Mēs izmantojam sīkdatnes, lai dotu jums labāko iespējamo pieredzi mūsu mājas lapā. Turpinot pārlūkot šo vietni, jūs dodat piekrišanu izmantot sīkfailus. Lai iegūtu sīkāku informāciju un mainītu uzstādījumus, lūdzu lasiet vairāk saitē Privātuma politika.
Vairāk informācijas Akceptēt
81% no Admiral Markets UK Ltd. privātajiem ieguldītājiem savos kontos zaudē naudu, veicot CFD tirdzniecību. CFD ir sarežģīti finanšu instrumenti un tiem ir augsts risks attiecībā uz strauju naudas zaudēšanu sviras finansējuma dēļ. 81% no Admiral Markets UK Ltd. privātajiem ieguldītājiem savos kontos zaudē naudu, veicot CFD tirdzniecību. Jums būtu jāapsver tas, vai izprotat, kā CFD darbojas, un vai jūs varat atļauties uzņemties augsto naudas zaudēšanas risku. expand_more

Akciju tirgus iesācējiem

Janvāris 22, 2019 18:35 Europe/Riga

Investīcijas ir ilgtermiņa aktivitāte ar mērķi pavairot savus līdzekļus. Tas ir viens no labākajiem veidiem, kā sasniegt savus finansiālos mērķus un uzkrāt līdzekļus vecumdienām. Finansiāla brīvība ir visu cilvēku sapnis, bet ne visi apzinās, kā to panākt un bieži zaudē mērķtiecību pusceļā. Lai palīdzētu labāk izprast akciju tirgu un sniegtu ieskatu investīciju pamatos, esam speciāli sagatavojuši šo mācību materiālu tieši tev.

Akciju tirgus iesācējiem

Ikviens savas dzīves laikā ir dzirdējis par akciju tirgu, bet reti kuram cilvēkam ir zināšanas par akciju tirgus darbības principiem, tā lomu ekonomikas procesos un investīcijām akciju tirgū gan no privātpersonas perspektīvas, gan no pensiju fondu un finanšu institūciju puses.

Mūsdienu pasaulē, kur tehnoloģijas katru dienu attīstās arvien ātrāk, arī piekļuve akciju tirgum ir ērta un vienkārša, bet, vai jums ir pārliecība par savām darbībām akciju tirgū? Vai tādi termini, kā birža, akciju indeksi un dividendenžu ienesīgums jūs mulsina, vai arī vēl nekad neesat iegādājies akcijas vai akciju CFD (cenas starpības līgumus)? Nekas, ieskicēsim svarīgāko!

 • Akciju tirgus iesācējiem
 • Tirgus dalībnieki
 • Kā strādā akciju tirgus?
 • Akciju tirgus pamati
 • Akciju veidi
 • Reālas akcijas un akciju CFD
 • Akciju pirkšana
 • Akciju tirdzniecības Demo konts
 • Kā izvēlēties īsto brokeri?

Kas ir akciju tirgus?

Akciju tirgus ir vieta, kurā tiek tirgoti vērtspapīri. Kā jebkurā citā tirgū, arī akciju tirgū pastāv piedāvājuma un pieprasījuma likumsakarības. Ja kāda akcija ir ļoti pieprasīta, tās cena kāpj, jo tirgū ir vairāk pircēju. Ja akciju cena krīt, vairums tirgus dalībnieku tās pārdod. Ar tirgus palīdzību, izdodot un pārdodot akcijas, uzņēmumi sevi finansē, savukārt investori ar iegūtajām akcijām var:

 • saņemt dividendes, ja uzņēmums tās izmaksā;
 • piedalīties uzņēmuma pārvaldē, taču ne vienmēr.

Akciju tirgus ir lielāks, nekā spējat iedomāties un tirdzniecībai pieejami daudz un dažādi instrumenti. Svarīgi ir atrast tādus akciju iegādes veidus, kas atbilst jūsu riska apetītei un investīciju interesēm. Finanšu tirgos pieejamo instrumentu klāsts ir milzīgs - akcijas, dārgmetāli, nafta, zelts, akciju indeksi, piemēram, Nasdaq 100 S&P 500 un DAX 30, valūtas (Forex), kā arī atvasināti finanšu instrumenti (CFD, fjūčeri).

Ar laiku vairums cilvēku apzinās, ka ir nepieciešams dažādot ienākumu veidus un ir kādi, kuri kavējas investēt, jo domā, ka investīcijas iespējamas tikai ar lielu sākuma kapitālu, bet tā tas gluži nav, jo ikviens saprātīgs investors pārbauda savu ideju vispirms uz virtuāliem līdzekļiem bez riska un tikai tad, kad apguvis investīciju amatus, sāk investēt ar reālu, bet minimālu naudu, līdz iegūst pārliecību un spējas investēt nopietni.

