Mēs izmantojam sīkdatnes, lai dotu jums labāko iespējamo pieredzi mūsu mājas lapā. Turpinot pārlūkot šo vietni, jūs dodat piekrišanu izmantot sīkfailus. Lai iegūtu sīkāku informāciju un mainītu uzstādījumus, lūdzu lasiet vairāk saitē Privātuma politika.
Vairāk informācijas Akceptēt
81% no Admiral Markets UK Ltd. privātajiem ieguldītājiem savos kontos zaudē naudu, veicot CFD tirdzniecību. CFD ir sarežģīti finanšu instrumenti un tiem ir augsts risks attiecībā uz strauju naudas zaudēšanu sviras finansējuma dēļ. 81% no Admiral Markets UK Ltd. privātajiem ieguldītājiem savos kontos zaudē naudu, veicot CFD tirdzniecību. Jums būtu jāapsver tas, vai izprotat, kā CFD darbojas, un vai jūs varat atļauties uzņemties augsto naudas zaudēšanas risku. expand_more

Kas ir Ripple?

Oktobris 16, 2017 13:39 Europe/Riga

Vairums no jums ir pazīstami ar Bitcoin, taču kriptovalūtu saime ir krietni plašāka. Būsiet noteikti dzirdējuši arī par Litecoin un Ethereum, bet vēl viena kriptovalūta, kas kļuvusi ļoti populārā digitālo valūtu tirgū, ir Ripple. Kaut gan Ripple tīklam ir pašam sava valūta, tā lielākā vērtība ir īpaši ātrā maksājumu sistēma.

Ripple XRP

Šajā rakstā vairāk par:

 • Kas ir Ripple?
 • Ripple un Bitcoin atšķirības
 • Kāpēc tirgot Ripple CFD?
 • Ripple riski
 • Ripple blokķēde
 • Kāda izskatās Ripple nākotne?

Sāksim ar pašu svarīgāko:

Kas ir Ripple?

Ripple ir "venture startup" uzņēmums no Sanfrancisko. Šī kompānija izstrādāja maksājumu sistēmu, kas ir līdzīga blokķēdei. Tas ir maksājumu protokols, kas funkcionē kā maksājumu sistēma, naudas apmaiņas sistēma un arī valūtu maiņas sistēmas. Tas darbojas ar kriptovalūtām, fiat jeb bezseguma valūtām un arī izejvielām.

Ripple ļauj klientiem integrēt maksājumu protokolu pašiem savās sistēmās. Abu Dabi Nacionālā banka 2017. gadā kļuva par pirmo banku Tuvojas Austrumos, kas izmanto Ripple blokķēdes sistēmu starptautiskiem pārskaitījumiem. Tas ļauj ātrā, drošā un lētā veidā veikt reāllaika maksājumus Tuvo Austrumu tirgos. Arī Ripple, tāpat kā Bitcoin, izmanto blokķēdes tehnoloģiju, bet Ripple blokķēdes valūtas nosaukums ir Ripple. Runājot par tirgus kapitalizāciju, Ripple ir trešā lielākā kriptovalūta aiz Bitcoin un Ethereum (pēc kopējās tirgus kapitalizācijas).

Ievadseminārs ar Admiral Markets – apgūstiet finanšu instrumentu tirdzniecību un MetaTrader platformu!

Admiral Markets piedāvā kriptovalūtu CFD tirdzniecību 24/7! Ja vēlaties uzzināt vairāk, aicinām apmeklēt mūsu bezmaksas ievadseminārus Rīgas centrā. Iepazīstināsim ar finanšu instrumentu tirdzniecības pamatiem, tostarp arī kriptovalūtām, un kā ar to var nopelnīt. Rezervē savu vietu un reģistrējies jau šodien!

Admiral Markets

Ripple saīsinājums - XRP

Ripple saīsinājums jeb abreviatūra ir XRP. Arī Ripple var tikt tirgots pāros ar citām valūtām un kriptovalūtām, piemēram:

Iespējams, ka nezinājāt, bet Admiral Markets piedāvā treideriem izveidot bezmaksas Demo kontu, lai varētu izmēģināt kriptovalūtu tirdzniecību ar virtuāliem līdzekļiem, pirms ieguldāt reālus līdzekļus. Izmēģiniet Demo kontu jau šodien!

Kāpēc izvēlēties Ripple CFD?

