Mēs izmantojam sīkdatnes, lai dotu jums labāko iespējamo pieredzi mūsu mājas lapā. Turpinot pārlūkot šo vietni, jūs dodat piekrišanu izmantot sīkfailus. Lai iegūtu sīkāku informāciju un mainītu uzstādījumus, lūdzu lasiet vairāk saitē Privātuma politika.
Vairāk informācijas Akceptēt
81% no Admiral Markets UK Ltd. privātajiem ieguldītājiem savos kontos zaudē naudu, veicot CFD tirdzniecību. CFD ir sarežģīti finanšu instrumenti un tiem ir augsts risks attiecībā uz strauju naudas zaudēšanu sviras finansējuma dēļ. 81% no Admiral Markets UK Ltd. privātajiem ieguldītājiem savos kontos zaudē naudu, veicot CFD tirdzniecību. Jums būtu jāapsver tas, vai izprotat, kā CFD darbojas, un vai jūs varat atļauties uzņemties augsto naudas zaudēšanas risku. expand_more

Vācija ir uz recesijas robežas! Vai DAX 30 varētu noslīdēt 10% zemāk?

Septembris 07, 2019 12:05

Eiropas lielākā ekonomika oficiāli ir uz recesijas robežas. Uzņēmēju pārliecība Vācijā ir nokritusies līdz zemākajam līmenim septiņu gadu laikā. Ražošanas apjomi cieš lielāko lejupslīdi deviņu gadu laikā. Ekonomikas palēnināšanās ir ietekmējusi arī Vācijas pakalpojumu sektoru, uzņēmumiem paziņojot par strauju uzņēmējdarbības apstākļu pasliktināšanos. Arī valsts Centrālā banka - Bundesbank - brīdina, ka valsti, visdrīzāk, sagaida recesija. Visu iepriekš minēto faktoru rezultātā šis kļūst par ļoti aizraujošu periodu pozīcijām DAX 30 indeksā.

Vācijas recesija

Šajā rakstā diskutēsim par:

 • ekonomiskajiem datiem, kas norāda uz recesiju Vācijā;
 • investoru reakciju uz šiem datiem;
 • tirdzniecības iespējām vēsturiski nozīmīgā laika posmā.

Vai Vāciju gaida recesija? Pazīmes…

Centrālās bankas brīdinājums, ka valsti sagaida recesija, ir tikai viena no pazīmēm, par kurām interesējas investori. Masačūsetas (ASV) Nacionālais ekonomikas pētniecības institūts recesiju definē kā "būtisku lejupslīdi ekonomikas aktivitātē, kas ilgāka par vairākiem mēnešiem un jūtama viscaur ekonomikai". Ekonomiskās aktivitātes lejupslīdi mēra pieci indikatori: reālais iekšzemes kopprodukts (IKP), reālie ienākumi, nodarbinātība, rūpnieciskā ražošana un mazumtirdzniecība.

Vācijas Centrālā banka jau apstiprināja milzīgo lejupslīdi mašīnu un industriālās tehnikas pasūtījumos otrajā ceturksnī un paredz, ka arī trešajā ceturksnī šī tendence turpināsies. Kā galvenos eksportu sarukuma iemeslus uzskata "Brexit" un tirdzniecības karu starp ASV un Ķīnu.

Daļa ekonomistu un analītiķu recesijas definīciju apskata vēl detalizētāk un formulē to, kā divus secīgus ceturkšņus ar negatīvu IKP izaugsmi. Minhenē bāzētais IFO Ekonomikas pētniecības institūts prognozē negatīvu Vācijas IKP izaugsmi arī šajā ceturksnī. Tā kā iepriekšējā ceturksnī IKP izaugsme jau bija negatīva (-0,1%), tas nozīmētu pirmo recesiju Vācijā kopš 2013. gada.

Kā sagatavoties recesijai? Uzziniet vairāk šajā rakstā.

Kā investori pagaidām reaģē uz šiem jaunumiem? Apskatīsim Vācijas DAX 30 akciju tirgus indeksu.

Kā tirgot DAX 30 indeksu?

DAX 30 akciju indekss seko līdzi Vācijas 30 lielāko uzņēmumu akciju cenai, ņemot vērā tirgus kapitalizāciju un tirdzniecības apjomus Xetra Franfurtes Fondu biržā. Piemēram, Adidas, BMW, Deutsche Bank un Volkswagen akcijas ir iekļautas DAX 30 indeksā.

Ilgtermiņa DAX 30 CFD grafiks:

DAX 30 CFDAvots: Admiral Markets MetaTrader 5, DAX30 CFD, MN. Datu diapazons no 2005. gada 1. jūnija līdz 2019. gada 27. augustam. Lūdzu, ņemiet vērā, ka pagātnes dati negarantē nākotnes veiktspēju.

