Mēs izmantojam sīkdatnes, lai dotu jums labāko iespējamo pieredzi mūsu mājas lapā. Turpinot pārlūkot šo vietni, jūs dodat piekrišanu izmantot sīkfailus. Lai iegūtu sīkāku informāciju un mainītu uzstādījumus, lūdzu lasiet vairāk saitē Privātuma politika.
Vairāk informācijas Akceptēt
81% no Admiral Markets UK Ltd. privātajiem ieguldītājiem savos kontos zaudē naudu, veicot CFD tirdzniecību. CFD ir sarežģīti finanšu instrumenti un tiem ir augsts risks attiecībā uz strauju naudas zaudēšanu sviras finansējuma dēļ. 81% no Admiral Markets UK Ltd. privātajiem ieguldītājiem savos kontos zaudē naudu, veicot CFD tirdzniecību. Jums būtu jāapsver tas, vai izprotat, kā CFD darbojas, un vai jūs varat atļauties uzņemties augsto naudas zaudēšanas risku. expand_more

​Zelta cena pieaug līdz 6 gadu augstākajam līmenim!

Augusts 12, 2019 11:01

Vai zinājāt, ka Centrālās bankas klusītēm iegādājas zeltu un šogad iepirkumu apjoms sasniedza rekordu? Kopumā pasaules Centrālās bankas 2019. gadā iegādājās zeltu 15,7$ miljardu vērtībā. Bažas par tirdzniecības karu starp ASV un Ķīnu ir viens no iemesliem, kāpēc Centrālās bankas diversificē savas rezerves. Tā kā Ķīna uz Trampa tarifiem atbild ar valūtas devalvāciju, zelta cena ir pieaugusi līdz sešu gadu augstākajam līmenim, radot arī vairākas tirdzniecības iespējas.

Trading XAU/USD

Šajā rakstā apspriedīsim:

 • ASV un Ķīnas tirdzniecības kara situāciju;
 • tā ietekmi uz zelta cenu;
 • zelta cenas nākotnes prognozes.

ASV un Ķīnas tirdzniecības karš pasliktinās

Pirmo reizi 25 gadu laikā, 2019. gada 5. augustā, ASV Valsts kases departaments pasludināja Ķīnu par "valūtas manipulatoru". ASV prezidents Tramps šo soli spēra pēc tam, kad Ķīna ļāva juaņa renminbi vērtībai samazināties pret ASV dolāru. Daudzi analītiķi uzskata, ka tā bija Ķīnas atbilde jaunajiem Trampa tarifiem, kuri sāksies no 1. septembra.

Saskaņā ar David Chui, Bank of America Merill Lynch Ķīnas ieguldījumu stratēģiju vadītāju, zelta cenas svārstības pieder pie pazīmēm par ieilgstošu konfliktu starp abām valstīm. To apvienojot ar "Brexit" neskaidrību un iespēju, ka ASV samazinās procentu likmes vēl tālāk, investori ir spiesti meklēt veidus, kā diversificēt savus aktīvus, piemēram, iegādājoties zeltu.

Zelts tiek uzskatīts par "safe-haven" drošo aktīvu vairāku iemeslu dēļ, bet viens no tiem ir iespēja zeltu lietot kā naudu. Kopumā fundamentālā situācija pasaulē ir veicinājusi zelta cenas pieaugumu līdz 6 gadu augstākajam punktam. Tas varētu būt tikai sākums vēsturiskam zelta cenas rekordam, jo tuvojamies visu laiku augstākajai zelta cenai (1920$), kuru redzējām 2011. gada septembrī.

Kā tirgot zeltu?

Viens no populārākajiem veidiem veidiem, kā nopelnīt uz zelta cenas vērtības izmaiņā, ir tirdzniecība pret ASV. Ilgtermiņa GOLD grafiks:

Gold MNAvots: Admiral Markets MetaTrader 4, XAU/USD, mēneša grafiks. Datu diapazons no 1999. gada 1. decembra līdz 2019. gada 6. augustam. Lūdzu, ņemiet vērā, ka pagātnes dati negarantē nākotnes veiktspēju.

Grafikā varam redzēt vēsturisku ilgtermiņa augšupejas trendu no 1999. līdz 2011. gadam. Pēc lejupejas perioda zelta cena atradās konsolidācijas (horizontālu svārstību) periodā no 2015. līdz 2019. gadam, kā redzams "wedge" sveču modelī:

GOLD MN wedgeAvots: Admiral Markets MetaTrader 4, XAU/USD, mēneša grafiks. Datu diapazons no 1999. gada 1. decembra līdz 2019. gada 6. augustam. Lūdzu, ņemiet vērā, ka pagātnes dati negarantē nākotnes veiktspēju.

