Mēs izmantojam sīkdatnes, lai dotu jums labāko iespējamo pieredzi mūsu mājas lapā. Turpinot pārlūkot šo vietni, jūs dodat piekrišanu izmantot sīkfailus. Lai iegūtu sīkāku informāciju un mainītu uzstādījumus, lūdzu lasiet vairāk saitē Privātuma politika.
Vairāk informācijas Akceptēt
81% no Admiral Markets UK Ltd. privātajiem ieguldītājiem savos kontos zaudē naudu, veicot CFD tirdzniecību. CFD ir sarežģīti finanšu instrumenti un tiem ir augsts risks attiecībā uz strauju naudas zaudēšanu sviras finansējuma dēļ. 81% no Admiral Markets UK Ltd. privātajiem ieguldītājiem savos kontos zaudē naudu, veicot CFD tirdzniecību. Jums būtu jāapsver tas, vai izprotat, kā CFD darbojas, un vai jūs varat atļauties uzņemties augsto naudas zaudēšanas risku. expand_more

Kā ieguldīt Google akcijās?

Maijs 21, 2020 14:08 Europe/Riga

Kā ieguldīt Google akcijās?

Google un tās mātesuzņēmums Alphabet ir viens no Volstrītas veiksmīgākajiem uzņēmumiem. Google savos pirmsākumos tika dibināts kā informācijas tehnoloģiju uzņēmums un tā pamatdarbība bija tiešsaistes interneta meklēšanas programmas radīšana, kas šobrīd ir kļuvusi par etalonu starp interneta meklēšanas programmām visā pasaulē. Kā veiksmīgs jaunuzņēmums (start-up) uzņēmums Google jau no pašiem tās pirmsākumiem bija investoru uzmanības lokā.

Turklāt ieguldījumi Google akcijās ilgtermiņā var kļūt par labu investīciju tavai nākotnei. Par to, kas ir Google un kā ieguldīt Google akcijās, uzzināsi turpinot lasīt šo rakstu.

Kā ieguldīt Google akcijās un kas ir Alphabet?

Tā pirmsākumos Google tika radīts kā meklētājprogramma, ko izveidoja Lerijs Peidžs (Larry Page) un Seržs Brins (Serge Brin) 1998. gadā, Silikona ielejā, ASV Kalifornijas štatā. Līdz mūsdienām uzņēmums ir veiksmīgi attīstījies un ir kas vairāk par vienkāršu interneta meklētāju - Google ir kļuvis par līderi informācijas tehnoloģiju jomā visā pasaulē. Tāpat kā pārējie GAFA (Google, Amazon, Facebook, Apple) uzņēmumi, Google ir gadu laikā aktīvi strādājusi pie sava biznesa diversifikācijas, attīstot jaunus pakalpojumus un produktus, kā arī uzpērkot uzņēmumus ar mērķi mazināt konkurenci, palielināt klientu datubāzi un saglabāt uzņēmuma dominējošo stāvokli tirgū. Lai nodrošinātu savu mērķu sasniegšanu, 2015. gadā tika dibināts konglomerāts Alphabet, apvienojot vairākus tehnoloģiju uzņēmumus. Pēc būtības Alphabet ir Google mātes kompānija un kad ir runa par ieguldījumiem Google, tad mēs parasti runājam par ieguldījumiem Alphabet.

Alphabet akcijas Jūs atradīsiet zem sekojošiem akciju biržas kodiem: NASDAQ: GOOGL un NASDAQ: GOOG.

Alphabet ir viens no pasaulē lielākajiem uzņēmumiem pēc tirgus kapitalizācijas 2020. gadā. Ar savu interneta meklētāju, Google ir kļuvis par tirgus monopolu un tieši dēļ savas ietekmes kā arī dominējošā stāvokļa, uzņēmums nereti ir bijis par diskusiju objektu politiķu un dažādu sabiedrisko organizāciju vidū, īpaši kad runa ir par cilvēku tiesībām, brīvībām un privāto datu drošību.

Google ir uzņēmums, kura akciju iegādi ir vērts rūpīgi izsvērt, jo īpaši ja raugāmies uz Google akcijām kā ilgtermiņa ieguldījumu. Tajā pašā laikā, pirms ieguldīt Google akcijās vajadzētu arī izsvērt īstermiņa riskus, kas lielākoties ir saistīti ar dažādiem politiskiem lēmumiem attiecībā uz Google un tā dominējošo stāvokli.

Kā ieguldīt Google akcijās ar Admiral Markets?

Lai sāktu ieguldīt Google akcijās, ir svarīgi atrast uzticamu un drošu tiešsaistes brokeri, piemēram, Admiral Markets UK Ltd, kas piedāvā Google akciju cenas starpības līgumus (CFD) un reālās uzņēmuma akcijas saviem klientiem. Nākamais solis ir atvērt tirdzniecības kontu un lejupielādēt tirdzniecības programmu, piemēram, MetaTrader 5 (MT5). Pēc tam savā tirdzniecības programmā atrodiet Alphabet un pievienojiet to savam tirgojamo instrumentu sarakstam. Lai to paveiktu, vienkārši sekojiet līdzi šiem soļiem.

