Mēs izmantojam sīkdatnes, lai dotu jums labāko iespējamo pieredzi mūsu mājas lapā. Turpinot pārlūkot šo vietni, jūs dodat piekrišanu izmantot sīkfailus. Lai iegūtu sīkāku informāciju un mainītu uzstādījumus, lūdzu lasiet vairāk saitē Privātuma politika.
Vairāk informācijas Akceptēt
81% no Admiral Markets UK Ltd. privātajiem ieguldītājiem savos kontos zaudē naudu, veicot CFD tirdzniecību. CFD ir sarežģīti finanšu instrumenti un tiem ir augsts risks attiecībā uz strauju naudas zaudēšanu sviras finansējuma dēļ. 81% no Admiral Markets UK Ltd. privātajiem ieguldītājiem savos kontos zaudē naudu, veicot CFD tirdzniecību. Jums būtu jāapsver tas, vai izprotat, kā CFD darbojas, un vai jūs varat atļauties uzņemties augsto naudas zaudēšanas risku. expand_more

Dividenžu aristokrāti un Coca Cola akciju pirkšana

Maijs 06, 2020 01:49 Europe/Riga

Dividenžu aristokrāti un Coca Cola akciju pirkšana

Šajā rakstā apskatīsim, kas ir Coca Cola, kāpēc to dēvē par "Dividenžu aristokrātu", kā uzņēmuma darbību un akciju vērtību ir ietekmējusi COVID-19 krīze, izanalizēsim uzņēmuma finanšu pārskata datus par 2020. gada pirmo ceturksni un noskaidrosim, kā notiek Coca Cola akciju pirkšana un darījumu atvēršana Admiral Markets tirdzniecības programmās.

Coca-Cola Company ir kļuvis par kulta produktu visā pasaulē un tā zīmols ir pat atpazīstamāks par Apple vai Microsoft! Tas vairākkārt ir bijis ģenerālsponsors pasaules lielākajiem kultūras un porta notikumiem, piemēram, Pasaules kausam futbolā vai Olimpiskajām spēlēm.

Zīmols ir bijis atpazīstams visos laikos un starp visām paaudzēm, turklāt Coca-Cola saldināto dzērienu nonākšana pārtikas grozā ir kļuvusi par teju katras mājsaimniecības neatņemamu sastāvdaļu.

Coca Cola ir viens no pasaulē atpazīstamākajiem zīmoliem un līderiem bezalkoholisko dzērienu segmentā. Un kas ir pats interesantākais, ka ASV Džordžijas štatā bāzētais uzņēmums tā vietā, lai patentētu savu populārāko dzērienu, gluži pretēji ir izmantojis tiesības to nedarīt un izmantojis Coca Cola dzēriena slepeno recepti kā veiksmīgu mārketinga instrumentu, lai pārdotu aizvien vairāk dzērienu visā pasaulē!

Neiesniedzot patentu un nepubliskojot dzēriena recepti, Coca Cola ir veiksmīgi spējis izvairīties no konkurences, un pārliecinoši noturēt savu līderpozīciju bezalkaholisko dzērienu segmentā pasaulē, esot vienīgajam uzņēmumam pasaulē, kas ražo šo kulta dzērienu.

Pieredzējušākie investori zinās teikt, ka Coca Cola uzņēmuma akcijas ir dārgs, bet drošs ilgtermiņa ieguldījums. Un tieši dēļ drošības un paredzamības par dividenžu izmaksu stabilitāti un pieaugumu nākotnē, Coca Cola tiek dēvēts par dividenžu aristokrātu un tāk akcijas par relatīvi drošām ieguldījumiem. Tieši dēļ paredzamības, Coca Cola akcijas ir ļoti pieprasītas daudzu investoru ieguldījumu portfeļos.

Dividenžu aristokrāti un Coca Cola akciju pirkšana - galvenie apskatāmie jautājumi

Šajā rakstā apskatīsim sekojošus jautājumus par Coca-Cola akciju pirkšanu un tirdzniecību:

 • kas ir Coca-Cola?
 • apskatīsim Coca-Cola akciju vēsturi;
 • apskatīsim, kā laika gaitā ir mainījusies Coca-Cola akciju vērtība;
 • analizēsim Coca-Cola akciju dividendes un to ienesīgumu, un noskaidrosim kāpēc Coca Cola tiek dēvēts par dividenžu aristokrātu;
 • kā investori vērtē Coca-Cola akcijas un to iegādi;
 • kā iegādāties Coca-Cola akcijas ar Admiral Markets;

Dividenžu aristokrāta Coca Cola akciju pirkšana - kas ir Coca Cola?

Coca Cola Company ir lielākais bezalkoholisko dzērienu ražotājs pasaulē. Aza Griggsa Kendlera (Asa Griggs Candler) 1892. gadā Atlantā dibinātā uzņēmuma kopējā reģistrētā akciju tirgus vērtība, jeb tirgus kapitalizācija uz 2019. gada 30. jūliju, sasniedza 231 miljardus ASV dolāru (USD) un tā akcijas tiek tirgota Ņujorkas akciju biržā ar biržas kodu NYSE: KO.

Coca Cola Group biznesa divi galvenie virzieni ir: bezalkoholisko dzērienu ražošana un tirdzniecība, un pudeļu uzpilde.

Coca Cola kā starptautiska mēroga uzņēmums 58% no sava kopējā apgrozījuma saražo ārvalstīs un atlikušos 42% vietējā tirgū. No tā varam secināt, ka neskatoties uz Coca-Cola saldinātā dzēriena popularitāti visā pasaulē, ASV joprojām ir Coca Cola uzņēmuma galvenais noieta tirgus.

Uzņēmums tāpat nodarbina 62 000 darbinieku, tam ir 80 ražošanas rūpnīcas visā pasaulē un vairākas filiāles jeb meitas uzņēmumi kā,piemēram, Coca-Cola European Partners PLC.