Ripple CFD (cenu starpības līgumi) ir finanšu instrumenti, ar kuriem iespējams gūt peļņu, ja XRP vērtība gan pieaug, gan krīt. Ja ir vēlme iesaistīties kriptovalūtu sfērā, vispirms vajadzētu saprast, vai vēlaties iegādāties konkrēto kriptovalūtu vai arī spekulēt uz tās cenu. CFD tirdzniecība ir ļoti populāra alternatīva kriptovalūtu "fiziskai" iegādei.

CFD priekšrocības:

 • daudz vienkāršāka kriptovalūtu iegāde - BUY vai SELL bez reģistrācijas kriptovalūtu biržās;
 • iespēja nopelnīt uz cenas lejupslīdi - atšķirībā no vienkāršas kriptovalūtu iegādes, izmantojot CFD īsās pārdošanas darījumus, varat nopelnīt arī, ja kriptovalūtas cena samazinās.
 • drošāka kriptovalūtu iegāde - atšķirībā no neregulētām kriptovalūtu biržām Admiral Markets regulē vairākas uzraugošās iestādes, piemēram, Lielbritānijas FCA un Igaunijas EFSA;
 • nekādi kriptovalūtu zādzības riski - atšķirībā no kriptovalūtu glabāšanas maciņos, hakeri un citi ļaundari nevar piekļūt jūsu kriptovalūtu CFD;
 • kredītplecs - izmantojot kredītplecu, varat palielināt savu pirktspēju un atvērt lielākas pozīcijas, nekā vienkārši iegādājoties kriptovalūtas. Jāņem vērā, ka kredītplecs palielina gan potenciālo peļņu, gan potenciālos zaudējumus.
 • profesionāli analītikas rīki - izmantojiet Admiral Markets piedāvātos analītikas rīkus, lai veiktu efektīvāku kriptovalūtu analīzi;
 • plašs instrumentu klāsts - varat tirgot ne tikai kriptovalūtas, bet arī valūtas, akcijas, akciju indeksus, obligācijas un vēl;
 • līdzekļu aizsardzība un negatīvas bilances aizsardzības politika.

Ripple un Bitcoin atšķirības

Ripple mēdz saukt par galveno Bitcoin konkurentu un tam ir dažas būtiskas priekšrocības pār vecāko un lielāko kriptovalūtu Bitcoin. Tāpat kā pārējās kriptovalūtas, RIpple nav atkarīgs no vienas atsevišķas kompānijas, kas rūpētos par drošību un pārskaitījumu datubāzes uzraudzīšanu. Taču, atšķirībā no Bitcoin, ar Ripple blokķēdi nav vajadzības gaidīt bloka apstiprināšanu.

Pastāv būtiskas atšķirības pārskaitījuma veikšanai Bitcoin un Ripple blokķēdēs. Transakcijas apstiprinājumam Bitcoin blokķēdē būs vajadzīgas vismaz 10 minūtes, savukārt Ripple blokķēdē tās būs apmēram 3-4 sekundes. BBVA banka veica eksperimentālus pārskaitījumus no Spānijas uz Meksiku un noskaidroja, ka Ripple nepieciešamas tikai dažas sekundes, kamēr tradicionālajiem pārskaitījumiem nepieciešamas četras dienas.

Abām kriptovalūtām ir daudz līdzīgu īpašību, taču ir arī būtiskas atšķirības:

 1. Ripple piedāvā ātrākus pārskaitījumus: kā jau iepriekš minēts;
 2. Ripple izmanto iteratīvu vienošanās procesu: Bitcoin izmanto tā saukto mainigu un proof-of-work;
 3. Valūta pret pārskaitījumu tīklu: Bitcoin ir decentralizēta kriptovalūta, kamēr Ripple drīzāk ir pārskaitījumu tīkls, kuram ir arī sava kriptovalūta - Ripple.

Vai Ripple var iegūt (mainot) tāpat kā Bitcoin?

Nē, Ripple nav iespējams mainot. Ripple sākās ar fiksētu skaitu XRP valūtas vienību un pamatojoties uz Ripple protokola noteikumiem, nav paredzēts valūtas skaita pieaugums. Līdz ar to jaunu monētu "rakšana" nav nepieciešama un nav nemaz iespējama.