 1. atveriet savu MetaTrader 5 tirdzniecības programmu un veiciet autorizāciju;
 2. dodieties uz sadaļu "Skatīt" galvenajā izvēlnē lapas augšā un noklikšķiniet uz "Tirgus apskats" vai izmantojiet taustiņu kombināciju Ctrl + M;
 3. "Tirgus apskats" logā noklikšķiniet uz jebkura Simbola ar peles labo pogu, un izvēlēties simboli. Variet arī izmantot taustiņu kombināciju Ctrl + U;
 4. "Simboli" loga meklēšanas sadaļā ierakstiet Alphabet vai tā abreviatūru #GOOG;
 5. uzklikšķiniet uz atrastā Simbola un dodieties uz sadaļu "Rādīt Simbolu";
 6. kad tas tiks izdarīts, Google akcijas tiks pievienotas Jūsu "Tirgus apskats" sarakstam;
 7. ar peles labo pogu noklikšķiniet uz Alphabet simbola "Tirgus apskats" logā un izvēlieties "Jauns rīkojums";
 8. šajā logā Jūs variet izvēlēties darījuma apjomu, stop loss un take profit līmeņus.
 9. kad visi obligātie parametri tiks aizpildīti, noklikšķiniet uz pirkt, lai atvērtu Google akciju iegādes darījumu un sāktu ieguldīt Google akcijās.

Tirdzniecības platforma sniegs iespēju:

 • Sekot līdzi Google jeb Alhabet akciju cenas izmaiņām reāllaikā (Alphabet ir kotēts Amerikas biržā, līdz ar ko, Alphabet akciju izmaiņām varēsiet sekot līdzi atveroties Amerikas tirgum);
 • analizēt Google akciju vērtības izmaiņas;
 • atvērt tirdzniecības darījumus ar Google akcijām abos virzienos gūstot peļņu pie augoša un krītoša tirgus;
 • pārvaldīt savu tirdzniecības kontu un veiktos darījumus tiešsaistē un Jums ērtā viedierīcē;
 • slēgt darījumus pēc vajadzības.

Tirgojot cenas starpības līgumus (CFD) Trade.MT5 kontā, Jūs varēsiet iegūt priekšrocības atverot gan īsās (pārdošanas), gan garās (pirkšanas) pozīcijas. Tirdzniecība abos virzienos ļaus nopelnīt neatkarīgi no tā vai akciju vērtība tirgū pieaugs vai kritīsies.

Lai sāktu ieguldīt Google akcijās vai kādā no vairāk kā 4000 citiem uzņēmumiem un biržā tirgotajiem fondiem (ETF), vienkārši atveriet Invest.MT5 kontu. Turklāt iegādājoties reālās akcijas ar Invest.MT5 kontu, Jums ir iespēja saņemt dividendes no ieguldītā.

Lai būtu vieglāk sekot līdzi Google akciju cenas grafikiem, variet bez maksas atvērt demo kontu, kas ļaus tirgot ar virtuālajiem līdzekļiem un sekot līdzi izvēlētā instrumenta cenas izmaiņām tirgū. Lai atvērtu demo kontu vienkārši noklikšķini uz zemāk redzamā banera.

Kā ieguldīt Google akcijās ar demo kontu

Kā ieguldīt Google akcijās ar Admiral Markets - īsās pārdošanas pozīcijas atvēršana.

Lai atvērtu īsās pārdošanas darījumus ar Google akciju CFD un sāktu investēt Google akcijās, seko līdzi šiem soļiem:

 1. atveriet savu MetaTrader 5 tirdzniecības programmu un veiciet autorizāciju;
 2. dodieties uz sadaļu "Skatīt" galvenajā izvēlnē lapas augšā un noklikšķiniet uz "Tirgus apskats" vai izmantojiet taustiņu kombināciju Ctrl + M;
 3. "Tirgus apskats" logā noklikšķiniet uz jebkura Simbola ar peles labo pogu, un izvēlēties simboli. Variet arī izmantot taustiņu kombināciju Ctrl + U;
 4. "Simboli" loga meklēšanas sadaļā ierakstiet Alphabet vai tā abreviatūru #GOOG;
 5. uzklikšķiniet uz atrastā Simbola un dodieties uz sadaļu "Rādīt Simbolu";
 6. kad tas tiks izdarīts, Alphabet jeb Google akcijas tiks pievienotas Jūsu "Tirgus apskats" sarakstam;
 7. ar peles labo pogu noklikšķiniet uz Alphabet simbola "Tirgus apskats" logā un izvēlieties "Jauns rīkojums";
 8. šajā logā Jūs variet izvēlēties darījuma apjomu, stop loss un take profit līmeņus.
 9. kad visi obligātie parametri tiks aizpildīti, noklikšķiniet uz pārdot, lai atvērtu Google akciju pārdošanas darījumu;

Atverot pārdošanas darījumu Jums būs iespēja nopelnīt uz Google akciju vērtības samazinājuma!

Joprojām par sarežģītu? Lai uzzinātu vairāk par Admiral Markets piedāvāto tirdzniecības programmu funkcionalitāti, apmeklējiet mūsu Youtube kanālu.

Kā ieguldīt Google akcijās - akciju cenas ilgtermiņa tehniskā analīze

Pirms atbildēt uz jautājumu, kā ieguldīt Google akcijās, ir svarīgi izprast Google akciju cenas izmaiņas šobrīd un to vēsturiskās cenas izmaiņas. Tehniskajai analīzei ir izmantots sveču grafiks ar sveces diapazonu W1.

