Mēs izmantojam sīkdatnes, lai dotu jums labāko iespējamo pieredzi mūsu mājas lapā. Turpinot pārlūkot šo vietni, jūs dodat piekrišanu izmantot sīkfailus. Lai iegūtu sīkāku informāciju un mainītu uzstādījumus, lūdzu lasiet vairāk saitē Privātuma politika.
Vairāk informācijas Akceptēt
81% no Admiral Markets UK Ltd. privātajiem ieguldītājiem savos kontos zaudē naudu, veicot CFD tirdzniecību. CFD ir sarežģīti finanšu instrumenti un tiem ir augsts risks attiecībā uz strauju naudas zaudēšanu sviras finansējuma dēļ. 81% no Admiral Markets UK Ltd. privātajiem ieguldītājiem savos kontos zaudē naudu, veicot CFD tirdzniecību. Jums būtu jāapsver tas, vai izprotat, kā CFD darbojas, un vai jūs varat atļauties uzņemties augsto naudas zaudēšanas risku. expand_more

Kā veikt ieguldījumus Apple akcijās?

Jūnijs 29, 2020 14:18 Europe/Riga

Kā veikt ieguldījumus Apple akcijās?

Apple ir viens no akciju biržas veiksmes stāstiem un veiksmīgākajiem uzņēmumiem šobrīd. Turklāt Apple ir ne tikai viens no pasaulē vērtīgākajiem zīmoliem, bet arī iecienītākajiem uzņēmumiem starp privātajiem un institucionālajiem investoriem visā pasaulē. Pirms atbildēt uz jautājumu, kā veikt ieguldījumus Apple akcijās, apskatīsim uzņēmuma vēsturi kā arī finanšu pārskata datus par 2020. gadu.

Atcerēsimies, ka vēl 1997. gada septembrī, Apple akciju vērtība strauji kritās un uzņēmums bija soļa attālumā no bankrota. Veiksmīgā kārtā, Apple uzņēmuma dibinātājam Stīvam Džobsam (Steve Jobs) izdevās pārņemt uzņēmuma vadību un glābt Apple no maksātnespējas un pat panākt to, ka šodien Apple ir starp veiksmīgākajiem un lielākajiem uzņēmumiem pasaulē pēc tirgus kapitalizācijas.

Pat pasaulē zināmākais un veiksmīgākais investors Vorens Bafets (Warren Buffet) ir izvēlējies veikt ieguldījumus Apple akcijās un tās šobrīd ieņem ievērojamu daļu no viņa akciju investīciju portfeļa.

Lai labāk izprastu uzņēmumu pirms veikt jebkādus ieguldījumus akcijās, šajā rakstā apskatīsim:

 • kas ir Apple?
 • kā veikt ieguldījumus Apple akcijās un atvērt pirkšanas un pārdošanas darījumus;
 • ko par akciju iegādi liecina cenas tehniskā analīze?
 • vai šobrīd ir vērts apsvērt ieguldījumus Apple akcijās?
 • veiksim finanšu pārskata datu analīzi par 2020. gada pirmo un otro ceturksni;
 • analizēsim Apple pārdošanas rezultātus;
 • apskatīsim dividenžu izmaksu vēsturi;
 • un noslēgumā atbildēsim, kāpēc izvēlēties Admiral Markets, lai veiktu ieguldījumus Apple akcijās.

Kas ir Apple un kā sākt veikt ieguldījumus Apple akcijās?

Kopš 2008. gada finanšu krīzes, Apple akcijas ir bijušas starp iecienītākajām privāto un institucionālo investoru vidū. Turklāt neraugoties uz to, ka Apple darbojas tehnoloģiju nozarē, kur rentabilitāte un peļņa, visbiežāk, ir ierobežota - uzņēmumam ir izdevies izveidot spēcīgu firmas zīmi, sasniegt ievērojamu rentabilitāti un nodrošināt naudas plūsmu apmērā, ko atzinīgi novērtē investori visā pasaulē.

Dibināts 1976. gada aprīlī, Apple savu darbību izvēlējās izvērst segmentā, kurā "tehnoloģiju demokratizācijas" procesi bija sākušies jau ievērojamu laika periodu pirms Apple ienākšanas tirgū. Savas tirgus daļas iekarošana Apple nenācās viegli, jo bija jāstrādā augstas konkurences apstākļos, sacenšoties ar visā pasaulē labi zināmiem un pieredzējušiem uzņēmumiem.

Pielāgojoties tirgus tendencēm un diversificējot savu produktu un pakalpojumu klāstu, kā arī veiksmīgi dažādojot savus ieņēmumus, Apple drīz vien kļuva par vienu no tirgus līderiem un tā produkti iPhone un iPad, par pārdotākajiem uzņēmuma produktiem, kuri joprojām bauda plašu klientu uzticību.

