76% no Admiral Markets UK Ltd. privātajiem ieguldītājiem savos kontos zaudē naudu, veicot CFD tirdzniecību. CFD ir sarežģīti finanšu instrumenti un tiem ir augsts risks attiecībā uz strauju naudas zaudēšanu sviras finansējuma dēļ. 76% no Admiral Markets UK Ltd. privātajiem ieguldītājiem savos kontos zaudē naudu, veicot CFD tirdzniecību. Jums būtu jāapsver tas, vai izprotat, kā CFD darbojas, un vai jūs varat atļauties uzņemties augsto naudas zaudēšanas risku.

Admiral Markets Group sastāvā ir sekojošas kompānijas:

Admiral Markets Pty Ltd

Regulē Austrālijas vērtspapīru un investīciju komisija (ASIC)
Mājaslapa pieejama tikai angļu valodā
TURPINĀT

Admiral Markets Cyprus Ltd

Regulē Kipras vērtspapīru un biržu komisija (CySEC)
TURPINĀT

Admiral Markets AS

Regulē Igaunijas finanšu uzraudzības iestāde (EFSA)
Mājaslapa pieejama tikai angļu valodā
TURPINĀT

Admiral Markets UK Ltd

Regulē Lielbritānijas Financial Conduct Authority (FCA)
TURPINĀT
Piezīme: aizverot šo logu neizvēloties kompāniju, jūs piekrītat turpināt ar FCA (Lielbritānija) regulāciju.
Piezīme: aizverot šo logu neizvēloties kompāniju, jūs piekrītat turpināt ar FCA (Lielbritānija) regulāciju.
Uzraudzība CySEC fca

Kas ir Bitcoin?

Bitcoin kļūst par arvien populārāku finanšu instrumentu, taču ne katrs saprot šīs digitālās valūtas pamatus. Šis raksts palīdzēs jebkuram iegūt pamata informāciju par Bitcoin un atbildēs uz galvenajiem jautājumiem. Kā darbojas Bitcoin? Kā darbojas Bitcoin ieguve (mainings – angļu val. mining). Vai Bitcoin ir riskants instruments? Tāpat šis raksts sniegs ieskatu Bitcoin sarežģītākajos konceptos, piemēram, blockchain un Bitcoin maksājumos un pārskaitījumos.

Bitcoin is the premiere cryptocurrency

Bet sāksim ar galveno jautājumu: Kas ir Bitcoin?

Bitcoin ir digitāla valūta jeb kriptovalūta, kas izmanto kriptogrāfiju, lai nodrošinātu transakcijas tās infrastruktūras ietvaros, kas ir tiešsaistes datu bāze jeb "blockchain".

Kāds ir Bitcoin saīsinājums?

Bitcoin saīsinājums ir BTC. Princips tāds pats, kā ar USD (ASV dolāru) un EUR (Eiro). Bitcoin var tirgot arī pāros ar citām valūtām. Šādā gadījumā CFD līguma nosaukums var būt, piemēram, Bitcoin pret ASV dolāru jeb BTC/USD.

Gadījumā, ja to jau nezinājāt, šobrīd ir iespējams tirgot Bitcoin (BTCUSD), izmēģinot to bez riska Admiral Markets Demo kontā. Atveriet bezmaksas Demo kontu jau šodien!

Forex demo

Kā darbojas Bitcoin?

Bitcoin sniedz iespēju veikt ātrus, drošus maksājumus ar zemām izmaksām, bez bankas līdzdalības vai jebkādas centralizētas apstrādes.

Pārskaitījumi notiek tieši lietotāju digitālo maciņu starpā. Operācija tiek digitāli parakstīta ar unikālu privātu atslēgu, kas pierāda, ka līdzekļi nāk no maciņa īpašnieka.

Kas ir Blockchain tehnoloģija?

Blockchain būtībā ir kā milzīga decentralizēta kases grāmata, kur tiek fiksētas visas Bitcoin transakcijas, kas jebkad tikušas veiktas. Noteikts transakciju skaits veido datu bāzes vienību, ko dēvē par "block", un katrs šāds bloks glabā informāciju par iepriekšējo bloku, tāpat kā katra transakcija glabā informāciju par iepriekšējo transakciju. Šādā veidā blockchain nodrošina pilnīgu maksājumu caurskatāmību.

