu, ka visi analītikas avoti ir uzticami un visa informācija ir pilnīga, Admiral Markets negarantē šādas analītikas pareizību vai pilnību. Jebkuri minētie skaitļi saistīti ar pagātnes rezultātiem u nav attiecināmi uz nākotnes rezultātiem.
  6. Analītikas rezultāti nav uztverami kā garantija no Admiral Markets puses, ka klientam būtu jāgūst peļņa no šīm stratēģijām, vai ar tām saistītie zaudējumi būtu ierobežoti.
  7. Jebkurš vēsturisks sniegums, kas norādīts šajā publikācijā, nav uzskatāms kā garantija no Admiral Markets puses jebkādam turpmākam sniegumam. Finanšu instrumenta vērtība var gan pieaugt, gan sarukt, un šīs vērtības saglabāšana netiek garantēta.
  8. Analītikā iekļautās prognozes var tikt pakļautas papildus maksai, nodokļiem vai citām izmaksām, atkarībā no publikācijas. Admiral Markets sniegto pakalpojumu izcenojumi ir publiski pieejami Admiral Markets mājaslapā.

Kredītpleca produkti (tajā skaitā cenu starpības līgumi) ir spekulatīvas dabas un var radīt gan peļņu, gan zaudējumus. Pirms investīciju lēmumu pieņemšanas, aicinām konsultēties ar neatkarīgu finanšu padomnieku, lai pārliecinātos, ka izprotat saistītos riskus.