Pirms iedziļināmies pārdošanas un uzņēmuma finanšu pārskata datos, atbildēt uz jautājumiem, kā sākt veikt ieguldījumus Apple akcijās?

Kā veikt ieguldījumus Apple akcijās un atvērt pirkšanas darījumu ar uzņēmuma akcijām?

Lai sāktu veikt ieguldījumus Apple akcijās, ir svarīgi atrast uzticamu un drošu tiešsaistes brokeri, piemēram, Admiral Markets UK Ltd, kas piedāvā Apple akciju cenas starpības līgumus (CFD) un reālās uzņēmuma akcijas saviem klientiem. Nākamais solis ir atvērt tirdzniecības kontu un lejupielādēt tirdzniecības programmu, piemēram, MetaTrader 5 (MT5). Pēc tam savā tirdzniecības programmā atrast Apple akcijas un atvērt tirdzniecības darījumu.

Lai to paveiktu, seko līdzi šiem soļiem:

 1. atver savu MetaTrader 5 tirdzniecības programmu un veic autorizāciju;
 2. dodies uz sadaļu "Skatīt" galvenajā izvēlnē lapas augšā un noklikšķiniet uz "Tirgus apskats" vai izmanto taustiņu kombināciju Ctrl + M;
 3. "Tirgus apskats" logā noklikšķini uz jebkura Simbola ar peles labo pogu, un izvēlies "simboli". Vari izmantot arī taustiņu kombināciju Ctrl + U;
 4. "Simboli" loga meklēšanas sadaļā ierakstiet Apple vai tā abreviatūru #AAPL;
 5. uzklikšķini uz atrastā Simbola un dodies uz sadaļu "Rādīt Simbolu";
 6. kad tas tiks izdarīts, Apple akcijas tiks pievienotas Jūsu "Tirgus apskats" sarakstam;
 7. ar peles labo pogu noklikšķini uz #AAPL "Tirgus apskats" logā un izvēlies "Jauns rīkojums";
 8. šajā logā Jūs variet izvēlēties darījuma apjomu, stop loss un take profit līmeņus, kā arī citus parametrus darījuma atvēršanai;
 9. kad visi obligātie parametri tiks aizpildīti, noklikšķini uz pirkt, lai sāktu ieguldīt Apple akcijās.

Tirdzniecības programma sniegs iespēju:

 • sekot līdzi Apple akciju kotācijām un akciju cenas izmaiņām reāllaikā (Apple akcijas ir kotētas Amerikas biržā, līdz ar ko, Apple akciju kotācijām un cenas izmaiņām reāllaikā varēsiet sekot līdzi atveroties Amerikas tirgum);
 • veikt Apple akciju cenas analīzi un izmantot tehniskās un fundamentālās analīzes rīkus;
 • pirkt un pārdot Apple uzņēmuma akcijas;
 • pārvaldīt savu tirdzniecības kontu un veiktos darījumus tiešsaistē, Jums ērtā laikā un viedierīcē;
 • slēgt darījumus pēc vajadzības.

Izvēloties tirgot Apple akciju cenas starpības līgumus (CFD) Trade.MT5 kontā, Jūs varēsiet iegūt priekšrocības atverot gan īsās (pārdošanas), gan garās (pirkšanas) pozīcijas. Tirdzniecība abos virzienos ļaus nopelnīt neatkarīgi no tā vai Apple akciju vērtība tirgū pieaugs vai kritīsies.

Savukārt, lai sāktu veikt ieguldījumus Apple reālajās akcijās vai kādā no vairāk kā 4000 citiem uzņēmumiem un biržā tirgotajiem fondiem (ETF), jums būs jāatver Invest.MT5 konts.

Iegādājoties reālās akcijas Invest.MT5 kontā, Jums būs iespēja saņemt dividendes no ieguldītā.

Lai atvērtu Invest.MT5 kontu, vienkārši noklikšķini uz zemāk redzamā banera un aizpildi konta atvēršanas pieteikuma elektronisko veidlapu!

Ieguldījumi Apple akcijās ar invest.MT5

Kā veikt ieguldījumus Apple akcijās un atvērt pārdošanas darījumu ar uzņēmuma akcijām?

Lai atvērtu īsās pārdošanas darījumus ar Apple akcijām, Jums ir nepieciešama piekļuve Apple akciju cenas starpības līgumiem (CFD). CFD varēsiet tirgot ar Admiral Markets Trade.MT4 un Trade MT5 kontos.

Kā atvērt īsās (pārdošanas) pozīcijas ar Apple akciju CFD?