Turklāt, lai būtu vieglāk sekot līdzi akciju un akciju indeksu cenas grafikiem reāllaikā, variet bez maksas atvērt Admiral Markets demo kontu. Demo konts būs lielisks palīgs gan iesācējiem, gan pieredzējušākajiem treideriem un privātajiem investoriem kas vēlas pārbaudīt sava tirdzniecības plāna un stratēģijas veiktspēju reālos tirgus apstākļos, neriskējot ar saviem personīgajiem līdzekļiem. Piesakoties demo kontam, pāris minūšu laikā Jūs varēsiet sākt akciju un akciju indeksu tirdzniecību demo kontā.

Lai uzzinātu, kā atvērt Demo tirdzniecības kontu, apmeklē Admiral Markets YouTube kanālu vai noskaties zemāk atrodamo video!

Lai uzzinātu vairāk par akcijām, akciju indeksiem un akciju tirgu, variet bez maksas iepazīties ar Admiral Markets vairāk kā simts sagatavotajiem mācību materiāliem, kas būs noderīgi gan lietpratējiem un pieredzējušākajiem treideriem un privātajiem investoriem, gan tiem kas uzsākuši finanšu instrumentu tirdzniecību pavisam nesen. Vairāk par akcijām un akciju indeksiem uzzināsi noklikšķinot uz saites šeit.

Akciju tirgus dalībnieki

Lai akciju tirdzniecība noritētu bez aizķeršanās, tirgū ir vajadzīgi gan pircēji, gan pārdevēji.

Pircēji ir tie, kuri akciju tirgū pērk (izklausās ļoti vienkārši). Jebkurš pircējs, iegādājoties akcijas, cer tās pārdot par augstāku cenu. Piemēram, ja uzņēmuma akciju cena ir 100€, investori tās iegādāsies, ja uzskatīs, ka nākotnē tās būs dārgākas.

Pārdevēji ir tie, kuri akciju tirgū pārdod. Viņi pārdod, jo uzskata, ka akciju cena kritīs. Tātad, ja uzņēmuma akciju cena ir 100€, investori no tām atbrīvosies, ja prognozēs, ka nākotnē gaidāma cenas lejupslīde.

Lai konceptu par tirgus dalībniekiem padarītu vieglāku, mēs tos varam iedalīt divās kategorijās:

Akciju tirgus un institucionālie investori

Galvenie tirgus dalībnieki ar lielāko kapitāla daļu ir institucionālie investori. Tās ir apdrošināšanas kompānijas, pensiju fondi, aktīvu pārvaldīšanas uzņēmumi, investīciju bankas, u.c. Institucionālie investori bieži vien nosaka tirgus virzienu, jeb tirgus ''garastāvokli''.

Akciju tirgus un privātie investori

Tā kā mūsdienās finanšu instrumentu tirdzniecība ir tik viegli pieejama, daudzi privātie investori ir pārņemti ar īstermiņa alkatību, bet kādreiz privātie investori investēja ar mērķi stiprināt savu finansiālo stāvokli un nodrošināt vecumdienas.

Akciju tirgus un tirdzniecība demo kontā

Demo konts ir viens no labākajiem veidiem, lai apgūt akciju tirdzniecības pamatus. Atšķirībā no biržām, brokeri parasti piedāvā iespēju ātri atvērt Demo kontu, ar kura palīdzību varat trenēties pirkt un pārdot akcijas, kā arī pierast pie tirdzniecības programmas. Demo konta iespējas ir tādas pašas kā reālam kontam, tikai nauda nav īsta un nepastāv risks zaudēt savus līdzekļus, kamēr vēl tikai mācaties.

Internetā atrodams plašs informācijas klāsts un dažādi kursi, kuri jums palīdzēs gan ar akciju tirgus pamatiem, gan ar sarežģītākiem tematiem. Admiral Markets ir licencēts brokeris un savā mājaslapā piedāvājam vispusīgu informāciju un analītiku.

Varat lejupielādēt bezmaksas Demo kontu un izmēģināt savas jauniegūtās zināšanas un visas Demo konta priekšrocības. Akciju tirgū treniņš ir tikpat svarīgs kā teorija.

Gadījumā ja vēl neesi paguvis atvērt savu demo kontu, vari to izdarīt noklikšķinot uz zemāk redzamā banera. Demo konts dos iespēju ne vien pārliecināties par sava ieguldījumu un tirdzniecības plāna veiktspēju reālos tirgus apstākļos, neriskējot ar saviem personīgajiem līdzekļiem, bet arī ļaus daudz pilnvērtīgāk sekot līdzi cenas grafiku piemēriem šajā un citos Admiral Markets sagatavotajos mācību materiālos. Izmanto iespēju, piesakies demo kontam un sāc tirdzniecību jau pēc pāris minūtēm.

Akciju tirgus iesācējiem demo kontā

Akciju tirgus pamati un kā strādā tirgus?

Akciju tirgus funkcionē kā jebkurš cits tirgus: pircēji pērk, gaidot cenu pieaugumu un pārdevēji pārdod, cerot uz cenu lejupslīdi. Akciju cenas reāllaikā mainās katru dienu. Apskatīsim Ņujorkas fondu biržas populārāko akciju indeksu S&P500:akciju tirgus un SP500Avots: Admiral Markets MT5SE, S&P500, nedēļas grafiks (W1). Datu diapazons no 2005. gada 22. maija līdz 2020. gada 9. februārim. Lūdzu, ņemiet vērā, ka pagātnes dati negarantē nākotnes veiktspēju.