Coca Cola akciju pirkšana - kā iegādāties Coca Cola akcijas ar Admiral Markets tirdzniecības programmām

Lai sāktu ieguldīt dividenžu aristokrāta Coca Cola drošajās akcijās, ir svarīgi atrast uzticamu un drošu tiešsaistes brokeri, piemēram, Admiral Markets UK Ltd, kas piedāvā Google akciju cenas starpības līgumus (CFD) un reālās uzņēmuma akcijas saviem klientiem. Nākamais solis ir atvērt tirdzniecības kontu un lejupielādēt tirdzniecības programmu, piemēram, MetaTrader 5 (MT5). Pēc tam savā tirdzniecības programmā atrodiet Coca Cola un pievienojiet to savam tirgojamo instrumentu sarakstam, lai atvērtu Coca Cola akciju pirkšanas darījumus un sāktu tirdzniecību!

Lai to paveiktu, vienkārši sekojiet līdzi šiem soļiem.

 1. atveriet savu MetaTrader 5 tirdzniecības programmu un veiciet autorizāciju;
 2. dodieties uz sadaļu "Skatīt" galvenajā izvēlnē lapas augšā un noklikšķiniet uz "Tirgus apskats" vai izmantojiet taustiņu kombināciju Ctrl + M;
 3. "Tirgus apskats" logā noklikšķiniet uz jebkura Simbola ar peles labo pogu, un izvēlēties simboli. Variet arī izmantot taustiņu kombināciju Ctrl + U;
 4. "Simboli" loga meklēšanas sadaļā ierakstiet Coca Cola vai tā abreviatūru #KO;
 5. uzklikšķiniet uz atrastā Simbola un dodieties uz sadaļu "Rādīt Simbolu";
 6. kad tas tiks izdarīts, Coca Cola akcijas tiks pievienotas Jūsu "Tirgus apskats" sarakstam;
 7. ar peles labo pogu noklikšķiniet uz Coca Cola simbola "Tirgus apskats" logā un izvēlieties "Jauns rīkojums";
 8. šajā logā Jūs variet izvēlēties darījuma apjomu, stop loss un take profit līmeņus.
 9. kad visi obligātie parametri tiks aizpildīti, noklikšķiniet uz pirkt, lai atvērtu dividenžu aristokrāta Coca Cola akciju pirkšanas darījumu.

Lai iegādātos dividenžu aristokrāta Coca Cola drošās akcijas, vienkārši sekojiet augstāk atrodamajām instrukcijām. Atcerieties, ka ar Admiral Markets Jums ir iespēja tirgot gan akciju CFD, gan reālās akcijas un ETF.

Atverot tirdzniecības kontu un lejupielādējot tirdzniecības programmu Jūs varēsiet:

 • Sekot līdzi Coca Cola akciju vērtības izmaiņām reāllaikā (Coca Cola ir kotēts Amerikas biržā, līdz ar ko, Coca Cola akciju izmaiņām varēsiet sekot līdzi atveroties Amerikas tirgum);
 • analizēt Coca Cola akciju vērtības izmaiņas;
 • atvērt tirdzniecības darījumus ar dividenžu aristokrāta Coca Cola drošajām akcijām;
 • atvērt tirdzniecības darījumus abos virzienos un gūstot peļņu pie augošas un krītošas akciju vērtības tirgū;
 • pārvaldīt savu tirdzniecības kontu un veiktos darījumus tiešsaistē un Jums ērtā viedierīcē;
 • slēgt darījumus pēc vajadzības.

Tirgojot cenas starpības līgumus (CFD) Trade.MT5 kontā, Jūs varēsiet iegūt priekšrocības atverot gan īsās (pārdošanas), gan garās (pirkšanas) pozīcijas. Tirdzniecība abos virzienos ļaus nopelnīt neatkarīgi no tā vai akciju vērtība tirgū pieaugs vai kritīsies.

Lai sāktu investēt Coca Cola akcijās vai kādā no vairāk kā 4000 citiem uzņēmumiem un biržā tirgotajiem fondiem (ETF), vienkārši atveriet Invest.MT5 kontu. Turklāt iegādājoties reālās akcijas ar Invest.MT5 kontu, Jums ir iespēja saņemt dividendes no ieguldītā.

Lai vieglāk būtu sekot līdzi Coca Cola cenas grafikiem, variet bez maksas atvērt Admiral Markets demo kontu. Tas būs lielisks palīgs gan tiem, kas ir tikai iesācēji finanšu instrumentu tirgū, gan tiem kas ir lietpratēji un vēlas pārbaudīt sava tirdzniecības plāna un stratēģijas veiktspēju reālos tirgus apstākļos, neriskējot ar saviem līdzekļiem. Lai pieteiktos demo kontam, vienkārši noklikšķini uz zemāk redzamā banera!

Coca Cola akciju pirkšana demo kontā

Coca Cola akciju pirkšana - kā atvērt pārdošanas darījumus ar Coca Cola akciju CFD

Lai atvērtu Coca Cola pārdošanas darījumus, Jums ir nepieciešama piekļuve akciju cenas starpības līgumiem (CFD). Lai atvērtu pārdošanas darījumus ar dividenžu aristokrāta Coca Cola drošajām akcijām, vienkārši sekojiet līdzi instrukcijām, kas norādītas zemāk:

 1. atveriet savu MetaTrader 5 tirdzniecības programmu un veiciet autorizāciju;
 2. dodieties uz sadaļu "Skatīt" galvenajā izvēlnē lapas augšā un noklikšķiniet uz "Tirgus apskats" vai izmantojiet taustiņu kombināciju Ctrl + M;
 3. "Tirgus apskats" logā noklikšķiniet uz jebkura Simbola ar peles labo pogu, un izvēlēties simboli. Variet arī izmantot taustiņu kombināciju Ctrl + U;
 4. "Simboli" loga meklēšanas sadaļā ierakstiet Coca Cola vai tā abreviatūru #KO;
 5. uzklikšķiniet uz atrastā Simbola un dodieties uz sadaļu "Rādīt Simbolu";
 6. kad tas tiks izdarīts, Coca Cola akcijas tiks pievienotas Jūsu "Tirgus apskats" sarakstam;
 7. ar peles labo pogu noklikšķiniet uz Coca Cola simbola "Tirgus apskats" logā un izvēlieties "Jauns rīkojums";
 8. šajā logā Jūs variet izvēlēties darījuma apjomu, stop loss un take profit līmeņus;
 9. kad visi obligātie parametri tiks aizpildīti, noklikšķiniet uz pārdot, lai atvērtu Coca Cola akciju pārdošanas darījumu.