 1. atver savu tirdzniecības programmu un veic autorizāciju;
 2. dodies uz sadaļu "Skatīt" galvenajā izvēlnē lapas augšā un noklikšķiniet uz "Tirgus apskats" vai izmanto taustiņu kombināciju Ctrl + M;
 3. "Tirgus apskats" logā noklikšķini uz jebkura Simbola ar peles labo pogu, un izvēlies "simboli". Vari izmantot arī taustiņu kombināciju Ctrl + U;
 4. "Simboli" loga meklēšanas sadaļā ierakstiet Apple vai tā abreviatūru #AAPL;
 5. uzklikšķini uz atrastā Simbola un dodies uz sadaļu "Rādīt Simbolu";
 6. kad tas tiks izdarīts, Apple akcijas tiks pievienotas Jūsu "Tirgus apskats" sarakstam;
 7. ar peles labo pogu noklikšķini uz #AAPL "Tirgus apskats" logā un izvēlies "Jauns rīkojums";
 8. šajā logā Jūs variet izvēlēties darījuma apjomu, stop loss un take profit līmeņus, kā arī citus parametrus darījuma atvēršanai.
 9. kad visi obligātie parametri tiks aizpildīti, noklikšķini uz pārdot, lai atvērtu Apple akciju CFD pārdošanas darījumu un sāktu veikt ieguldījumus Apple akcijās.

Atverot pārdošanas darījumu Jums būs iespēja nopelnīt uz Apple akciju vērtības samazinājuma, turklāt CFD ļaus arī atvērt Apple akciju CFD iegādes darījumus.

Kā iestatīt Admiral Markets Meta Trader 5 tirdzniecības programmu? Vienkārši noskaties zemāk atrodamo video vai dodies uz Admiral Markets YouTube kanālu Uzziņai: Video ir angļu valodā, tāpēc pirms video skatīšanās neaizmirsti iestatīt subtitrus latviešu valodā!

Kā veikt ieguldījumus Apple akcijās un cenas grafika tehniskā analīze

Kā veikt ieguldījumus Apple akcijās, W1 grafiks

Avots: Admiral Markets MetaTrader 5 Supreme Edition, Apple #AAPL, W1 sveču cenas grafiks, datu diapazons no 2017. gada 22. janvāra līdz 2020. gada 15. jūnijam. Lūdzu, ņemiet vērā, ka pagātnes dati negarantē nākotnes veiktspēju.

Apple akciju cenas grafika tehniskā analīze parāda, ka Apple akciju vērtība kopš 2017. gada ir uzrādījusi pieaugumu, turklāt cenas augšupejošā tendence ir saglabājusies pēdējo 20 gadu laikā.

Pēc tam, kad Apple akciju vērtība uzrādīja pieaugumu 2017. gadā, gadu vēlāk akciju vērtība samazinājās un 2019. gadā jau atkal uzrādīja strauju kāpumu. 2020. gads ir bijis gan trauksmains uzņēmumam Apple. Kā redzams grafikā augstāk, gada sākumā Apple akciju vērtība strauji nokrita, pēc kā atkal tā atgriezās iepriekšējā līmenī un laboja vēsturiskos rekordus.

Kas bija par iemeslu tik straujajām cenas izmaiņām 2020. gadā? Protams, koronavīruss jeb COVID-19 un tā radītais akciju tirgus sabrukums 2020. gada februārī, kā arī valdību uzliktie ierobežojumi, kā rezultātā Apple nācās uz laiku slēgt savas ražotnes un veikalus Ķīnā un cituviet pasaulē.

Atšķirībā no daudziem citiem uzņēmumiem ko skāra krīze, Apple salīdzinoši ātri izdevās atgūties no krīzes. Pēc akciju vērtības krituma februārī un martā, tā paša mēneša otrā pusē, Apple akciju vērtība atkal sāka pieaugt. Kā redzams Apple cenas grafikā, savu akciju vērtības vēsturisko maksimumu Apple sasniedza divas reizes, janvārī un jūnijā, kad vienas akcijas cena tika noteikta 327 USD vērtībā un dažas dienas vēlāk jau pārsniedza iepriekš sasniegto vēsturisko cenas maksimumu, Apple akciju vērtībai sasniedzot pat 354 USD jūnija vidū.

Kā veikt ieguldījumus Apple akcijās, D1 grafiks

Avots: Admiral Markets MetaTrader 5 Supreme Edition, Apple #AAPL, D1 sveču cenas grafiks, datu diapazons no 2019. gada 1. oktobra līdz 2020. gada 15. jūnijam. Lūdzu, ņemiet vērā, ka pagātnes dati negarantē nākotnes veiktspēju.

No cenas tehniskās analīzes viedokļa, apskatot Apple akciju dienas grafiku, ir daudz labāk redzama augšup vērstā cenas tendence un atkopšanās pēc krīzes 2020. gada februārī un marta pirmajā pusē.

Pēc tam, kad jūnija sākumā varējām vērot Apple akciju vērtības atgriešanos iepriekšējā līmenī un jauna cenas vēsturiskā maksimuma sasniegšanu, pēc uzņēmuma finanšu pārskata datu publicēšanas un peļņas samazinājuma, arī akciju vērtība sāka sarukt, liekot investoriem uzdot jautājumu, vai esošā Apple akciju tirgus cena nav pārvētēta?