Kopējais radīto XRP skaits ir 100 miljardi, taču XRP plūsmu kontrolē Ripple. Tāpēc Ripple ir nācies uzklausīt kritiku no Bitcoin piekritēju puses, kuri visaugstāk vērtē Bitcoin decentralizēto kontroli.

Ripple atbildēja, paziņojot par plāniem iesaldēt 88% no XRP aktīviem, bet pārdot vienu miljardu XRP mēnesī. Gan iesaldēšana, gan stabilā plūsma ļaus treideriem un investoriem rēķināties ar zināmu paredzamību un stabilitāti monētu piedāvājumā.

Kā Ripple patiesībā darbojas?

Ripple uzsver savu lomu "globālajā maksājumu tīklā", kas vienkārši ļauj finanšu iestādēm, piemēram, bankām, samazināt pārskaitījumu izmaksas. Tajā pašā laikā RIpple piedāvā arī uzlabotu servisu tiešiem un tūlītējiem pārskaitījumiem. Zemāk attēlā redzams, kā Ripple ļauj maksājumiem šķērsot visu pasauli.

RIpple tīklsAvots: Cryptowiki

Maksājumi ir kriptogrāfiski droši un izstrādāti tā, lai iederētos esošajā banku infrastruktūrā. Ripple četras galvenās funkcionālās iespējas ir :

 1. izplatīšana: bankas var veikt tiešu sadarbību savā starpā bez starpniekiem;
 2. drošība: pārskaitījumu privātums;
 3. mērogs: augsta apjoma apstrādes iespējas;
 4. savienojamība: spēja savienot vairākus tīklus vienu ar otru.

Ripple tīkls būtībā ļauj maksājumus veikt ātrāk (gandrīz vai bez aizkavēšanās), lētāk, drošāk un ar tiešu pieeju. Tāpēc nav nekāds pārsteigums, ka Ripple arvien plašāk tiek izmantots banku sektorā, kurš jauno tehnoloģiju pielietojumā stipri atpaliek no citiem sektoriem.

Vai Ripple izmanto blokķēdes tehnoloģiju?

Jā, tas lieto struktūru, kas apstrādā maksājumus līdzīgā veidā kā blokķēde. Lai apstrādātu jebkura lieluma maksājumus pāri valstu robežām, Ripple lieto tādu kā koplietotu ierakstu grāmatu.

Ripple valūta XRP palīdz atvieglot pārskaitījumus divu pušu starpā, ja tieša maiņa nav iespējama. XRP nepastāv trešo pušu radīti riski, jo trešās puses netiek iesaistītas.

Kurš izgudroja Ripple?

Ripple dibinātājs ir Raiens Fuggers (Ryan Fugger), taču kopš tā laika daudz kas ir mainījies. Ripple straujā izaugsme sākās 2004. gadā, kad Raiens Fuggers apstiprināja RipplePay radīšanu. 2011. gadā sistēma tika pārstrādāta, padarot to ātrāku un daudz energoefektīvāku nekā Bitcoin. 2012. gadā tika dibināts OpenCoin, Inc.

Īsi pēc tam, pamatojoties uz Fuggera konceptu, tika radīts Ripple Transaction Protocol (RTXP). Protokols sniedza iespēju izvairīties no tradicionālo korespondentbanku sistēmu komisijām un gaidīšanas laikiem. Kopš 2012. gada Ripple fokusējas arī uz paplašināšanos banku tirgū.

Kādi ir Ripple tirdzniecības riski?

Tāpat kā ar jebkuru citu finanšu aktīvu, pastāv risks, ka cena var gan pieaugt, gan krist. Arī Ripple ir pakļauts tirgus svārstībām, ko rada pieprasījuma un piedāvājuma izmaiņas. Taču tieši šīs cenu svārstības ir tās, kas var radīt peļņu, tirgojot Ripple kriptovalūtu.

Ņemot vērā finanšu kompāniju un banku izrādīto interesi par Ripple kā finanšu tīklu, šķiet, maz ticams, ka pārskatāmā nākotnē varētu gadīties kādas nozīmīgas problēmas XRP kriptovalūtas darbībā.

Un vēl - katram Ripple kontam nepieciešams nodrošināt nelielu 20 XRP rezervi, kā arī no katra pārskaitījuma tiek ieturēta 0.00001 XRP komisija. Šādi pasākumi ieviesti, lai cīnītos ar hakeriem, kuri cenšas pārslogot Ripple tīklu. Taču kopumā šādas izmaksas ir diezgan zemas.