Ar melno raustīto līniju, attēlotas izmaiņas kopš 2005. gada maija. Svārstības finanšu tirgos sauc arī par volatilitāti un akcijas ir salīdzinoši volatīls aktīvs. Kā redzams grafikā, ASV galvenā akciju indeksa vērtība kopš 2008. gada finanšu krīzes ir pastāvīgi pieaugusi.

Akciju tirgus un akciju veidi

Lai gan akciju CFD galvenais mērķis ir gūt peļņu no cenas svārstībām, akcijas varētu iedalīt dažādās kategorijās un dažādi akciju veidi nodrošina dažādas tiesības, piemēram:

 • tiesības uz dividenžu saņemšanu;
 • tiesības uz balsstiesībām akcionāru sapulcē.
 • tiesības uz likvidācijas kvotu saņemšanu;

Akcijas, kurām ir vienādas tiesības, sauc par vienas kategorijas akcijām. Parasti akcijas iedala šādās kategorijās:

 1. Priekšrocību akcijas (preferred stock)
 2. Parastās akcijas (common stock)

Priekšrocību akcijas

 • Šīm akcijām (preferred stock) ir tiesības uz dividendes un likvidācijas kvotas saņemšanu;
 • Dividendes ir fiksētas (parasti % no peļņas);
 • Akcijas nedod balsstiesības akcionāru sapulcē;
 • Akciju īpašnieks var piedalīties peļņas pārdalē.

Parastās akcijas

 • Šīs akcijas nodrošina akcionāram tiesības piedalīties uzņēmuma pārvaldē;
 • Tiesības uz dividendēm un likvidācijas kvotu;
 • Parastā akcijas ir apliecinājums akcionāra īpašumtiesībām;
 • Akcijām piemīt mantošanas, pirkšanas un pārdošanas tiesības.

Akciju tirgus - akcijas vai akciju CFD?

Viena no galvenajām atšķirībām starp CFD tirdzniecību un tradicionālo akciju tirdzniecību ir maržinālās tirdzniecības sniegtās iespējas. Cenu starpības līgumi tiek tirgoti ar kredītplecu, kas nozīmē, ka, iegādājoties attiecīgo akciju CFD līgumu, nav nepieciešams segt visu bāzes aktīva tirgus vērtību.

Tas ļauj treideriem atvērt lielākas pozīcijas, nekā citos investīciju veidos (līdz pat 20 reizēm), bet treideris nevar pretendēt uz akciju piedāvātajām tiesībām, jo iegādātie akciju CFD ir tikai līgumi, nevis parastās vai priekšrocību akcijas.

Akciju tirgus un akciju CFD tirdzniecība ar kredītplecu

CFD ir maržinālās tirdzniecības instruments, kas ļauj palielināt tirdzniecības apjomu, ar brokera nodrošinātā kredītpleca palīdzību. Kad runa ir par akciju CFD maržinālo tirdzniecību, svarīgi saprast, ka atverot darījumu jums ir nepieciešams nodrošināt tikai daļu no atvērtās pozīcijas vērtības ar ķīlu jeb maržu. Ķīlas apmērs mainās atkarībā no CFD pozīcijas vērtības.

Kredītplecs var palielināt jūsu peļņu, ja cena virzīsies saskaņā ar jūsu prognozēm. Taču pastāv arī risks, ka darījums virzīsies pret jums, un tādā gadījumā kredītplecs jūsu zaudējumus palielinās. Tirgojot CFD, ir ļoti svarīgi, ievērot objektīvu riska menedžmentu, lai pārliecinātos, ka apzināties ar tirdzniecību saistītos riskus un atbilstoši tos pārvaldāt.

Akciju tirgus - galvenās atšķirības starp CFD un reālajām akcijām

 • Akciju CFD var tirgot gan pirkt (BUY), gan pārdot (SELL) un īsās pozīcijas atvēršana neparedz tirgojamā aktīva nodošanu pircējam.
 • CFD ir atbrīvoti no Apvienotās Karalistes zīmoga nodevas 0,5% apmērā, lai gan peļņa var tikt aplikta ar kapitāla pieauguma nodokli.
 • Investors neiegādājas bāzes aktīvu, uz kura balstās CFD, bet noslēdz līgumu ar CFD brokeri par cenu starpības, starp darījuma atvēršanas un aizvēršanas cenām, savstarpēju segšanu.
 • Atšķirībā no bāzes aktīva turēšanas, CFD tiek tirgots ar maržu, kas nozīmē, ka sākotnējais depozīts tiek noguldīts pie CFD brokera, kas savukārt dod iespēju treiderim pirkt vai pārdot vairākus CFD, saskaņā ar ķīlas prasības nosacījumiem, kas parasti dod daudz lielāku kredītpleca efektu, salīdzinot ar tiešu akciju iegādi.