Atverot pārdošanas darījumu Jums būs iespēja nopelnīt uz Coca Cola akciju vērtības samazinājuma! Atcerieties, ka ar CFD Jūs variet atvērt arī Coca Cola akciju pirkšanas darījumus, nopelnot uz akciju vērtības pieauguma!

Joprojām par sarežģītu? Lai uzzinātu vairāk par Admiral Markets piedāvāto tirdzniecības programmu funkcionalitāti, apmeklējiet mūsu Youtube kanālu vai noskatieties zemāk atrodamo video angļu valodā (ar subtitriem latviešu valodā).

Coca Cola akciju pirkšana un akciju cenas tehniskā analīze

 • Coca-Cola akciju dalīšana
 • Coca-Cola akciju cenas vēsture
 • Coca-Cola akciju īstermiņa grafiks

Coca Cola akciju pirkšana un akciju dalīšana

Coca Cola akciju pirkšana pēc akciju dalīšanas

Avots: Admiral Markets MetaTrader 5 Supreme Edition, Coca Cola, W1 sveču cenas grafiks, datu diapazons - no 2009. gada 23. oktobra līdz 2016. gada 23. oktobra. Lūdzu, ņemiet vērā, ka pagātnes dati negarantē nākotnes veiktspēju.

Augstāk piemērā redzamais Coca Cola akciju cenas pārrāvums (gap) grafikā (marķēts ar dzeltenu krāsu), laika posmā starp 2012. gada 10. augustu un 2012. gada 13. augustu, ir skaidrojams ar Coca Cola akciju dalīšanu.

Kas ir akciju dalīšana? Akciju dalīšana ir process, kurā uzņēmums veic publiski pieejamo akciju dalīšanu pēc iepriekš noteiktas proporcijas, piemēram, attiecībā 1:2, lai samazinātu esošo akciju vērtību un palielinātu to skaitu publiskā apgrozībā.

Apskatīsim Coca Cola piemēru! Lēmumu par akciju dalīšanu 2012. gada augustā Coca Cola pamatoja ar to dārdzību - uzņēmums uzskatīja, ka tās akcijas ir palikušas pārāk dārgas, lai tās varētu iegādāties ikviens interesents, tāpēc tika nolemts veikt esošo akciju dalīšanu attiecībā 1:2, lai samazinātu to vērtību un palielinātu skaitu apgrozībā. Tas nozīmē, ka tie investori kuri bija iegādājušies Coca Cola akcijas, par vienu uzņēmumu akciju saņēma divas, kur katras vērtība bija puse no iepriekš noteiktās akcijas vērtības.

Coca Cola akciju dalīšanas rezultātā vienas akcijas cena piektdien, 2012. gada 10. augustā, noslēdzoties tirdzniecības sesijai bija 78.80 USD - pirmdien 13. augustā, tirgum atveroties akciju vērtība pēc dalīšanas tika samazināta uz pusi un vienas akcijas cena bija vairs tikai 39.32 USD. Piemēram, ja investoram 2012. gada 10. augustā piederēja 10 uzņēmuma Coca Cola akcijas, kur vienas akcijas cena ir 78.80 USD, tad 2012. gada 14. augustā tam pašam investoram piederēja jau 20 Coca Cola akcijas - vērtībā 39.32 USD par akciju.

Kāpēc uzņēmums šādi rīkojās? Coca Cola vienmēr ir uzsvērusi, ka ne tikai tās produktiem ir jābūt pieejamiem visiem neatkarīgi no rocības, bet arī uzņēmuma akcijām ir jābūt pietiekami lētām, lai tās varētu atļauties ikviens interesents un mājsaimniecība. Veicot akciju dalīšanu uz pusi, Coca Cola akciju pirkšana un tirdzniecība kļūst daudz pieejamāka mazāk jocīgajiem investoriem.

Coca Cola akciju pirkšana COVID-19 krīzes laikā un pēc tās

Coca Cola akciju pirkšana pēc COVID-19

Avots: Admiral Markets MetaTrader 5 Supreme Edition, Coca Cola, MN1 sveču cenas grafiks, datu diapazons - no 2007. gada 24. aprīļa līdz 2020. gada 25. aprīlim. Lūdzu, ņemiet vērā, ka pagātnes dati negarantē nākotnes veiktspēju.

No Coca Cola akciju cenas tehniskās analīzes var secināt, ka uzņēmuma akciju vērtība vēsturiski ir uzrādījusi stabilu ilgtermiņa pieaugumu - līdz pat 2020. gada februārim/martam, kad pasauli skāra koronavīrusa (COVID-19) pandēmijas krīze, kas paralizēja galvenos tirgus Āzijā, Eiropā un Amerikā.

Vēl pirms krīzes sākuma, sākot ar 2009. gada martu un turpmāko vienpadsmit gadus, Coca Cola akciju vērtība uzrādīja stabilu pieaugumu - kopumā akcijas vērtībai pieaugot par 220%. No 18.71 USD 2009. gadā līdz 60.12 USD 2020. gada februārī - kas arī bija augstākā reģistrētā vienas akcijas vērtība, pirms tirgus sabrukuma.

COVID-19 krīzei padziļinoties, Coca Cola akcijas vērtība nokrita par gandrīz 40%, radot unikālu iespēju ilgtermiņa investoriem iegādāties Coca Cola akcijas par ļoti izdevīgu cenu.