Neraugoties uz peļņas un Apple akciju vērtības kritumu, akciju cena vidējā un ilgtermiņā joprojām ir ar pieaugošu tendenci. Tas tā varētu saglabāties tik ilgi, kamēr Apple akciju vērtība turēsies virs iepriekšējā cenas maksimuma 327 USD par vienu akciju. Gadījumā, ja cena nokritīs zem iepriekš minētā cenas līmeņa, tad varētu sagaidīt, ka Apple akciju vērtīuba turpināts samazināties īstermiņā, bet pieaugt vidējā un ilgtermiņā.

Lai būtu vieglāk sekot līdzi Apple un citu uzņēmumu cenas grafikiem, variet bez maksas atvērt demo kontu. Demo konts būs lielisks palīgs gan iesācējiem, gan pieredzējušākajiem treideriem un privātajiem investoriem kas vēlas pārbaudīt sava tirdzniecības plāna un stratēģijas veiktspēju reālos tirgus apstākļos, neriskējot ar saviem personīgajiem līdzekļiem. Ar demo konta palīdzību varēsiet praksē pērliecināties, kā veicami ieguldījumi Apple akcijās vai jebkurā citā finanšu instrumentā ko piedāvā Admiral Markets.

Kā veikt ieguldījumus Apple akcijās ar demo kontu

Vai veikt ieguldījumus Apple akcijās?

Liela daļa investoru joprojām izvēlas veikt ieguldījumus Apple akcijās. Uzņēmuma akcijas joprojām ir starp iecienītākajām privāto un institucionālo investoru vidū un šobrīd nekas neliecina, ka ir gaidāmas būtiskas izmaiņas attiecībā uz šo akciju pieprasījumu. Pat pēc COVID-19 krīzes, Apple finanšu pārskata dati izskatās daudzsološi salīdzinājumā ar citu uzņēmumu finanšu pārskatiem. Apple pēdējos gados ir veicis ievērojamas investīcijas, lai diversificētu savus ieņēmumus un no ierasto viedierīču pārdošanas savu peļņu virzītu uz pakalpojumu segmentu. Tas, ka Apple ir uzņēmums kura akcijas sastāda lielāko daļu no pasaulē zināmākā un veiksmīgākā investora Vorena Bafeta investīciju portfeļa, dod vēl jo lielāku pārliecību par Apple un tā akcijām ilgtermiņā.

Tomēr, no tehniskās analīzes viedokļa, nesenā cenas korekcija tirgū un nenoteiktība attiecībā uz COVID-19, rada pamatotus riskus Apple akciju iegādei īstermiņā.

Tajā pašā laikā īstermiņa Apple akciju vērtības lejupslīde var tikt vērtēta kā iespēja, investēt Apple akcijās vidējā un ilgtermiņā, kad to cena būs daudz pievilcīgāka, lai iegādātos uzņēmuma akcijas savam investīciju portfelim – to, iespējams, izmantos daudzi privātie un institucionālie investori. Turklāt Apple akciju dividendes ir vēl viens svarīgs arguments par labu uzņēmuma akciju iegādei un ieguldījumiem ilgtermiņā.

Kā veikt ieguldījumus Apple akcijās - finanšu pārskatas par 2020. gada otro ceturksni

Neraugoties uz COVID-19 krīzes nelabvēlīgo ietekmi uz Apple produkcijas pārdošanas rezultātiem, Apple otrajā ceturksnī izdevās uzrādīt nelielu pārdošanas apjoma pieaugumu, tam sasniedzot 58.3 miljardus ASV dolāru (USD).

Apskatīsim, kā Apple tas izdevās:

 • EPS (Earnings per share jeb Vienas akcijas peļņa) - 2.55 USD;
 • ieņēmumi - 58.3 miljardi USD;

"Sarežģītākajos globālajos apstākļos, kādos mēs jebkad esam strādājuši, varam ar lepnumu teikt, ka mums ir izdevies ceturksni noslēgt izaugsmi" tā Tims Kuks (Tim Cook), Apple izpilddirektors, komentējot uzņēmuma darbību COVID-19 krīzes laikā.

Refinitiv aptaujātie analītiķi prognozēja, ka Apple EPS jeb vienas akcijas peļņa 2020. gada otrajā ceturksnī būs 2.26 USD un ieņēmumi 54.54 miljardi USD. Tāpat uzņēmums paziņoja, ka Apple turpinās akciju atpirkšanu pandēmijas laikā, kas ļāva uzņēmuma akciju atpirkšanas programmu palielināt par 50 miljardiem USD, maksājot papildus dividendes par vienu akciju 0.82 USD apmērā. Kontekstam, 2019. gadā Apple akciju atpirkšanai iztērēja 67.1 miljardus USD un izmaksāja 14.1 miljardu USD dividendēs.