Kā ieguldīt Google akcijās izvērtējot cenas grafiku

Avots: Admiral Markets MetaTrader 5 Supreme Edition, Alphabet #GOOG, W1 sveču cenas grafiks, datu diapazons no 2012. gada 27. maija līdz 2020. gada 15. maijam. Lūdzu, ņemiet vērā, ka pagātnes dati negarantē nākotnes veiktspēju.

Grafikā augstāk varam redzēt, ka Google akciju vērtības pieaugums aizsākās 2012. gada augustā, īsi pēc tam, kad cenai izdevās caursist pretestības līmeni pie 650 USD par vienu akciju. Savu vienas akcijas cenas pīķi Google sasniedza 2014. gada februārī, īsi pirms uzņēmums veica akciju dalīšanu attiecībā 1:2, lai samazinātu akciju cenu tirgū un padarītu akcijas pieejamas ikvienam, vienlaicīgi uzlabojot akciju likviditāti tirgū. Toreiz Google vienas akcijas vērtība bija sasniegusi 1228 USD.

Kā redzam grafikā augstāk, arī pēc akciju dalīšanas 2014. gadā, Google akciju vērtība ir uzrādījusi stabilu vērtības pieaugumu, līdz 2020. gada februārī tā sasniedza jaunu cenas rekordu - 1530 USD par vienu Google akciju.

Turpmāk mēs redzam strauju Google akciju vērtības samazinājumu, kas ir skaidrojams ar valdību uzliktajiem ierobežojumiem COVID-19 izplatības mazināšanai pasaulē, un šo lēmumu izraisīto krīzi pasaules akciju tirgos. Grafikā labi redzams, ka līdz ar krīzes iestāšanos pasaules akciju tirgos, Google akciju cena caursita augošā tirgus trenda līniju, kas notika pirmo reizi kopš 2015. gada, vienas akcijas vērtībai nokrītot līdz 1009 USD. Kā redzams uz 2020. gada 15. maiju, Google vienas akcijas cena tirgū atkal ir pārsniegusi 1300 USD.

Kā redzams grafikā augstāk, cena šobrīd atrodas pie pretestības līmeņa - 1400 USD par vienu akciju. No šī līmeņa varam sagaidīt īstermiņa cenas korekciju uz leju, pirms cena atkal turpina virzīties uz augšu caursitot 1400 USD līmeni un iespējams sasniedzot iepriekšējo cenas vēsturisko rekordu 1530 USD par vienu Google akciju.

Kā redzams grafikā augstāk, Google akcijas vērtības pieaugums ir stabils un uzrāda augošu cenas tendenci jeb trendu tirgū, cenai atrodoties virs vienkāršās slīdošās vidējās (SMA) 200 (melnās) periodu un SMA 50 (dzeltenās) periodu līknes.

Lai sekotu līdzi Google un citu uzņēmumu akciju izmaiņām tirgū, variet lejupielādēt kādu no Admiral Markets piedāvātajām MetaTrader Supere Edition tirdzniecības programmām, kas ir aprīkotas ar papildus tehniskās un fundamentālās analīzes rīkiem. Lai iegūtu MetaTrader Supreme Edition savā īpašumā, vienkārši noklikšķini uz zemāk redzamā banera

Kā ieguldīt Google akcijās ar MT4 un MT5

Kā ieguldīt Google akcijās - akciju cenas vidējā termiņa tehniskā analīze

Tagad apskatīsim Google akciju cenas vidējā termiņa grafiku, laika periodam no 2019. gada līdz 2020. gadam. Vienas sveces diapazons grafikā atbilst vienai dienai.

Kā ieguldīt Google akcijās COVID-19

Avots: Admiral Markets MetaTrader 5 Supreme Edition, Alphabet #GOOG, W1 sveču cenas grafiks, datu diapazons no 2019. gada 22. jūlija līdz 2020. gada 15. maijam. Lūdzu, ņemiet vērā, ka pagātnes dati negarantē nākotnes veiktspēju.

Google akciju vērtības kāpums un cenas atjaunošanās pēc akciju tirgus sabraukuma, ko izraisīja COVID-19 pandēmija pasaulē un valstu valdību uzliktie ierobežojumi slimības izplatības mazināšanai ir ievērības cienīga. Laika periodā no 2020. gada 21. februāra līdz 2020. gada 23. martam, Google akcijas kopumā zaudēja 30% savas vērtības - un tas viss mazāk kā viena mēneša laikā. Vēlreiz atgādinām, ka šis akciju vērtības samazinājums notika uz kopējā akciju tirgus samazinājuma fona. Piemēram, galvenais ASV akciju indekss S&P 500 iepriekš minētajā laika periodā zaudēja savu vērtību par 35%.

Ja salīdzinām abus finanšu instrumentus un to atgūšanos pēc krīzes pirmajiem un smagākajiem mēnešiem, tad jāsecina, ka Google akciju vērtība attiecībā pret S&P 500 indeksu atjaunojās ievērojami ātrāk. Ja Google pa šo laiku ir spējusi atjaunot 78.6% no savas pirms krīzes vērtības, tad S&P 500 ir atguvis 61.8% (salīdzinošie dati uz maija sākumu).Turklāt Google akciju straujais pieaugums pēc krīzes pirmajiem un smagākajiem mēnešiem vēlreiz apliecina investoru uzticību kompānijai, tās biznesa modelim un spējai nest peļņu no ieguldītā Google akcijās.

