Mēs izmantojam sīkdatnes, lai dotu jums labāko iespējamo pieredzi mūsu mājas lapā. Turpinot pārlūkot šo vietni, jūs dodat piekrišanu izmantot sīkfailus. Lai iegūtu sīkāku informāciju un mainītu uzstādījumus, lūdzu lasiet vairāk saitē Privātuma politika.
Vairāk informācijas Akceptēt
79% no Admiral Markets UK Ltd. privātajiem ieguldītājiem savos kontos zaudē naudu, veicot CFD tirdzniecību. CFD ir sarežģīti finanšu instrumenti un tiem ir augsts risks attiecībā uz strauju naudas zaudēšanu sviras finansējuma dēļ. 79% no Admiral Markets UK Ltd. privātajiem ieguldītājiem savos kontos zaudē naudu, veicot CFD tirdzniecību. Jums būtu jāapsver tas, vai izprotat, kā CFD darbojas, un vai jūs varat atļauties uzņemties augsto naudas zaudēšanas risku. expand_more

Investīcijas iesācējiem

Zināšanas par investīcijām un metodēm, kā šodien izmantot savu naudu tā, lai nopelnītu vairāk nākotnē var būt grūts uzdevums iesācējiem, bet tas ir lielisks veids, kā sasniegt finansiālu brīvību. Kapitāla turēšana bankas kontā ilgtermiņā nepalīdzēs jums uzkrāt būtiski vairāk līdzekļu, tāpēc daudzi cilvēki meklē citas investīciju iespējas.

Investīcijas

Apsveriet iespēju ieguldīt ienesīgos tirgos, lai ar efektīvu riska pārvaldību sasniegtu jums vēlamo peļņas līmeni. Piemēram, Lielbritānija ir viena no pasaulē lielākajām ekonomikām ar otro lielāko IKP Eiropā un Lielbritānijas finanšu tirgi ir viena no populārākajām investīciju iespējām. Londonas fondu biržas (LSE) kopējā tirgus kapitalizācija ir ap 6$ triljoniem, un tā ir mājvieta vairāk kā 3000 uzņēmumiem no 60 valstīm.

Šajā rakstā vairāk par veidiem, kā investēt savu naudu un labākajām investīciju iespējām. Bet pirms pieņemat lēmumu, kur investēt, vajadzētu saprast, kāpēc vispār investēt.

Kāpēc investēt?

Investīciju temats iesācējiem gandrīz vienmēr iesāksies ar šo jautājumu. Vienkārša atbilde: nepieciešams investēt, lai pavairotu savus līdzekļus un bagātību. Mūsu valūtu vērtība ar laiku samazinās inflācijas dēļ, kas nozīmē, ka preču un pakalpojumu daudzums, ko tagad varat iegādāties par, piemēram, 100€, laikam ejot uz priekšu samazināsies, jo inflācija palielina izejvielu un preču cenas.

Tātad jūs vēlaties investēt vai ieguldīt savus līdzekļus uzņēmumos, kuri piedāvā iespēju nopelnīt pēc iespējas lielākus procentus, lai laika gaitā jūsu bagātība pieaugtu. Varam to apskatīt arī no otras puses: neinvestējot savu naudu, jūs ne tikai atsakāties no iespējas potenciāli palielināt savus brīvos līdzekļus, bet arī efektīvi samazināsiet to līdzekļu apjomu, kas jums ir.

Pastāv liels skaits investīciju instrumentu, piemēram, akcijas, obligācijas, ETF, Forex, CFD, izejvielas un nu jau arī kriptovalūtas. Lielākā daļa šo instrumentu piedāvā iespēju nopelnīt daudz vairāk, salīdzinot ar bankas depozītu. Svarīgi atcerēties, ka tajā pašā brīdī šiem instrumentiem ir arī cita riska pakāpe.

