Mēs izmantojam sīkdatnes, lai dotu jums labāko iespējamo pieredzi mūsu mājas lapā. Turpinot pārlūkot šo vietni, jūs dodat piekrišanu izmantot sīkfailus. Lai iegūtu sīkāku informāciju un mainītu uzstādījumus, lūdzu lasiet vairāk saitē Privātuma politika.
Vairāk informācijas Akceptēt
79% no Admiral Markets UK Ltd. privātajiem ieguldītājiem savos kontos zaudē naudu, veicot CFD tirdzniecību. CFD ir sarežģīti finanšu instrumenti un tiem ir augsts risks attiecībā uz strauju naudas zaudēšanu sviras finansējuma dēļ. 79% no Admiral Markets UK Ltd. privātajiem ieguldītājiem savos kontos zaudē naudu, veicot CFD tirdzniecību. Jums būtu jāapsver tas, vai izprotat, kā CFD darbojas, un vai jūs varat atļauties uzņemties augsto naudas zaudēšanas risku. expand_more

Kriptovalūta

Par Bitcoin un blokķēdi nu jau ir dzirdējis ikviens, bet, kā kriptovalūtas strādā un kāpēc tās tik strauji guva popularitāti? Kas ir kriptovalūtu rakšana jeb mainings un blokķēde? Pastāstīsim arī sīkāk par "hard fork" jeb blokķēdes šķelšanos, nodes jeb tīkla mezgliem un alternatīvajām kriptovalūtām!

Kriptovalūta

Šajā rakstā vairāk par:

 • Kas ir kriptovalūta?
 • Bitcoin pret zeltu
 • Kas ir kriptovalūtu rakšana jeb mainings?
 • Kāpēc tirgot kriptovalūtu CFD?
 • Bitcoin vēsture
 • Alternatīvās kriptovalūtas - altcoins
 • BUY un SELL pozīciju atvēršana

Kas ir kriptovalūta? - īsa vēsture

Kriptovalūta ir digitāla valūta jeb digitāls aktīvs. Kriptovalūtas nepastāv fiziskā nozīmē (kā tas ir ar fiat jeb bezseguma valūtām, piemēram, eiro vai ASV dolāru) un atšķirībā no parastajām valūtām, kriptovalūtas neregulē vai nepārvalda finanšu iestādes un bankas, bet gan pašregulācija, izmantojot dažādus šifrēšanas paņēmienus. Turklāt šis process darbojas ar interneta starpniecību, un paši kriptovalūtas lietotāji nodrošina tīkla dzīvotspēju un algoritmisku pārbaudi, kas ļauj veikt transakcijas.

Tas, ko mēs tagad pazīstam kā kriptovalūtas, radās 2009. gadā, visam aizsākoties ar Bitcoin, ko mēdz saukt arī par digitālo zeltu. Bitcoin sākotnēji tika pasniegts kā elektroniska maksājumu sistēma, kuras pamatā ir kriptogrāfiska pārbaude. Šo kriptogrāfisko pārbaudi nodrošina blokķēdes tehnoloģija jeb blockchain - sava veida informācijas datubāze ar digitāliem parakstiem, kas nodrošina algoritmisku pierādījumu, aprakstot katras Bitcoin transakcijas vēsturi.

Šī publiskā blokķēde, kas pieder visiem un nevienam, ļauj veikt peer-to-peer jeb vienādranga tīkla transakcijas bez vajadzības trešai personai uzticēt transakcijas/maksājuma apstrādi. Tas, ka trūkst jebkāda veida trešo personu, kas darbojas uzraudzības lomā, nozīmē, ka Bitcoin ir decentralizēta digitālā valūta.

2009. gadā daži tirgus komentētāji noraidīja šo jauno virtuālo valūtu kā iedomas un māniju, kas radusies tikai kā pārejas reakcija uz 2008. gada finanšu krīzi, bet pēc 10 gadiem Bitcoin blokķēde ir jaudīgāka kā jebkad.

Bet, tā kā Bitcoin gadu gaitā ir kļuvis vērtīgāks un uzticamāks, interese par šo jauno valūtas veidu - un tehnoloģisko struktūru tās pamatā - ir uzplaukusi. Arvien vairāk investoriem iegādājoties un izmantojot Bitcoin, kriptovalūtas vērtība ir būtiski pieaugusi, veicinot vēl lielāku interesi par šo aktīvu klasi. Palielināta interese savukārt izraisīja elpu aizraujošu vērtības pieaugumu un ievērojamas svārstības.

Tā rezultātā kriptovalūtu saraksts ir būtiski pieaudzis un parādījies liels skaits alternatīvu digitālo valūtu, kuru pamatā ir blokķēdes inovācijas vai līdzīgi koncepti, bet daudzos gadījumos tās ir pazudušas tikpat ātri, cik parādījušās. Tiek lēsts, ka 2016. gada sākumā visu kriptovalūtu kopējā vērtība bija 8 miljardi ASV dolāru, savukārt 2017. gada martā kopējā vērtība sasniedza 25$ miljardus.

2017. gads izvērtās ļoti aizraujošs gan Bitcoin, gan kriptovalūtu tirgum kopumā. Pirms 2013. gada Bitcoin vēl nekad nebija pārsniedzis 1$ vērtības slieksni, bet 2017. gada oktobrī tas pārsniedza 6000$ vērtības slieksni un decembra sākumā pārsniedza 10 000$. Līdz mēneša beigām Bitcoin kriptovalūta sasniedza rekordaugstu 19 783$ līmeni, vērtībai strauji pieaugot, pirms CME un CBOE biržu fjūčeru izlaišanas.

Šo Bitcoin kontraktu parādīšanās populārākajās biržās aizsāka jaunu laikmetu kriptovalūtu pasaulē, piedāvājot iespēju tirgot kriptovalūtas regulētās ASV platformās, taču šis notikums sakrita arī ar ievērojamu Bitcoin vērtības lejupslīdi. Kopējā kriptovalūtu tirgus kapitalizācija rekordu - mazliet zem 800 miljardiem ASV dolāru - sasniedza 2018. gada pašā sākumā.

Lai gan Bitcoin nākotnes līgumu jeb fjūčeru apjomi pēc to izlaišanas nemainīgi pieauga, piedāvājot treideriem un investoriem arvien vienkāršākus veidus, kā ieguldīt Bitcoin kriptovalūtā, Bitcoin cena pastāvīgi samazinājās. 2018. gada februārī Bitcoin vērtība atradās jau zem 6500$ un līdz decembrim samazinājās līdz pat 3500$.