Kā redzam grafikā augstāk, tad Google akciju vērtība īpaši pieauga 2020. gada 29. aprīlī. Tas galvenokārt ir skaidrojams ar 2020. gada pirmā ceturkšņa finanšu pārskata datiem, kas tika publiskoti aprīļa beigās.

Kā jau minējām iepriekš, pēc īstermiņa iespējamas korekcijas uz leju varam sagaidīt Google akciju vērtības pieaugumu. Pirmais pretestības līmenis, kas tiks tuvākā laikā testēts būs pie atzīmes 1450 USD par vienu Google akciju un tad 1530 USD.

Tagad tuvāk apskatīsim Google finanšu datus par 2020. gada pirmo ceturksni un veiksim akciju cenas fundamentālo analīzi. Sīkāk informāciju par uzņēmumu finanšu kalendāra izmantošanu atradīsiet rakstā "Ekonomisko ziņu kalendārs un tā izmantošana tirdzniecībā"

Kā ieguldīt Google akcijās - 2020. gada pirmā ceturkšņa finanšu datu analīze

Pirms atbildam uz jautājumu, kā vislabāk būtu ieguldīt Google akcijās, ir svarīgi izpētīt Google finanšu situāciju!

Vēl pirms Alphabet (#GOOG) finanšu datu publiskošanas par 2020. gada pirmo ceturksni, lielākā daļa investoru bija skeptiski par Alphabet spēju noturēt ieņēmumus iepriekšējā līmenī. Tas lielā mērā bija saistīts ar COVID-19 izraisīto krīzi un prognozēm par samazinājumu Google ieņēmumos no reklāmām.

Tomēr publiskojot Alphabet finanšu pārskata datus, investori guva pārliecību, ka krīzes radītā ietekme uz Google un Alphabet ietilpstošajiem uzņēmumiem nebūs tik smaga kā prognozēts. Pozitīvais investoru novērtējums izraisīja pretēju efektu gaidītajam, Google akcijas publicējot finanšu pārskata datus uzrādīja strauju akciju vērtības pieaugumu par gandrīz 10%, vienas dienas laikā.

Finanšu pārskata paziņojumā par 2020. gada pirmo ceturksni Alphabet ieņēmumi uz vienu akciju bija 9.87 USD un kopējie ieņēmumi pārsniedza 41.16 miljardus USD, kas ir pieaugums par 13% salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu iepriekšējā gadā. No otras puses, uzņēmuma ieņēmumiem pieaugot tā peļņa bija palikusi praktiski nemainīga.

Tas, protams, varētu darīt bažīgus investorus, bet tieši uzņēmuma rīkotās preses konferences laikā notika lielākais Alphabet akciju vērtības pieaugums. Preses konference ļāva pārliecināt investorus, Alphabet izpilddirektoram Sundaram Pičai (Sundar Pichai) un finanšu direktorei Rūtai Porotai (Ruth Porat) komentējot Alphabet 2020. gada pirmā ceturkšņa datus un iezīmējot otrā ceturkšņa uzņēmuma finanšu perspektīvu.

Lai arī prognoze nebija "rožaina" attiecībā uz uzņēmuma peļņas pieaugumu 2020. gadā, tieši uzņēmuma vadības spēja izskaidrot situāciju bija izšķiroša, lai noturētu investoru uzticību un notiktu akciju vērtības pieaugums. Uzņēmuma finanšu direktore atzina, ka 2020. gada marts ir bijis viens no sliktākajiem mēnešiem, kas ir skaidrojams ar ieņēmumu kritumu no reklāmām. Vienlaikus uzņēmuma vadība norādīja, ka aprīlī var gaidīt situācijas normalizēšanos.

Rūta Porota norādīja, ka " izanalizējot marta otrās puses un otrā ceturkšņa sākuma finanšu pārskata datus, turpmāks ieņēmumu un peļņas kritums attiecībā pret iepriekšējo gadu nav gaidāms." Tajā pašā laikā, "neraugoties uz tendenci par cilvēku atgriešanos biznesā, ir liela nenoteiktība par COVID-19 ierobežojumu mazināšanu, kas nedaudz apgrūtina nākotnes modelēšanu."

Kā ieguldīt Google akcijās - ieņēmumi no YouTube reklāmām

2020. gada pirmajā ceturksnī pieprasījums pēc reklāmām YouTube bija stabils un saglabājās salīdzinoši augsts. Youtube ieņēmumi no reklāmām bija 4.04 miljardi USD, kas ir par 33% vairāk kā attiecīgajā laika periodā pirms gada. Uzņēmuma vadība atzina, ka reklāmu pieprasījums Youtube saglabājās stabils un augsts līdz pat marta vidum, kad COVID-19 pandēmija tika atzīta par globālu problēmu.

Alphabet finanšu direktore norādīja, ka " līdz ar krīzes sākumi bija novērojama atšķirība pieprasījumā starp tiešās atbildes reakcijas reklāmām un zīmolu reklamēšanu. Ja krīzei sākoties zīmolu reklamēšana samazinājās, tad tiešās atbildes reklāmas salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu turpināja uzrādīt ievērojamu pieaugumu."

