Mēs izmantojam sīkdatnes, lai dotu jums labāko iespējamo pieredzi mūsu mājas lapā. Turpinot pārlūkot šo vietni, jūs dodat piekrišanu izmantot sīkfailus. Lai iegūtu sīkāku informāciju un mainītu uzstādījumus, lūdzu lasiet vairāk saitē Privātuma politika.
Vairāk informācijas Akceptēt
81% no Admiral Markets UK Ltd. privātajiem ieguldītājiem savos kontos zaudē naudu, veicot CFD tirdzniecību. CFD ir sarežģīti finanšu instrumenti un tiem ir augsts risks attiecībā uz strauju naudas zaudēšanu sviras finansējuma dēļ. 81% no Admiral Markets UK Ltd. privātajiem ieguldītājiem savos kontos zaudē naudu, veicot CFD tirdzniecību. Jums būtu jāapsver tas, vai izprotat, kā CFD darbojas, un vai jūs varat atļauties uzņemties augsto naudas zaudēšanas risku. expand_more

Tirdzniecības stils: skalpēšana, dienas un swing tirdzniecība

Februāris 22, 2019 09:38 Europe/Riga

Nav pārliecības, kādu tirdzniecības stilu izvēlēties? Interesē īstermiņa tirdzniecība, bet nevarat izšķirties starp skalpēšanu, dienas tirdzniecību un swing tirdzniecību? Varbūt nevarat izprast, kādā kategorijā ievietot savu tirdzniecības stilu? Īstenībā tas ir ļoti svarīgi, jo sava tirdzniecības stila apzināšanās ilgtermiņā ir obligāta nepieciešamība. Kāpēc? Īsumā: treideri vislabāko rezultātu uzrāda viņu tirdzniecības stratēģija un tirdzniecības psiholoģija ir līdzsvarā, bet tas īsti nav iespējams, ja nevarat noteikt savu tirdzniecības stilu.

Skalpēšana, dienas tirdzniecība vai swing tradingIzvērtēt katram treiderim piemērotāko tirdzniecības stilu ir samērā sarežģīti, taču šajā rakstā palīdzēsim ar to vairākos veidos: izskaidrosim visus trīs stilus, noskaidrosim galvenās atšķirības un, visbeidzot, salīdzināsim tos, sniedzot vispārīgus secinājumus.

Tirdzniecības stils - skalpēšana

Pirmais tirdzniecības stils šajā pamācībā tiek dēvēts par skalpēšanu, kas ir tirdzniecības stratēģija, kurā treideri (saukti arī par skalperiem) cenšas gūt lielāku peļņu no salīdzinoši nelielām cenas svārstībām. Skalperi parasti vienā tirdzniecības dienā atver un slēdz lielāku skaitu tirdzniecības darījumu, lai vairākkārt gūtu nelielu peļņu. Darījumi finanšu tirgos tiek veikti īsā laika periodā, kas parasti ir dažu sekunžu vai minūšu jautājums (maksimums - dažas stundas), un bieži vien šie treideri izmanto augstāku kredītplecu.

Skalpēšanas galvenā priekšrocība ir iespēja gūt peļņu no nelielām cenas svārstībām iespējami īsākā laika posmā, ko bieži vien palielina lielāks pozīcijas apjoms. Tas ir tirdzniecības veids dienas ietvaros, kas nozīmē, ka pozīcijas tiek slēgtas pirms tirdzniecības dienas vai sesijas beigām. Skalpēšana ir pazīstama ar darījumu atvēršanas ātrumu un biežumu. Atsevišķos piemēros tirdzniecības darījumi tiek atvērti un slēgti dažu sekunžu laikā, ja notikusi pietiekama cenas svārstība. Tā kā tirdzniecība var notikt ļoti ātri, darījumiem ir jābūt precīziem attiecībā uz laiku un izpildi.

Tātad kā treideri spēj tik ātri tirgot? Lūk, 3 galvenie padomi:

 • parasti lēmumi tiek pieņemti, pamatojoties uz zemu laika periodu analīzi - M1 līdz M15;
 • parasti tiek gaidīti izdevīgi tirdzniecības apstākļi pie atbalsta un pretestības līmeņiem;
 • skalperi tirdzniecībā bieži izmanto arī indikatorus.