Kā liecina tā nosaukums, bankas depozīts ir paredzēts, lai palīdzētu ietaupīt naudu "sliktākiem laikiem", bet investīciju mērķis ir audzēt savu kapitālu, ieguldot to dažādos aktīvos, uzņēmumos vai projektos, par kuru izaugsmi esat pietiekoši pārliecināts. Cilvēki investē dažādu iemeslu dēļ, piemēram, bagātības uzkrāšana ilgtermiņā, līdzekļu uzkrāšana vecumdienām, finansiālo mērķu sasniegšana, brīvo līdzekļu audzēšana. Daži investīciju instrumenti pieejami ar nodokļu atvieglojumiem, kas rada papildu labumu, investējot un uzkrājot.

Cik daudz vajadzētu investēt?

Kā iesācējiem īsti noteikt nepieciešamo investīciju apjomu? Viss ir atkarīgs no diviem faktoriem: jūsu finanšu mērķiem un riska tolerances. Iespējams, vislabāk būtu sākt ar finanšu mērķu noteikšanu. Kādām vajadzībām jūs tērēsiet naudu nākotne? Mājokļa vai automašīnas iegādei? Bērnu izglītībai? Brīvdienām ārzemēs? Uzņēmuma izveidei? Varbūt vienkārši vēlaties pietiekami brīvos līdzekļus un "doties pensijā" daudz ātrāk?

Atbildes uz šiem jautājumiem sniegs priekšstatu par jūsu finansiālo mērķi. Nākamais aspekts, kas jāņem vērā, ir jūsu riska tolerance vai riska apetīte. Tas ir atkarīgs no tādiem faktoriem kā pašreizējie ienākumi, uzkrājumi, izdevumi un finanšu saistības (piemēram, hipotekārais kredīts).

Varat apsvērt arī savu investīciju horizontu jeb laiku, kurā investētie līdzekļi jums nebūs vajadzīgi. Saliktie procenti (compounding interest) var radīt milzīgu peļņu ilgtermiņā. Tātad peļņu no investīcijām ietekmēs gan laiks, gan peļņas procenti. Tieši tas investīcijas padara interesantas un piemērotas dažādiem mērķiem.

Kad un kā sākt investēt?

Ja esat iekrājis pietiekami daudz līdzekļu, lai finansiāli nodrošinātu sevi vismaz sešus mēnešus, iespējams, ir īstais laiks apsvērt iespēju investēt savu naudu. Kad būsiet ieguvis izpratni par saviem investīciju mērķiem, kā arī riska apetītes līmeni, varēsiet labāk un plašāk definēt savu investīciju stratēģiju.

Jūsu investīciju stratēģiju noteiks procentuālais līdzekļu īpatsvars, kurus esat gatavs ieguldīt riskantākos aktīvos (piemēram, akcijas, izejvielas un CFD) un procentuālais līdzekļu īpatsvars, kurus esat gatavs ieguldīt drošākos aktīvos (piemēram, bankas depozīts, obligācijas, nekustamie īpašumi, dažādi fondi). Visas šīs investīciju iespējas veidos jūsu investīciju portfeli.

Svarīgi arī apzināties, cik daudz laiku un enerģiju esat gatavs veltīt investīcijām. Ja investējat, lai gūtu papildu ienākumus, saglabājot arī stabilu darbu, droši vien dosiet priekšroku ilgtermiņa stratēģijām, un viena no izvēlēm varētu būt investēt obligācijās. Gadījumā, ja investīcijas un finanšu instrumentu tirdzniecību redzat kā pilna laika darbu, dienas "treidings" vai citas īstermiņa stratēģijas varētu būt noderīgas.

Jūsu riska apetīti ietekmē laiks, kas atlicis, lai realizētu finansiālos mērķus. Ja palikuši daži gadi, pirms būs nepieciešami līdzekļi, varat pakļaut savu portfeli augstāka riska, bet augstāka ienesīguma investīcijām. Jaunākās paaudzes, kurām vēl ir gadu desmiti, lai uzkrātu līdzekļus vecumdienām, var droši atļauties uzņemties lielāku risku. Augsta riska investīciju stratēģija ar augstu peļņas līmeni ietvers būtisku akciju īpatsvaru portfelī, vai pat tirdzniecību ar ienesīgiem kriptovalūtu CFD.

