Mēs izmantojam sīkdatnes, lai dotu jums labāko iespējamo pieredzi mūsu mājas lapā. Turpinot pārlūkot šo vietni, jūs dodat piekrišanu izmantot sīkfailus. Lai iegūtu sīkāku informāciju un mainītu uzstādījumus, lūdzu lasiet vairāk saitē Privātuma politika.
Vairāk informācijas Akceptēt
81% no Admiral Markets UK Ltd. privātajiem ieguldītājiem savos kontos zaudē naudu, veicot CFD tirdzniecību. CFD ir sarežģīti finanšu instrumenti un tiem ir augsts risks attiecībā uz strauju naudas zaudēšanu sviras finansējuma dēļ. 81% no Admiral Markets UK Ltd. privātajiem ieguldītājiem savos kontos zaudē naudu, veicot CFD tirdzniecību. Jums būtu jāapsver tas, vai izprotat, kā CFD darbojas, un vai jūs varat atļauties uzņemties augsto naudas zaudēšanas risku. expand_more

Kas ir Bitcoin (BTC) un kā sākt investēt Bitcoin valūtā?

Oktobris 09, 2017 05:00 Europe/Riga

Bitcoin kļūst par arvien populārāku finanšu instrumentu, taču ne katrs saprot šīs digitālās valūtas pamatus. Šis raksts palīdzēs jebkuram iegūt pamata informāciju par Bitcoin un atbildēs uz galvenajiem jautājumiem. Kas ir Bitcoin? Kā darbojas Bitcoin ieguve (mainings – angļu val. mining)? Vai Bitcoin ir riskants instruments? Un kā sākt investēt Bitcoin? Tāpat šis raksts sniegs ieskatu Bitcoin sarežģītākajos konceptos, piemēram, blockchain un Bitcoin maksājumos un pārskaitījumos.

Kas ir Bitcoin un kā sākt investēt Bitcoin?

Bet sāksim ar galveno jautājumu: Kas ir Bitcoin?

Bitcoin ir digitāla valūta jeb kriptovalūta, kas izmanto kriptogrāfiju, lai nodrošinātu transakcijas tās infrastruktūras ietvaros, kas ir tiešsaistes datu bāze jeb "blockchain".

Kā investēt Bitcoin un kāds ir Bitcoin saīsinājums?

Bitcoin saīsinājums ir BTC. Princips tāds pats, kā ar USD (ASV dolāru) un EUR (Eiro). Bitcoin var tirgot arī pāros ar citām valūtām. Šādā gadījumā CFD līguma nosaukums var būt, piemēram, Bitcoin pret ASV dolāru jeb BTC/USD.

Gadījumā, ja to jau nezinājāt, šobrīd ir iespējams tirgot Bitcoin (BTCUSD), izmēģinot to bez riska Admiral Markets Demo kontā. Atveriet bezmaksas Demo kontu un sāc investēt Bitcoin CFD jau šodien!

Iesācējam investīciju jomā Admiral Markets demo konts ir, iespējams, labākais ar ko sākt. Mūsu demo kontus izmanto ne tikai iesācēji, bet arī paši pieredzējušākie treideri un privātie investori, lai pārbaudītu sava tirdzniecības plāna un stratēģijas veiktspēju reālos tirgus apstākļos, neriskējot ar personīgajiem līdzekļiem.

Ar demo konta palīdzību ir iespējams praksē pārliecināties, kā strādā tādi tirgi, piemēram, Forex jeb starptautiskais valūtu tirgus, kriptovalūtu tirgus, akciju un akciju indeksu, obligāciju, preču un izejvielu, metālu un daudzi citi tirgi. Atver savu demo tirdzniecības kontu pie Admiral Markets - starptautiski uzraudzīta un licencēta brokera!

Lai bez maksas atvērtu demo tirdzniecības kontu tikai pāris minūtēs un sāktu, piemēram, Bitcoin tirdzniecību, vienkārši noklikšķini uz zemāk redzamā banera!

kā investēt Bitcoin demo kontā

Joprojām par sarežģītu? Noskaties mūsu sagatavoto video vai apmeklē mūsu YouTube kanālu, lai saņemtu vairāk informācijas par Admiral Markets un mūsu sniegtajiem pakalpojumiem!