2018. gada decembrī kriptovalūtu kopējā vērtība 24 stundu laikā samazinājās no gandrīz 180$ miljardiem līdz 152$ miljardiem, un daudzi "skatītāji" to salīdzināja ar bēdīgi slaveno dot.com burbuli 2000. gada sākumā.

Kriptovalūtas, iespējams, ir nākamais solis finanšu evolūcijā. Tā kā Bitcoin (BTC) ir pirmā decentralizētā digitālā valūta, kuras pamatā ir sistēma, kas darbojas bez Centrālās bankas vai viena administratora - Bitcoin blokķēde -, tas ir sasniegums gan finanšu, gan tehnoloģiju jomā.

Kriptovalūtas, kriptovalūtu tirdzniecība un kriptovalūtu pieejamība ir būtiski attīstījusies, bet vai šie salīdzinošie spekulatīvie aktīvi aizstās tradicionālo investīciju veidus?

Pērc un pārdod kriptovalūtas ar Admiral Markets!

Admiral Markets piedāvā kriptovalūtu CFD tirdzniecību 24/7! Ja vēlaties uzzināt vairāk, aicinām apmeklēt mūsu bezmaksas ievadseminārus Rīgas centrā. Iepazīstināsim ar finanšu instrumentu tirdzniecības pamatiem, tostarp arī kriptovalūtām, un kā ar to var nopelnīt. Rezervē savu vietu un reģistrējies jau šodien!

Admiral Markets

Kriptovalūtas - Bitcoin pret zeltu

Cilvēkiem patīk zelts, jo tas tiek uzskatīts par safe-haven aktīvu ("drošā patvēruma" aktīvs). Tieši tāpēc lielākā daļa investīciju tiek veiktas ar šo dārgmetālu. Taču zelta drudža laiki ir garām un zelta pircējiem nevajadzētu to uzskatīt par veidu, kā ātri palikt bagātiem, bet gan kā stabilu ilgtermiņa investīciju. Liecības par zelta raktuvēm un zelta iegūšanu datētas jau 200 000 gadus pirms mūsu ēras.

Civilizācijas sāka tirgot zeltu apmēram 600 gadus pirms mūsu ēras un to vēl arvien, ar lielu entuziasmu, izmanto investori visā pasaulē. Varam būt droši, ka zelts nekad nezaudēs savu patieso vērtību kā dārgmetāls ar neskaitāmiem praktiskiem pielietojumiem. Turklāt nepieciešams norādīt, ka dzeltenā metāla cenas svārstības ir mazākas, salīdzinot ar ieguldījumiem citās precēs/izejvielās, kā arī Bitcoin.

Tāpat varam prognozēt, ka zelta cena tuvākajos gados varētu piedzīvot augšupeju. ASV dolārs ir negatīvi korelēts ar zelta cenu, kas nozīmē, ka vājāks ASV dolārs pozitīvi ietekmē zelta vērtību un otrādāk. Arī zelta ieguves izmaksas varētu ievērojami palielināties, un arvien vairāk zeltraču pārtrauktu savu darbību. Ja tā notiktu, zelta cena visdrīzāk pieaugtu, jo zelta piedāvājums samazinātos.

Zeltam pieder aptuveni 1-2% kopējo finanšu tirgu aktivitātes. Šī rādītāja pieaugums varētu radīt arī cenas pieaugumu. Papildu tam arī lielāka inflācija varētu izraisīt zelta vērtības augšupeju. Attīstītajās valstīs Debt-to-GDP attiecība (parāds pret IKP) ir pastāvīgi pieaugusi, kas ir augoša naudas piedāvājuma pazīme un arī ir pozitīvs indikators dārgmetālu cenai, tajā skaitā zelta.

Zelta cenu pozitīvi iespaido arī Centrālo banku centieni samazināt procentu likmes un devalvēt savu valūtu vērtību, lai tādā veidā palielinātu savu eksporta preču konkurētspēju.

Bitcoin piedāvājums ir ierobežots (21 000 000 BTC), un tam ir viena būtiska atšķirība, salīdzinot ar jebkuru citu investīciju instrumentu - pirmo reizi mūsu rīcība ir kaut kas, ko nespēj kontrolēt neviena banka un valdība. Tomēr Bitcoin vēl nav izdevies aizstāt zeltu kā investīciju aktīvu, jo blokķēdes sistēmai vēl vajadzīgs laiks, lai Bitcoin attīstītos, iekarotu populārākos tirgus un iegūtu universālu statusu.

Kriptovalūtas rakšana jeb mainings

Ja jums jau ir zināšanas par Bitcoin vai kriptovalūtām kopumā, iespējams, esat saskāries ar kriptovalūtas rakšanas jeb maininga jēdzienu. Bet kas tad īsti ir mainings? Lai atbildētu uz šo jautājumu, vispirms jāaplūko kriptovalūtu rašanās. Terminoloģijas pamatā ir Bitcoin un paša Bitcoin pamatā, pamatojoties uz Bitcoin protokolu jeb BTC blokķēdi, ir nemainīgs Bitcoin monētu skaits (21 miljons) un tikai daļa no šiem Bitcoin pagaidām ir "izrakta". Kriptovalūtu rakšana jeb mainings ir vēl neiegūto monētu rakšana un jaunas monētas ir atlīdzība par padarīto darbu.

Šī atlīdzība ir ekonomisks stimuls, kas maineriem tiek piešķirts par padarīto darbu - jaunu blokķēdes bloku radīšanu un transakciju apstiprināšanu - tādējādi veicinot blokķēdes tīkla uzturēšanu. Tas tika izstrādāts arī kā sākotnējais mehānisms monētu izplatīšanai, speciāli neiekļaujot centrālu autoritāti.

Kriptovalūtas balstās uz mezgliem jeb angliski nodes. Tie ir datori vai serveri, kas sadarbojas, lai tīklā apmainītos ar transakciju informāciju. Racēju mezgls (mining node) cenšas pēc iespējas efektīvāk uzvarēt skaitļošanas sacīkstē/puzlē - sarežģītu kriptogrāfijas algoritmu skaitļošana (SHA-256 algoritms). Pirmais mezgls (node), kas uzvar sacīkstē, var blokķēdei pievienot jaunu bloku. Tas nodrošina arī jaunu koda daļu, kas būs nepieciešama nākamā bloka izveidē.

