Mēs izmantojam sīkdatnes, lai dotu jums labāko iespējamo pieredzi mūsu mājas lapā. Turpinot pārlūkot šo vietni, jūs dodat piekrišanu izmantot sīkfailus. Lai iegūtu sīkāku informāciju un mainītu uzstādījumus, lūdzu lasiet vairāk saitē Privātuma politika.
Vairāk informācijas Akceptēt
81% no Admiral Markets UK Ltd. privātajiem ieguldītājiem savos kontos zaudē naudu, veicot CFD tirdzniecību. CFD ir sarežģīti finanšu instrumenti un tiem ir augsts risks attiecībā uz strauju naudas zaudēšanu sviras finansējuma dēļ. 81% no Admiral Markets UK Ltd. privātajiem ieguldītājiem savos kontos zaudē naudu, veicot CFD tirdzniecību. Jums būtu jāapsver tas, vai izprotat, kā CFD darbojas, un vai jūs varat atļauties uzņemties augsto naudas zaudēšanas risku. expand_more

Kā investēt tirgus panikas apstākļos

Aprīlis 09, 2020 06:36 Europe/Riga

2020. gada sākumā gandrīz katrs investors dabūja izbīli, kad akciju tirgi piedzīvoja lielāko kritumu kopš finanšu krīzes 2008. gadā. Koronavīruss ir apstādinājis 11 gadus ilgušo akciju tirgus izaugsmi, izmainot ekonomisko ciklu un radot daudz nenoteiktības un pat panikas atsevišķos tirgos.

Tomēr svarīgi atcerēties uz šo nepastāvīgo tirgus situāciju raudzīties ne vien, no risku un risku vadības, bet arī iespēju un to izmantošanas viedokļa. Turpmāk apskatīsim:

 • kā atvērt īsās pārdošanas (short sell ) darījumus ar akcijām, tirgus panikas apstākļos;
 • kā izveidot diversificētu un balansētu portfeli pēc hedžfondu modeļa;
 • kā noteikt, kas ir aizsargājošo (defensive) sektoru akcijas un kāpēc ir svarīgi tās identificēt, īpaši, tirgus panikas apstākļos;
 • kāpēc investoriem ir svarīga hedžēšanas stratēģija;
 • tirdzniecība ar drošajiem instrumentiem (safe-heaven);
 • kā Admiral Markets UK Ltd var palīdzēt Tev tirgus panikas apstākļos;
 • u.c.

Kā investēt tirgus panikas apstākļos

Seši soļi kā investēt tirgus panikas apstākļos

Viens no svarīgākajiem priekšnosacījumiem tirgus panikas apstākļos ir nebūt emocionālam un nepieņemt sasteigtus uz emocijām balstītus lēmumus, bet paļauties uz racionāliem apsvērumiem.

1. Kā atvērt akciju īsās pārdošanas (short sell) darījumus tirgus panikas apstākļos

Vairums treideru un investoru ir pazīstami ar teicienu "pērc lēti un pārdod dārgi." Piemēram, ja Jūs nopērkat uzņēmuma "A" akcijas par cenu 200 USD un pārdodiet par 300 USD, tad jūsu peļņa būs 100 USD, papildus, iekļaujot komisijas izmaksas. Tomēr apstākļos kad piedzīvojam pilnīgu vai daļēju investoru uzticības zaudēšanu tirgum, tirgus sabrukuma un panikas apstākļos, ir svarīgi pamanīt un izmantot tirgus sniegtās iespējas.

Kā notiek īsās pārdošanas (short sell) darījumu atvēršana praksē? Pirmkārt, tas nozīmē, ka treideris vai investors aizņemas akcijas, kuras tam nepieder un pārdod atvērtajā tirgū par izvēlēto cenu. Nolūks ir aizņemties akcijas, pārdot, pēc tam atkal nopirkt par zemāku tirgus cenu, atdot tās īpašniekam un nopelnot uz starpības rēķina. Šo pieeju parasti izmanto hedžfondi. Ar cenas starpības līgumiem (CFD) privātajiem investoriem un treideriem ir iespēja veikt pārdošanas darījumus, neiegādājoties izvēlētā instrumenta bāzes aktīvu, bet nopelnot uz cenas starpības tirgū, no atvērtā darījuma.