Pašam investoram pieaugot, investīciju stratēģija var mainīties uz zemāka riska un zemāka ienesīguma profilu. Valūtu un izejvielu tirgi ir ļoti likvīdi, un tie galvenokārt nodrošina stabilu investīciju vidi investoriem vecumā no 30 līdz 60 gadiem. Tas varētu būt arī laiks, kad izvēlēties samazināt akciju īpatsvaru savā investīciju portfelī. Atcerieties, ka nav konkrētas formulas, ar kuru noteikt labākās investīciju iespējas: tas ir vairāk atkarīgs no jūsu pašreizējām finansēm, ilgtermiņa mērķiem un riska apetītes.

Investē ar Admiral Markets

Pirms turpinām, ja esat ieinteresēts sava personīgā investīciju portfeļa izveidē, Admiral Markets piedāvā perfekto tirdzniecības kontu tieši jums - Invest.MT5. Iegādājaties akcijas no 15 pasaules lielākajām fondu biržām, izvēloties no vairākiem tūkstošiem akciju un ETF (biržā tirgotie fondi). Negaidiet ne mirkli, lai uzsāktu investīcijas un sasniegtu finansiālu brīvību!

Admiral Markets

Kur investēt naudu?

Šobrīd jau iespējams prātojat, kur labāk investēt. Daļa investoru savu naudu iegulda Lielbritānijas tirgos, izmantojot dažādas investīciju metodes: tiešās investīcijas Londonas Fondu biržā vai arī populāros ETF. Tikpat labi iespējams investēt arī ar CFD vai citiem finanšu instrumentiem. Iespēju saraksts ir gandrīz bezgalīgs.

Investīcijas akcijās

Akcijas atspoguļo īpašumtiesības biržā kotētā uzņēmumā. Kompānijas izlaiž akcijas, lai piesaistītu investīcijas savam biznesam. Akcijas atspoguļo arī tiesības uz uzņēmuma peļņu un aktīviem. Parasti akcijas tiek tirgotas vai nu tieši fondu biržās, vai ārpus biržas tirgos (OTC). Pastāv divi veidi, kā investori var gūt peļņu no akcijām. Viens no tiem ir akciju iegāde, kad to cena ir zema, ar mērķi tās pārdot, kad cena ir augstāka.

Tas ir zināms kā kapitāla pieaugums (peļņa no aktīva cenas izmaiņām). Lai gūtu peļņu šādā veidā, investoriem jāmēģina noteikt uzņēmumi ar straujas izaugsmes perspektīvām. Strauji augošu uzņēmumu akcijas ir interesantas gan dienas treideriem, gan ilgtermiņa investoriem (buy-and-hold). Vēl viens veids, kā gūt peļņu no akcijām, ir dividenžu maksājumi. Iegādājoties uzņēmuma akcijas, jums ir tiesības saņemt daļu no uzņēmuma peļņas. Šo peļņas daļu sauc par dividendēm un ar tām investori var saņemt regulārus pasīvos ienākumus.

Populārākās akcijas parasti ir tirgus sektoru un konkrēto nozaru līderi. Dažas no šādām kompānijām:

Lielbritānijā Londonas Fondu birža ir galvenā vieta, kur tiek tirgotas biržā kotētu uzņēmumu akcijas, kā arī citi finanšu instrumenti, piemēram, derivatīvi (atvasināti finanšu instrumenti) un valsts obligācijas. Akciju tirgus indeksi ir viena no investoru populārākajām izvēlēm. Šie indeksi apkopo konkrētu akciju grupas veiktspēju. Piemēram, FTSE 100ir galvenais indekss Londonas Fondu biržā un tas sastāv no 100 lielākajām biržā kotētajām kompānijām.