Attiecībā uz skaidrās naudas uzkrājumiem, 2020. gada otrajā ceturksnī tie sasniedza 192.8 miljardus USD, kas ir neliels kritums salīdzinājumā ar 217.1 miljardiem USD ceturksni iepriekš.

Kā veikt ieguldījumus Apple akcijās - iPhone pārdošanas rezultāti

Salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn, ieņēmumi no pārdotajiem iPhone bija kritušies par 7%, sasniedzot 28.96 miljardus USD. Šo kritumu daļēji kompensēja ieņēmum kāpums par 16% no Apple sniegtajiem abonentmaksas pakalpojumiem, piemēram, iCloud, Apple Music un citiem – ieņēmumiem sasniedzot 13.34 miljardus USD. Kopējais ieņēmumu pieaugums 2020.gada otrajā ceturksnī bija krities, sasniedzot vien 0.5% salīdzinājumā ar 9% ieņēmumu pieaugumu attiecīgajā laika periodā pērn.

Apple finanšu direktors Luka Maestri (Luca Maestri) informēja, ka Apple prognozē, ka ieņēmumi no iPhone pārdošanas jūnijā varētu būt vēl sliktāki nekā martā.

"Mūsu prognoze ļauj secināt, ka salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo laika periodu, iPhone pārdošanas rezultāti jūnija ceturksnī pasliktināsies salīdzinājumā ar marta ceturksni. Savukārt attiecībā uz iPad un iMac pārdošanas rezultātiem, jūnija ceturksnī varētu būt gaidāms pieaugums," sacīja Apple finanšu izpilddirektors L. Maestri

Apple izpilddirektors Tims Kuks skaidroja, ka ir būtiski pieaudzis Apple TV+ pakalpojuma abonementu skaits un pašizolācijas laikā cilvēki ne tikai biežāk izvēlās straumēšanas pakalpojumus, bet arī vairāk iegādājas Apple Mac un iPad produktus.

"COVID-19 krīze ir palīdzējusi kāpināt iPad un Mac pārdošanu, tāpēc var sagaidīt, ka šajā ceturksnī pārdošanas rezultāti būs augstāki kā attiecīgajā laika periodā pērn," sacīja Apple izpilddirektors T. Kuks. "Attiecībā uz TV+ pakalpojumiem, ir strauji pieaudzis to skaits, kas sākuši izmantot Apple piedāvāto saturu kā arī ir būtiski pieaudzis abonementu skaits"

Attiecībā uz Apple veikalu darbību, izņemot Ķīnu un Koreju, tie ir slēgti apmeklētājiem līdz turpmākajiem valdību norādījumiem. Tomēr uzņēmuma vadība informēja, ka tiešsaistes veikalu un mazumtirdzniecības pārdošanas apjomi martā ir sasnieguši rekordaugstu līmeni, kas kompensē fizisko veikalu "neesamību". Tāpat T. Kuks norādīja, ka atsākot strādāt Apple veikaliem, stingri tiks kontrolēta cilvēku plūsma tajos.

Visbeidzot T. Kuks norādīja, ka neraugoties uz to, ka koronavīrusa pandēmijas laikā Apple galvenais ofiss Kalifornijā tika slēgts un vairums darbinieku strādāja pašizolācijā no mājām, uzņēmumam tomēr bija izdevies klientu rīcībā nodot jaunākos Apple produktus, tajā skaitā jaunākos iPad Pro un MacBook Air.

Vai zināji, ka Admiral Markets klientiem ir pieejama uzlabota Meta Trader tirdzniecības programmas versija ar nosaukumu Supreme Edition? Tās uzlabotie analītikas un darījumu izpildes rīki var būt labs palīgs, lai optimizētu tieši tava izvēlētā instrumenta tirdzniecību! Noklikšķini uz zemāk redzamā banera, lai bez maksas lejupielādētu Meta Trader 4 Supreme Edition vai Meta Trader 5 Supreme Edition tirdzniecības programmu.

Kā veikt ieguldījumus Apple akcijās ar MT4 un MT5 SE tirdzniecības programmu

Kā veikt ieguldījumus Apple akcijās - uz uzņēmuma prognozes

Pēc Refinitiv aptaujāto analītiķu prognozēm, Apple ieņēmumi 2020. gada trešajā ceturksnī varētu sasniegt 51.4 miljardus USD. Tajā pašā laikā, ņemot vērā COVID-19 krīzes radīto ietekmi uz valstu ekonomikām un neziņu par COVID-19 krīzes attīstības scenārijiem, analītiķi norāda, ka ir kļuvis daudz sarežģītāk noteikt precīzas prognozes par finanšu pārskata rezultātiem trešajā ceturksnī.