Kā jau minējām iepriekš, vairāk nekā desmit gadu laikā Coca Cola akcijas ir uzrādījušas stabilu vērtības pieaugumu un tieši tāpēc bijušas investoru un ieguldījumu portfeļu pārvaldnieku redzeslokā. Turklāt, salīdzinājumā ar S&P 500 indeksu un tā vērtības izmaiņām laika gaitā, Coca Cola akciju cenas volatilitāte ir bijusi uz pusi mazāka un tieši tāpēc, daudzi investori izvēlās Coca Cola savos investīciju portfeļos kā drošu investīciju aktīvu. Tieši dēļ stabilitātes un uzticamības, Coca Cola akcijas tiek dēvētas par drošajām akcijām un ir starp dividenžu "aristokrātiem."

Coca Cola akciju pirkšana un cenas grafika tehniskā analīze

Coca Cola akciju pirkšana ilgtermiņā

Avots: Admiral Markets MetaTrader 5 Supreme Edition, Coca Cola, D1 sveču cenas grafiks, datu diapazons - no 2019. gada 6. decembra līdz 2020. gada 24. aprīlim. Lūdzu, ņemiet vērā, ka pagātnes dati negarantē nākotnes veiktspēju.

Kā redzams grafikā augstāk, vēl 2020. gada 21. februārī vienas Coca Cola akcijas vērtība bija 60.12 USD un jau 23. martā tā bija nokritusi līdz 36.25 USD par akciju, kas ir skaidrojams ar COVID-19 pandēmijas krīzi pasaulē un valstu ierobežojumu, kas būtiski ietekmēja arī Coca Cola produkcijas pieprasījumu un noietu pasaules tirgos.

Kopš krīzes izraisītā cenas krituma dziļākā līmeņa, kā redzams grafikā augstāk, Coca Cola akcijas vērtība ir spējusi atkopties un dotajā brīdī ir pieejama par ļoti pievilcīgu cenu, kas varētu piesaistīt investorus un ieguldījumu portfeļu pārvaldniekus, lai veiktu ilgtermiņa investīcijas Coca Cola. Tieši šī iemesla dēļ, daudzi privātie investori apsver Coca Cola akciju pirkšanu laikā, kad cena ir daudz pieejamāka!

Lai sekotu līdzi Coca Cola un citu uzņēmumu akciju izmaiņām tirgū, variet lejupielādēt kādu no Admiral Markets piedāvātajām MetaTrader Supere Edition tirdzniecības programmām, kas ir aprīkotas ar papildus tehniskās un fundamentālās analīzes rīkiem. Lai iegūtu MetaTrader Supreme Edition savā īpašumā, vienkārši noklikšķini uz zemāk redzamā banera:Coca Cola akciju pirkšana MT4 un MT5 SE kontos

Coca Cola akciju cenas stabilitāte pat krīzes apstākļos, tikai vēlreiz apliecina uzņēmuma domisnaci tirgū un to akciju drošumu.

Uzņēmums Coca Cola ir ar ļoti lielu pieredzi un garu vēsturi, piedzīvojot ne vienu vien krīzi savas pastāvēšanas laikā. Tieši tāpēc ar pārliecību var teikt, ka pārdzīvos arī šo! Tieši uzņēmuma stabilitāte, līdera statuss segmentā un uzticamība ir tā, kas padara šo uzņēmumu tik pievilcīgu attiecībā pret citiem uzņēmumiem šajā segmentā. Un uzticamība ilgtermiņā ir tas, kas investoriem liek izvēlēties Coca Cola un ļauj tā akcijas saukt par drošām un uzticamām ilgtermiņa ieguldījumiem.

Coca Cola akciju pirkšana un dividenžu ienesīgums

Coca Cola akciju pirkšana un dividendes

Avots: Guru Focus - Vēsturiskais Coca Cola akciju ienesīgums periodā no 1990. gada 23. oktobra līdz 2019. gada 1. jūlijam.

Pēc dividenžu ienesīguma zemākā līmeņa (>1%) sasniegšanas 90. gadu beigās un 2000. gadu sākumā - turpmākos desmit gadus Coca Cola akciju ienesīgums no dividendēm ir uzrādījis stabilu pieaugumu - līdz 2009. gadā sasniedza 3.5%. Pēdējo desmit gadu laikā Coca Cola ienesīgums no dividendēm turas vidēji 3% robežās. Vien 2012. gadā dividenžu maksājumi bija nokrituši līdz 2.5% atzīmei, bet vidēji pēdējos gados tie turas robežā no 2.5% līdz 3.5%. Tieši augstais dividenžu ienesīgums ilgtermiņā ir tas, kas ļauj Coca Cola dēvēt par "dividenžu aristokrātu" un tā uzņēmuma daļas par "aristokrātu akcijām." Šis arī ir iemesls, kāpēc Coca Cola akciju pirkšana ir tik ierasta starp lielākajiem ieguldītājiem un ieguldījumu portfeļu pārvaldniekiem.

Lai gan, šobrīd, Coca Cola ienesīgums ir vēsturiski vienā no augstākajiem līmeņiem, tomēr salīdzinājumā ar citiem uzņēmumiem Coca Cola nebūt neizskatās tik pievilcīgs investoriem, kā pirmajā acu uzmetienā varētu šķist. Tajā pašā laikā, Coca Cola ienesīgums pārsniedz tā etalona akciju indeksa S&P 500 ienesīgumu, kas uz 2019. gada jūniju bija 1.91%.

Finanšu pasaulē augsts ienesīgums, parasti, ir saistīts ar augstiem riskiem, turpretī zems ienesīgums nozīmē zemākus riskus. Piemēram, ilgtermiņa investori, lai mazinātu potenciālos riskus uz investīciju portfeli, bieži izvēlās arī drošās investīcijas, piemēram, 10 gadu valsts obligācijas, jeb valsts parādzīmes ar fiksētiem kupona maksājumiem.