Kā investēt Bitcoin un kā darbojas Bitcoin?

Investīcijas Bitcoin un citās kriptovalūtās, ar mērķi nopelnīt uz kriptovalūtas vērtības pieauguma nākotnē, ir tikai viens no veidiem kā var skatīties uz šo finanšu instrumentu. Patiesībā Bitcoin pašos pamatos tika radīts kā maksāšanas līdzeklis ar ko veikt ātrus, drošus maksājumus par zemām izmaksām, bez bankas starpniecības vai jebkādas maksājuma centralizētas apstrādes.

Pirms pievēršamies jautājumam par to kā investēt Bitcoin apskatīsim, kā darbojas Bitcoin maksājuma sistēma, kā tiek pavairoti Bitcoin un kā tiek nodrošināta drošība un privātums.

Sāksim ar Bitcoin maksājumiem! Pārskaitījumi Bitcoin notiek tieši lietotāju digitālo maciņu starpā. Operācija tiek digitāli parakstīta ar unikālu privātu atslēgu, kas pierāda, ka līdzekļi nāk no maciņa īpašnieka.

Kas ir Blockchain tehnoloģija?

Blockchain būtībā ir kā milzīga decentralizēta kases grāmata, kur tiek fiksētas visas Bitcoin transakcijas, kas jebkad tikušas veiktas. Noteikts transakciju skaits veido datu bāzes vienību, ko dēvē par "block", un katrs šāds bloks glabā informāciju par iepriekšējo bloku, tāpat kā katra transakcija glabā informāciju par iepriekšējo transakciju. Šādā veidā blockchain nodrošina pilnīgu maksājumu caurskatāmību.

Ar Bitcoin bloku ķēdēm radās revolucionāra finanšu datu uzglabāšanas metode, kas ikvienam ir pieejama, caurspīdīga, izstrādāta, izmantojot atvērto, kodu, un nepieder nevienai personai vai ierēdniecībai. Tā vietā, blockchain uzturēšana tiek veikta izmantojot kolektīvo miljoniem lietotāju datoru jaudu, kas apstiprina maksājumu un pievieno tos blokiem.

Kolektīvi apstiprinātas transakcijas nevar tikt mainītas vai dzēstas, līdz ar to visi Bitcoin maksājumu ir galīgi un neapstrīdami.

Kā investēt Bitcoin un kas ir Bitcoin ieguve jeb mainings?

Kad virknē tiek radīts jauns bloks, tas tiek atalgots ar 12.5 bitkoiniem, kas notiek aptuveni katras 10 minūtes. Tā ir atlīdzība par tā dēvēto "rakšanas" jeb "maininga" procesu, kas tīkla nodrošināšanai patērē elektrību un datora jaudu. Mainings ietver sevī ļoti daudz cilvēkus un specializētas kompānijas visapkārt pasaulei, radot Bitcoin pamatvērtību.

Sistēma automātiski ģenerē jaunus bitkoinus un pati regulē procesa ātrumu, līdz ar to nav iespējams nekādā veidā apiet šos darbības pamatus ar mērķi bitkoinus iegūt ātrāk nekā pārējie to dara ieguldot līdzekļus datoru jaudās un tērējot lielas summas elektrības rēķinos.

Atlīdzība par bloku 2020. gada maijā saruks uz pusi un turpinās sarukt uz pusi ik pēc četriem gadiem, līdz būs ģenerēti 21 miljons bitkoinu. Tas nozīmē, ka fundamentāli ir potenciāls vērtības pieaugumam. Tas nozīmē to, ka tie kas ir investējuši Bitcoin maininga infrastruktūrā, tagad par maksājumu sistēmas nodrošināšanu saņems ievērojami mazāk.

Zemāk pievienotajā grafikā redzams, ka 2020. gādā piedāvājumā ir vairāk nekā 18 miljoni bitkoinu, (87.1% no visa iespējamā apjoma). Tāpat grafiks liecina par strauju piedāvājumā esošo bitkoinu pieaugumu laikā no tā laišanas apgrozībā 2009. gadā līdz 2013. gadam, pēc tam gan piedāvājuma pieaugums palēninājies, liecinot par pieprasījuma pieaugumu, un tā tas turpināsies, protams, ja kāds no konkurentiem, piemēram, Litecoin to nenostums no skatuves.

kā investēt Bitcoin apgrozijuma grafiks

Kopējais Bitcoin apjoms apgrozībā, Avots: Statista

Kā investēt Bitcoin un kurš izgudroja Bitcoin?