Īsās pārdošanas piemērs

2020. gada akciju tirgus lejupslīdes (sell-off) laikā valdības ieviesa aizliegumus ceļošanai, kas tiešā veidā ietekmēja atsevišķas tautsaimniecības nozares. Aviokompānijas bija pirmās, kas sajuta ierobežojumu ekonomisko un finansiālo ietekmi, tāpēc daudzi investori reaģēja, pārdodot iegādāto uzņēmumu akcijas un izvēloties atvērt īsās pārdošanas darījumus, spekulējot uz akciju cenas lejupslīdi tirgū un gūstot peļņu no tās.

Vislabāk būtu atrast uzņēmumu, kura akciju cena jau ir zema, citu, būtisku iemeslu dēļ, piemēram, zemu iepriekšējā ceturkšņa pārdošanas rezultātu vai peļņas dēļ. Tirgus nenoteiktības un panikas apstākļos, šo uzņēmumu akcijas, parasti, krīt straujāk.

Apskatīsim Vācijas aviokompānijas Deutsche Lufthansa AG (LHA) akciju cenas grafiku:

Kā investēt tirgus panikas apstākļos Lufthansa

Avots: Admiral Markets MetaTrader5, #LHA, MN1, datu diapazons no 1994. gada 18. marta līdz 2020. gada 18. martam. Lūdzu, ņemiet vērā, ka pagātnes dati negarantē nākotnes veiktspēju.

Augstāk redzamais grafiks atspoguļo uzņēmuma cenu par akciju, laika posmā no 1994. gada līdz 2020. gadam. Ir redzams, ka uzņēmuma akcijas cenas vērtība ir samazinājusies jau kopš 2017. gada, norādot uz tās nestabilitāti un stresa noturības trūkumu, īpaši, tirgus satricinājumu vai panikas gadījumā. To varam novērot arī grafikā, apskatot cenas kritienu 2020. gada sākumā, pēc koronavīrusa izraisītās panikas pasaules ekonomikās.

Kā investēt tirgus panikas apstākļos lufthansa d1

Avots: Admiral Markets MetaTrader 5, #LHA, D1, datu diapazons no 2018. gada 26. oktobra līdz 2020. gada 18. martam. Lūdzu, ņemiet vērā, ka pagātnes dati negarantē nākotnes veiktspēju.

Šobrīd, treideriem ir iespēja izmantot visus nepieciešamos tehniskās analīzes rīkus un indikatorus, lai noteiktu cenas līmeņus pie kuriem varētu "pārdot dārgi" un tad "atpirkt iegādātās akcijas par zemāku cenu." Piemēram, 2020. gada 4. martā, kā redzams zemāk redzamajā grafikā, Deutsche Lufthansa AG akciju cena sāka veidot treideriem labi zināmu cenas formācijas modeli, sauktu arī par 'shooting star' sveci (marķēts ar dzeltanu krāsu).

Kā investēt tirgus panikas apstākļos D1

Avots: Admiral Markets MetaTrader 5, #LHA, D1, datu diapazons no 2018. gada 26. novembra līdz 2020. gada 18. martam. Lūdzu, ņemiet vērā, ka pagātnes dati negarantē nākotnes veiktspēju.

Shooting star svece norāda uz cenas tendences maiņu, kad pārdošanas darījumi pārņem tirgu, svecei noslēdzoties zemāk un atstājot garu ēnu virs tās (skatīt piemēru augstāk). Šajā situācijā treideri var atvērt pārdošanas darījumu gadījumā, ja nākamās dienas svece noslēdzas zemāk par iepriekšējās, Shooting star sveces zemāko cenu (11.765 EUR). Stop loss šim pārdošanas darījumam ir iespējams atvērt pie Shooting star sveces maksimuma (12.285 EUR), tādā veidā mazinot riskus no iespējamiem zaudējumiem pie negaidītas tirgus korekcijas.