Kā likums, viena akciju CFD vērtība būs vienāda ar vienas akcijas vērtību, taču, noslēdzot cenu starpības līgumu, jūsu brokeris pieprasīs nelielu maržu jeb ķīlu, parasti 5% līdz 25% no kopējās līguma vērtības. Piemēram, akciju CFD, kuru ķīlas prasība ir 5%, var dot jums iespēju pārvaldīt līdz pat divdesmit reižu lielāku darījuma apjomu, salīdzinot ar tāda paša apjoma kapitālu, ja tas tiek ieguldīts tieši akcijās.

Pieņemsim, ka iegādājaties piecas Google korporācijas akcijas par 400 ASV dolāriem, tādējādi jūs ieguldītu pavisam 2000$ (400$ x 5). Tomēr, ja iegādājāties piecus Google akciju CFD (kopā 2000$), un ķīlas prasība ir 5%, jums būs jāiegulda tikai 100 ASV dolāri, tādējādi atstājot jums vairāk kapitāla, ko izmantot citos darījumos.

Akciju CFD trūkumi

Kredītpleca galvenais praktiskais efekts ir peļņa (vai zaudējumi), kas, ieguldot CFD, ir 20 reizes lielāki, salīdzinot ar tiešām investīcijām akcijās. Tas, ka CFD tiek tirgoti ar kredītplecu, nozīmē, ka jūsu brokeris faktiski kreditē jums līdzekļus tirdzniecībai, un tas nozīmē, ka CFD tirdzniecība rada finanšu izmaksas, ja darījums tiek pārnests uz nākošo dienu (netiek aizvērts uz nakti), ko sauc arī par SWAP.

Salīdzinājumam, fiziskās akcijas, nerada finanšu izmaksas, jo tiek pilnībā izmantots tikai jūsu kapitāls. Parasti šīs izmaksas tiek aprēķinātas un ieturētas no CFD pozīcijas pilnas tirgus vērtības ar CFD brokera noteikto likmi.

Protams, negatīvie aspekti tirdzniecībai ar maržu ir tādi, ka jūs riskējat zaudēt vairāk, nekā sākotnēji ieguldījāt, bet priekš tādām situācijām pastāv mūsu volatilitātes aizsardzības iestatījumi. Taču, jūs varat zaudēt visu ieguldījumu arī, ja pērkat fiziskas akcijas un uzņēmums kļūst maksātnespējīgs un tiek likvidēts, tomēr, jūs nevarat zaudēt vairāk kā esat ieguldījis.

Būtiska atšķirība starp fiziskām akcijām un akciju CFD ir tas, ka, pērkot akcijas no akciju tirgus, jums pienākas arī balsstiesības uzņēmuma pārvaldē (atkarīgs arī no fizisko akciju veida). Pērkot akciju CFD, jums nav nekādas balsstiesības.

Piemēram, ja pārdodat Microsoft vai Volkswagen akciju CFD, jūs faktiski tirgojat CFD atvēršanas un aizvēršanas cenu starpību. Tā kā jums nav pašu Microsoft vai Volkswagen akciju, jūs interesē tikai akciju cenas virzība noteiktā virzienā. Uz CFD attiecas tikai cenu izmaiņas, nekas cits, un līgums ir starp jums un jūsu CFD brokeri.

Kā nopelnīt akciju tirgū?

"Kā viegli un ātri nopelnīt naudu akciju tirgū?" ir ļoti populārs meklēšanas rezultāts google.com un citos meklētājos. Tas pierāda, ka daudz cilvēku vēlas nopelnīt naudu, iegādājoties un pārdodot akcijas. Internetā ir atrodami neskaitāmi daudz padomi un "guru", kas jums palīdzēs ar akciju tirgus pamatiem, bet jāatceras 2 lietas:

 • Akciju tirgus ir riskants: cenas kāpj un krīt. Ir brīži, kad pastāv iespēja nopelnīt, un ir brīži, kad labāk pasēdēt malā un neko nedarīt.
 • Perfektā tirdzniecības stratēģija neeksistē: neviens jums nevar garantēt 100% iespēju, ka nopelnīsiet. Esiet uzmanīgi arī ar tirdzniecības signāliem un automatizētas tirdzniecības piedāvājumiem, šajā sfērā pastāv daudz krāpnieku un maldinošu piedāvājumu.

Gadījumā ja meklē ilgtermiņa investīcijas iespējas, tad zini, ka Admiral Markets Invest.MT5 konta īpašniekiem ir iespēj piekļūt 15 pasaulē lielākajām biržām un vairāk kā 4000 uzņēmumu akcijām un biržā tirgotajiem fondiem (ETF), saņemot dividendes no ieguldītā. Ja tas ir tas, ko meklē - vienkārši noklikšķini uz zemāk redzamā banera un aizpildi elektronisko pieteikuma veidlapu, lai atvērtu Invest.MT5 kontu jau šodien.

Akciju tirgus un akciju ETF ieguldījumi

Kur rodas nauda akciju tirgū?

Šis ir izcils jautājums, uz kuru iesācējiem parasti atbildes nav. Akciju pirkšana un pārdošana ir nulles summas spēle (zero-sum game), jūsu peļņa ir kāda cita tirgus dalībnieka zaudējumi.