Ar Bitcoin bloku ķēdēm radās revolucionāra finanšu datu uzglabāšanas metode, kas ikvienam ir pieejama, caurspīdīga, izstrādāta, izmantojot atvērto, kodu, un nepieder nevienai personai vai ierēdniecībai. Tā vietā, blockchain uzturēšana tiek veikta izmantojot kolektīvo miljoniem lietotāju datoru jaudu, kas apstiprina maksājumu un pievieno tos blokiem.

Kolektīvi apstiprinātas transakcijas nevar tikt mainītas vai dzēstas, līdz ar to visi Bitcoin maksājumu ir galīgi un neapstrīdami.

Kas ir Bitcoin ieguve jeb mainings?

Kad virknē tiek radīts jauns bloks, tas tiek atalgots ar 12.5 bitkoiniem, kas notiek aptuveni katras 10 minūtes. Tā ir atlīdzība par tā dēvēto "rakšanas" jeb "maininga" procesu, kas tīkla nodrošināšanai patērē elektrību un datora jaudu. Mainings ietver sevī ļoti daudz cilvēkus un specializētas kompānijas visapkārt pasaulei, radot Bitcoin pamatvērtību. Sistēma automātiski ģenerē jaunus bitkoinus un pati regulē procesa ātrumu, līdz ar to nav iespējams nekādā veidā apiet šos darbības pamatus ar mērķi bitkoinus iegūt ātrāk nekā pārējie to dara ieguldot līdzekļus datoru jaudās un tērējot lielas summas elektrības rēķinos.

Atlīdzība par bloku 2020. gadā saruks uz pusi un turpinās sarukt uz pusi ik pēc četriem gadiem, līdz būs ģenerēti 21 miljons bitkoinu. Tas nozīmē, ka fundamentāli ir potenciāls vērtības pieaugumam.

Zemāk pievienotajā grafikā redzams, ka 2017. gādā piedāvājumā ir vairāk nekā 16 miljoni bitkoinu, (76% no visa iespējamā apjoma). Tāpat grafiks liecina par strauju piedāvājumā esošo bitkoinu pieaugumu laikā no tā laišanas apgrozībā 2009. gadā līdz 2013. gadam, pēc tam gan piedāvājuma pieaugums palēninājies, liecinot par pieprasījuma pieaugumu, un tā tas turpināsies, protams, ja kāds no konkurentiem, piemēram, Litecoin to nenostums no skatuves.

Chartverlauf & Wertenticklung Bitcoins

Kopējais Bitcoin apjoms apgrozībā, Avots: Wikipedia

Kurš izgudroja Bitcoin?

Tiek uzskatīts, ka Bitcoin izveidojis Satoshi Nakamoto, kurš par šo izgudrojumu paziņoja 2008. gada 31. oktobrī kādā pētījumu izdevumā ar nosaukumu Bitcoin: A Peer-to-Peer Electronic Cash System. Pats interesantākais gan ir tas, ka izgudrotāja vārds visdrīzāk ir kādas nezināmas personas vai pat vairāku personu pseidonīms. 2016. gadā kāds austrālietis Kregs Vraits (Craig Wright) sevi pasludināja par "misteru Bitcoin", to akceptēja daudzi prominenti Bitcoin sabiedrības locekļi, bet visdrīzāk, ka tā ir maldinoša informācija, un īstā Bitcoin radītāja identitāte vēl arvien ir noslēpums.

Kad tika radīts Bitcoin?

Bitcoin finansiālā vēsture sākas 2010. gada 22. maijā, kad kāds iegādājās picu. Ja neesat iepriekš dzirdējuši par šo nozīmīgo notikumu, neuztraucieties, neesat vienīgie…

Pica nebija šīs transakcijas galvenā daļa, galvenais bija tas, kā par to samaksāja. Šis ēdiens maksāja 10.000 bitkoinus un tā bija pirmā reize, kad šī kriptovalūta tika izmantota, lai kaut ko iegādātos reālajā pasaulē. Tagad šī dienas katru gadu tiek atzīmēta kā Bitcoin picas diena.