Pārdodot 100 CFD kontraktus, neskaitot komisijas izmaksas pie darījumu atvēršanas un aizvēršanas, jūsu zaudējumi cenai aizveroties pie stop loss pozīcijas būtu 52 EUR (11.765 - 12. 285*100). Tomēr, ja šajā gadījumā treideris būtu izvēlējies palikt pozīcijā, noliekot stop loss pie katras iepriekšējās dienas maksimuma, 2020. gada 13. martā pozīcija aizvērtos pie cenas 9.572 EUR par akciju un kopējie ienākumi no darījuma būtu 219.30 EUR - neskaitot komisijas. Lai aprēķinātu iespējamos zaudējumus un peļņu izmanto Admiral Markets Treidera kalkulatoru.

Šeit tomēr ir jāpiemin arī riski, kas sasitīti ar īso pārdošanu. Atsevišķos gadījumos tirgus cena pēc krituma var strauji atgriezties iepriekšējā pozīcijā - īpaši, pozitīvu ziņu gadījumā. Pastāv arī iespēja, ka īsās pārdošanas darījumi tiek ierobežoti vai aizliegti valdības pieņemto lēmumu dēļ. Pastiprinoties koronavīrusa izplatībai Eiropā, lai aizsargātu akciju tirgus Itālijā, Francijā, Spānijā un citās valstīs, valdības aizliedza akciju īsās pārdošanas darījumus.

Tirgus jaunumus un aktualitātes variet skatīt arī Admiral Markets piedāvātās MetaTrader programmas "Ziņu" sadaļā.

Kā investēt tirgus panikas apstākļos ziņas

Ekrānšāviņš no MetaTrader 5 tirdzniecības platformas, ar paziņojumu par akciju īsās pārdošanas aizliegumu atsevišķās valstīs Eiropā.

CFD tirdzniecības viena no priekšrocībām ir tā, ka īsās pārdošanas darījumus var izmantot pozīciju hedžēšanai. Tieši šī iemesla dēļ, 90. gadu sākumā tika izveidoti CFD instrumenti. Lūdzu, ņemiet vērā, ka CFD ir sarežģīti instrumenti un nav paredzēti investoriem vai treideriem bez priekšzināšanām, vai pieredzes finanšu tirgos. Pirms pieņemiet jebkuru lēmumu par investīcijām, Jums vajadzētu apsvērt, vai tiešām izprotiet, kā darbojas CFD un vai variet atļauties zaudēt investēto naudu.

Viens no labākajiem veidiem kā sākt tirdzniecību ar CFD, ir izveidot bezmaksas demo kontu, lai apgūtu iemaņas un pārliecinātos par sava tirdzniecības plāna veiktspēju.

Atver demo kontu lai tirgotu tirgus panikas apstākļos

2. Investīciju hedžēšana tirgus panikas apstākļos

Iedomājieties, Jums ir portfelis ar blue chip kompāniju kā: Apple, Tesla, Barclays un VW akcijām. Akcijas esiet iegādājies par salīdzinoši zemu cenu, turklāt, akcijas nes jums peļņu no dividendēm. Tirgus krīzes apstākļos, esiet izdomājis pārskatīt savu investīciju portfeli un pārdot daļu no akcijām. Kā Jūs rīkosieties, ja nevēlaties pārdot visas akcijas, bet tikai daļu?!

Šādos apstākļos vairums investoru, visticamāk, izvēlēsies hedžēt savas akciju pozīcijas, lai nezaudētu naudu pie krītošā tirgus. Hedžēšana nozīmē, ka Jūs atveriet pozīciju pretējā virzienā esošajai, lai izslēgtu riskus un zaudējumus no cenas nelabvēlīgās kustības tirgū. Šo paņēmienu izmanto arī lielās multinacionālās kompānijas, kuras vēlas pasargāt sevi no nelabvēlīgas cenas kustības tirgū. Viens no veidiem kā hedžēt akciju portfeli ir atvērt akciju indeksa īso pārdošanas darījumu.