Piemērs. Ja šodien nopērkam uzņēmuma akciju par 100€ un cena rīt uzkāpj līdz 110€, pastāv iespēja nopelnīt 10€. Savukārt pārdevējs, no kā nopirkām attiecīgo akciju par 100€, šo redz kā potenciālu 10€ zaudējumu.

Arī pārdodot darbojas tās pašas likumsakarības. Ja šodien pārdodam uzņēmuma akciju par 100€ un rīt tās cena ir 85€, pastāv iespēja nopelnīt 15€. Turpretī tirgus dalībniekam, kurš no mums šo akciju nopirka, jārēķinās ar 15€ zaudējumu.

Esiet uzmanīgi! Lai atvērtu īsās pārdošanas pozīciju, jums jāizmanto atsavināti finanšu instrumenti jeb derivatīvi. Tieši īsās pārdošanas pozīcijas ir viens no iemesliem, kāpēc CFD tirdzniecība ir guvusi popularitāti.

Akciju tirgus - akciju pirkšana un akciju izvēle

Pēc tam, kad veikta reģistrācija pie brokera un kontā ieskaitīti līdzekļi, var uzsākt konkrētu akciju izvēles procesu. Labs sākuma punkts ir to kompāniju izpēte, ar kurām sastopaties ikdienā kā patērētājs. Nebeidzamā datu plūsma un tiešsaistes tirgus kustības var radīt apjukumu, tāpēc labāk procesu saglabāt vienkāršu un sākt ar kompānijām, par kuru līdzīpašniekiem jūs vēlētos kļūt.

Viens no visu laiku veiksmīgākajiem un zināmākajiem investoriem, Vorens Bafets, ir teicis: "Kļūstiet par akcionāru, jo vēlaties īpašumā daļu uzņēmuma, nevis tikai augstāku akciju cenu". Liela daļa investoru sāk ar uzņēmuma gada pārskatu un vadības ikgadējo vēstuli akcionāriem, lai gūtu vispārīgu priekšstatu par uzņēmuma darbības rezultātiem un nākotnes plāniem.

Turklāt izvēlētā brokera mājaslapā vai rīku klāstā noteikti būs analītiskie rīki, ar kuriem izvērtēt uzņēmumu finansiālo stāvokli - konferenču sarunu ieraksti, ceturkšņu ieņēmumu dati, uzņēmuma saziņa ar regulējošām iestādēm, u.t.t. Daudzi brokeri piedāvā arī rakstu un pamācību sadaļu vai arī seminārus par to, kā izmantot piedāvātos rīkus un izvēlēties atbilstošākās akcijas.

Vai zināji, ka uzņēmumu finanšu pārskata dati un to publicēšana ir viens no nozīmīgākajiem notikumiem, kam pievērš uzmanību akciju treideri un investori visā pasaulē? Lai uzzinātu vairāk par makroekonomisko datu un uzņēmumu finanšu pārskatu analīzi, izlasiet Admiral Markets sagatavoto materiālu par ekonomisko ziņu un uzņēmumu finanšu pārskata kalendāru.

Pieņemiet lēmumu pirms tirgojiet akciju tirgū

Visprātīgākais lēmums būtu uzsākt investīcijas ar mazām summām, lai pierastu pie sajūtas, ka jums pieder reālas biržā kotēta uzņēmuma akcijas, un redzēt, vai spējat saglabāt pacietību, piedzīvojot īstermiņa zaudējumus, lai gūtu lielāku peļņu ilgtermiņā, izvairoties no stresa un bezmiega. Investīciju apmērus var palielināt, kad iekrāta pieredze un spējat "atkost" tirgus noskaņojumu.

Akciju tirgus darījumi

Izvēloties tirgus izpildi, jūs pērkat vai pārdodat akciju(-as) par nākamo labāko cenu. Tā kā tirgus izpildei nav vajadzīgi nekādi cenas parametri, darījums tiks izpildīts tajā pašā brīdī, ja darījuma apjoms ir salīdzinoši neliels, bet var aizņemt mazliet ilgāku laiku, ja vēlaties iegādāties lielu skaitu akciju, piemēram, vairāku miljonu vērtībā.

Ar tirgus izpildi, cena, par ko pērkat vai pārdodat, var nebūt tā pati cena, ko redzējāt dažas sekundes iepriekš, jo Bid and Ask cenas jeb solītās un prasītās cenas visu dienu regulāri mainās. Tirgus izpilde ir labākais variants, kad pērkat vai pārdodat akcijas, kurām nav raksturīga augsta dienas volatilitāte, piemēram, "Blue Chip" akcijas, nevis mazāki, volatīlāki uzņēmumi.

Ieteikumi:

 • Tirgus izpilde ir labākais variants investoriem, kuri plāno akcijas nopirkt un turēt ilgāku laika periodu, jo šādi investori par prioritāti mēdz uzskatīt darījuma izpildi, nevis minimālas cenas izmaiņas.
 • Izvēlieties tirgus izpildi, kad tirgi ir aizvērušies - jūsu darījums tiks izpildīts uzreiz, kad nākamajā dienā atvērsies biržas.
 • Pārbaudiet brokera darījumu izpildes nosacījumus, jo daži zemu izmaksu brokeri apkopo klientu darījumus un izpilda tos par vienu vidējo/dominējošo cenu, vai arī izpilda darījumus tirdzniecības dienas beigās, vai arī specifiskā dienas vai nedēļas laikā.