Kā ieguldīt Google akcijās - klientu paradumu maiņa krīzes laikā

Alphabet vadība preses konferences laikā informēja investorus, ka mainoties cilvēku paradumiem izolācijas laikā pieprasījums pēc Google pakalpojumiem uzrādīja būtisku pieaugumu.

Klientu aktivitāte ir bijusi pat lielāka par ASV Superkausa laikā novēroto. Piemēram, laika periodā no februāra līdz martam Android aplikāciju lejupielāžu skaits bija pieaudzis par 30%, salīdzinot ar to pašu laika periodu pērn. Tāpat Alphabet vadība norādīja, ka cilvēku pavadītais laiks Youtube ir uzrādījis ievērojamu pieaugumu.

Cilvēki arī daudz aktīvāk ir izmantojuši dažādus tiešsaistes komunikācijas pakalpojumus. Piemēram Google Classroom lietotāju skaits salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu ir dubultojies un tagad to lieto vairāk kā 100 miljoni studentu un pasniedzēju visā pasaulē.

Kā ieguldīt Google akcijās - Google meklētājs

Alphabet izpilddirektors preses konferencē akcentēja, ka Google meklētāja reklāmas ir tās, ar kuru palīdzību visvieglāk ir izmērīt ieguldījuma atdevi. Tas tāpēc, ka reklāmdevēji var tiešā veidā izanalizēt datus un izmērīt cik ieguldījums ir bijis izdevīgs attiecībā pret ieņēmumiem, kas gūti no reklāmas izvietošanas. Pat gadījumā, ja ir piedzīvots kritums šajā reklāmas segmentā, 2008. gada finanšu krīze apliecināja, ka ekonomikai atveseļojoties arī Google meklētāja reklāmas un abonēto pakalpojumu apjomi pieaug.

Gadījumā, ja vēlies uzzināt vairāk par to, kā sākt ieguldīt kompānijas Google vai jebkura cita uzņēmuma akcijās, aicinām apmeklēt kādu no mūsu tiešsaistes vebināriem! Vebināri būs noderīgi kā iesācējiem, tā pieredzējušiem treideriem un investoriem. Lai reģistrētos tuvākajai nodarbībai, vienkārši noklikšķini uz zemāk redzamā banera.Kā ieguldīt Google akcijās ar Admiral Markets

Kā ieguldīt Google akcijās - izmaksu samazināšana

Preses konferencē par 2020. gada pirmo ceturksni Alphabet uzņēmuma vadība informēja investorus, ka uzņēmums plāno samazināt darbinieku skaitu un optimizēt tēriņus. Alphabet izpilddirektors apliecināja, ka 2020. gadā ir vērojams mērens samazinājums uzņēmuma globālajās investīcijās, kas ir skaidrojams ar to, ka uzņēmums šobrīd ir samazinājis līdzekļus jaunu ofisa ēku būvniecībai un/vai iegādei. Kā arī Alphabet šobrīd pārskata nepieciešamību pēc esošajām ofisa telpu platībām.

Finanšu direktore informēja investorus, ka Alphabet šobrīd pārskata darbaspēka prognozi, kas iepriekš paredzēja darbinieku pieaugumu par 20%. Deklarācijai un detalizētākai informācijai par turpmāko uzņēmuma politiku attiecībā uz darbaspēku vajadzētu būt publiskotai 2020. gada trešajā ceturksnī.

Finanšu direktore ASV telekanālam CNBC norādīja, ka uzņēmums arī plāno samazināt mārketinga budžetu. "Uzņēmums jau šī gada sākumā veica izmaksu samazināšanu reklāmas un mārketinga vajadzībām. Turklāt ņemot vērā, ka ir atcelti liela daļa pasākumu dēļ koronavīrusa radītajiem ierobežojumiem, uzņēmumam ir izdevies ietaupīt ievērojamus līdzekļus" tā Rūta Porota, uzņēmuma Alphabet finanšu direktore.

Kā ieguldīt Google akcijās - Alphabet akciju atpirkšana

Uzņēmums šobrīd turpina uzsākto Alphabet akciju atpirkšanas programmu, kas vajadzētu uzlabot Alphabet peļņas uz vienu akciju rādītāju.

"Kā jau tika norādīts iepriekš, mēs plānojam turpināt akciju atpirkšanu par cenu, kas līdzvērtīga 2019. gada ceturtā ceturkšņa vidējai akcijas cenai" tā Alphabet finanšu direktore.

Kā ieguldīt Google akcijās - Google biznesa modelis

Jau tad, kad uzņēmums Google radīja savu interneta meklētājprogrammu, uzņēmuma vadība apzinājās, ka ar meklētāju vien nepietiks, lai izveidotu ilgtermiņā balstītu biznesa modeli un pārliecinātu investorus ieguldīt Google akcijās! Lai paplašinātu savu lietotāju datubāzi drīz pēc meklētājprogrammas radīšanas, uzņēmums Google izveidoja saziņas platformu Google Mail, Google Chrome interneta pārlūkprogrammu, Google maps, tiešsaistes dokumentu glabāšanas vietni Google Drive, kā arī automātisko tulkošanas programmu Google translate.