Akciju indeksi atspoguļo konkrētas valsts akciju groza vērtību. Piemēram, S&P 500 akciju tirgus indekss atspoguļo Ņujorkas biržā tirgoto, 500 lielāko kompāniju vērtību. FTSE 100 akciju tirgus indekss atspoguļo Londonas biržā tirgoto, 100 lielāko kompāniju vērtību.

Ar CFD treideriem ir iespēja atvērt īsos pārdošanas darījumus un nopelnīt pie krītošas tirgus cenas, atsevort iespējamos zaudējumus no atvērtiem darījumiem.

Ar Admiral Markets treideri var piekļūt 16 naudas tirgus indeksiem un 24 indeksu fjūčeriem no visas pasaules, kā redzams Admiral Markets Līgumu specifikācijā:

Kā investēt tirgus panikas apstākļos akciju indeksi

Ekrānšāviņš no Admiral Markets Līgumu specifikācijas sadaļas, kur redzami tirdzniecībai pieejamie CFD naudas indeksi.

Lai atvērtu īsās pārdošanas darījumus ar akciju tirgus indeksiem, trederiem vispirms ir nepieciešams atvērt Admiral Markets kontu MetaTrader 5 vai MetaTrader 4 programmā. Ja Tev vēl nav, kāda no iepriekš minētajām programmām vari to lejupielādēt par brīvu šeit: Kad tas ir izdarīts, atveriet tirdzniecības programmu un sekojot līdzi šiem soļiem:

 1. atveriet "Tirgus apskats" logu, noklikšķinot uz "Skatīt" galvenajā izvēlnē vai izmantojiet kombināciju Ctr+M. Pēc šī atvērsies tirgojamo "simbolu" saraksts - kreisajā pusē no grafika loga;
 2. ar labo peles pogu noklikšķiniet uz "Tirgus apskats" loga un izvēltieties "Simboli", vai vienkārši izmantojiet kombināciju Ctrl+U;
 3. kad tas tiks paveikts, atvērsies logs (kā redzams piemērā zemāk) ar visiem Jums pieejamajiem tirgiem. Lai pievienotu Jūsu izvēlēto akciju tirgus indeksu "Tirgus apskats" logam, vienkārši izvēlieties simbolu no dotā saraksta.

Kā investēt tirgus panikas apstākļos finanšu instrumenti

Ekrānšāviņš no MetaTrader 5 tirdzniecības platformas, kurā atspoguļots "Simboli" logs.

Pēc tam, kad būsiet nospiedis pogu "labi" simbolu logā, Jūsu izvēlētais instruments tiks pievienots "Tirgus apskats" logam. Ja vēlies redzēt cenas grafiku kādam no izvēlētajiem instrumentiem, vienkārši noklikšķini ar kreiso peles taustiņu uz izvēlētā instrumenta un ievelc to graika laukā. No šīs vietas tupmāk varēsiet atvērt tirdzniecības biļeti (trading ticket):

 1. ar peles kreiso taustiņu noklikšķiniet uz grafika;
 2. dodieties uz "Tirdzniecība";
 3. izvēlieties "Jauns Rīkojums", vai paveiciet to nospiežot F9;
 4. atveroties tirdzniecības biļetei, jums būs iespēja ievadīt darījuma atvēršanas cenu, stop loss un take profit orderus, un tirdzniecības darījuma apjomu (lielumu).

Kā investēt tirgus panikas apstākļos akciju sabrukuma gadījumā

Ekrānšāviņš no MetaTrader 5 tirdzniecības platformas, kas parāda tirdzniecības biļeti.

Tiktāl esam apskatījuši dažus no paņēmieniem, kā izmantot īso pārdošanu tirgus panikas apstākļos un potenciāli nopelnīt pie krītoša tirgus. Tomēr ir vēl daži citi paņēmieni, jeb stratēģijas varam izmantot.