Apple nav nācis ar savu prognozi par trešo ceturksni, kā tas normālos apstākļos būtu ierasts. Koronavīrusam izplatoties Ķīnā, uzņēmums jau reiz atsauca savu prognozi par otro ceturksni. "Februārī mēs piedzīvojām strauju pieprasījuma un pārdoto viedierīču kritumu. Tas sāka uzlaboties mēnesi vēlāk un jau aprīlī mēs redzējām pozitīvas atveseļošanās tendences, kas vieš mūsos optimismu par otro un trešo ceturksni," sacīja Apple izpilddirektors T. Kuks.

"Mums ir stingra pārliecība par Apple biznesa modeļa veiktspēju ilgtermiņā. Savukārt īstermiņā ir ļoti sarežģīti paredzēt kas notiks nākamajās 60 dienās, tieši šīs neskaidrības dēļ, mēs esam izlēmuši no uzņēmuma puses nesniegt savu prognozi par uzņēmuma darbības rezultātiem šajā ceturksnī," sacīja T. Kuks.

Kā veikt ieguldījumus Apple akcijās un uzņēmuma finanšu pārskata analīze

Ieguldījumi Apple akcijās un uzņēmuma rentabilitāte

Avots: Apple finanšu pārskata dati par 2019. gadu. Grafiku sagatavojis Admiral Markets.

Kopš 2012. gada, uzņēmuma Apple bruto un neto peļņas mārža ir bijusi salīdzinoši augsta, paturot prātā, ka uzņēmums pats nenodarbojas ar Apple produktu tiešo ražošanu, bet gan pašu produktu izstrādi.

Pašu kapitāla atdeve (return on equity) 2018. gadā sasniedza rekordaugstu līmeni, ņemot vērā, ka uzņēmums sāka piedāvāt investoriem obligācijas ar ļoti augstu ienesīgumu.

Ieguldījumi Apple akcijās un EPN

Avots: Apple finanšu pārskata dati par 2019. gadu. Grafiku sagatavojis Admiral Markets.

Pārskata periodā no 2006. gada līdz 2018. gadam Apple ir izdevies uzrādīt stabilu EPS (peļņa uz vienu akciju) pieaugumu, kas ir bijis par pamatu daudziem akcionāriem veikt ieguldījumus Apple akcijās.

Tagad apskatīsimies, kā ir mainījušās uzņēmuma parādsaistības.

Ieguldījumi Apple akcijās un maksātspēja

Avots: Apple finanšu pārskata dati par 2019. gadu. Grafiku sagatavojis Admiral Markets.

Kā redzams grafikā augstāk, uzņēmums Apple ir devis priekšroku palielināt savu parādu apjomu ar zemu izmaksu aizņēmumiem. Parāda un pašu kapitāla attiecība kopš 2012. gada ir ievērojami kāpusi un jau pārsniegusi 100% līmeni.

Sākotnēji šie cipari varētu radīt satraukumu, tomēr investoriem un analītiķiem ir cits viedoklis. Tie pauž, ka Apple nav pamata uztraukties par spēju veikt savu parādu apmaksu.

Par to liecina arī Apple uzņēmuma tīro parādu un EBITDA (Ieņēmumi pirms procentu, nodokļu, nolietojuma un amortizācijas atskaitījumiem) attiecība, kas šajā gadījumā ir vien 1.02 un ņemot vērā, ka pēc kredītreitingu uzņēmumu standarta nefinanšu uzņēmumiem šis līmenis nedrīkstētu pārsniegt 5.0 līmeni.

Ieguldījumi Apple akcijās un dividendes

Avots: Apple finanšu pārskata dati par 2019. gadu. Grafiku sagatavojis Admiral Markets.

Uzņēmums Apple dividendes saviem investoriem sāka izmaksāt vien 2012. gadā un kopš tā laika ir spējis stabili kāpināt to izmaksas apjomu, ko ir novērtējuši gan privātie, gan institucionālie investori veicot ieguldījumus Apple akcijās.

Neraugieties uz to, ka uzņēmums varētu būt arī dāsnāks, atalgojot savus ieguldītājus ar augstākām dividenžu izmaksām, tomēr izmaksu koeficients (payout ratio) ir gana augsts t.i. 25% uz šo brīdi.

Kā veikt ieguldījumus Apple akcijās - Apple dibinātāja Stīva Džobsa mantojums

Ja mēs nebūtu piedzīvojuši Stīva Džobsa atgriešanos uzņēmuma vadībā, laikā kad uzņēmums bija uz bankrota sliekšņa, iespējams, tādas Apple kompānijas šobrīd nemaz nebūtu.