Google uzņēmuma biznesa modeļa monetizācija tika veikta pakāpeniski, sākotnēji klientiem piedāvājot Google Adwords un Adsense pakalpojumus. Google Adwords ir pakalpojums, kas specializējas uzņēmumu produktu un pakalpojumu reklamēšanā izmantojot atslēgas vārdus Google meklētājā, savukārt Google Adsense specializējas reklāmas izvietošanā mājaslapās.

Iegādājoties YouTube 2006. gadā, Google būtiski palielināja savu tirgus daļu interneta reklāmas segmentā, kļūstot par vadošo uzņēmumu visā pasaulē.

Lai diversificētu savu biznesu un mazinātu peļņas proporciju no reklāmām internetā, kompānija Google izveidoja bezvadu straumēšanas vietni Chromecast, uzsāka klēpjdatora Chromebook ražošanu, kā arī ir īpašnieks Android programmatūrai, ko izmanto, lai nodrošinātu lielu daļu no pasaules viedtālruņu darbības. Šeit gan svarīgi atzīmēt, ka tieši Android nodrošina "lauvas tiesu" no Google peļņas.

Pateicoties spējai atrast balansu starp interneta reklāmas un informācijas tehnoloģiju jomām, Google ir kļuvis par firmas zīmi, ko atpazīst un lieto mājsaimniecības visā pasaulē.

Kā ieguldīt Google akcijās - uzņēmuma finanšu analīze

Lai veiktu uzņēmuma Alphabet finanšu analīzi un saprastu kā ieguldīt Google akcijās, turpmāk veiksim:

 • analīzi par uzņēmuma Google apgrozījumu;
 • analīzi par uzņēmuma Alphabet peļņu uz vienu akciju;
 • analīzi par Google kapitāla plūsmu un rentabilitāti;
 • analīzi par Google un Alphabet naudas plūsmu.

Pirms padziļinātas analīzes veikšanas par Google (Alphabet) akcijām, veiksim uzņēmuma fundamentālo analīzi, iedziļinoties finanšu pārskatos un uzņēmuma bilancē. Kā noskaidrojām pašā sākumā, Google ir uzņēmuma Alphabet meitas uzņēmums. Kāpēc uzņēmuma bilances analīze ir svarīga? Tā ļauj izprast uzņēmuma finanšu stāvokli un darbību konkrētā pārskata periodā.

Lai atvērtu reālo tirdzniecības kontu un sāktu Alphabet akciju tirdzniecību, vienkārši noklikšķini uz zemāk redzamā banera!

Kā ieguldīt Google akcijās ar reālo kontu

Kā ieguldīt Google akcijās - apgrozījuma analīze

Google mātes kompānijas Alphabet apgrozījums ir svarīgs rādītājs, jo atspoguļo uzņēmuma grupā ietilpstošo uzņēmumu darbību un pārdošanas apjomus visā pasaulē. Zemāk grafikā atradīsiet kompānijas Google apgrozījuma dinamiku pēdējo 10 gadu laikā.

Kā ieguldīt Google akcijās - apgrozījuma analīze

Avots: Alphabet darbības pārskats par 2018. gadu. Sagatavojis Admiral Markets.

Google apgrozījuma pieaugums pēdējo desmit gadu laikā galvenokārt ir skaidrojams ar uzņēmuma darbības izplešanos tiešsaistes reklāmas tirgū. Gadījumā, ja turpmākajos gados apgrozījuma pieauguma tendence turpināsies, tad visticamāk arī Google akciju vērtība turpinās pieaugt.

Kā ieguldīt Google akcijās - peļņa uz vienu akciju

EPS jeb vienas akcijas peļņa ir viens no svarīgākajiem indikatoriem, kas atspoguļo uzņēmuma darbību noteiktā laika nogrieznī. EPS tiek iegūts dalot uzņēmuma gada peļņu ar akciju skaitu. Grafikā zemāk atradīsiet uzņēmuma Google EPS rādītāja izmaiņas pēdējo desmit gadu laikā.

Kā ieguldīt Google akcijās - peļņa

Avots: Alphabet darbības pārskats par 2018. gadu. Grafiku sagatavojis Admiral Markets.

Kā redzams grafikā augstāk, līdzīgi kā apgrozījums, Google EPS ir uzrādījis stabilu pieaugumu pēdējo desmit gadu laikā. Vienīgais izņēmums ir 2017. gads, kad Google EPS piedzīvoja ievērojamu kritumu. To veicināja Eiropas Savienības uzliktais sods uzņēmumam par Google dominējošā stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu. Neskaitot šo gadījumu, uzņēmums kopumā uzrāda ļoti labus rezultātus, turklāt turpmāk tekstā noskaidrosim, ka arī attiecībā uz naudas plūsmu uzņēmumam problēmu pēdējos gados nav bijis.

Kā ieguldīt Google akcijās - rentabilitāte

Google akcijas ir pazīstamas ar to, ka tās ir vienas no ienesīgākajām akciju tirgū! Pateicoties savam biznesa modelim un ilgadējam darbam pie uzņēmuma darbības un procesu uzlabošanas, Alphabet ir spējis uzrādīt labus bruto peļņas maržas rādītājus un augstu peļņu uz vienu akciju.

Kā ieguldīt Google akcijās - rentabilitāte

Avots: Alphabet darbības pārskats par 2018. gadu. Grafiku sagatavojis Admiral Markets.