Kopš šī notikuma pagājis ilgs laiks. Bitcoin pielietojums un vērtība ir strauji auguši. Ja šis pirkums šodien notiktu par tiem pašiem 10000 bitkoinu, tas nebūtu lielākais darījums vēsturē, taču tas būtu ap 20 miljoniem ASV dolāru.

Šī gada martā pirmo reizi vēsturē viena Bitcoin cena pārsniedza vienas Trojas unces zelta vērtību. Un tā joprojām turpina augt.

Kur var tērēt Bitcoin?

Neskaitot picu, pastāv daudz dažādu lietu, ko var iegādāties izmantojot Bitcoin. Arī vietu, kur to pieņem kā maksājumu līdzekļi ir daudz vairāk! Pēc www.coindesk.com 2015. gada datiem, komersantu skaits, kas pieņem Bitcoin, ir vienkārši eksplodējis. Daudzi no tiem ir tiešsaistes e-komercijas resursi, taču strauji pieaudzis arī fizisku veikalu skaits, kuros var nerēķināties ar BTC. Un saraksts pastāvīgi pieaug, šobrīd to jau var tērēt praktiski visur.

  • Populārām mājsaimniecības precēm;
  • Videospēlēm;
  • Dāvanu kartēm;
  • Ceļojumiem;
  • Pārtikai;
  • Automašīnām;
  • Ziedojumiem un labdarībai;
  • Tiešsaistes un fiziskajos veikalos.

Vairums Bitcoin apstrādātāju pie apmaksas piedāvā arī QR kodu, kas satur Bitcoin adresi un maksājuma summu.

QR kodi ir ļoti ērts veids norēķiniem, izmantojot Bitcoin maciņu viedtālrunī. Vienkārši noskenējiet QR kodu, un tas aizpildīs saņēmēja Bitcoin adresi un pieprasīto maksājuma summu. Tiklīdz nosūtīsiet maksājuma apstiprinājumu, tas būs izpildīts.

Tirgo akcijas

Vai Bitcoin pārskaitījumus var izsekot?

Bitcoin ir pilnībā caurspīdīgs. Visi Bitcoin pārskaitījumi ir publiski, izsekojami un tiek glabāti Bitcoin tīklā. Bitcoin adrese ir vienīgā informācija, lai noteiktu, kur bitkoini atrodas un uz kurieni tiek sūtīti.

Šīs adreses privāti veido katra lietotāja maciņš. Kopš lietotājiem parasti ir jāatklāj sava identitāte, lai saņemtu pakalpojumu vai preci, Bitcoin adreses vairs nav pilnībā anonīmas. Bitcoin tīkls ir peer-to-peer tipa tīkls un ir iespējams izsekot lietotāja IP adresi, lai gan tas būtu ļoti sarežģīti.

Kuras valstis atzīst Bitcoin kā valūtu?

Legālais statuss dažādās valstīs atšķiras, taču valstu saraksts, kas atzīst BTC, pastāvīgi pieaug.

Bitcoin darbojas neatkarīgi no jebkuras centrālās bankas, pretēji citām labi zināmām valūtām, piemēram, ASV dolārs un Eiro. Bitcoin tīklam nav viena centrāla administrācijas punkta, tādējādi padarot to par decentralizētu digitālo valūtu.

Bitcoin fundamentālā vērtība tiek ģenerēta ar ieguves palīdzību un cieši saistīta ar elektrības un datoru komponenšu izmaksām, savukārt pārējo vērtību veido tās ierobežotais apjoms, lēnais "ražošanas" process un pieaugošais pieprasījums.

Bitcoin gūst arvien plašāku popularitāti pasaulē kā reāls maksāšanas līdzeklis, ar kura palīdzību var iegādāties dažādas preces un pakalpojumus, kas šīs kriptovalūtas pieprasījumu dzen vēl augstāk.

Vai Bitcoin ir legāls?