Tiek uzskatīts, ka Bitcoin izveidojis Satoshi Nakamoto, kurš par šo izgudrojumu paziņoja 2008. gada 31. oktobrī kādā pētījumu izdevumā ar nosaukumu Bitcoin: A Peer-to-Peer Electronic Cash System. Pats interesantākais gan ir tas, ka izgudrotāja vārds visdrīzāk ir kādas nezināmas personas vai pat vairāku personu pseidonīms.

2016. gadā kāds austrālietis Kregs Vraits (Craig Wright) sevi pasludināja par "misteru Bitcoin", to akceptēja daudzi prominenti Bitcoin sabiedrības locekļi, bet visdrīzāk, ka tā ir maldinoša informācija, un īstā Bitcoin radītāja identitāte vēl arvien ir noslēpums. Pirms atbildam, kā sākt investēt Bitcoin, apskatīsim kad tika radīts Bitcoin un kā notiek norēķināšanās ar Bitcoin valūtu.

Kā investēt Bitcoin un kad tika radīts Bitcoin?

Bitcoin finansiālā vēsture sākas 2010. gada 22. maijā, kad kāds iegādājās picu. Ja neesat iepriekš dzirdējuši par šo nozīmīgo notikumu, neuztraucieties, neesat vienīgie…

Pica nebija šīs transakcijas galvenā daļa, galvenais bija tas, kā par to samaksāja. Šis ēdiens maksāja 10.000 bitkoinus un tā bija pirmā reize, kad šī kriptovalūta tika izmantota, lai kaut ko iegādātos reālajā pasaulē. Tagad šī dienas katru gadu tiek atzīmēta kā Bitcoin picas diena.

Kopš šī notikuma pagājis ilgs laiks. Bitcoin pielietojums un vērtība ir strauji auguši un Bitcoin sen jau vairs nav tikai maksāšanas līdzeklis, daudzi privātie un institucionālie investori investē Bitcoin, lai gūtu peļņu no kriptovalūtas vērtības pieauguma. Priekšstatam par to, kā ir mainījusies Bitcoin vērtība, iedomāsimies, ja šis pirkums tiktu veikts šodien par tiem pašiem 10000 bitkoinu, tas nebūtu lielākais darījums vēsturē, taču tas būtu ap 20 miljoniem ASV dolāru.

Šī gada martā pirmo reizi vēsturē viena Bitcoin cena pārsniedza vienas Trojas unces zelta vērtību. Un tā joprojām turpina augt.

Kā investēt Bitcoin un kur var tērēt Bitcoin?

Ņemot vērā Bitcoin vērtības pieaugumu un pieprasījumu tirgū, daudzi investori ir izvēlējušies investēt Bitcoin un izmantot tā vērtības izmaiņas tirgū peļņas gūšanai, tomēr pastāv daudz dažādu lietu, ko var iegādāties izmantojot Bitcoin. Arī vietu, kur to pieņem kā maksājumu līdzekļi kļūst aizvien vairāk. Pēc www.coindesk.com 2019. gada datiem, komersantu skaits, kas pieņem Bitcoin, ir vienkārši eksplodējis.

Daudzi no tiem ir tiešsaistes e-komercijas resursi, taču strauji pieaudzis arī fizisku veikalu skaits, kuros var nerēķināties ar BTC. Un saraksts pastāvīgi pieaug, šobrīd to jau var tērēt praktiski visur.

 • Populārām mājsaimniecības precēm;
 • Videospēlēm;
 • Dāvanu kartēm;
 • Ceļojumiem;
 • Pārtikai;
 • Automašīnām;
 • Ziedojumiem un labdarībai;
 • Tiešsaistes un fiziskajos veikalos.

Vairums Bitcoin apstrādātāju pie apmaksas piedāvā arī QR kodu, kas satur Bitcoin adresi un maksājuma summu.