Toreiz, lai glābtu uzņēmumu Stīvs Džobs izvēlējās nostādīt uzņēmuma intereses augstāk par akcionāru pašu interesēm, kas ļāva nostabilizēt uzņēmuma finanšu rādītājus un saglābt bankrotā slīkstošo uzņēmumu. Kā pierādījums Stīva Džobsa apņēmībai stabilizēt uzņēmuma finanses ir tas, ka viņš pats izvēlējās izmaksāt sev gada algu 1 USD apmērā, par darbu uzņēmuma vadītāja amatā.

Ar Stīva Džobsa atgriešanos Apple uzņēmuma vadībā, tika pilnībā mainīta uzņēmuma politika un biznesa stratēģija. Viens no Stīva Džobsa talantiem slēpās spējā pārdot un radīt interesei par Apple produktiem tajā patērētāju daļā, kas nebija tradicionālā šo tehnoloģiju lietotāja un patērētāja. Apple un tā vadītājam izdevās veiksmīgi attīstīt zīmolu un pulcināt ap uzņēmumu aizvien jaunus tā ražoto produktu lietotājus (lielu lomu šeit spēlēja interneta forumi un tērzēšanas vietnes).

Vēl pirms Stīva Džobsa nāves, viņa vārds spēlēja lielu lomu ne vien uzņēmuma un zīmola atpazīstamībā, bet arī, lai iegādātos Apple jaunākos produktus.

Ieguldījumi Apple akcijās un alternatīvie produkti un pakalpojumi

Ja ir produkti, pateicoties kuriem Apple izdevās atgriezties tirgū laika periodā no 2000. gada līdz 2010. gadam, tad tie noteikti ir Apple iPhone un iPad, kas radīja revolūciju tehnoloģiju nozarē, padarot tās daudz mobilākas, pievilcīgākās un saprotamākas patērētājam. Apple būtībā bija izdevies radīt unikālus produktus, kas izcēlās starp līdzīgiem produktiem tirgū.

Neraugoties uz Apple produktu augstajām cenām, uzņēmums saviem klientiem piedāvāja jaunu pieredzi un iespēju izmantot plašu pakalpojumu un funkciju klāstu, ko aizvien vairāk sāka novērtēt patērētāji. Apple deva iespēju klausīties mūziku, skatīties video, lasīt digitālās grāmatas, spēlēt video spēles, skatīties TV un izmantot interneta sniegtos pakalpojumus - un tas viss vienā iPhone vai iPad viedierīcē.

Otrs spēcīgs arguments kādēļ patērētāji aizvien vairāk izvēlējās Apple, ir dēļ tā sniegtajiem pakalpojumiem, piemēram, mūzikas straumēšanas vietnes iTunes un Apple AppStore, kas piedāvāja maksas un bezmaksas aplikācijas Apple produktu lietotājiem.

Šobrīd, kad iPad un iPhone ir kļuvuši par ļoti plaši lietotiem produktiem patērētāju vidū, Apple ir izaicinājuma priekšā, lai pārliecinātu investorus un dotu papildus argumentus par ieguldījumu veikšanu uzņēmumā. Viens no galvenajiem virzieniem šobrīd ir pakalpojumu attīstīšana, tāpat lielu lomu spēlēs Apple spēja palielināt savu tirgus daļu Ķīnas tirgū, kurā šobrīd darbojas trīs ļoti veiksmīgi un ambiciozi vietējie uzņēmumi Xiaomi, Huawei un ZTE.

Kā veikt ieguldījumus Apple akcijās ar Admiral Markets?

Ja esi izvēlējies pirkt, pārdot vai sākt ieguldīt Apple akcijās, tad zini, ka Admiral Markets UK Ltd ir labs risinājums, lai to sāktu darīt.

Izvēloties Invest.MT5 kontu, Jums būs iespēja ieguldīt Apple akcijās un akciju tirgos no visas pasaules. Ar šī konta starpniecību varēsiet iegādāties uzņēmuma reālās akcijas un turēt tās savā investīciju portfelī, par to saņemot dividendes no veiktajiem ieguldījumiem akcijās. Tāpat saņemsiet piekļuvi daudzu citu uzņēmumu akcijām, kā arī biržā tirgotajiem fondiem (ETF).

Izvēloties Trade.MT5 kontu, Jums būs iespēja atvērt īsās (pārdošanas) un garās (pirkšanas) pozīcijas ar Apple akciju cenas starpības līgumiem (CFD). Apple akciju CFD tirdzniecība abos virzienos ļaus izmantot augoša un rūkoša tirgus sniegtās priekšrocības un iespēju nopelnīt neatkarīgi no cenas kustības tirgū.

Tirgojot Apple akciju CFD jūs varēsiet sākt to tirdzniecību ar minimāliem ieguldījumiem un saņemt kredītplecu nepieciešamajā apmērā. Atcerieties, ka kredīplecs paaugstina Jūsu peļņas apjomu, bet tas pats attiecas arī uz zaudējumiem. Tieši tāpēc izmantojiet kredītplecu apdomīgi. Tirdzniecība ar kredīplecu ietver augstus riskus un var nebūt piemērota visiem treideriem, tāpēc pirms sāciet CFD tirdzniecību pārliecinieties, ka visi nosacījumi un produkta darbības principi ir pilnībā izprotami.