Atlīdzība par uzvaru sacīkstē šobrīd ir 12,5 BTC, bet, kad Bitcoin tika radīts, atlīdzība par vienu bloku bija 50 BTC. Ik pēc 4 gadiem balva par jauna bloka pievienošanu blokķēdei samazinās uz pusi. Nākamo reizi tas notiks ap 2020. gada maiju. Kriptogrāfiskās puzles atrisināšana speciāli ir pēc iespējas sarežģītāka, lai novērstu iespēju, ka kāds varētu izmainīt informāciju vecākos blokķēdes blokos.

Pārveidojot kādu no iepriekšējiem blokiem, būs jāatkārto puzles atminēšanas process arī visiem jaunajiem blokiem, kas "saķēdēti" aiz tā. Šī procesa sarežģītība un nepieciešamie datorresursi padara ļoti maz ticamu iespēju, ka kāds uzbrucējs, krāpnieks vai ļaundaris varētu ietekmēt blokķēdi un izmainīt jau esošos ierakstus, ņemot vērā jaunus blokus, ko visu laiku rada godīgie mezgli (nodes).

Īsumā - BTC ir radīts tā, lai pastāvīgi emitētu konstantu BTC apjomu, vienlaikus saglabājot vēstures datu uzticamību un drošību, bez vajadzības paļauties uz kādas centrālas iestādes uzraudzību.

Bitcoin autors Satoshi Nakamoto faktiski ieviesa maininga jeb kriptovalūtu rakšanas terminu, norādot, ka: "nepārtraukta un pastāvīga jaunu monētu "izrakšana" ir analogs zeltračiem, kuri tērē resursus, lai palielinātu zelta piedāvājumu".

Kriptovalūtu CFD tirdzniecība

Vai Bitcoin rakšana ir ienesīga? Vai arī tā vietā vajadzētu rakt kādu citu kriptovalūtu?

Īsā atbilde: lielākajai daļai cilvēku kriptovalūtu rakšana nav ienesīga. Bitcoin blokķēdes mērķis ir nodrošināt vienmērīgu monētu plūsmu (ik pēc desmit minūtēm). No tā izriet, ka, jo vairāk cilvēku rok un mēģina iegūt BTC, jo grūtāk to ir izdarīt (vajadzīga jaudīgāka tehnika). Pašos Bitcoin pirmsākumos jebkuram indivīdam bija iespēja iegūt BTC, rokot to ar savu personīgo datoru.

Šobrīd konkurence ir tik sīva, ka ir nepieciešama ārkārtīgi jaudīga datortehnika, kas darbojas 24 stundas diennaktī. Kā varat iedomāties, tas nozīmē arī būtiskas elektrības izmaksas. Tā vietā, lai raktu vieni paši, cilvēki apvieno savus resursus tā saucamās maininga fermās - "mining farms". Tie ir datu centri, kuros darbojas tūkstošiem ierīču, kas atrodas teritorijās ar zemām elektroenerģijas izmaksām.

Kā indivīdam patiesībā daudz izdevīgāk ir izmantot kriptovalūtu CFD. CFD tirdzniecība piedāvā ātru, vienkāršu un daudzpusīgu veidu, kā spekulēt ar lielāko kriptovalūtu cenu. Admiral Markets piedāvā izveidot bezmaksas Demo kontu, kurā varēsiet izmēģināt kriptovalūtu tirdzniecību MetaTrader platformā.

Forex Demo

Alternatīvās kriptovalūtas - altcoins

Bitcoin ir visvecākā kriptovalūta un divus gadus vēlāk parādījās otrā kriptovalūta - Namecoin. Bitcoin panākumi pēdējos gados ir noveduši pie masveida digitālo valūtu izplatīšanās un šobrīd pastāv burtiski simtiem kriptovalūtu. Viens no interesantākajiem jauno digitālo valūtu aspektiem ir kontroles trūkums, ko veiktu viena atsevišķa struktūra. Tradicionālo valūtu (fiat jeb bezseguma valūtu) darbību nodrošina un pārvalda Centrālās bankas, kas var darboties neatkarīgi no valsts valdības, vai arī pēc valdības ieskatiem.

Piemēram, ASV Centrālajai bankai jeb FED (latviski Federālā rezervju sistēma jeb FRS) piemīt spēja palielināt ASV dolāru piedāvājumu. Decentralizācijas pakāpe dažādās kriptovalūtās var atšķirties, bet kopumā nav centrālas iestādes, kurai būtu līdzīga loma kā centrālajai bankai attiecībā uz kriptovalūtām. Aplūkosim četras lielākās alternatīvās kriptovalūtas:

Ethereum jeb Ether ir lielākais Bitcoin konkurents, pamatojoties uz kopējo kriptovalūtu tirgus kapitalizācijas procentuālo daļu. Pārējie nozīmīgie "spēlētāji" ir Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC) un Ripple (XRP). Kriptovalūtas tiek kotētas pāros pret ASV dolāru (USD) un eiro (EUR) - pasaulē divas visplašāk lietotās valūtas.

Nepieciešams pieminēt arī 3 kriptovalūtas, kuru viena no priekšrocībām ir anonīmi pārskaitījumi:

Kriptovalūtu kotācijas

Šajā sarakstā ir norādītā kodi, kas izmantoti, lai attēlotu galvenās kriptovalūtas pret ASV dolāru:

Galvenās kriptovalūtas pret eiro:

Iespējams tirgot arī kriptovalūtu pārus:

Kāpēc tirgot kriptovalūtu CFD?

Kriptovalūtas strādā uz blokķēdes tehnoloģiju - izkliedēta un publiska datubāze, kas uztur visu transakciju reģistru. Kopš paša sākuma šī jaunā tehnoloģija un aktīvu grupa ir izraisījusi plašu interesanti dažādu speciālistu lokā.

Pēdējos gados kriptovalūtas sākušas piesaistīt uzmanību arī no daudz plašākas auditorijas, jo Bitcoin kā maksāšanas līdzekli pieņem arvien vairāk vietās. Kriptovalūtas ir ieguvušas arī pastiprinātu interesi kā alternatīvs investīciju veids. Liela daļa no tā slēpjas virsrakstos, ko iespaidoja milzīgais Bitcoin vērtības lēciens. Bitcoin cena 2017. gadu sāka pie aptuveni 1000$, bet decembrī sasniedza vairāk kā 19 000$.