QR kodi ir ļoti ērts veids norēķiniem, izmantojot Bitcoin maciņu viedtālrunī. Vienkārši noskenējiet QR kodu, un tas aizpildīs saņēmēja Bitcoin adresi un pieprasīto maksājuma summu. Tiklīdz nosūtīsiet maksājuma apstiprinājumu, tas būs izpildīts.

Vēlies sākt investēt Bitcoin vai kādā no vairāk kā 8000 finanšu instrumentiem labākajās Admiral Mārkets tirdzniecības programmās? Noklikšķini uz zemāk redzamā banera un tikai pāris minūtēs veic reģistrāciju reālā konta atvēršanai!

kā investēt Bitcoin reālajā kontā

Kā investēt Bitcoin un vai Bitcoin pārskaitījumus var izsekot?

Bitcoin ir pilnībā caurspīdīgs. Visi Bitcoin pārskaitījumi ir publiski, izsekojami un tiek glabāti Bitcoin tīklā. Bitcoin adrese ir vienīgā informācija, lai noteiktu, kur bitkoini atrodas un uz kurieni tiek sūtīti.

Šīs adreses privāti veido katra lietotāja maciņš. Kopš lietotājiem parasti ir jāatklāj sava identitāte, lai saņemtu pakalpojumu vai preci, Bitcoin adreses vairs nav pilnībā anonīmas. Bitcoin tīkls ir peer-to-peer tipa tīkls un ir iespējams izsekot lietotāja IP adresi, lai gan tas būtu ļoti sarežģīti.

Kā investēt Bitcoin un kuras valstis atzīst Bitcoin kā valūtu?

Legālais statuss dažādās valstīs atšķiras, taču valstu saraksts, kas atzīst BTC, pastāvīgi pieaug.

Bitcoin darbojas neatkarīgi no jebkuras centrālās bankas, pretēji citām labi zināmām valūtām, piemēram, ASV dolārs un Eiro. Bitcoin tīklam nav viena centrāla administrācijas punkta, tādējādi padarot to par decentralizētu digitālo valūtu.

Bitcoin fundamentālā vērtība tiek ģenerēta ar ieguves palīdzību un cieši saistīta ar elektrības un datoru komponenšu izmaksām, savukārt pārējo vērtību veido tās ierobežotais apjoms, lēnais "ražošanas" process un pieaugošais pieprasījums.

Bitcoin gūst arvien plašāku popularitāti pasaulē gan investīcijām, gan kā reāls maksāšanas līdzeklis, ar kura palīdzību var iegādāties dažādas preces un pakalpojumus, kas šīs kriptovalūtas pieprasījumu dzen vēl augstāk.

Kā investēt Bitcoin un vai Bitcoin ir legāls?

Regulācija dažādās valstīs atšķiras. Šobrīd Japānā Bitcoin ir oficiāli atzīta kā nauda, tikmēr citās valstīs šobrīd nav atsevišķa regulējuma vai arī tā tiek uzskatīta par preci. Taču paredzams, ka nacionālo finanšu regulatoru interese par Bitcoin un citām virtuālajām valūtām tikai pieaugs, jo blockchain tehnoloģijas strauji izplatās un kripto-ekonomikas apmēri aug.

Admiral Markets piedāvā iespēju tirgot Bitcoin atvasinājumus ar kredītpleca iespējām, kas ārpus ASV sniedz pilnībā legālu iespēju pelnīt uz Bitcoin cenu svārstību rēķina.

Lai uzlabotu savu klientu pieredzi finanšu instrumentu tirdzniecībā, esam radījuši MetaTrader 4 un MetaTrader 5 Supreme Edition uzlabotās tirdzniecības programmas. Šīs programmas uzlabotie analītikas un darījumu izpildes rīki ir radīti, lai palīdzētu optimizēt tieši tavu tirdzniecību ar Bitcoin vai jebkuru citu instrumentu! Noklikšķini uz zemāk redzamā banera, lai bez maksas lejupielādētu Meta Trader 4 Supreme Edition vai Meta Trader 5 Supreme Edition tirdzniecības programmu un sāktu investēt Bitcoin cenas starpības līgumos!

kā investēt Bitcoin MT4SE un MT5SE

Kā investēt Bitcoin un vai Bitcoin tirgot ir droši?