Vai Ripple ir legāls?

Atbilde - jā! Likumi dažādās valstīs var atšķirties, taču, kriptovalūtu popularitātei pieaugot, gaidāms arī nacionālo finanšu regulatoru intereses pieaugums par tām.

Piedevām Ripple ir mainījis uzmanību uz XRP tirgiem, un Japāna jau nobalsoja par likumu, kas normalizē un regulē tādas digitālās valūtas kā BTC un XRP.

Kāda izskatās Ripple nākotne?

Vienkārši sakot - gaiša. 2017. gadā Ripple (XRP/USD) ieguva investoru uzmanību, jo bija daudz ātrāks maksājumu apstrādē, salīdzinot ar Bitcoin, kā arī Ripple uzņēmums paziņoja par sadarbību ar globāla mēroga uzņēmumiem:

 • 60 iestādes visā pasaulē, ieskaitot tādas pazīstamas kompānijas, kā UBS, RBC, UniCredit, un Santander;
 • 40% Japānas banku tiks pievienotas Ripple tīklam;
 • RBS (Royal Bank of Scotland) un BAML (Bank of America Merrill Lynch) plāno izmantot Ripple gan mazumtirdzniecības, gan komerciāliem maksājumiem.
 • Abu Dabi Nacionālā Banka izmanto Ripple starptautiskiem pārskaitījumiem.

Šie notikumi palīdzēja Ripple (XRP/USD) cenai pieaugt no 0,10$ 2017. gada sākumā līdz pat 3,3381$ 2017. gada beigās:

Ripple cenaAvots: Admiral Markets MetaTrader 5 Supreme Edition, XRP/USD, D1. Datu diapazons no 2016. gada 15. maija līdz 2019. gada 21. oktobrim. Lūdzu, ņemiet vērā, ka pagātnes dati negarantē nākotnes veiktspēju.

Tomēr pēc visu laiku augstākā līmeņa sasniegšanas, Ripple cena 2018. gadā ļoti strauji samazinājās līdz 0,2448$. Visas pozitīvās ziņas nebija pietiekami spēcīgas, lai izvairītos no lielā kriptovalūtu krituma 2018. gadā.

Protams, Ripple nav tik populārs kā tā slavenais konkurents Bitcoin, taču ar pieaugošo interesi par kriptovalūtām kopumā, Ripple īpaši ātro tīklu un spēju piedāvāt maksājumu risinājumus, šķiet, ka Ripple tuvāko gadu laikā varētu kļūt par tirgus līdera sīvāko konkurentu.

Ripple nākotne joprojām ir neskaidra, kas padara aktuālu vajadzību pēc attiecīgiem finanšu instrumentiem kriptovalūtu tirdzniecībai. Tirgojot kriptovalūtu CFD, varat gan pirkt, gan pārdot Ripple un arī citas kriptovalūtas.

Secinājumi - vai tirgot Ripple ir droši?

Jā, tas ir tikpat droši, kā tirgot Bitcoin, Ether, Litecoin vai jebkuru citu preci. Mēs iesakām tirgot XRP pārī pret USD. Sekojiet līdzi jaunākajai informācijai un analīzei attiecībā uz Ripple… Taču kāpēc gaidīt? Jūs jau zināt - pastāv iespēja izmēģināt kriptovalūtu tirdzniecību Admiral Markets Demo kontā!

Forex Demo

Lasiet arī:

Par Admiral Markets

Admiral Markets investīciju uzņēmumi, kuri darbojas zem Admiral Markets preču zīmes, ir vadošie tiešsaistes finanšu instrumentu tirdzniecības pakalpojumu sniedzēji un piedāvā Forex, indeksu, izejvielu, akciju, obligāciju un kriptovalūtu CFD tirdzniecības investīciju pakalpojumus.

Šis materiāls nav uzskatāms par personīgu piedāvājumu, ieteikumu vai aicinājumu pirkt vai pārdot jebkuru finanšu instrumentu. Tā kā apstākļi laika gaitā var mainīties, šāda tirgus analīze nevar tikt uzskatīta par uzticamu indikatoru šī brīža un nākotnes sniegumam. Pirms investīciju lēmumu pieņemšanas, aicinām konsultēties ar neatkarīgu finanšu padomnieku, lai pārliecinātos, ka izprotat saistītos riskus.