3. Iespēju izmantošana tirgus panikas apstākļos

Panikas izraisīta akciju tirgus sabrukuma apstākļos ir viegli zaudēt drosmi un kļūt bailīgam. Kā ir teicis leģendārais investors Vorens Bafets (Warren Buffett): "Jums vajadzētu būt bailīgiem kad citi ir alkatīgi, bet būt alkatīgiem tad, kad citi ir bailīgi." Tikai mēnesi pēc 2008. gadā notikušās finanšu krīzes ASV, kā rezultātā bankrotēja Lehman Brothers – V. Bafets publicēja savu vēstījumu investoriem ar nosaukumu "Buy American. I am".

Arī leģendārais hedžfonda, Bridgewater Associates, mene

Ekrānšāviņš no MetaTrader 5 tirdzniecības platformas, kur redzams "Simboli" logs.

5. Diversificē portfeli un apsver drošo aktīvu iegādi tirgus panikas apstākļos

Zelts vēsturiski ir bijis viens no populārākajiem investīciju veidiem, īpaši, tirgu nenoteiktības, krīžu un pa tirgus panikas apstākļos. Tas ir tāpēc, ka zelts tiek uzskatīts par drošo aktīvu (safe-haven) un pat vēsturiski ir ticis izmantots, piemēram, valūtas monētu kalšanā. 2008. gada finanšu krīzes laikā, kā redzams piemērā zemāk, investori savu kapitālu pārvirzīja no akciju tirgiem uz zeltu kas izpaudās būtiskā zelta tirgus cenas kāpumā.

investē zeltā tirgus panikas apstākļos

Avots: Admiral Markets MetaTrader 5 Supreme Edition, Gold, M1 - mēneša perioda sveču grafiks Laika diapazons no 1992. gada 1. janvāra līdz 2020. gada 21. martam. Lūdzu, ņemiet vērā, ka pagātnes dati negarantē nākotnes veiktspēju.

Ar dzeltenu krāsu iekrāsotais laukums, grafikā augstāk, parāda zelta cenas pieaugumu laika periodā no 2008. gada līdz 2011. gadam. Kā redzams grafikā, zelta cenas pieaugums bija vērojams krietnu laiku pirms krīzes sākuma un globālā ekonomiskā recesija šo cenas augšupeju tikai paātrināja.

Admiral Markets piedāvā plašas iespējas investīcijām zeltā, tajā skaitā, piedāvājot zelta ETF un CFD. Nosacījumus zelta tirdzniecībai meklējiet Admiral Markets Līgumu specifikācijas sadaļā, kā norādīts attēlā zemāk:

investē ETF tirgus panikas apstākļos

Ekrānšāviņš no Admiral Markets Līgumu specifikācijas lapas.

Vai zināji, ka ar Admiral Markets Invest.MT5 kontu Jums ir piekļuve pasaules 15 lielākajām akciju biržām, sniedzot jums iespēju investēt arī zelta ETF? Šī piekļuve Jums nodrošina, ne tikai iespēju pirkt akcijas, ETF u.c. instrumentus, bet arī sniedz priekšrocības:iespēju atvērt kontu ar minimālo starta kapitālu, iemaksu 1 EUR, iegādāties akcijas par cenu, sākot ar, 0.001 USD, zemas komisijas par darījuma atvēršanu t.i. Sākot n no 1 USD;

 • saņemsiet reālā laika tirgus datus un informāciju, bez aizkaves un papildus maksas;
 • radīt naudas plūsmu, kas nāk no pasīvām investīcijām dividenžu veidā;
 • pieeja visā pasaulē atzītai MetaTrader 5 tirdzniecības programmai.