Šī jaunā aktīvu klase ieguva vēl lielāku uzticību, kad tika nodibināta sadarbība ar tādām biržām kā CBOE un CME, izlaižot BTC nākotnes līgumu jeb fjūčeru kontraktus. Lai gan daļa cilvēku izvēlas vienkārši ieguldīt savu naudu "fiziskās" kriptovalūtās, iegādājoties pašu digitālo valūtu, šim procesam ir arī savi trūkumi:

 1. Apstrādes laiks kriptovalūtu pirkumiem ir daudz ilgāks nekā tūlītējā CFD darījumu izpilde, ko piedāvā parasts Forex darījums.
 2. Kriptovalūtas un kriptovalūtu tirgus nav regulētas un bieži vien hakeri mēģina uzlauzt kriptovalūtu biržas.
 3. 100% droša kriptovalūtas maciņa izveide parastam cilvēkam ir salīdzinoši sarežģīta, tāpēc pastāv arī risks, kas maciņš tiks uzlauzts.
 4. Savu kriptovalūtu maciņu var gadīties pazaudēt, kā rezultātā arī attiecīgās monētas nebūs iespējams atgūt.

Jūs varat ļoti vienkārši apiet visus šos trūkumus, izmantojot kriptovalūtu CFD. CFD tirdzniecības ieguvumi ir:

 1. Ļoti ātra darījumu izpilde, kas ir īpaši noderīgi tik svārstīgā tirgū.
 2. Tirdzniecība ar regulētu brokeri - Admiral Markets UK Ltd ir FCA licencēts un regulēts brokeris, kas nozīmē, ka Bitcoin CFD tirdzniecība ar šo brokeri ir regulēta tādā pašā veidā kā citi finanšu tirgus instrumenti, piemēram, akcijas, obligācijas un citi CFD.
 3. Līdzekļu drošība - tāpat kā bankā, arī ar brokeri jūsu līdzekļi ir drošībā, jo, piemēram, FCA garantē 85 000£ atlīdzību gadījumā, ja brokeris nokļūst finansiālās grūtībās.
 4. 24/7 tirdzniecība gan no datora, gan no telefona.

Tirgo kriptovalūtu CFD - Bitcoin

Bitcoin ir vecākais kriptovalūtu ģimenes "bērns". Tā kā Bitcoin blokķēde aizsākās 2009. gadā, tā ir ievērojami vecāka un stabilāka, salīdzinot ar tuvākajiem konkurentiem tirgus kapitalizācijas ziņā un tam nevajadzētu būt pārsteigumam, ka tieši Bitcoin redzams skaļākajos virsrakstos. 2017. gadā šādi virsraksti bija pārmērīgi daudz, jo BTC vērtība pieauga neiedomājami strauji. Bitcoin 2017. gada cenas attīstību labāk var redzēt grafikā:

MT4 kriptoAvots: Admiral Markets MetaTrader 4, BTC/USD, D1. Datu diapazons no 2017. gada 11. aprīļa līdz 2017. gada 17. decembrim. Lūdzu, ņemiet vērā, ka pagātnes dati negarantē nākotnes veiktspēju!

Viens veids, kā gūt peļņu no tāda vērtības pieauguma ir iegādāties Bitcoin un turēt to Bitcoin maciņā ar mērķi to pārdot par augstāku cenu. Daudz vienkāršāks veids, kā spekulēt uz Bitcoin vērtību, ir tirgot BTC/USD, izmantojot CFD. Viss, kas nepieciešams - atvērt reālo kontu un tad jau varat tirgot BTC/USD, izmantojot grafiku tirdzniecības platformā, piemēram, MetaTrader 4 (MT4) vai MetaTrader 5 (MT5).

Varbūt vērts apskatīt abu platformu salīdzinājumu?

Jāpiemin, cik svārstīgs jeb volatīls var būt Bitcoin. 2018. gada novērtējums krietni atšķiras no 2017. gada beigām, un šo lejupslīdi, kuru sauc arī par korekciju, pavadīja vairākas neprātīgas cenas svārstības. Daži treideri šādas svārstības uztver ar piesardzību, savukārt citi to uztver kā potenciālu tirdzniecības iespēju ar SELL jeb īsās pārdošanas pozīcijām, ja tiek prognozēta turpmāka cenas lejupslīde. Tikpat labi varat atvērt arī BUY pozīciju, ja prognozējat, ka attiecīgās kriptovalūtas cena pieaugs.

Kā tirgot BTC/USD CFD?

Tirgot Bitcoin CFD, iespējams, ir daudz savādāk, kā jebkuru citu valūtu pāri, preci, vai CFD, kas demonstrē izteiktu tendenci jeb trendu. Tirdzniecības skaistums slēpjas tās dažādībā un svarīgāko faktoru izpētē, kas dod iespēju nopelnīt uz cenas svārstībām finanšu instrumentos. Atšķirībā no tradicionāliem finanšu instrumentiem - valūtām, akcijām, obligācijām - Bitcoin varētu nosaukt par vienīgo finanšu instrumentu, kam aktuāla ir tikai tehniskā analīze, jo fundamentālo faktoru nozīmi aprēķināt ir gandrīz neiespējami.

Tirgojot Bitcoin CFD vajadzētu koncentrēties uz trim lietām:

 1. vispārējo tirgus tendenci - Bitcoin bieži atrodas šaurā tirdzniecības diapazonā, kam seko apjomīgas kustības augšup vai lejup.
 2. pareizu līdzekļu pārvaldību;
 3. galvenajām tirdzniecības sesijām: Londonas, Ņujorkas un Tokijas.

Piemēram:

BTCAvots: Admiral Markets MetaTrader 5 Supreme Edition, BTC/USD, D1. Datu diapazons no 2019. gada 15. aprīļa līdz 2019. gada 17. oktobrim. Lūdzu, ņemiet vērā, ka pagātnes dati negarantē nākotnes veiktspēju.

Grafikā redzam rozā "kastītes", kurās Bitcoin cena ilgāku laiku atradās šaurā tirdzniecības diapazonā. Parasti, kad cena izlaužas no šāda tirdzniecības diapazona, izlaušanās virziens saglabājas vēl kādu laiku un treideriem ir iespēja nopelnīt uz cenas izmaiņā. Piemēram, atverot pārdošanas darījumu (SELL) pie 10 000$ cenas un aizverot to pie 8000$ cenas, treideris ar 1000€ kapitlu varētu nopelnīt ap 400€.

Pareiza līdzekļu pārvaldība kombinācijā ar objektīvu riska menedžmentu un atstrādātu tirdzniecības psiholoģiju, ir tiešsaites tirdzniecības svētais "Grāls" un to pareizi pielietojot spēcīga trenda apstākļos, tam teorētiski vajadzētu palīdzēt panākt lielisku ROI (Return-on-investment) attiecību. Treiderim noteikti jākoncentrējas uz nozīmīgākajām tirdzniecības sesijām, jo lielākie tirdzniecības centri rūpējas par augstāko BTC/USD volatilitāti. Par laimi, mūsu MetaTrader 4 (MT4) programma sniedz iespēju tirgot kriptovalūtas 24/7 režīmā, visu nozīmīgāko sesiju laikos.