Ņemot vērā risku un ieguvumu attiecību, investori arī izvēlās Coca Cola kā drošu uzņēmumu investīcijām, jo rēķinās ar zemākiem riskiem, bet stabiliem ieņēmumiem - tajā pašā laikā augstākiem, kā no ieguldījumiem valstu vidēja vai ilgtermiņa obligācijās.

Coca Cola akciju pirkšana un dividenžu izmaksas pieaugums

Coca Cola akciju pirkšana un dividenžu ienesīgums

Avots: Guru Focus - Vēsturiskais Coca Cola akciju ienesīgums periodā no 1990. gada 28. decembra līdz 2019. gada 1. jūlijam.

Tas, kas padara Coca Cola tik unikālu un atšķirīgu no citiem uzņēmumiem ir ne vien tā dominējošais stāvoklis segmentā un spēja nodrošināt investīciju drošību, bet arī nemainīgais dividenžu izmaksas pieaugums - jau kopš 1963. gada (kā redzams grafikā augstāk). Coca Cola ir viens no retajiem uzņēmumiem, kas ir spējis dividenžu maksājumu pieaugumu saviem investoriem nodrošināt 50 gadus no vietas - un tieši tas padara Coca Cola par dividenžu "aristokrātu"

Investoriem, kas meklē ilgtermiņa investīciju iespējas un saņemt stabilus ienākumus no akciju iegādes, noteikti, vajadzētu apsvērt Coca Cola akciju iekļaušanu savā investīciju portfelī, īpaši tāpēc, ka tas ir viens no retajiem uzņēmumiem, kas neskatoties uz tirgus apstākļiem ik gadu saviem investoriem ir spējis piedāvāt augstākus dividenžu maksājumus. Turklāt, atšķirībā no tā etalona indeksa S&P500, Coca Cola akciju cena ir daudz mazāk pakļauta tirgus svārstībām jeb volatilitātei. Šis ir vēl viens arguments kāpēc investori un privātie ieguldītāji nereti nosliecas par labu Coca Cola akciju pirkšanai.

Lai atvērtu reālo tirdzniecības kontu un sāktu ieguldīt dividenžu aristokrāta Coca Cola drošajās akcijās, vienkārši noklikšķini uz zemāk redzamā banera!

Coca Cola akciju pirkšana reālajā kontā

Coca Cola akciju pirkšana - finanšu pārskats par 2020. gada pirmo ceturksni

2020. gada 22. aprīlī Coca Cola paziņoja, ka tā ieņēmumi no tirdzniecības būs augstāki, nekā tika prognozēts, tomēr, dēļ koronavīrusa (COVID-19) pandēmijas pasaulē, uzņēmums paziņoja, ka 2020. gada otrajā ceturksnī tiek prognozēts ievērojams pārdošanas apjoma, tātad arī ieņēmumu kritums. Un tas ir saprotams dēļ restorānu un atpūtas vietu slēgšanas visā pasaulē, kā arī lielāko izklaides pasākumu atcelšanas, kas būtiski samazinās Coca Cola ražoto dzērienu noietu un pieprasījumu tirgū.

Kamēr COVID-19 krīzes pirmajos mēnešos, līdz ar valstu valdību pieņemtajiem ierobežojumiem tika reģistrēts ievērojams Coca Cola ražoto produktu pieprasījuma kritums attīstītajās valstīs, īpaši HORECA segmentā, tikmēr iedzīvotājiem veidojot pārtikas uzkrājumus Coca Cola pārdošanas apjomi tiešsaistē uzrādīja ievērojumu pieaugumu, nedaudz izbalansējot zaudējumus HORECA sektorā.

Kopumā, kopš aprīļa, Coca cola pārdošanas apjomi ir kritušies par 25%. Pēc uzņēmuma sniegtās informācijas, pārdošanas apjoma kritums ir skaidrojams ar pieprasījuma samazināšanos ārpus mājsaimniecībām. Kopumā, aptuveni, 50% pārdotās produkcijas tiek pārdoti ārpus mājsaimniecībām (out-of-home sales channels).

2020. gada pirmajā ceturksnī, Coca Cola ieņēmumi samazinājās par 1.1% no iepriekšējā gadā reģistrētajiem 8.60 miljardiem USD. Analītiķi sagaidīja, ka ieņēmumi pirmajā ceturksnī 2020. gadā varētu būt 8.28 miljardi USD - salīdzinājumā ar 8.60 miljardiem USD pērn.

Tomēr, neraugoties uz KOVID-19 krīzes ietekmi uz uzņēmuma apgrozījuma un noieta kritumu, Coca Cola EPS (vienas akcijas peļņa) 2020. gada pirmajā ceturksnī ir pieaugusi par 6.3% jeb 0.51 USD. Koriģētā bruto peļņa ir augusi no 60.8% 2019. gada pirmajā ceturksnī līdz 61.6% 2020. gada pirmajā ceturksnī.

Lai uzzinātu vairāk par makroekonomisko datu un uzņēmumu finanšu pārskatu analīzi, izlasiet Admiral Markets sagatavoto materiālu par ekonomisko ziņu un uzņēmumu finanšu pārskata kalendāru.

Coca Cola akciju pirkšana un COVID-19 krīzes ietekme

Ņemot vērā COVID-19 krīzes radītos apstākļus un neskaidrību, Coca Cola vadība pieņēma lēmumu atcelt savu 2020. gada 20. marta prognozi par pārdotajiem apjomiem un ieņēmumiem pirmajā ceturksnī. Iepriekšējā prognozē paredzēja, ka uzņēmuma apgrozījums 2020. gadā kopumā varētu pieaugt par 5% salīdzinājumā ar 2019. Gadu. Tāpat uzņēmums prognozēja EPS pieaugumu par 7%. Ņemot vērā COVID-19 radīto neskaidrību un nenoteiktību, finanšu pārskata publicēšanas dienā uzņēmums Coca Cola nemaz neatspoguļoja savu prognozi par EPN un apgrozījuma pieaugumu šogad.