Bitcoin ir ļoti volatīls aktīvs, kur dienas svārstības bieži vien pārsniedz 10%, tādējādi padarot to par diezgan riskantu investīciju un tirdzniecības aktīvu. Tajā pašā laikā daudzi treideri un investori visā pasaulē izvēlās investēt Bitcoin, tieši dēļ augstās tirgus valatilitātes jeb cenas izmaiņām. Protams, augsts atalgojums nav iespējams bez augsta riska un nevajadzētu investēt līdzekļus, kurus nevarat atļauties zaudēt - tāpēc ieguldiet apdomīgi,

Labās ziņas ir tās, ka Admiral Markets savos noteikumos piedāvā paplašinātas iespējas - Volatilitātes aizsardzību - kas īpaši noder darbā ar augstas volatilitātes instrumentiem.

Kā investēt Bitcoin un vai Bitcoin ir burbulis?

Situācija ap kripto-tehnoloģijām ļoti atgādina dotcom burbuli 2000-šo gadu sākumā. Pastāv ļoti daudz ar blockchain tehnoloģijām saistītu projektu, kas ikdienu paziņo par ICO (Initial Coin Offering), kas ir tāds kā projekta pūļa finansēšanas līmenis. Tas ir kā pirmreizējais publiskais piedāvājums tikai kripto-ekonomikā un daudzi privātie investori izvēlās investēt šādos riskantos darījumos ar mērķi gūt ievērojamu peļņu nākotnē.

Projektus kolektīvi finansē cilvēki, kas iegādājas attiecīgā projekta tādus kā "žetonus", ko pēc tam var iemainīt pret bitcoin vai citām lielākajām kriptovalūtām. Protams, tāpat kā jebkurā citā nozarē, 90% no projektiem neizdodas radīt dzīvotspējīgu produktu. Šobrīd bitcoin cena ir zināmā mērā pārkarsusi, tas daļēji noticis pateicoties lieliem bitcoin tēriņiem jau minētajos ICO.

Tātad ir burbulis, vai nav? To mēs uzzināsim tikai tad, ja tas plīsīs. Tikmēr ar Admiral Markets varat tirgot Bitcoin CFD un izmantot 1:5 kredītplecu. Atgādinām, ka Bitcoin tirdzniecība ir iespējama 25 stundas diennaktī 7 dienas nedēļā.

Kā investēt Bitcoin CFD ar Admiral Markets!

Tātad vai tas ir burbulis vai nē? To rādīs laiks, bet tikmēr ar Admiral Markets varat tirgot Bitcoin CFD un nopelnīt gan uz cenas augšupeju, gan lejupslīdi! Pieejams arī kredītplecs līdz 1:2 klientiem ar statusu "Privāts klients" un līdz 1:5 klientiem ar statusu "Profesionāls klients", 24/7 nedēļā!

Lai investēt Bitcoin, ir svarīgi atrast uzticamu un drošu tiešsaistes brokeri, piemēram, Admiral Markets UK Ltd, kas piedāvā tirgot Bitcoin cenas starpības līgumus (CFD). Nākamais solis ir atvērt tirdzniecības kontu un lejupielādēt tirdzniecības programmu, piemēram, MetaTrader 5 (MT5). Pēc tam savā tirdzniecības programmā atrast, piemēram, BTCUSD un pievienot to savam tirgojamo instrumentu sarakstam, lai sāktu kriptovalūtas tirdzniecību.

Lai investētu Bitcoin un sāktu Bitcoin CFD tirdzniecību, vienkārši sekojiet līdzi šiem soļiem.