Tāpat jāpiemin, ka Bitcoin CFD tirdzniecībai vajadzētu izmantot tikai regulētu Forex un CFD brokeri, piemēram, Admiral Markets.

Tirgo kriptovalūtas - Litecoin CFD

Tagad kad kriptovalūtu CFD pirkšanas process ir skaidrs, varētu parādīties interese uzzināt vairāk par populārāko kriptovalūtu vēsturi. Litecoin pirmssākumi meklējami 2011. gadā, kad to radīja Charles Lee, kamēr viņš vēl strādāja Google. Litecoin kādu laiku bija otrā lielākā kriptovalūta, kas ieguva slavu kā digitālais sudrabs, ja Bitcoin uzskatām par digitālo zeltu. Tomēr pēdējos gados Litecoin pozīciju apdraud citas jaunākas kriptovalūtas. Litecoin galvenais mērķis bija piedāvāt alternatīvu fiat bezseguma valūtām.

Lai gan Litecoin tehniski ir ļoti līdzīgs Bitcoin, tas piedāvā ātrākās transakcijas un zemākas izmaksas, kas nozīmē, ka tas ir piemērotāks mazākiem darījumiem. Rakstīšanas laikā Litecoin ir sestā lielākā kriptovalūta pēc tirgus kapitalizācijas. Aliant maksājumu sistēmas, kas ir ASV bāzēts maksājumu pakalpojumu uzņēmums, 2018. gadā paziņoja, ka sāks piedāvāt norēķinus ar Litecoin, kā arī Ethereum un Bitcoin.

Kriptovalūta - investīcijas Ethereum

Kas ir Ethereum? Ethereum (pazīstams arī kā Ether vai ETH) ir decentralizēta platforma, kas balstīta uz blokķēdes tehnoloģiju. Varētu teikt, ka, ja Bitcoin ir vienkārši valūta, tad Ethereum ir kas daudz vairāk. Tas izmanto tehnoloģijas, kas mājo Bitcoin sirdī - drošu publisko žurnālu, ko pazīstam kā blokķēdi un tīklu, ko veido mezgli (nodes), lai uzturētu sistēmu, kas solās aizvietot mākoņpakalpojumus un citas interneta funkcijas.

Tā vietā, lai par aplikāciju, maksājumu pakalpojumu un mākoņdatošanas vai mākoņkrātuvju darbību atbildētu dažādi servisi, Ethereum piedāvā tīklu, kurā neviena atsevišķa vienība nepārvalda šos procesus. Lai izmantotu šo tīklu, nepieciešams Ether, kas ir Ethereum tīkla kriptovalūta. Tāpēc varētu uzskatīt, ka Ether ir degviela, kas vada šo platformu.

Kuras kriptovalūtas labāk tirgot? Bitcoin vai Ethereum? BTC/USD vai ETH/USD?

1. faktors: ilgtermiņa cenas potenciāls

Kurš būs uzvārētājs 2019. gadā? To ir ļoti grūti prognozēt, bet Bitcoin līdera loma (skatīt 2. faktoru) ir potenciāls iemesls vēl vienam skrējienam augstāk, līdz tādiem līmeņiem kā 25 000$, 50 000$ vai pat 100 000$. Augstākā Bitcoin cena, visticamāk, vēl nemaz nav redzēta.

No šādas perspektīvas šķiet, ka Bitcoin ir virsroka, jo to uzskata par tirgus favorītu, it īpaši, ja ņem vērā tā nemainīgo dabu un spēcīgos trendus augšup. To skaidri var saskatīt, salīdzinot Bitcoin ar Ethereum, jo arī Ethereum bija savi augšupejas mirkļi, bet ne tik bieži, pastāvīgi un iespaidīgi kā Bitcoin.

Kopumā abi instrumenti ir piedzīvojuši būtisku vērtības augšupeju, tāpēc jāņem vērā, ka vienmēr pastāv risks, ka cena samazināsies, negaidītu jaunumu vai pavērsienu dēļ. Turklāt nevar izslēgt arī pēkšņu sabrukšanas risku, kas raksturīgs šai jaunajai aktīvu klasei. Lai gan to nekad neesam redzējuši (vismaz Bitcoin gadījumā), daļa analītiķu apgalvo, kas pastāv risks, ka Bitcoin vienā dienā vienkārši pārstās eksistēt. Bet arī tādā gadījumā treideri var nopelnīt ar SELL pozīcijām!

2. faktors: līdera loma

Bitcoin joprojām ir visplašāk pazīstamā kriptovalūta, un šķiet, ka šo pozīciju tuvākajā nākotnē neviens neapdraudēs. Tāpēc iespēja, ka Bitcoin šo statusu saglabās arī 2019. gadā, ir ļoti reāla.

Bitcoin līdera lomas lielākais ieguvums ir labākas investoru piesaistes iespējas. Kriptovalūtas kopumā, bet, it īpaši Bitcoin, kļūst arvien simpātiskākas lielajiem investoriem, tajā skaitā arī institucionālajiem investoriem. Ja spriežam pēc 2017. gada, tad Bitcoin ir ļoti labās pozīcijās, lai saņemtu lielāko investoru uzmanību, savukārt Ether tiek mazāk investīciju, bet arī šī kriptovalūta ir investoru redzeslokā.

3. faktors: kriptovalūtu atšķirības

Katrai kriptovalūtai ir atšķirīga metode un tehnisko noteikumu kopums, kas nāk līdzi ar tās radīšanu, izplatīšanu, kā arī aizsardzību/drošību. Vienalga, vai tas ir Bitcoin vai Ether, būtu labi zināt katras kriptovalūtas specifiku un parametrus.

Šīm divām kriptovalūtām ir vairākas būtiskas atšķirības, piemēram:

 • Bitcoin kopējais apjoms ir ierobežots un fiksēts 21 miljona vienību līmenī, kamēr Ethereum apjoma ierobežojums katru gadu pieaug;
 • Bitcoin bloka izveides laiks ir 10 minūtes, savukārt Ether tas ir ap 14 sekundēm.
 • Bitcoin blokķēde var apstrādāt 7 transakcijas sekundē, bet Ethereum blokķēde var apstrādāt apmēram 15 transakcijas sekundē.

4. faktors: kriptovalūtu iekšējie jaunumi

Zināmu priekšstatu par iespējamām cenu svārstībām var sniegt arī sekošana konkrētās kriptovalūtas attīstībai. Piemēram, Bitcoin cenu īslaicīgi ietekmēja Bitcoin Cash atdalīšanās no oriģinālās Bitcoin blokķēdes, tāpēc nepieciešams sekot arī šādiem notikumiem.