Visbiežāk šos indikatorus var iedalīt divās grupās:

 • impulsa,
 • atbalsta un pretestības (S&R).

Daži no impulsa indikatoriem ir Stochastic oscilators, MACD un RSI (Relative strength index), savukārt pie S&R indikatoriem pieskaitāmi Keltner channel, slīdošie vidējie un Pivot Points. Kopumā šis tirdzniecības stils pazīstams ar savu ātrumu un nepieciešamību ātri pieņemt lēmumus.

Skalpēšanas sistēmas parasti sniedz daudz lielāku skaitu darījumu signālu ar augstāku pozitīvo darījumu skaitu un zemāku riska/peļņas attiecību (biežāka maza peļņa un retāki salīdzinoši lieli zaudējumi). Galvenais kritērijs ir saglabāt pozitīvo darījumu peļņu tik augstu, lai tie nosegtu zaudējumus.

Tirdzniecības stils - dienas tirdzniecība

Daudzi treideri uzskata, ka dienas tirdzniecība un skalpēšana ir līdzīgas stratēģijas. Lai gan abi tirdzniecības stili notiek vienas tirdzniecības dienas ietvaros, ir būtiskas atšķirības, kuras noteikti jāpiemin. Dienas treideri atver un slēdz ievērojami mazāk darījumu, salīdzinot ar skalperiem. Šie treideri dažreiz atver vienu darījumu dienā un bieži vien ne vairāk kā pāris darījumus tirdzniecības sesijā.

Lai gan abi tirdzniecības stili darījumus atver un aizver vienas dienas ietvaros, dienas treidera stratēģija ir koncentrēties uz labākajām dienas iespējām un fokusēties uz lielāku peļņu, tāpēc dienas treideris parasti darījumu tur atvērtu vairākas stundas, bet ne vairāk kā vienu pilnu tirdzniecības dienu. Galu galā dienas treidera mērķis ir "noķert" lielāko daļu no sagaidāmās ikdienas cenu svārstības viena darījuma ietvaros.

3 galvenie nosacījumi, kas jāievēro dienas treideriem:

 • dienas treideri gaida, kad cena sasniedz nozīmīgus lēmumu pieņemšanas punktus grafikā, kas sniedz augstāko peļņas potenciālu, salīdzinot darījumu peļņas/riska attiecību;
 • treideriem jābūt pacietīgiem, jo cena, svārstoties augšup un lejup, var vairākas reizes dienā virzīties zaudējumu zonā;
 • tāpat jāievēro tirdzniecības plāns un nedrīkst ļauties kārdinājumam aizvērt darījumu pāragri, jo tādējādi pastāv risks šo tirdzniecības pieeju pārvērst skalpēšanā.

Vienkāršiem vārdiem: dienas treidera uzdevums ir atrast attiecīgā finanšu instrumenta pelnošākos pirkšanas un pārdošanas brīžus vienas dienas ietvaros, atverot darījumu un cenšoties saprātīgā laika periodā sasniegt savu take profit mērķi. Dienas treideri izmanto kredītplecu, taču ar zemākām likmēm nekā skalperi, jo potenciālā peļņa ir lielāka.

Darījumu pārvaldība parasti prasa zināmu uzmanību, taču šo slogu var mazināt ar atlikto darījumu (pending order) palīdzību, piemēram, take profit un stop loss. Admiral Markets piedāvā plašu klāstu tirdzniecības pārvaldības rīku. Tie atrodami MetaTrader Supreme Edition papildprogrammā, kas paplašina jau tā plašo MT4 un MT5 iespēju klāstu un sniedz treideriem piekļuvi tādiem rīkiem, kā Mini Terminal un Trade Terminal.

MT5SE

Noteikti ir vērts iepazīties ar MetaTrader Supreme Edition funkcijām, jo iespējams efektīvāk pārvaldīt darījumus, tajā pašā laikā samazinot tam veltīto laiku.

Dienas treideri savos tirdzniecības plānos parasti apvieno dažādus analītikas veidus un stilus. Bieži vien klasiskie indikatori trenda noteikšanai, piemēram, MACD un RSI, tiek apvienoti ar cenu grafiskajiem modeļiem, kā arī atbalsta un pretestības līmeņiem. Tāpat dažreiz labākai grafiku un cenu struktūras izpratnei tiek izmantoti arī cenu un viļņu modeļi.