 1. atveriet savu MetaTrader 5 tirdzniecības programmu un veiciet autorizāciju;
 2. dodieties uz sadaļu "Skatīt" galvenajā izvēlnē lapas augšā un noklikšķiniet uz "Tirgus apskats" vai izmantojiet taustiņu kombināciju Ctrl + M;
 3. "Tirgus apskats" logā noklikšķiniet uz jebkura Simbola ar peles labo pogu, un izvēlēties "simboli". Variet arī izmantot taustiņu kombināciju Ctrl + U;
 4. "Simboli" loga meklēšanas sadaļā ierakstiet, piemēram, Bitcoin vai tā abreviatūru #BTCUSD (Bitcoin pret ASV dolāru);
 5. uzklikšķiniet uz atrastā Simbola un dodieties uz sadaļu "Rādīt Simbolu";
 6. kad tas tiks izdarīts, BTCUSD akciju indekss tiks pievienotas Jūsu "Tirgus apskats" sarakstam;
 7. ar peles labo pogu noklikšķiniet uz BTCUSD simbola "Tirgus apskats" logā un izvēlieties "Jauns rīkojums";
 8. šajā logā Jūs variet izvēlēties darījuma apjomu, stop loss un take profit līmeņus.
 9. kad visi obligātie parametri tiks aizpildīti, noklikšķiniet uz pirkt, lai atvērtu Bitcoin tirdzniecības darījumu un sāktu investēt Bitcoin CFD.

Tirgojot Bitcoin CFD ar Admiral Markets, Jums būs iespēja atvērt gan garās (pirkšanas), gan īsās (pārdošanas) pozīcijas. Tas nozīmē, ka neatkarīgi no tā kurā virzienā notiks cenas kustība, jums būs iespēja nopelnīt uz cenas izmaiņām jeb starpības.

Mēs piedāvājam sekojošus produktus Bitcoin CFD tirdzniecībai:

SimbolsNosaukums
Bitcoin un FIAT valūtu pāri

BCHEUR

Bitcoin Cash vs Euro CFD
BCHUSDBitcoin Cash vs US Dollar CFD

BTCEUR

Bitcoin vs Euro CFD
BTCUSDBitcoin vs US Dollar CFD
Bitcoin un kriptovalūtu pāri
BCHBTCBitcoin Cash vs Bitcoin CFD
ETCBTCEthereum Classic vs Bitcoin CFD
LTCBTCLitecoin vs Bitcoin CFD
XRPBTCRipple vs Bitcoin CFD
XMRBTCMonero vs Bitcoin CFD
DSHBTCDash vs Bitcoin CFD
u.c.

Lai uzzinātu par visiem piedāvātajiem Bitcoin tirdzniecības pāriem un noteikumiem Bitcoin tirdzniecībai mūsu tirdzniecības programmās, apmeklē mūsu mājaslapas sadaļu "Līgumu specifikācijas."

Admiral Markets piedāvā daudz vairāk kā tikai Bitcoin tirdzniecību vai darījumus ar kriptovalūtām! Mēs piedāvājam arī Forex (valūtu), dārgmetālu, preču un izejvielu, ETF (biržā tirgoto fondu), obligāciju, akciju un citu instrumentu CFD tirdzniecību. Tāpat Admiral Markets saviem klientiem piedāvā investīcijas reālajās uzņēmumu akcijās un ETF no pasaules 15 lielākajām biržām, ar iespēju saņemt dividendes no ieguldītā uzņēmumu akcijās vai fondu daļās.

Gadījumā ja meklē ilgtermiņa investīcijas iespējas, tad zini, ka Admiral Markets Invest.MT5 konts ir domāts tieši Tev. Ja tas ir tas, ko meklē - vienkārši noklikšķini uz zemāk redzamā banera un aizpildi elektronisko pieteikuma veidlapu, lai atvērtu Invest.MT5 kontu jau šodien.

kā investēt Bitcoin un ETF un Akcijās

Pilnveido savas zināšanas

Par Admiral Markets

Admiral Markets ir vairākkārtējs starptautisku apbalvojumu ieguvējs, globāli regulēts Forex un CFD brokeris, kas piedāvā tirdzniecību ar vairāk kā 8000 finanšu instrumentiem, izmantojot pasaulē populārākās tirdzniecības platformas MetaTrader 4 un MetaTrader 5. Sāc tirgot jau šodien!

Šis materiāls nav uzskatāms par personīgu piedāvājumu, ieteikumu vai aicinājumu pirkt vai pārdot jebkuru finanšu instrumentu. Tā kā apstākļi laika gaitā var mainīties, šāda tirgus analīze nevar tikt uzskatīta par uzticamu indikatoru šī brīža un nākotnes sniegumam. Pirms investīciju lēmumu pieņemšanas, aicinām konsultēties ar neatkarīgu finanšu padomnieku, lai pārliecinātos, ka izprotat saistītos riskus.