Ņemot vērā neseno šķelšanos, nenāks par ļaunu sekot līdzi kriptovalūtu tendencēm un ar tām saistītiem notikumiem, tādējādi izvērtējot, kura no kriptovalūtām sniedz mazāku risku un lielāku stabilitāti. Tas, protams, ar laiku var mainīties - šajā nozarē svarīgas ziņas iznāk bieži un tendences mainās strauji.

5. faktors: cenu svārstīgums

Kriptovalūtu tirdzniecībā fundamentālie faktori (2. un 3.), kā arī ilgtermiņa potenciāls (1. faktors), nav vienīgie - jāņem vērā arī kriptovalūtas cenas kustības un svārstīgums. Īpaši svarīgi, ja tirgojat zemākos laika periodos. Kāpēc?

Instrumenti ar lēnām cenu kustībām tirdzniecībai nav interesanti, jo ir grūti gūt peļņu, ja cena tikpat kā nekustas. Augsts svārstīgums ir tas, kas treideriem sniedz labākās iespējas.

Arī cenu kustības ir būtiskas - svarīgi analizēt Ether un Bitcoin cenu grafikus un iepazīties ar šiem instrumentiem. Vēl jo svarīgāk tas ir īstermiņa grafikos, kur cenu kustības var būt straujas un negaidītas, radot gan lielāku potenciālo peļņu, gan lielākos potenciālos zaudējumus. Tāpat arī viens vai otrs instruments var būt vienkārši atbilstošāks jūsu tirdzniecības/investēšanas stilam.

MetaTrader - Supreme Edition

Admiral Markets piedāvā uzlabotu MetaTrader versiju, kas iekļauj vairākus jaunus indikatorus un arī padomniekus (EA). Piemēram:

 • korelāciju matrica - salīdziniet dažādu FX pāru un arī citu aktīvu savstarpējo korelāciju dažādos laika periodos;
 • Mini Terminal - atveriet darījumus ar automātiski iestatītu stop loss un take profit;
 • Renko grafiki - atklājiet jaunu grafiku veidu, kura visas "sveces" sastāv no specifiska punktu skaita.

Lejupielādējiet Supreme Edition jau šodien!

MTSE

Tirgo kriptovalūtas - Bitcoin Cash CFD

Bitcoin Cash pazīstams kā altcoin jeb alternatīva kriptovalūta, kas būtībā darbojas gandrīz tāpat kā Bitcoin. Patiesībā Bitcoin Cash ir Bitcoin "hard fork", kas rodas tīkla šķelšanās procesā. "Hard fork" ir blokķēdes transakciju žurnāla sadalīšanās divās atsevišķās blokķēdēs, kur katru blokķēdi regulē savi noteikumi, kurus nosaka algoritms. Bitcoin "hard fork", kura rezultātā radās Bitcoin Cash, iemesls ir Bitcoin blokķēdes ierobežojumi, ko rada bloku izmērs.

Šie ierobežojumi radīja problēmu, kas saistīta ar augstākām maksām un darījumu kavēšanos, un tā rezultātā tika izveidota Bitcoin kopienas daļa, kas centās palielināt katra bloka lielumu, lai uzlabotu šo mērogojamības jeb scaling problēmu. Cita kopienas daļa vēlējas saglabāt BTC tādu kāds tas bija, un 2017. gada augustā blokķēde sadalījās. Bitcoin Cash pieņēma lielāku bloku izmēru un Bitcoin turpināja savu oriģinālo blokķēdi.

Konflikts ir tikpat ļoti ideoloģisks, cik tehnisks, un tā pamatā ir decentralizācijas un drošības aspekti. Lai uzzinātu informāciju par šī brīža un vēstures Bitcoin Cash cenu, Admiral Markets klientiem nepieciešams sekot tikai dažiem soļiem:

Avots: Admiral Markets MetaTrader 5 Supreme Edition, BCH/USD, D1. Datu diapazons no 2017. gada 2. augusta līdz 2019. gada 17. oktobrim. Lūdzu, ņemiet vērā, ka pagātnes dati negarantē nākotnes veiktspēju!

Kā tirgot BCH/USD CFD?

Bitcoin Cash CFD un citu valūtu pāru vai izejvielu CFD tirdzniecībā nav kardinālu atšķirību. Taču, apgūstot finanšu tirgus, ļoti svarīgi pārliecināties, ka pirms darījuma atvēršanas esat labi sagatavojies. Tas, iespējams, liek aizdomāties - kas tad ir laba sagatavošanās?

Treiderim pirms darījuma atvēršanas vienmēr jāņem vērā trīs svarīgi aspekti, kuri ir savstarpēji saistīti:tirdzniecības stratēģija;

 1. tirdzniecības psiholoģija;
 2. riska pārvaldība.

Tirdzniecības stratēģija kopā ar tirdzniecības plānu palīdz treiderim saprast, kā un kad atvērt darījumu. Tas sniedz vadlīnijas attiecībā uz to, kādus rīkus izmantot, un izskaidro, kurā brīdī visi apstākļi varētu liecināt par potenciālu darījumu.

Arī tirdzniecības psiholoģijai ir būtiska nozīme, jo risks ar reālu naudu radīs uztraukumu, bailes un citu emociju jūkli. Tirdzniecības psiholoģija ļauj treiderim saglabāt adekvātu rīcību un palīdz tikt galā ar šādām emocionāli sarežģītām situācijām.

Riska pārvaldība ļauj treiderim aizsargāt savu tirdzniecībai nepieciešamo kapitālu. Bez pareizas riska kontroles treideri tiecas paaugstināt risku, kas var radīt būtiskus zaudējumus.

Tirgo kriptovalūtas - Ripple (XRP) CFD

Kas ir Ripple? Rippe (XRP) ir maksājumu protokols, kas izmanto vienādranga tīkla naudas pārskaitījumus. Tāpat kā Bitcoin, tas izmanto publisko blokķēdi, nodrošinot drošību, ko pastāvīgi apstiprina neatkarīgu serveru tīkls. Ripple ir arī uzņēmuma nosaukums, kurš vada protokolu, un tā galvenā mītne ir Sanfrancisko.

Tiek uzskatīts, ka Ripple sistēmai ir plašāka darbības joma nekā Bitcoin, vienlaikus ļaujot veikt ātrus un drošus finanšu darījumus. Ripple atbalsta ne tikai XRP transakcijas, bet faktiski arī visas valūtas. Tirgus kapitalizācijas ziņā Ripple ir trešā lielākā kriptovalūta (rakstīšanas laikā).