Bruto peļņas marža ir finanšu koeficients, kas ir uzņēmuma ienākumu plūsmas pelnītspējas un darbības efektivitātes rādītājs. Tā samazinājums ir skaidrojams ar investīciju sadārdzinājumu pēdējos gados. Vai būtu jāuztraucas par Google peļņas maržas samazināšanos? Nebūt nē! Uzņēmums šobrīd investē ievērojamus līdzekļus mākoņpakalpojumu, kā arī mākslīgā intelekta attīstīšanā.

Kā ieguldīt Google akcijās - naudas plūsma

Kopš 2000. gada sākuma un "dot com" burbuļa plīšanas, kā rezutātā bankrotēja virkne interneta uzņēmumu izraisot akciju tirgus krīzi - naudas plūsma ir viens no rādītājiem kam tiek pievērsta liela uzmanība no investoru puses, īpaši attiecībā uz tehnoloģiju uzņēmumiem!

Kā ieguldīt Google akcijās - naudas plūsma

Avots: Alphabet darbības pārskats par 2018. gadu. Grafiku sagatavojis Admiral Markets.

Uzņēmuma Google OFC jeb pamatdarbības naudas plūsma ir spējusi uzrādīt stabilu pieaugumu pēdējo desmit gadu laikā. Tas nozīmē, ka uzņēmums ir spējis uzrādīt stabilu ieņēmumu pieaugumu no tā biznesa pamatdarbības. Turklāt, neraugoties uz Eiropas Savienības uzlikto sodu 2017. gadā, Google finanšu stāvoklis ir vērtējams kā ļoti labs.

No otras puses, Alphabet uzņēmumu grupa ir izveidojusi un attīstījusi plašu pakalpojumu grozu, piemēram, Youtube un "mākoņošanas" pakalpojumus, kuru pamatā ir abonementa maksa par sniegtajiem pakalpojumiem. Tieši šis modelis ir tas, kas ļauj ērti uzņēmumam izsekot līdzi tā naudas plūsmai un paredzēt iespējamos attīstības scenārijus.

Kā ieguldīt Google akciju CFD

Ar Admiral Markets Jums ir iespēja tirgot Alphabet uzņēmuma akciju cenas starpības līgumus (CFD), ļaujot izmantot tirgus sniegtās iespējas akciju vērtībai tirgū gan augot, gan samazinoties. CFD ir lielisks instruments, lai atvērtu īsās pārdošanas darījumus, kad akciju vērtība tirgū samazinās, kā arī iegūt vēlamo kredītplecu, lai iespēju robežās samazinātu nepieciešamo mārdžu pie darījumu atvēršanas. Savukārt treideriem un investoriem, kas vēlas veikt ilgtermiņa ieguldījumus Google akcijās un saņemt dividendes no ieguldītā, vajadzētu apsvērt iespēju atvērt Invest.MT5 kontu. Tas Jums dos piekļuvi vairāk kā 4000 uzņēmumu akcijām un biržā tirgotajiem fondiem (ETF).

Kā ieguldīt Google akcijās krīzes apstākļos

Google ir vērtīgs uzņēmums kurā veikt ieguldījumus gan no tā biznesa darbības, gan finanšu rādītāju viedokļa. Arī cenas grafika tehniskā analīze liecina, ka uzņēmuma akciju vērtība nākotnē varētu turpināt pieaugt, tiesa pirms akciju iegādes ir svarīgi ņemt vērā esošās COVID-19 krīzes radīto fonu un iespējamo negatīvo ietekmi uz akciju vērtības kritumu īstermiņā.

Tāpat nedrīkst ignorēt faktu, ka lielie tehnoloģiju uzņēmumi tiek aktīvi uzraudzīti no regulatoru puses, kā arī mainoties politiskajiem uzstādījumiem, nevar izslēgt iespēju, ka tie var tikt izmantoti politiskiem mērķiem.

Līdzīgi kā citiem lielajiem tehnoloģiju uzņēmumiem, piemēram, Facebook, Amazon un Apple - arī Google nākotnē būs jārēķinās ar pastiprinātu uzmanību no politiķu, mediju un regulatoru puses dēļ to monopolstāvokļa un datu apjoma, kas ir uzņēmuma rīcībā par tā pakalpojumu un produktu lietotājiem.

Pašreizējais ASV prezidents Donalds Tramps vairākkārt ir publiski vērsies pret GAFA (Google, Amazon, Facebook un Apple) un šo uzņēmumu darbību, norādot, ka šie uzņēmumi ne tikai ierobežo konkurenci, bet arī apdraud darba vietas tradicionālajās nozarēs un sektoros.

No otras puses uzņēmums Google un Alphabet ir sasniedzis brieduma pakāpi, kurā investoriem nav jāšaubās par uzņēmuma spēju nodrošināt peļņu un naudas plūsmu nepieciešamajā apmērā, lai turpinātu attīstību un noturētu savu dominējošo stāvokli tirgū.

Protams, ka raugoties īstermiņā un vidējā termiņā ir svarīgi būt piesardzīgam un izvērtēt potenciālos riskus, ko varētu nest COVID-19 un gaidāmās ASV prezidenta vēlēšanas - tomēr, Alphabet finanšu pārskata dati, uzņēmuma bilance un stabilais akciju vērtības pieaugums liecina, ka Alphabet ir kļuvis par stabilu vērtību, ko investori labprāt izvēlās saviem ieguldījumu portfeļiem.