Akciju tirgus "atliktie" darījumi

Ja dodat priekšroku lielākai kontrolei pār darījuma izpildes cenu, labāk izmantot atliktos darījumus. Piemēram, Apple akciju cena ir 189$, bet 180$ vairāk atbilst jūsu uzskatiem un uzņēmuma vērtējumam. Atliktais darījums pasaka brokerim, ka vajadzīgs pagaidīt un pirkt, kad cena sasniedz konkrēto līmeni - 180$.

Līdzīgi strādā arī pārdošanas atliktais darījums, kas brokerim dod komandu pārdot akcijas, kad cena ir sasniegusi izvēlēto cenas līmeni. Atliktie darījumi var izrādīties labāki investoriem, kuri pērk vai pārdod mazāku uzņēmumu akcijas, jo tām var būt augstāki spredi, bet, protams, pareizā darījuma veida izvēle ir atkarīga no investora aktivitāšu veida.

Šāda veida darījumu izpilde noderīga arī brīžos, kad svarīgāka ir cena, par kuru akcijas ir nopirktas, nevis vai tās vispār ir nopirktas. Papildu nosacījumi, kas ietekmē atliktos darījumus:

 • AON - All Or None darījums tiks izpildīts tikai tad, ja visas akcijas, kuras vēlaties tirgot, būs pieejamas jūsu noteiktajā cenu līmenī.
 • GFD - Good For Day atliktais darījums dienas beigās parasti atcelsies, pat ja tas nebija izpildīts.
 • GTC - Good Till Cancelled atliktais darījums paliks spēkā līdz brīdim, kad treideris to atcels vai arī tas tiks izpildīts.

Atliktais darījums garantē, ka treideris varēs "ieiet" vai iziet no tirgus par vēlamo cenu, bet pats darījums varētu netikt izpildīts. Atlikties darījumi parasti tiek izpildīti rindas kārtībā un tikai pēc tam, kad izpildīti tirgus izpildes darījumi. Turklāt akciju cenai jāsaglabājas atliktā darījuma cenas līmenī pietiekami ilgi, lai brokeris varētu izpildīt darījumu. Atliktajiem darījumiem mēdz piemērot arī komisijas.

Komisijas maksa par atliktajiem darījumiem var būt lielāka nekā par tirgus izpildes darījumiem. Paturiet prātā, ka atliktais darījums, ko neizdevās izpildīt konkrētā brīdi, var tikt izpildīts vairāku dienu laikā. Darījuma izmaksas parasti tiek iekasētas katru dienu, kad tiek veikta tirdzniecība.

Akciju tirgus un brokera izvēle (pamati)

Uzsākot tirdzniecību akciju tirgū, nav obligāti jāzina visi svarīgie kritēriji, pēc kuriem izvēlēties brokeri. Admiral Markets ir FCA licencēts brokeris. Daži kritēriji, kurus apsvērt pirms izvēlaties brokeri, caur kuru investēsiet akciju tirgū:

 • Regulatora uzraudzība un licences - svarīgi izvēlēties brokeri, kurš ir licencēts vairākās valstīs.
 • Tirdzniecības platforma - izvēlieties brokeri, kurš piedāvā jums piemērotāko platformu. Aplūkojiet mūsu MT4, MTSE, MT5 un Webtrader piedāvājumu.
 • Spreds - atrodiet brokeri ar zemāko spredu un labākajiem orderu izpildes nosacījumiem.
 • Dažādi tirdzniecības kontu veidi - labs brokeris jums piedāvās dažādus tirdzniecības kontus. Apskatiet mūsu tirdzniecības kontus.
 • Iespēja izvēlēties kredītplecu - Forex tirgū ļoti bieži tiek lietots kredītplecs. Lai efektīvi pārvaldītu savas pozīcijas, jums jāvar izvēlēties sev piemērots kredītplecs.
 • Dažādu tirgu piedāvājums - svarīgi izvēlēties brokeri, kurš piedāvā tirdzniecības iespējas dažādos tirgos, jo paveras plašāks iespēju klāsts nopelnīt.
 • Klientu apkalpošana - brokeris ar klientu servisu latviešu valodā atvieglos jūsu dzīvi.

Lai bez maksas lejupielādētu kādu no Admiral Markets uzlabotajām MetaTrader Supreme Edition tirdzniecības programmām un sāktu akciju un akciju indeksu tirdzniecību ar privātajiem līdzekļiem (reālajā kontā) vai virtuālajiem līdzekļiem (demo kontā), vienkārši noklikšķini uz zemāk redzamā banera!

Akciju tirgus un ieguldījumi MT4 un MT5

Akciju tirgus un kāpēc izvēlēties Admiral Markets akciju un akciju indeksu iegādei?