Lietotājiem nepieciešams rezervēt mazu XRP apjomu, lai tas darbotos, un tādā veidā tiek radīts šķērslis hakeriem, kuri gribētu pārpludināt tīklu ar viltus maksājumiem. Līdzīgu iemeslu dēļ katram darījumam tiek uzlikta arī neliela XRP komisija. Ripple neizmanto kriptovalūtas rakšanas principus, lai radītu jaunas monētas.

Tā vietā Ripple izveidotāji sākumā radīja 100 miljardus XRP monētu un paziņoja, ka tās vairs netiks radītas, pamatojoties uz protokola noteikumiem. Zināmā mērā aizdomīgi un pretrunīgi ir tas, ka liela daļa XRP monētu paliek dibinātāju rokās. Aktuāli ir arī jautājumi par to, cik decentralizēts ir šis protokols, bet tajā pašā laikā šī kriptovalūta un maksājumu sistēma ir piesaistījusi uzmanību no lielākajām finanšu iestādēm, kuras līdz šim ir izvairījušās no citām kriptovalūtām.

Kriptovalūtu tirdzniecība MT4 vai MT5 platformā?

Īsa instrukcija, kā uzsākt - pirkt vai pārdot kriptovalūtu CFD:

 • atveriet reālo tirdzniecības kontu;
 • lejupielādējiet MT4 vai MT5, lai izmantotu to kā savu kriptovalūtu tirdzniecības platformu;
 • atveriet platformu un spiediet uz "File" ekrāna kreisajā augšējā stūrī;
 • izvēlaties "Login to Trade Account" un ievadiet sava tirdzniecības konta detaļas;
 • atveriet kādu kriptovalūtu CFD grafiku pēc savas izvēles;
 • spiediet uz "New Order", kad vēlaties pirkt vai pārdot.

Jūs varat uzzināt vairāk par tirdzniecības konta atvēršanu un ieiešanu MetaTrader mūsu rakstos:

Kā atvērt MetaTrader 4 reālo un demo kontu?

Kā atvērt MetaTrader 5 reālo un demo kontu?

Kur atrast kriptovalūtas MetaTrader ?

Ja nevarat uzreiz redzēt sev vēlamo kriptovalūtu MetaTrader, apskatiet "MarketWatch" logu platformas kreisajā pusē. Šajā logā varēsiet redzēt sarakstu ar visiem tirgus simboliem, bet tas var nebūt pilnais saraksts ar instrumentiem, kurus varat tirgot ar Admiral Markets. Lai redzētu pilno sarakstu - spiediet ar labo klikšķi "MarketWatch" logā un izvēlaties "Show All". Jums vajadzētu redzēt kriptovalūtu CFD cenu instrumentu sarakstā, tāpat kā attēla zemāk:

Kriptovalūtas MT4Avots: Admiral Markets MetaTrader 4, BTC/USD, H1 - Market Watch logs. Lūdzu, ņemiet vērā, ka pagātnes dati negarantē nākotnes veiktspēju!

Lai apskatītu kriptovalūtas grafiku, vienkārši uzspiediet uz simbola un velciet to uz grafika laukumu labajā pusē. Alternatīva - labais klikšķis uz vēlamās kriptovalūtas un "Chart Window".Kā atvērt un aizvērt kriptovalūtu CFD darījumus?

Atvērt kriptovalūtas darījumu ar MetaTrader platformu ir ļoti vienkārši. Parādīsim piemēru, kā atvērt BUY vai SELL darījumu Ethereum kriptovalūtas CFD. Šim piemēram izmantosim uzlaboto Metatrader 4 Supreme Edition (MT4SE) versiju. Supreme Edition spraudnis ir pieejams bezmaksas lejupielādei, un tas var būtiski uzlabot jūsu platformu ar papildu indikatoriem un padomniekiem (EA).

Investīcijas kriptovalūtās: ETH/USD piemērs

Izmantosim Mini Terminal padomnieku (EA). Kad būsiet uzstādījusī MT4SE, varat savā "Navigator" sadaļā EA sarakstā redzēt "Admiral - Mini Terminal", kā redzams bildē:

KriptovalūtaAvots: MetaTrader 4 platforma ar Supreme Edition spraudni, Mini Terminal darījuma atvēršana ETH/USD. Lūdzu, ņemiet vērā, ka pagātnes dati negarantē nākotnes veiktspēju!

Vispirms mēs atvērām ETH/USD grafiku un tad veicām dubultklikšķi uz Admiral - Mini Terminal, lai palaistu EA. Kā redzams, tas dod mazo logu, kurā iespējams atvērt darījumus. Varam izvēlēties darījuma apjomu, piemēram, 1 loti, un nospiežot klaviatūras "CTRL" un pēc tam spiežot S/L logā (stop loss), atvērām S/L aprēķina logu, ko var redzēt zem Mini Terminal.

Šī funkcija ļauj norādīt, cik lielu risku vēlaties uzņemties ar konkrēto kriptovalūtas pozīciju. Varat to definēt kā konkrētu summu sava konta pamatvalūtā, vai arī kā procentus no sava konta brīvā kapitāla. Pēc tam Mini Terminal aprēķinās stop loss līmeni, kas vislabāk atbilst jūsu norādītajam riska apjomam.

Pēc tam jau tas ir tikpat vienkārši kā nospiest "BUY" vai "SELL", lai atvērtu vēlamo darījumu. Varat iestatīt arī peļņas līmeni (take profit). Tātad, kad esat atvēris darījumu, kā gan to aizvērt? Būtībā ir divi veidi, kā to izdarīt - pilnībā vai daļēji - un sāksim ar daļējo darījuma aizvēršanu.

Piemērs: ETH/USD pozīcijas daļēja aizvēršana

Dažreiz var būt izdevīgi samazināt sava darījuma apjomu, noslēdzot daļu no atvērtās pozīcijas. Piemēram, varat izvēlēties realizēt daļu darījuma peļņas, vai arī samazināt zaudējoša darījuma "smagumu". Jebkurā gadījumā, daļēji slēdzot darījumu, jūs paturat zināmu nākotnes risku uz cenas izmaiņām. Atverot darījumu, tiek parādītas līnijas, kas atzīmētas atbilstošajā kriptovalūtas grafikā un kuras reprezentē jūsu pozīcijas ar visiem stop loss un take profit.

kas ir kriptovalūtaAvots: Admiral Markets MetaTrader 4 Supreme Edition, ETH/USD, H1. Lūdzu, ņemiet vērā, ka pagātnes dati negarantē nākotnes veiktspēju!