Zilās līnijas veido simetriska trijstūra modeli. Tagad kad cena ir izlauzusies ārpus šī modeļa, daļa treideru meklēs izdevības atvērt BUY pozīcijas, izmantojot zemākus laika periodus, lai identificētu labākos ieejas punktus. Piemēram, apskatīsim zelta D1 perioda grafiku:

GOLD D1Avots: Admiral Markets MetaTrader 4, XAU/USD, D1. Datu diapazons no 2019. gada 25. janvāra līdz 2019. gada 6. augustam. Lūdzu, ņemiet vērā, ka pagātnes dati negarantē nākotnes veiktspēju.

Zilā līnija ir 20 periodu (tātad 20 dienu) eksponenciāli slīdošais vidējais. Slīdošie vidējie ir noderīgi rīki, nosakot trendu, kā arī veids, kā identificēt atbalsta un pretestības līmeņus.

Piemēram, skaidri redzams, ka pirms pēdējās augšupejas cena "atsitās" no slīdošā vidējā un sasniedza jaunus augstākos līmeņus. Treideri var spert soli tālāk un izmantot sveču modeļus, lai atrastu labākos ieejas un izejas punktus, kā arī optimālākos stop loss un take profit līmeņus.

Lai atrastu atbilstošākos take profit cenas mērķus, treideri var attālināt grafiku:

GOLD MN TPAvots: Admiral Markets MetaTrader 4, XAU/USD, mēneša grafiks. Datu diapazons no 1999. gada 1. decembra līdz 2019. gada 6. augustam. Lūdzu, ņemiet vērā, ka pagātnes dati negarantē nākotnes veiktspēju.

Ja zelta cena var noturēties virs trijstūra figūras, pircēji noteikti gaidīs jaunus augstākos līmeņus, kas būtu 35% kustība augšup. Kā jūs tirgosiet zeltu?

Varbūt vēlaties izmēģināt savu tirdzniecības stratēģiju, neriskējot ar reāliem līdzekļiem? Vai arī apgūt MetaTrader tirdzniecības platformu? Izmēģiniet tirdzniecību Demo kontā!

Forex DemoAtruna: Sniegtie dati satur papildu informāciju attiecībā uz analīzi, prognozēm vai citiem datiem vai informāciju (turpmāk "analīzi"), kas publiskota Admiral Markets mājaslapā. Pirms investīciju lēmumu pieņemšanas, lūdzu, pievērsiet uzmanību sekojošam:

 1. Analītika publicēta tikai informatīviem mērķiem nav uzskatāma par personīgu piedāvājumu, ieteikumu vai aicinājumu pirkt vai pārdot jebkuru finanšu instrumentu.
 2. Jebkuru investīciju lēmumu klients veic pats. Admiral Markets nav uzskatāms par atbildīgu jebkuru zaudējumu gadījumā, neskatoties uz to, vai lēmums ir vai nav balstīts uz analītiku.
 3. Jebkuru šādu analītiku sagatavo neatkarīgs analītiķis (turpmāk "Autors"), balstoties uz paša autora viedokli.
 4. Lai nodrošinātu klienta interešu aizstāvību, Admiral Markets apstiprinājusi attiecīgas iekšējās procedūras, lai novērstu un pārvaldītu interešu konfliktus.
 5. Lai nodrošinātu analītikas avotu uzticamību, tiek izmantoti visi iespējamie saprātīgie līdzekļi, lai nodrošinātu, ka visi analītikas avoti ir uzticami un visa informācija ir pilnīga, Admiral Markets negarantē šādas analītikas pareizību vai pilnību. Jebkuri minētie skaitļi saistīti ar pagātnes rezultātiem u nav attiecināmi uz nākotnes rezultātiem.
 6. Analītikas rezultāti nav uztverami kā garantija no Admiral Markets puses, ka klientam būtu jāgūst peļņa no šīm stratēģijām, vai ar tām saistītie zaudējumi būtu ierobežoti.
 7. Jebkurš vēsturisks sniegums, kas norādīts šajā publikācijā, nav uzskatāms kā garantija no Admiral Markets puses jebkādam turpmākam sniegumam. Finanšu instrumenta vērtība var gan pieaugt, gan sarukt, un šīs vērtības saglabāšana netiek garantēta.
 8. Analītikā iekļautās prognozes var tikt pakļautas papildus maksai, nodokļiem vai citām izmaksām, atkarībā no publikācijas. Admiral Markets sniegto pakalpojumu izcenojumi ir publiski pieejami Admiral Markets mājaslapā.

Kredītpleca produkti (tajā skaitā cenu starpības līgumi) ir spekulatīvas dabas un var radīt gan peļņu, gan zaudējumus. Pirms investīciju lēmumu pieņemšanas, aicinām konsultēties ar neatkarīgu finanšu padomnieku, lai pārliecinātos, ka izprotat saistītos riskus.