Tajā pašā laikā uzņēmums ir paziņojis, ka dēļ COVID-19, šogad uzņēmuma peļņas un pārdošanas rādītāji pavisam noteikti kritīsies, salīdzinājumā ar 2019. gadu. Uzņēmums ir pārstāvēts vairāk kā 200 pasaules valstīs un nevar neņemt vērā COVID-19 krīzes ietekmi uz pasaules valūtu svārstībām, kas pavisam noteikti ietekmēs arī Coca Cola ieņēmumus.

Pēc uzņēmuma vadības paustā, tieši izmaiņas valūtas tirgos būs tās, kas būtiski ietekmēs Coca Cola 2020. gada otrā ceturkšņa finanšu pārskata rādītājus. Tomēr uzņēmums paredz, ka gada otrajā pusē situācija varētu uzlaboties un uzņēmuma finanšu pārskata dati varētu būt ievērojami labāki kā gada pirmajā pusē.

Uzņēmuma ar tik garu vēsturi kā Coca Cola, krīzes nav nekas neierasts. Tāpat kā iepriekš, arī šobrīd Coca Cola ir veikusi virkni pasākumu, lai pielāgotos jaunajai situācijai. Uzņēmums ir veicis apjomīgas investīcijas, lai nodrošinātu pieaugošo pieprasījuma skaitu tiešsaistē. Vairākās valstīs pieprasījums pēc Coca Cola produktiem tiešsaistē ir audzis par vairākiem desmitiem procentu.

Coca Cola akciju pirkšana - profilēšanās un stratēģija

Coca Cola ļoti cieši seko līdzi izmaiņām tirgū, kā arī monitorē patērētāju paradumus un jebkādas izmaiņas attiecībā uz ražoto dzērienu pieprasījuma un noieta izmaiņām. Saprotams, ka bez pielāgošanās jauniem tirgus apstākļiem, Coca Cola nekad nebūtu nonākusi līderpozīcijās un nespētu tās noturēt attiecībā pret konkurentiem. Tāpēc turpinājumā apskatīsim, kā Coca Cola ražoto dzērienu klāsts ir attīstījies laika gaitā un kādas izmaiņas uzņēmums ir veicis, lai saglabātu savas līderpozīcijas bezalkoholisko dzērienu ražošanas segmentā pasaulē un padarītu Coca Cola akciju pirkšanu par pievilcīgu investoriem un privātajiem ieguldītājiem

Coca Cola akciju pirkšana - produkcijas klāsta diversifikācija

Pirms noskaidrojam, kādas ir lielāko investoru domas par Coca Cola un kādēļ tie izvēlas Coca Cola akciju pirkšanu kā alternatīvu citiem ieguldījumiem, apskatīsim, kā uzņēmums ir diversificējis savu produkcijas klāstu!

Coca Cola ir uzņēmums, kas laika gaitā ir ievērojami attīstījis un pielāgojis savu piedāvāto bezalkoholisko dzērienu klāstu. Mainoties cilvēku, kā arī mājsaimniecību paradumiem, Coca Cola vairs neražo tikai gāzētos saldinātos dzērienus. Līdz šim, Coca Cola savu produktu portfeli ir attīstījis līdz 20 zīmoliem, piedāvājot gan klasiskos gāzētos saldinātos dzērienus, gan mazkaloriju, enerģijas, vitamīnu dzērienus un pat ūdeni.

Daži no atpazīstamākajiem Coca Cola zīmoliem ir:

 • Minute Maid
 • Simply Orange
 • Odwalla
 • Powerade
 • Aquarius
 • Coca Cola (Original, Light, Zero, Cherry),
 • Fanta
 • Sprite
 • Fuze Tea
 • Coca Cola Energy
 • Dasani
 • Ciel
 • u.c.

Lai pielāgotos vietējā tirgus īpatnībām, daži no augstāk minētajiem zīmoliem ir pieejami tikai konkrētu valstu vai reģionu tirgu tirgos.

Gadījumā, ja vēl neesi pazīstams ar finanšu instrumentu tirgiem, tad aicinām apmeklēt mūsu tiešsaistes vebinārus vai bezmaksas apmācības kursus. Priekš iesācējiem, Forex 101 būs labākais ar ko sākt! Lai reģistrētos bezmaksas apmācībām, vienkārši noklikšķini uz zemāk redzamā banera!

Coca Cola akciju pirkšana un apmācības ar Forex 101

Coca Cola akciju pirkšana un pielāgošanās jaunajiem apstākļiem

Palielinoties cīņai pret aptaukošanos visā pasaulē, Coca Cola veiksmīgi ir izdevies ne vien pielāgot savu piedāvājumu atbilstoši jaunākajām mājsaimniecību prasībām, bet arī sanācis izvairīties no valstu uzliktajām sankcijām, pielāgojot savu sortimentu atbilstoši noteiktu valstu un reģionu pārtikas drošības un nekaitīguma prasībām.

Piemēram, Eiropas Savienībā valstis aizvien aktīvāk nosaka ierobežojumus saldinātajiem dzērieniem, uzliekot lielākus nodokļus dzērieniem ar augstu cukura koncentrāciju. Lai izvairītos no paaugstinātas akcīzes piemērošanas Coca Cola saldinātajiem dzērieniem, uzņēmums, bieži, izmanto jaunā regulējuma nepilnības, piemēram, samazinot dzērienu iepakojuma tilpumus, cukura koncentrāciju utt. Piemēram, ja Francijā paaugstināta akcīze tiek piemērota saldinātajiem dzērieniem sākot no 2 L iepakojuma, tad Coca Cola, lai izvairītos no jaunās normas piemērošanas, tirgū turpmāk piedāvā 1.75L iepakojuma saldinātos dzērienus, 1.50 L aizvietojot ar 1.25 L iepakojumiem un 0.33 ml vietā piedāvājot 0.25 ml iepakojumus.