Admiral Markets ir labākais partneris akciju un akciju indeksu iegādei un tirdzniecībai. Izvēloties sadarbību ar mums:

 • jūs izvēlēsities tirgot ar starptautiski atzīta brokeru uzņēmuma starpniecību, kas ir uzraudzīts no Austrālijas Vērtspapīru un ieguldījumu komisijas (ASIC), Kipras Vērtspapīru un biržas komisijas (CySEC), Apvienotās Karalistes Finanšu uzraudzības iestādes (FCA) un Igaunijas Finanšu uzraudzības iestādes (EFSA);
 • Admiral Markets piedāvā konkurētspējīgus spredus: piemēram, jums būs iespēja tirgot S&P 500 akciju indeksu ar tipisko spredu 0.4 punkti. Par visu Admiral Markets piedāvāto finanšu instrumentu tirdzniecības noteikumiem un nosacījumiem uzzināsi mūsu mājaslapas sadaļā "Līgumu specifikācijas"
 • Admiral Markets klientiem ir pieejams plašs tirgojamo finanšu instrumentu klāsts. Mēs piedāvājam reālās akcijas un biržā tirgotos fondus (ETF) kā arī akciju, indeksu, preču un izejvielu, obligāciju, energonesēju, Forex, kriptovalūtu un metālu cenas starpības līgumus (CFD);
 • Admiral Markets piedāvā labākās tirdzniecības programmas, kuras varēsiet lietot jebkurā jums ērtā ierīcē neatkarīgi no atrašanās vietas;
 • jūsu konts tiks aizsargāts no negatīvas bilances (par to vairāk uzzināsi, ja iepazīsies ar Negatīvās konta bilances aizsardzības politiku);
 • interešu konflikta novēršanas un klienta līdzekļu drošības nolkā visi klienta pārskaitījumi tiek glabāti atsevišķā kontā no kompānijas un citu klientu līdzekļiem;
 • Admiral Markets klientiem ir pieejams kredīplecs līdz pat 1:500 - klientiem ar statusu "profesionāls klients" un 1:30 klientiem ar statusu "privāts klients";
 • Nodrošinām ātru darījumu izpildi.

Akciju tirgus - kā atvērt un uzstādīt reālo akciju portfeli ar Admiral Markets?

 • Atveriet Admiral Markets tirdzniecības kontu;
 • ja dodat priekšroku MetaTrader 4 - izvēlieties Trade.MT4;
 • ja dodat priekšroku MetaTrader 5 - izvēlieties Trade.MT5 vai Invest.MT5;
 • izvēlieties akcijas;
 • meklējiet uzņēmumus ar spēcīgām ilgtermiņa izaugsmes prognozēm;
 • pieņemiet lēmumu, cik akcijas iegādāties. Balstiet lēmumu uz brīvo līdzekļu daudzumu;
 • izvēlieties darījuma veidu - lielākajā daļā gadījumu investori izmanto tirgus izpildi vai atliktos darījumus.

Lūdzu, ņemiet vērā, ka reālu akciju pirkšana un pārdošana ir pieejama tikai Admiral Markets MetaTrader 5 tirdzniecības kontā Invest.MT5. Pārējie tirdzniecības konti piedāvā tikai CFD tirdzniecību.

Akciju tirgus - kā atvērt akciju iegādes darījumu Admiral Markets tirdzniecības programmās

Lai sāktu akciju, akciju indeksu, ETF vai jebkura cita finanšu instrumenta tirdzniecību, ir svarīgi atrast uzticamu un drošu tiešsaistes brokeri, piemēram, Admiral Markets UK Ltd, kas piedāvā, piemēram, S&P 500 akciju indeksa cenas starpības līgumus (CFD) vai reālās uzņēmuma akcijas saviem klientiem. Nākamais solis ir atvērt tirdzniecības kontu un lejupielādēt tirdzniecības programmu, piemēram, MetaTrader 5 (MT5). Pēc tam savā tirdzniecības programmā atrast akciju vai akciju indeksu un pievienot to savam tirgojamo instrumentu sarakstam. Kad tas tiks paveikts, sāciet tirdzniecību.

Lai sāktu, piemēram, uzņēmuma Tesla akciju tirdzniecību, vienkārši sekojiet līdzi šiem soļiem.

 1. atveriet savu MetaTrader 5 tirdzniecības programmu un veiciet autorizāciju (demo vai reālajā kontā);
 2. dodieties uz sadaļu "Skatīt" galvenajā izvēlnē lapas augšā un noklikšķiniet uz "Tirgus apskats" vai izmantojiet taustiņu kombināciju Ctrl + M;
 3. "Tirgus apskats" logā noklikšķiniet uz jebkura Simbola ar peles labo pogu, un izvēlēties simboli. Variet arī izmantot taustiņu kombināciju Ctrl + U;
 4. "Simboli" loga meklēšanas sadaļā ierakstiet Tesla vai tā abreviatūru #TLSA;
 5. uzklikšķiniet uz atrastā Simbola un dodieties uz sadaļu "Rādīt Simbolu";
 6. kad tas tiks izdarīts, Tesla uzņēmuma akcijas tiks pievienotas Jūsu "Tirgus apskats" sarakstam;
 7. ar peles labo pogu noklikšķiniet uz Tesla simbola "Tirgus apskats" logā un izvēlieties "Jauns rīkojums";
 8. šajā logā Jūs variet izvēlēties darījuma apjomu, stop loss un take profit līmeņus.
 9. kad visi obligātie parametri tiks aizpildīti, noklikšķiniet uz pirkt, lai atvērtu Tesla uzņēmuma akciju iegādes darījumu un sāktu akciju tirdzniecību.