Tirdzniecības stils - swing tirdzniecība

Pēdējo tirdzniecības stilu mūsu pamācībā sauc par swing tirdzniecību (swing trading). Tas ir tirdzniecības veids, kurā darījumi tiek atvērti neregulāri un pozīcijas tiek turētas atvērtas vairākas dienas vai pat nedēļas. Swing tirdzniecība ir sistēma, kur treideri meklē vidēja termiņa tirdzniecības iespējas, un tā būtiski atšķiras no ilgtermiņa tirdzniecības (kur darījumi tiek turēti atvērti vairākas nedēļas un pat mēnešus).

Swing treideri lielā mērā atšķiras arī no dienas treideriem un skalperiem, jo:

 • swing treideri bieži vien izmanto salīdzinoši zemākus kredītpleca līmeņus, taču tas nav obligāti, un viss atkarīgs no paša treidera;
 • swing treideri parasti izmanto fundamentālās un tehniskās analīzes kombināciju;
 • swing treideri tiecas pēc lielākiem peļņas mērķiem un ilgāks laiks tiek apvadīts, gaidot darījuma attīstību;
 • tāpat tiek izmantoti lielāki stop loss, lai sniegtu cenai lielāku svārstību brīvību.

Vairumā gadījumu darījumi netiek slēgti dienas laikā. Dažreiz swing treideri noslēdz darījumu nedēļas laikā vai pirms nedēļas nogales, kamēr citi swing treideri darījumus tur atvērtus vairākas nedēļas. Swing treideri var izmantot dažādus laika periodus, robežās no H1 līdz H4 un no D1 līdz W1. Lūk, daži piemēri, kā treideri tos var izmantot dažādos veidos, kaut gan katrs treideris to pielāgo savai individuālajai gaumei:

 • augstāks laika periods tiek izmantots atbalsta un pretestības līmeņu, kā arī trendu noteikšanai;
 • 4 stundu grafiks - cenas grafika modeļu identificēšanai;
 • 1 un/vai 4 stundu grafiki - darījumu atvēršanai.

Swing tirdzniecība ir populārākais Eliota viļņu, cenas grafisko modeļu un Fibonači cienītāju tirdzniecības stils.

Tirdzniecības stilu salīdzinājums

Kura tirdzniecības stratēģija ir labāka? Atbilde ir vienkārša: tas atkarīgs tikai no paša treidera. Katram treiderim labākais tirdzniecības stils būs cits, un tas izriet no vairākiem faktoriem.

 • Kurš tirdzniecības stils šķiet komfortablākais?
 • Cik daudz laika ir vajadzīgs darījuma atvēršanai, pārvaldībai un slēgšanai? (Jo vairāk brīvā laika ir treiderim, jo aktīvāku tirdzniecību var atļauties)
 • Kādi ir tirdzniecības mērķi? (Vēlaties kļūt par pilna laika treideri, vai meklējat iespēju piepelnīties?)
 • Kuram tirdzniecības stilam dodat priekšroku? (Vai jums patīk fundamentālā analīze, tehniskā analīze, cenas grafisko modeļu tirdzniecība, tīra cenu dinamika, vai indikatori?)

Atkarībā no atbildēm uz šiem jautājumiem jums, iespējams, jau radās labāka izpratne par piemērotāko stilu. Lūk, galvenās šo dažādo stilu īpašības:


Darījuma ilgums

Laika periodi

Tirdzniecības stils

Darījumu skaits

Skalpēšana

ļoti īss

5-15 minūtes

indikatori

vairāk kā 5 dienā

Dienas tirdzniecība

īss

15-60 minūtes

cenu dinamika un indikatori

1-3 dienā

Swing tirdzniecība

vidējs

1-4 stundas, dienas, nedēļas

tehniskā un fundamentālā analīze

daži nedēļā

Jāatceras, ka nav viena pareiza vai nepareiza tirdzniecības stila. Viss atkarīgs no paša personīgās tirdzniecības psiholoģijas, brīvā laika, riska apetītes, iecienītākajiem rīkiem u.t.t. Pamatojoties uz šīm atbildēm, visiem treideriem jāveic uz pilnvērtīgu informāciju balstīta un dzīvesveidam atbilstoša izvēle.