Regulācija dažādās valstīs atšķiras. Šobrīd Japānā Bitcoin ir oficiāli atzīta kā nauda, tikmēr citās valstīs šobrīd nav atsevišķa regulējuma vai arī tā tiek uzskatīta par preci. Taču paredzams, ka nacionālo finanšu regulatoru interese par Bitcoin un citām virtuālajām valūtām tikai pieaugs, jo blockchain tehnoloģijas strauji izplatās un kripto-ekonomikas apmēri aug.

Admiral Markets piedāvā iespēju tirgot Bitcoin derivatīvas ar kredītpleca iespējām, kas ārpus ASV sniedz pilnībā legālu iespēju pelnīt uz Bitcoin cenu svārstību rēķina.

Vai Bitcoin tirgot ir droši?

Bitcoin ir ļoti volatīls aktīvs, kur dienas svārstības bieži vien pārsniedz 10%, tādējādi padarot to par diezgan riskantu investīciju un tirdzniecības aktīvu. Protams, augsts atalgojums nav iespējams bez augsta riska un nevajadzētu investēt līdzekļus, kurus nevarat atļauties zaudēt.

Labās ziņas ir tās, ka Admiral Markets savos noteikumos piedāvā paplašinātas iespējas - Volatilitātes aizsardzību - kas īpaši noder darbā ar augstas volatilitātes instrumentiem.

Vai Bitcoin ir burbulis?

Situācija ap kripto-tehnoloģijām ļoti atgādina dotcom burbuli 2000-šo gadu sākumā. Pastāv ļoti daudz ar blockchain tehnoloģijām saistītu projektu, kas ikdienu paziņo par ICO (Initial Coin Offering), kas ir tāds kā projekta pūļa finansēšanas līmenis. Tas ir kā pirmreizējais publiskais piedāvājums tikai kripto-ekonomikā. Projektus kolektīvi finansē cilvēki, kas iegādājas attiecīgā projekta tādus kā "žetonus", ko pēc tam var iemainīt pret bitcoin vai citām lielākajām kriptovalūtām. Protams, tāpat kā jebkurā citā nozarē, 90% no projektiem neizdodas radīt dzīvotspējīgu produktu. Šobrīd bitcoin cena ir zināmā mērā pārkarsusi, tas daļēji noticis pateicoties lieliem bitcoin tēriņiem jau minētajos ICO.

Tātad ir burbulis, vai nav? To mēs uzzināsim tikai tad, ja tas plīsīs. Tikmēr ar Admiral Markets varat tirgot bitcoin CFD un izmantot 1:5 kredītplecu 24 stundas/7 dienas nedēļā.

Sekojiet līdzi turpmākajai aizraujošajai informācijai par bitcoin un citām kriptovalūtām un atcerieties, jums ir iespēja izmēģināt bitcoin tirdzniecību Admiral Markets demo kontā. Izmēģiniet jau šodien… Tikai treniņā rodas perfekcionisms!

Tirgo Bitcoin CFD ar Admiral Markets!

Tātad vai tas ir burbulis vai nē? To rādīs laiks, bet tikmēr ar Admiral Markets varat tirgot Bitcoin CFD un nopelnīt gan uz cenas augšupeju, gan lejupslīdi! Pieejams arī kredītplecs līdz 1:2 klientiem ar statusu "Privāts klients" un līdz 1:5 klientiem ar statusu "Profesionāls klients", 24/7 nedēļā!

Admiral Markets

Pilnveidojat savas zināšanas

Par Admiral Markets

Admiral Markets investīciju uzņēmumi, kuri darbojas zem Admiral Markets preču zīmes, ir vadošie tiešsaistes finanšu instrumentu tirdzniecības pakalpojumu sniedzēji un piedāvā Forex, indeksu, izejvielu, akciju, obligāciju un kriptovalūtu CFD tirdzniecības investīciju pakalpojumus.

Šis materiāls nav uzskatāms par personīgu piedāvājumu, ieteikumu vai aicinājumu pirkt vai pārdot jebkuru finanšu instrumentu. Tā kā apstākļi laika gaitā var mainīties, šāda tirgus analīze nevar tikt uzskatīta par uzticamu indikatoru šī brīža un nākotnes sniegumam. Pirms investīciju lēmumu pieņemšanas, aicinām konsultēties ar neatkarīgu finanšu padomnieku, lai pārliecinātos, ka izprotat saistītos riskus.