Atcerieties, ka tirgojot akciju vai akciju indeksa cenas starpības līgumus (CFD), Jums būs iespēja nopelnīt ne tikai uz izvēlētā finanšu instrumenta vērtības pieauguma, bet arī tā vērtības samazinājuma - vienkārši atverot pārdošanas darījumu.

Secinājumi - akciju tirgus

Finanšu instrumentu tirdzniecību mēdz asociēt ar ātru peļņu un lielu risku, bet patiesībā viss ir atkarīgs no paša investora darbībām: iespējams nopelnīt gan 1%, gan 100% mēnesī, bet, jo lielāku peļņu investors vēlas gūt, jo lielākus riskus, visticamāk, jāuzņemas. Tāpēc viena no panākumu atslēgām finanšu instrumentu tirdzniecībā ir saprātīgi un objektīvi mērķi, kurus izdodas sasniegt regulāri. Līdzekļu pārvaldība ir viena no panākumu atslēgām finanšu tirgos!

Ja uzskati, ka esi gatavs sākt finanšu instrumentu tirdzniecību ar privātajiem līdzekļiem, noklikšķini uz zemāk redzamā, lai pieteiktos reālā konta atvēršanai!

akciju tirgus reālajā kontā

Cita noderīga informācija tavai izaugsmei

Par Admiral Markets

Admiral Markets ir vairākkārtējs starptautisku apbalvu ieguvējs, globāli regulēts Forex un CFD brokeris, kas piedāvā tirdzniecību ar vairāk, kā 8000 finanšu instrumentiem izmantojot pasaulē populārākās tirdzniecības programmas MetaTrader 4 un MetaTrader 5. Sāc tirgot jau šodien!

Atruna: Sniegtie dati satur papildu informāciju attiecībā uz analīzi, prognozēm vai citiem datiem vai informāciju (turpmāk "analīzi"), kas publiskota Admiral Markets mājaslapā. Pirms investīciju lēmumu pieņemšanas, lūdzu, ņemiet vērā, ka:

 1. Analītika publicēta tikai informatīviem mērķiem un nav uzskatāma par personīgu piedāvājumu, ieteikumu vai aicinājumu pirkt vai pārdot kādu no finanšu instrumentiem.
 2. Jebkuru investīciju lēmumu klients veic pats. Admiral Markets nav uzskatāms par atbildīgu jebkuru zaudējumu gadījumā, neskatoties uz to, vai lēmums ir vai nav balstīts uz analītiku.
 3. Jebkuru šādu analītiku sagatavo neatkarīgs analītiķis (turpmāk "Autors"), balstoties uz personīgo viedokli.
 4. Lai nodrošinātu klienta interešu aizstāvību, Admiral Markets apstiprinājusi attiecīgas iekšējās procedūras, lai novērstu un pārvaldītu interešu konfliktus.
 5. Lai nodrošinātu analītikas avotu uzticamību, tiek izmantoti visi iespējamie saprātīgie līdzekļi, lai nodrošinātu, ka visi analītikas avoti ir uzticami un visa informācija ir pilnīga, Admiral Markets negarantē šādas analītikas pareizību vai pilnību. Jebkuri minētie skaitļi, saistīti ar pagātnes rezultātiem, un nav attiecināmi uz nākotnes rezultātiem.
 6. Analītikas rezultāti nav uztverami kā garantija no Admiral Markets puses, ka klientam būtu jāgūst peļņa no šīm stratēģijām vai ar tām saistītie zaudējumi būtu ierobežoti.
 7. Jebkurš vēsturisks sniegums, kas norādīts šajā publikācijā, nav uzskatāms kā garantija no Admiral Markets puses jebkādam nākotnes cenu kustībām tirgū. Finanšu instrumenta vērtība var gan pieaugt, gan sarukt un šīs vērtības saglabāšana netiek garantēta.
 8. Analītikā iekļautās prognozes var tikt pakļautas papildus maksai, nodokļiem vai citām izmaksām, atkarībā no publikācijas. Admiral Markets sniegto pakalpojumu izcenojumi ir publiski pieejami Admiral Markets mājaslapā.

Finanšu instrumenti, kuru tirdzniecībā tiek izmantots kredītplecs (tajā skaitā cenu starpības līgumi) ir spekulatīvas dabas un var radīt gan peļņu, gan zaudējumus. Pirms investīciju lēmumu pieņemšanas, aicinām konsultēties ar neatkarīgu finanšu padomnieku, lai pārliecinātos, ka izprotat saistītos riskus!