No otras puses iepakojuma samazināšana ir ļāvusi Coca cola paaugstināt tās ienākumus. Piemēram, samazinot vienības tilpumu, litra vērtība ir pieaugusi. Tieši šī iemesla dēļ Coca Cola pēdējos gados ir izdevies palielināt savu peļņu, samazinot pārdoto litru apjomu.

Coca Cola akciju pirkšana - izacinājumi

Coca Cola akciju pirkšana un diversifikācija

Avots: Visual Capitalist - The Death of Soda, dati publicēti 2018. gada 30. jūlijā.

Cīņa pret aptaukošanos ASV un Centrālamerikā ir kļuvusi par visas valsts stratēģisko mērķi sabiedrības veselības vecināšanas jomā. Kā liecina Amerikas ārstu asociācijas žurnālā (JAMA) publiskotā informācija, 2016. gadā 40% amerikāņu, kas vecāki par 20 gadiem ir aptaukošanās problēmas, kas ir par 6% vairāk kā pirms deviņiem gadiem veiktā pētījumā.

Savukārt Meksikā šī problēma ir vēl lielāka. 70% meksikāņu cieš no aptaukošanās un liekā svara, turklāt satraucošākais ir tas, ka ar aptaukošanās problēmām ir 31% bērnu Meksikā, kas ir augstākais rādītājs pasaulē.

Reaģējot uz visā pasaulē valdību uzliktajiem ierobežojumiem, kā arī veselīga dzīvesveida kampaņām, kas vērstas pret neveselīgu uzturu, aptaukošanos un saldināto dzērienu lietošanu, Coca Cola vadība, lai pielāgotos jau notiekošajām pārmaiņām un sagatavotos tām, kas gaidāmas turpmāko desmitu gadu laikā, ir diversificējusi savu produktu portfeli divos virzienos:

 1. Dzērieni ikdienas patēriņam. Dzērieni kuru pamatā ir ūdens un ir ar zemu cukura koncentrāciju. Tajā skaitā dzērieni, kas radīti speciāli sportistiem (piemēram, enerģijas un vitamīnu dzērieni). Lai uzlabotu savu pozīciju šajā dzērienu segmentā, Coca Cola 2018. gadā iegādājās zīmolu Costa Coffee.
 2. Dzeramais ūdens un minerālūdens. Pēc pirmajiem lielajiem panākumiem ar zīmoliem Smart Water un Dasani, Coca Cola ir nolēmis aizvien aktīvāk strādāt šajā segmentā, vecinot Coca Cola zīmolu atpazīstamību lielākajos noieta tirgos, īpaši tajos kur Coca Cola saldinātie dzērieni ir jau pazīstami patērētājiem.

Coca Cola akciju pirkšana - investoru nosakņojums

Uzņēmums Coca Cola un tā dzērieni ir slaveni pateicoties ģeniālam mārketingam, kas jau Coca Cola pirmsākumos ļāva dzērienam iekarot patērētāju uzticību. Mūsdienās Coca Cola zīmols ir atrodams visur - sākot ar filmu un industriju un lielākajiem pasaules kultūras un sporta notikumiem, beidzot ar mazajām āra kafejnīcām, kurās ir atrodami Coca Cola saldinātie dzērieni un atsevišķi stendi. Turklāt, Coca Cola aizvien aktīvāk sevi sāk pieteikt enerģijas dzērienu segmentā - Powerade un Monster (kurā Coca Cola pieder akcijas) ir daudzu sporta pasākumu sponsors un aizvien aktīvāk sāk sevi pieteikt tieši ekstrēmo sporta veidu kategorijā.

Ņemot vērā uzņēmuma ilggadējo pieredzi un spēju apliecināt savu uzticību investoriem, gandrīz katrs investors kaut reizi ir apsvēris Coca Cola akciju pirkšanu.

Pasaulē visu laiku zināmākais investors Vorens Bafets (Warren Buffett) ir lielākais privātais akcionārs uzņēmumā Coca Cola. Viņš ir iegādājies vairāk kā 9% no uzņēmuma akcijām apsteidzot pasaulē lielākos aktīvu pārvaldības un investīciju fondus, kā Blackrock, Vanguard u.c.

Savulaik, kad Vorenam Bafetam vaicāja, kādēļ jūs iegādājāties Coca Cola akcijas, viņš atbildēja: "Ja jūs man piedāvātu 100 miljardus USD, lai teiktu, ka Coca Cola zaudēs savas pasaules līdera pozīcijas bezalkoholisko dzērienu segmentā, es labāk Jums tos tūlīt pat atgrieztu atpakaļ un pateiktu, ka tas nav iespējams."

Nav brīnums, ka pasaulē leģendārākais akciju tirgus investors un filantrops ir savu uzmanību pievērsis tieši Coca Cola uzņēmumam. Jo tieši Coca Cola ir tas uzņēmums, kas atbilsts Vorena Bafeta priekšstatiem par labu un drošu investīciju.

Coca Cola akciju pirkšana un ieguldījumi drošajās akcijās ar Admiral Markets

Coca Cola akciju iegādē ir ilgtermiņa investīcija stabilā un augošā uzņēmumā, kurš pat pēc vairāk, kā 100 savas pastāvēšanas gadiem, turpina augt un attīstīties. Lai gan, Coca Cola akcijas ir salīdzinoši dārgas, to cena ir attaisnota ar stabilitāti un izaugsmi, ko uzņēmums ir apliecinājis gadu desmitiem darbojoties bezalkoholisko dzērienu segmentā.

Ar Admiral Markets Jums būs iespēja tirgot gan Coca Cola akciju cenas starpības līgumus (CFD), gan iegādāties reālās uzņēmuma akcijas ar mūsu Invest.MT5 kontu un saņemt dividendes no iegādātajām akcijām. Tāpat ar Invest.MT5 Jums būs iespēja investēt biržā tirgotajos fondos (ETF). Lai uzzinātu sīkāku informāciju par uzņēmuma finanšu rādītājiem un izmaksātajām dividendēm, apmeklēt YahooFinance!