Veikt pareizo izvēli ir viena no tirdzniecības stila attīstības nozīmīgākajām daļām, tādējādi izveidojot tirdzniecības stilu, kas atbilst jūsu personībai. Izvēloties savu tirdzniecības stratēģiju, daudzi treideri šo kritiski svarīgo punktu ignorē.

Labākais veids, kā izvēlēties tirdzniecības stilu, kas atbilst tirdzniecības psiholoģijai, ir, testējot tirdzniecības idejas reālā kontā, ar maziem naudas līdzekļiem un zemu risku. Nav nekā labāka, kā izmēģināt prasmes reālos apstākļos. Finanšu instrumentu tirdzniecībā tas sākotnēji varētu būt Demo konts, taču reālais konts ar ļoti zemu risku labāk palīdzēs izprast patiesu tirgus spiedienu.

Kā izvēlēties sev piemērotāko tirdzniecības stilu?

 • Varat atvērt atsevišķus Demo kontus visiem trim tirdzniecības veidiem.
 • Pēc tam varat dažas nedēļas izmēģināt visus tirdzniecības stilu (ieteicams ilgāk).
 • Pierakstiet tirdzniecības laikā radušās idejas:
  • Kas jums patika šajā tirdzniecības stilā?
  • Kādi ir tā trūkumi?
  • Kādi ir šķēršļi, lai šādi tirgotu un kā tos pārvarēt?
 • Pēc tirdzniecības stilu pārbaudes salīdziniet savus pierakstus un domas.
 • Ja nejūtat pārliecību, konsultējieties ar citiem treideriem vai neatkarīgiem padomniekiem.
 • Izdariet izvēli un veiciet izmēģinājumu reālajā kontā (ja jūtaties tam gatavs), tajā pašā laikā neaizmirstot par korektu risku pārvaldību.
 • Vēlreiz izvērtējiet šī stila un stratēģijas piemērotību.

Secinājumi - tirdzniecības stils

Patiesībā izmēģināt dažādus tirdzniecības stilus ir diezgan aizraujoši. Tā ir lieliska pieredze un varēsiet noskaidrot, kas jums patīk un kas nē. Izmantojiet šīs idejas finanšu instrumentu tirdzniecībā, taču tikai tad, kad ir veikta pienācīga tirgus analīze. Vispirms vienmēr ideju pārbaudiet Demo kontā un tikai tad sāciet to izmantot savā reālajā tirdzniecības kontā.

Tirdzniecība bez riska ar Admiral Markets!

Vai zinājāt, ka iespējams tirgot ar virtuāliem līdzekļiem, izmantojot reāllaika tirgus datus un analītiku, ko sniedz tirgus eksperti? Vēl pie tam par brīvu? Jā, ar Admiral Markets Demo tirdzniecības kontu varat izmēģināt savas tirdzniecības stratēģijas bez riska, kā arī apgūt tirdzniecības platformu un iepazīties ar plašo instrumentu klāstu! Izveidojiet Demo kontu jau šodien!

Forex Demo

Pilnveidojat savas zināšanas

Par Admiral Markets

Admiral Markets investīciju uzņēmumi, kuri darbojas zem Admiral Markets preču zīmes, ir vadošie tiešsaistes finanšu instrumentu tirdzniecības pakalpojumu sniedzēji un piedāvā Forex, indeksu, izejvielu, akciju, obligāciju un kriptovalūtu CFD tirdzniecības investīciju pakalpojumus.

Šis materiāls nav uzskatāms par personīgu piedāvājumu, ieteikumu vai aicinājumu pirkt vai pārdot jebkuru finanšu instrumentu. Tā kā apstākļi laika gaitā var mainīties, šāda tirgus analīze nevar tikt uzskatīta par uzticamu indikatoru šī brīža un nākotnes sniegumam. Pirms investīciju lēmumu pieņemšanas, aicinām konsultēties ar neatkarīgu finanšu padomnieku, lai pārliecinātos, ka izprotat saistītos riskus.