Papildus akcijām, Admiral Markets saviem klientiem piedāvā veikt ieguldījumus arī valūtās (Forex), metālos, energonesējos, precēs un izejvielās, indeksos, obligācijās u.c.

Vairāk par Admiral Markets piedāvātajiem finanšu instrumentiem un to tirdzniecības noteikumiem uzzināsi mūsu mājaslapas sadaļā "Līgumu specifikācijas"

Neatkarīgi no tā kuru kontu izvēlēsies, tirdzniecību varēsi ērti veikt Admiral Markets piedāvātajās Meta Trader tirdzniecības programmās.

Admiral Markets saviem klientiem piedāvā tirgot ne tikai akciju, bet arī akciju indeksu, indeksu, preču un izejvielu, fjūčeru, Forex, metālu, obligāciju un daudzus citus CFD - kopumā vairāk kā 8000 finanšu instrumentus no vienas Meta Trader tirdzniecības programmas.

Vēlies uzzināt vairāk par Admiral Markets piedāvātajiem tirdzniecības kontiem? Tad vienkārši noklikšķini uz saites "Tirdzniecības kontu veidi"

Lai atvērtu reālo tirdzniecības kontu un sāktu veikt ieguldījumus Apple akcijās, vienkārši noklikšķini uz zemāk redzamā banera!

Kā veikt ieguldījumus Apple akcijās ar reālo kontu

Cita noderīga informācija tavai izaugsmei

Par Admiral Markets

Admiral Markets ir vairākkārtējs starptautisku apbalvojumu ieguvējs, globāli regulēts Forex un CFD brokeris, kas piedāvā tirdzniecību ar vairāk, kā 8000 finanšu instrumentiem izmantojot pasaulē populārākās tirdzniecības platformas MetaTrader 4 un MetaTrader 5. Sāc tirgot jau šodien!

Atruna: Sniegtie dati satur papildu informāciju attiecībā uz analīzi, prognozēm vai citiem datiem vai informāciju (turpmāk "analīzi"), kas publiskota Admiral Markets mājaslapā. Pirms investīciju lēmumu pieņemšanas, lūdzu, ņemiet vērā, ka:

 1. Analītika publicēta tikai informatīviem mērķiem un nav uzskatāma par personīgu piedāvājumu, ieteikumu vai aicinājumu pirkt vai pārdot kādu no finanšu instrumentiem.
 2. Jebkuru investīciju lēmumu klients veic pats. Admiral Markets nav uzskatāms par atbildīgu jebkuru zaudējumu gadījumā, neskatoties uz to, vai lēmums ir vai nav balstīts uz analītiku.
 3. Jebkuru šādu analītiku sagatavo neatkarīgs analītiķis (turpmāk "Autors"), balstoties uz personīgo viedokli.
 4. Lai nodrošinātu klienta interešu aizstāvību, Admiral Markets apstiprinājusi attiecīgas iekšējās procedūras, lai novērstu un pārvaldītu interešu konfliktus.
 5. Lai nodrošinātu analītikas avotu uzticamību, tiek izmantoti visi iespējamie saprātīgie līdzekļi, lai nodrošinātu, ka visi analītikas avoti ir uzticami un visa informācija ir pilnīga, Admiral Markets negarantē šādas analītikas pareizību vai pilnību. Jebkuri minētie skaitļi, saistīti ar pagātnes rezultātiem, un nav attiecināmi uz nākotnes rezultātiem.
 6. Analītikas rezultāti nav uztverami kā garantija no Admiral Markets puses, ka klientam būtu jāgūst peļņa no šīm stratēģijām vai ar tām saistītie zaudējumi būtu ierobežoti.
 7. Jebkurš vēsturisks sniegums, kas norādīts šajā publikācijā, nav uzskatāms kā garantija no Admiral Markets puses jebkādam nākotnes cenu kustībām tirgū. Finanšu instrumenta vērtība var gan pieaugt, gan sarukt un šīs vērtības saglabāšana netiek garantēta.
 8. Analītikā iekļautās prognozes var tikt pakļautas papildus maksai, nodokļiem vai citām izmaksām, atkarībā no publikācijas. Admiral Markets sniegto pakalpojumu izcenojumi ir publiski pieejami Admiral Markets mājaslapā.

Finanšu instrumenti, kuru tirdzniecībā tiek izmantots kredītplecs (tajā skaitā cenu starpības līgumi) ir spekulatīvas dabas un var radīt gan peļņu, gan zaudējumus. Pirms investīciju lēmumu pieņemšanas, aicinām konsultēties ar neatkarīgu finanšu padomnieku, lai pārliecinātos, ka izprotat saistītos riskus!