Jūs varat sākt jau šodien, vienkārši, noklikšķinot uz zemāk redzamā banera:

Investē ETF tirgus panikas apstākļos

6. Aktīva drošo aktīvu tirdzniecība tirgus panikas apstākļos

Tirgus panikas apstākļos, vai sabrūkot akciju tirgiem mēs, parasti, vērojam ļoti lielu cenas nestabilitāti, ko nosaka investoru neuzticība, nenoteiktība un kapitāla pārdale starp tirgiem, lielajiem investoriem pārskatot savus ieguldījumu portfeļus. Tāpēc daži no treideriem, tirgus panikas apstākļos, pievēršas tikai drošo aktīvu tirdzniecībai. Zemāk atradīsiet stratēģiju zelta CFD tirdzniecībai.

Startēģija zelta CFD tirdzniecībai

MACD un vidējās cenas kustības (moving average) indikatori ir vieni no visplašāk lietotajiem indikatoriem, kas palīdz noteikt īstermiņa un ilgtermiņa cenas tendenci tirgū.

investēt zelta ETF tirgus panikas apstākļos

Avots: Admiral Markets MetaTrader 5 Supreme Edition, Gold, H1 - stundas perioda sveču grafiks Laika diapazons no 2020. gada 28. februāra līdz 2020. gada 21. martam. Lūdzu, ņemiet vērā, ka pagātnes dati negarantē nākotnes veiktspēju.

Lai pievienotu vidējās cenas kustības un MACD indikatorus izvēlētajam finanšu instrumenta cenas grafikam, vienkārši sekojiet norādījumiem zemāk:

 1. atveriet MetaTrader programmu;
 2. augstāk redzamajā izvēlnē, dodieties uz sadaļu "Izvietot", tad "Indikatori", "Tendence" un noklikšķiniet uz "Moving average". Grafikā augstāk ir redzams 50 periodu vidējās cenas kustības indikators (sarkanā līkne);
 3. lai pievienotu MACD, dodieties uz sadaļu "izvietot", "indikatori", "Oscilatori" un "MACD".

Kā investēt tirgus panikas apstākļos izmantojot MACD indikatoru

Ekrānšāviņš no Admiral Markets MetaTrader 5 tirdzniecības programmas.

Sākumā apskatīsim, kā lietojami šie indikatori:

 • pirkšanas nosacījums 1: Veiciet pirkšanas darījumu, kad cena ir virs 50 periodu SME sarkanās līnijas un...
 • pirkšanas nosacījums 2: MACD virzās uz augšu šķērsojot nulles līniju.
 • pārdošanas nosacījums 1: Veiciet pārdošanas darījumu, kad cena ir zem 50 periodu SME sarkanās līnijas un…
 • pārdošanas nosacījums 2: MACD virzās uz leju, šķērsojot nulles līniju.

Abi indikatori tiek izmantoti, lai noteiktu cenas kustības tendenci. Dzeltenie kvadrāti zemāk grafikā parāda laika nogriežņus, kuros tiek izpildīti nosacījumi cenas virziena maiņai. Indikatori var būt labs palīgs izvēloties piemērotāko laiku pozīcijas atvēršanai, taču tie negarantē absolūtu precizitāti, tieši tāpēc ir svarīgi pievērst uzmanību stop loss orderu izvietošanai un pārdomātam naudas un risku pārvaldes menedžmentam.

Kā investēt tirgus panikas apstākļos H1

Avots: Admiral Markets MetaTrader 5 Supreme Edition, Gold, H1 - stundas perioda sveču grafiks Laika diapazons no 2020. gada 28. februāra līdz 2020. gada 21. martam. Lūdzu, ņemiet vērā, ka pagātnes dati negarantē nākotnes veiktspēju.

Papildus iepriekšējiem indikatoriem, treideri, lai noteiktu cenas kustības maiņu tirgū, izvietotu stop loss un atliktos orderus var izmantot cenas kustības startēģijas

Kāpēc tirgot ar Admiral Markets?