Grafikā skaidri redzam ilgtermiņa tendences līniju, kas kalpojusi kā atbalsta līmenis kopš 2008. gada. Nesenais atlēciens no tendences līnijas notika 2019. gada janvārī. Neskatoties uz to, augšupeju pagaidām pārtrauca īsā trenda līnija, kas vilkta no 2017. gada augstākā līmeņa.

Daudzi treideri mēģinās izmantot izlaušanās (breakout) stratēģijas un atbalsta/pretestības līmeņus, lai atrastu labākos tirdzniecības signālus ilgtermiņa pozīcijām. Lai gan bailes par recesiju sabremzēja akciju indeksa augšupeju, Eiropas Centrālās bankas lēmumam (12. septembrī) par jaunu stimula programmu ir iespēja atdzīvināt Vācijas ekonomiku. Tā rezultātā investori gribēs pēc iespējas ātrāk pozicionēt sevi tirgū, lai gūtu labumu no ekonomiskās izaugsmes "stāsta".

Tāpēc treideriem jāaplūko mazāka laika perioda grafiki, iegūstot vairāk pavedienus par trenda virzienu. Apskatīsim nedēļas (W1) grafiku:

DAX 30Avots: Admiral Markets MetaTrader 5, DAX 30, W1. Datu diapazons no 2016. gada 17. janvāra līdz 2019. gada 27. augustam. Lūdzu, ņemiet vērā, ka pagātnes dati negarantē nākotnes veiktspēju.

Nedēļas grafiks parāda viltus izlaušanos (breakout) virzienā uz augšu, jo pircējiem nebija pietiekami spēka, lai cenas kāpums turpinātos, kā rezultātā cena atkal nokrita zem pretestības līnijas. Tagad DAX 30 indeksam ir visas iespējas nokrist atpakaļ līdz atbalsta līmenim zilajā krāsā.

Lejupslīde līdz atbalsta līmeni simbolizētu 10% kritumu no augusta sākuma cenas. Šis noteikti ir aizraujošs laiks, kad tirgot DAX 30 indeksu, un ar Admiral Markets varat tirgot DAX 30 CFD 24 stundas dienā bez jebkādām komisijām! Kāds būs jūsu tirdzniecības lēmums?

Dax 30

Atruna: Sniegtie dati satur papildu informāciju attiecībā uz analīzi, prognozēm vai citiem datiem vai informāciju (turpmāk "analīzi"), kas publiskota Admiral Markets mājaslapā. Pirms investīciju lēmumu pieņemšanas, lūdzu, pievērsiet uzmanību sekojošam:

 1. Analītika publicēta tikai informatīviem mērķiem nav uzskatāma par personīgu piedāvājumu, ieteikumu vai aicinājumu pirkt vai pārdot jebkuru finanšu instrumentu.
 2. Jebkuru investīciju lēmumu klients veic pats. Admiral Markets nav uzskatāms par atbildīgu jebkuru zaudējumu gadījumā, neskatoties uz to, vai lēmums ir vai nav balstīts uz analītiku.
 3. Jebkuru šādu analītiku sagatavo neatkarīgs analītiķis (turpmāk "Autors"), balstoties uz paša autora viedokli.
 4. Lai nodrošinātu klienta interešu aizstāvību, Admiral Markets apstiprinājusi attiecīgas iekšējās procedūras, lai novērstu un pārvaldītu interešu konfliktus.
 5. Lai nodrošinātu analītikas avotu uzticamību, tiek izmantoti visi iespējamie saprātīgie līdzekļi, lai nodrošinātu, ka visi analītikas avoti ir uzticami un visa informācija ir pilnīga, Admiral Markets negarantē šādas analītikas pareizību vai pilnību. Jebkuri minētie skaitļi saistīti ar pagātnes rezultātiem u nav attiecināmi uz nākotnes rezultātiem.
 6. Analītikas rezultāti nav uztverami kā garantija no Admiral Markets puses, ka klientam būtu jāgūst peļņa no šīm stratēģijām, vai ar tām saistītie zaudējumi būtu ierobežoti.
 7. Jebkurš vēsturisks sniegums, kas norādīts šajā publikācijā, nav uzskatāms kā garantija no Admiral Markets puses jebkādam turpmākam sniegumam. Finanšu instrumenta vērtība var gan pieaugt, gan sarukt, un šīs vērtības saglabāšana netiek garantēta.
 8. Analītikā iekļautās prognozes var tikt pakļautas papildus maksai, nodokļiem vai citām izmaksām, atkarībā no publikācijas. Admiral Markets sniegto pakalpojumu izcenojumi ir publiski pieejami Admiral Markets mājaslapā.

Kredītpleca produkti (tajā skaitā cenu starpības līgumi) ir spekulatīvas dabas un var radīt gan peļņu, gan zaudējumus. Pirms investīciju lēmumu pieņemšanas, aicinām konsultēties ar neatkarīgu finanšu padomnieku, lai pārliecinātos, ka izprotat saistītos riskus.