Coca Cola akciju pirkšana un CFD tirdzniecība

Akciju CFD tirdzniecībai ir vairākas priekšrocības. Pirmkārt, tirgojot Coca Cola a kciju CFD Jums nebūs jāiegādājas bāzes aktīvs, maksājot par to pilnu cenu. Akciju CFD piedāvā nopelnīt no Coca Cola akciju cenas izmaiņām, neiegādājoties pašu bāzes aktīvu. Turklāt, Jums nebūs jāmaksā pilna cena par līgumu iegādi, jo tirgojot CFD Jums ir iespēja saņemt kredītplecu vēlamā apmērā. Tomēr, pirms pieņemiet lēmumu par CFD tirdzniecību Jums būtu jāizvērtē vai varat atļauties uzņemties augto risku zaudēt līdzekļus. CFD ir sarežģīts instruments un pirms tā tirdzniecības ir svarīgi iepazīties ar tā darbības principiem.

Ja vēlies piekļūt 15 lielākajiem pasaules akciju tirgiem, tad Admiral Markets ir pareizā izvēle.

Tāpat CFD ļauj atvērt gan pirkšanas, gan pārdošanas darījumus ar Coca Cola drošajām akcijām. Tas nozīmē, ka Jūs variet gūt peļņu ne tikai pie augoša, bet arī krītoša tirgus. Svarīgi zināt, ka daudzi treideri un investori izmanto CFD, lai hežētu reālo akciju pozīcijas portfelī gadījumā, ja notiek cenas lejupslīde tirgū.

Ja pat Jūsu viedoklis par Coca Cola nākotni atšķiras no Vorena Bafeta, ar akciju CFD ir iespēja atvērt īsās pārdošanas darījumus ar jebkuru izvēlētu finanšu instrumentu. Vairāk par Admiral Markets piedāvātajiem kontu veidiem uzzini apmeklējot mūsu mājaslapas sadaļu "Tirdzniecības kontu veidi"

Lai ieguldītu Coca Cola reālajās akcijās un saņemtu dividendes no ieguldītā, Jums ir nepieciešams atvērt Admiral Markets Invest.MT5 kontu. Šī konta īpašniekiem ir iespēja piekļūt 15 pasaulē lielākajām biržām un tirgot vairāk kā 8000 uzņēmumu akciju un ETF. To visu var izdarīt caur vienu MetaTrader 5 tirdzniecības programmu.

Lai atvērtu Invest.MT5 kontu, vienkārši noklikšķini uz zemāk redzamā banera un sāc Coca Cola akciju pirkšanu tiešsaistē!

Coca Cola akciju pirkšana un investīcijas ETF

Cita noderīga informācija tavai izaugsmei

Par Admiral Markets

Admiral Markets ir vairākkārtējs starptautisku apbalvu ieguvējs, globāli regulēts Forex un CFD brokeris, kas piedāvā tirdzniecību ar vairāk, kā 8000 finanšu instrumentiem izmantojot pasaulē populārākās tirdzniecības platformas MetaTrader 4 un MetaTrader 5. Sāc tirgot jau šodien!

Atruna: Sniegtie dati satur papildu informāciju attiecībā uz analīzi, prognozēm vai citiem datiem vai informāciju (turpmāk "analīzi"), kas publiskota Admiral Markets mājaslapā. Pirms investīciju lēmumu pieņemšanas, lūdzu, ņemiet vērā, ka:

 1. Analītika publicēta tikai informatīviem mērķiem un nav uzskatāma par personīgu piedāvājumu, ieteikumu vai aicinājumu pirkt vai pārdot kādu no finanšu instrumentiem.
 2. Jebkuru investīciju lēmumu klients veic pats. Admiral Markets nav uzskatāms par atbildīgu jebkuru zaudējumu gadījumā, neskatoties uz to, vai lēmums ir vai nav balstīts uz analītiku.
 3. Jebkuru šādu analītiku sagatavo neatkarīgs analītiķis (turpmāk "Autors"), balstoties uz personīgo viedokli.
 4. Lai nodrošinātu klienta interešu aizstāvību, Admiral Markets apstiprinājusi attiecīgas iekšējās procedūras, lai novērstu un pārvaldītu interešu konfliktus.
 5. Lai nodrošinātu analītikas avotu uzticamību, tiek izmantoti visi iespējamie saprātīgie līdzekļi, lai nodrošinātu, ka visi analītikas avoti ir uzticami un visa informācija ir pilnīga, Admiral Markets negarantē šādas analītikas pareizību vai pilnību. Jebkuri minētie skaitļi, saistīti ar pagātnes rezultātiem, un nav attiecināmi uz nākotnes rezultātiem.
 6. Analītikas rezultāti nav uztverami kā garantija no Admiral Markets puses, ka klientam būtu jāgūst peļņa no šīm stratēģijām vai ar tām saistītie zaudējumi būtu ierobežoti.
 7. Jebkurš vēsturisks sniegums, kas norādīts šajā publikācijā, nav uzskatāms kā garantija no Admiral Markets puses jebkādam nākotnes cenu kustībām tirgū. Finanšu instrumenta vērtība var gan pieaugt, gan sarukt un šīs vērtības saglabāšana netiek garantēta.
 8. Analītikā iekļautās prognozes var tikt pakļautas papildus maksai, nodokļiem vai citām izmaksām, atkarībā no publikācijas. Admiral Markets sniegto pakalpojumu izcenojumi ir publiski pieejami Admiral Markets mājaslapā.

Finanšu instrumenti, kuru tirdzniecībā tiek izmantots kredītplecs (tajā skaitā cenu starpības līgumi) ir spekulatīvas dabas un var radīt gan peļņu, gan zaudējumus. Pirms investīciju lēmumu pieņemšanas, aicinām konsultēties ar neatkarīgu finanšu padomnieku, lai pārliecinātos, ka izprotat saistītos riskus!