 • tirgot ar vispāratzītu un no uzraugošo institūciju puses regulētu brokeri, kas ir licencēts vairākās vailstīs t.sk. Apvienotajā Karalistē un tiek uzraudzīts no Lielbritānijas finanšu uzraudzības (FCA) institūcijas;
 • iegūsti negatīvās konta bilances aizsardzību;
 • piekļūsti drošākajām un ātrākajām MetaTrader tirdzniecības programmām - Tev ērtā ierīcē;
 • atver Invest.MT5 kontu, tirgo akcijas un ETF, un piekļūsti 15 pasaulē lielākajām akciju brižām;
 • plašāko finanšu instrumentu klāstu tirgojot Forex, akciju, indeksu, preču CFD u.c.

Vari sākt jau šodien atverot BEZMAKSAS demo kontu:

Demo konta atvēršana

Cita noderīga informācija tavai izaugsmei

Par Admiral Markets

Admiral Markets ir vairākkārtējs starptautisku apbalvojumu ieguvējs, globāli regulēts Forex un CFD brokeris, kas piedāvā tirdzniecību ar vairāk, kā 8000 finanšu instrumentiem izmantojot pasaulē populārākās tirdzniecības programmas - MetaTrader 4 un MetaTrader 5. Sāc tirgot jau šodien!

Atruna: Sniegtie dati satur papildu informāciju attiecībā uz analīzi, prognozēm vai citiem datiem vai informāciju (turpmāk "analīzi"), kas publiskota Admiral Markets mājaslapā. Pirms investīciju lēmumu pieņemšanas, lūdzu, ņemiet vērā, ka:

 1. Analītika publicēta tikai informatīviem mērķiem un nav uzskatāma par personīgu piedāvājumu, ieteikumu vai aicinājumu pirkt vai pārdot kādu no finanšu instrumentiem.
 2. Jebkuru investīciju lēmumu klients veic pats. Admiral Markets nav uzskatāms par atbildīgu jebkuru zaudējumu gadījumā, neskatoties uz to, vai lēmums ir vai nav balstīts uz analītiku.
 3. Jebkuru šādu analītiku sagatavo neatkarīgs analītiķis (turpmāk "Autors"), balstoties uz personīgo viedokli.
 4. Lai nodrošinātu klienta interešu aizstāvību, Admiral Markets apstiprinājusi attiecīgas iekšējās procedūras, lai novērstu un pārvaldītu interešu konfliktus.
 5. Lai nodrošinātu analītikas avotu uzticamību, tiek izmantoti visi iespējamie saprātīgie līdzekļi, lai nodrošinātu, ka visi analītikas avoti ir uzticami un visa informācija ir pilnīga Admiral Markets negarantē šādas analītikas pareizību vai pilnību. Jebkuri minētie skaitļi, saistīti ar pagātnes rezultātiem, un nav attiecināmi uz nākotnes rezultātiem.
 6. Analītikas rezultāti nav uztverami kā garantija no Admiral Markets puses, ka klientam būtu jāgūst peļņa no šīm stratēģijām vai ar tām saistītie zaudējumi būtu ierobežoti.
 7. Jebkurš vēsturisks sniegums, kas norādīts šajā publikācijā, nav uzskatāms kā garantija no Admiral Markets puses jebkādam nākotnes cenu kustībām tirgū. Finanšu instrumenta vērtība var gan pieaugt, gan sarukt un šīs vērtības saglabāšana netiek garantēta.
 8. Analītikā iekļautās prognozes var tikt pakļautas papildus maksai, nodokļiem vai citām izmaksām, atkarībā no publikācijas. Admiral Markets sniegto pakalpojumu izcenojumi ir publiski pieejami Admiral Markets mājaslapā.

Finanšu instrumenti, kuru tirdzniecībā tiek izmantots kredītplecs (tajā skaitā cenu starpības līgumi) ir spekulatīvas dabas un var radīt gan peļņu, gan zaudējumus. Pirms investīciju lēmumu pieņemšanas, aicinām konsultēties ar neatkarīgu finanšu padomnieku, lai pārliecinātos, ka izprotat saistītos riskus!