Kāpēc ieguldīt Google akcijās ar Admiral Markets

Ar Admiral Markets Jums ir iespēja ieguldīt gan reālās uzņēmuma akcijās un biržā tirgotajos fondos (ETF) saņemot dividendes no ieguldītā, gan veikt pirkšanas un pārdošanas darījumus ar akciju un citu finanšu instrumentu cenas starpības līgumiem (CFD).

Atšķirībā no reālo akciju iegādes, tirgojot CFD Jūs neiegādāsieties pašu bāzes aktīvu, bet gan līgumu, kas ļauj nopelnīt no bāzes aktīva cenas izmaiņām tirgū.

Turklāt, lai sāktu tirgos akciju CFD Jums nav nepieciešami lieli ieguldījumi, jo Admiral Markets saviem klientiem nodrošina iespēju tirgot ar kredītplecu. Tiesa svarīgi atcerēties, ka neapdomīgi tirgojot ar sviras finansējumu (kredītplecu) Jūs variet ātri zaudēt savus ieguldījumus.

Tāpēc pirms uzsāciet tirdzniecību pārliecinieties, ka Jums ir pilnībā saprotami sviras finansējuma darbības principi un riski, ko tie sevī ietver. Turklāt CFD ir sarežģīti instrumenti un nav paredzēti visiem privātajiem ieguldītājiem.

Lai ieguldītu Goolge un Alphabet reālajās akcijās un saņemtu dividendes no ieguldītā, Jums ir nepieciešams atvērt Admiral Markets Invest.MT5 kontu. Šī konta īpašniekiem ir iespēja piekļūt 15 pasaulē lielākajām biržām un tirgot vairāk kā 8000 uzņēmumu akciju un ETF. To visu var izdarīt caur vienu MetaTrader 5 tirdzniecības programmu.

Lai atvērtu Invest.MT5 kontu, vienkārši noklikšķini uz zemāk redzamā banera:

Kā ieguldīt reālajās Google akcijās un ETF

Cita noderīga informācija tavai izaugsmei

Par Admiral Markets

Admiral Markets ir vairākkārtējs starptautisku apbalvu ieguvējs, globāli regulēts Forex un CFD brokeris, kas piedāvā tirdzniecību ar vairāk, kā 8000 finanšu instrumentiem izmantojot pasaulē populārākās tirdzniecības platformas MetaTrader 4 un MetaTrader 5. Sāc tirgot jau šodien!

Atruna: Sniegtie dati satur papildu informāciju attiecībā uz analīzi, prognozēm vai citiem datiem vai informāciju (turpmāk "analīzi"), kas publiskota Admiral Markets mājaslapā. Pirms investīciju lēmumu pieņemšanas, lūdzu, ņemiet vērā, ka:

 1. Analītika publicēta tikai informatīviem mērķiem un nav uzskatāma par personīgu piedāvājumu, ieteikumu vai aicinājumu pirkt vai pārdot kādu no finanšu instrumentiem.
 2. Jebkuru investīciju lēmumu klients veic pats. Admiral Markets nav uzskatāms par atbildīgu jebkuru zaudējumu gadījumā, neskatoties uz to, vai lēmums ir vai nav balstīts uz analītiku.
 3. Jebkuru šādu analītiku sagatavo neatkarīgs analītiķis (turpmāk "Autors"), balstoties uz personīgo viedokli.
 4. Lai nodrošinātu klienta interešu aizstāvību, Admiral Markets apstiprinājusi attiecīgas iekšējās procedūras, lai novērstu un pārvaldītu interešu konfliktus.
 5. Lai nodrošinātu analītikas avotu uzticamību, tiek izmantoti visi iespējamie saprātīgie līdzekļi, lai nodrošinātu, ka visi analītikas avoti ir uzticami un visa informācija ir pilnīga, Admiral Markets negarantē šādas analītikas pareizību vai pilnību. Jebkuri minētie skaitļi, saistīti ar pagātnes rezultātiem, un nav attiecināmi uz nākotnes rezultātiem.
 6. Analītikas rezultāti nav uztverami kā garantija no Admiral Markets puses, ka klientam būtu jāgūst peļņa no šīm stratēģijām vai ar tām saistītie zaudējumi būtu ierobežoti.
 7. Jebkurš vēsturisks sniegums, kas norādīts šajā publikācijā, nav uzskatāms kā garantija no Admiral Markets puses jebkādam nākotnes cenu kustībām tirgū. Finanšu instrumenta vērtība var gan pieaugt, gan sarukt un šīs vērtības saglabāšana netiek garantēta.
 8. Analītikā iekļautās prognozes var tikt pakļautas papildus maksai, nodokļiem vai citām izmaksām, atkarībā no publikācijas. Admiral Markets sniegto pakalpojumu izcenojumi ir publiski pieejami Admiral Markets mājaslapā.

Finanšu instrumenti, kuru tirdzniecībā tiek izmantots kredītplecs (tajā skaitā cenu starpības līgumi) ir spekulatīvas dabas un var radīt gan peļņu, gan zaudējumus. Pirms investīciju lēmumu pieņemšanas, aicinām konsultēties ar neatkarīgu finanšu padomnieku, lai pārliecinātos, ka izprotat saistītos riskus!