Šajā piemērā tika veikts "BUY" darījums un mūsu pozīcijas atvēršanas cena ir attēlota ar zaļo taisnstūri. Ja mēs būtu izvēlējušies "SELL" jeb pārdot - taisnstūris būtu sarkans. Noklikšķinot uz šī taisnstūra, atvērsies logs, kurā būs vairākas iespējams, piemēram, rediģēt stop loss un take profit. Mēs nospiedām uz "Partial Close" un augstāk attēlā varat redzēt logu, kas atvērās. Ievadījām 0,5 apjoma jeb "Volume" laukā, kas nozīmē, ka varētu aizvērt pusi no mūsu oriģinālās 1 lotes pozīcijas.

Piemērs: ETH/USD pozīcijas pilnīga aizvēršana

Pilnīga pozīcijas aizvēršana ir tikpat vienkārša kā daļēja aizvēršana. Tehniski jums vajadzētu pārliecināties, ka tirdzniecības apjoms ir tāds pats, kā jau atvērtajai pozīcijai un veikt pretēju darījumu, tātad pārdot 1 loti ETH/USD, bet īstenībā tas ir vēl vienkāršāk - nepieciešams nospiest attēlā redzamo sarkano pogu - "Close order" -, kas nozīmē ka tiks slēgts darījums. "Partial close" nav vajadzības aiztikt.

Avots: Admiral Markets MetaTrader 4 Supreme Edition, ETH/USD, H1. Lūdzu, ņemiet vērā, ka pagātnes dati negarantē nākotnes veiktspēju!

Secinājumi - kriptovalūta, blokķēde un mainings

Tagad, kad iegūta jauna informācija par dažādām kriptovalūtām, kuras pieejamas treideriem un kā tās tirgot, izmantojot CFD, kā gan spert pirmos soļus kriptovalūtu tirdzniecības pasaulē? Viens no gudrākajiem veidiem sākumā ir Demo konts. Tas ļauj jums izpētīt tirdzniecības platformas funkcionalitāti un veikt izmēģinājuma darījumus par reāllaika kriptovalūtu cenām, neriskējot ar saviem līdzekļiem, līdz esat pietiekami pārliecināts, lai atvērtu reālo tirdzniecības kontu.

Tirgo kriptovalūtu CFD ar Admiral Markets

Vai esat gatavs pievienoties strauji augošajam kriptovalūtu tirgum?

Ar Admiral Markets treideri var 24 stundas dienā un 7 dienas nedēļā tirgot kriptovalūtas pāros ar EUR un USD, kā arī iespēju spekulēt uz cenas lejupslīdi, neiegādājoties fiziskas kriptovalūtas. Tirgo BTC/EUR, BTC/USD, ETH/EUR, XRP/USD un vēl vairāk!

Admiral Markets kripto

Pilnveidojat savas zināšanas

Par Admiral Markets

Admiral Markets investīciju uzņēmumi, kuri darbojas zem Admiral Markets preču zīmes, ir vadošie tiešsaistes finanšu instrumentu tirdzniecības pakalpojumu sniedzēji un piedāvā Forex, indeksu, izejvielu, akciju, obligāciju un kriptovalūtu CFD tirdzniecības investīciju pakalpojumus.

Atruna: Sniegtie dati satur papildu informāciju attiecībā uz analīzi, prognozēm vai citiem datiem vai informāciju (turpmāk "analīzi"), kas publiskota Admiral Markets mājaslapā. Pirms investīciju lēmumu pieņemšanas, lūdzu, pievērsiet uzmanību sekojošam:

 1. Analītika publicēta tikai informatīviem mērķiem nav uzskatāma par personīgu piedāvājumu, ieteikumu vai aicinājumu pirkt vai pārdot jebkuru finanšu instrumentu.
 2. Jebkuru investīciju lēmumu klients veic pats. Admiral Markets nav uzskatāms par atbildīgu jebkuru zaudējumu gadījumā, neskatoties uz to, vai lēmums ir vai nav balstīts uz analītiku.
 3. Jebkuru šādu analītiku sagatavo neatkarīgs analītiķis (turpmāk "Autors"), balstoties uz paša autora viedokli.
 4. Lai nodrošinātu klienta interešu aizstāvību, Admiral Markets apstiprinājusi attiecīgas iekšējās procedūras, lai novērstu un pārvaldītu interešu konfliktus.
 5. Lai nodrošinātu analītikas avotu uzticamību, tiek izmantoti visi iespējamie saprātīgie līdzekļi, lai nodrošinātu, ka visi analītikas avoti ir uzticami un visa informācija ir pilnīga, Admiral Markets negarantē šādas analītikas pareizību vai pilnību. Jebkuri minētie skaitļi saistīti ar pagātnes rezultātiem u nav attiecināmi uz nākotnes rezultātiem.
 6. Analītikas rezultāti nav uztverami kā garantija no Admiral Markets puses, ka klientam būtu jāgūst peļņa no šīm stratēģijām, vai ar tām saistītie zaudējumi būtu ierobežoti.
 7. Jebkurš vēsturisks sniegums, kas norādīts šajā publikācijā, nav uzskatāms kā garantija no Admiral Markets puses jebkādam turpmākam sniegumam. Finanšu instrumenta vērtība var gan pieaugt, gan sarukt, un šīs vērtības saglabāšana netiek garantēta.
 8. Analītikā iekļautās prognozes var tikt pakļautas papildus maksai, nodokļiem vai citām izmaksām, atkarībā no publikācijas. Admiral Markets sniegto pakalpojumu izcenojumi ir publiski pieejami Admiral Markets mājaslapā.

Kredītpleca produkti (tajā skaitā cenu starpības līgumi) ir spekulatīvas dabas un var radīt gan peļņu, gan zaudējumus. Pirms investīciju lēmumu pieņemšanas, aicinām konsultēties ar neatkarīgu finanšu padomnieku, lai pārliecinātos, ka izprotat saistītos riskus.

Šis materiāls nav uzskatāms par personīgu piedāvājumu, ieteikumu vai aicinājumu pirkt vai pārdot jebkuru finanšu instrumentu. Tā kā apstākļi laika gaitā var mainīties, šāda tirgus analīze nevar tikt uzskatīta par uzticamu indikatoru šī brīža un nākotnes sniegumam. Pirms investīciju lēmumu pieņemšanas, aicinām konsultēties ar neatkarīgu finanšu padomnieku, lai pārliecinātos, ka izprotat saistītos riskus.