Citi svarīgākie akciju indeksi:

 • DAX30 - 30 lielākie Frankfurtes Fondu biržas uzņēmumi;
 • S&P500 - 500 lielākie Amerikas uzņēmumi, kas kotēti NYSE, NASDAQ un CBOE.
 • CAC40 - 40 lielākās Parīzes Fondu biržas kompānijas;
 • DJI30 - 30 lieli ASV biržās kotēti uzņēmumi.

Vienmēr pārliecinieties, ka izmantojat FCA regulētu brokeri, kad tirgojat šos akciju indeksus. Treideri var pirkt akcijas, vai arī gūt peļņu no būtiskām svārstībām akciju cenā, izmantojot akciju indeksu CFD līgumus.

Akcijas un ETF

Investīcijas ETF (biržā tirgotie fondi)

Viens no labākajiem veidiem, kā investēt naudu finanšu tirgos, ir ETF jeb biržā tirgotie fondi. Tie ir uz indeksiem, akcijām vai citiem aktīviem balstīti ieguldījumi, kuru veiktspēja ir atkarīga no korelācijas ar pamatā esošā aktīva veiktspēju. ETF mērķis ir imitēt pamatā esošo aktīvu veiktspēju. Ar ETF iespējams gan pirkt, gan pārdot par reāllaika tirgus cenām. Lai veiksmīgi nodarbotos ar ETF tirdzniecību, vajadzētu precīzi prognozēt vairāku uzņēmumu akciju vai arī citu aktīvu cenas svārstības.

Daži no labākajiem ETF Lielbritānijas tirgū:

 • iShares Core DAX UCITS ETF (EXS1) - investīcijas DAX30;
 • iShares Core FTSE 100 UCITS ETF (ISF) - investīcijas FTSE100;
 • LYXOR EURO STOXX BANKS DR UCITS ETF (BNKE) - investīcijas EURO STOXX;
 • Xtrackers DAX UCITS ETF (DBXD) - investīcijas Vācijas uzņēmumos.

ETF ar kredītplecu sniedz iespēju veikt darījumus ar 5 reizes lielāku kapitālu, kā jūsu tirdzniecības konta bilance. Varat arī pelnīt dividendes, ja veicat pirkšanas darījumus.

Kā investēt naudu Forex?

Starptautiskais valūtu tirgus (zināms arī kā Forex vai FX) ir vieta, kur tiek tirgotas dažādas valūtas. Forex ir vislikvīdākais tirgus pasaulē, dienas apgrozījumam sasniedzot ap 5,3$ triljoniem. Valūtu tirgus ir atvērts 24 stundas diennaktī un 5 dienas nedēļā, piedāvājot tirdzniecības iespējas visiem treideriem un investoriem. Darījumu izmaksas parasti ir ļoti zemas un iekļautas spredā (atšķirība starp pirkšanas (Ask) un pārdošanas (Bid) cenu).

Atšķirībā no kapitāla tirgus, Forex tirgū ir iespējams gūt peļņu, cenām gan pieaugot, gan samazinoties. Tas ir tāpēc, ka valūtu vērtība vienmēr tiek noteikta pārī un valūtu kurss regulāri svārstās. Ja domājat, ka valūtu pāra maiņas kurss pieaugs, varat pirkt šo pāri, bet, ja domājat, ka valūtu pāra maiņas kurss samazināsies, varat šo pāri arī pārdot.

Valūtu treideriem vienmēr jābūt lietas kursā par jaunākajām ziņām un faktoriem, kas ietekmē valūtu vērtību, piemēram, politiskā un ekonomiskā stabilitāte, monetārā politika, valsts iejaukšanās valūtu tirgū un citi faktori kā dabas katastrofas. Lai to panāktu, treideriem jāapgūst Forex kalendārs, kā arī jāizprot Forex signāli un jāiemācas lasīt Forex grafikus. Noderīgi būtu arī iepazīties ar populārākajiem valūtu pāriem. Jāpiemin, ka parasti Forex valūtu pāri tiek iedalīti trīs grupās: "Forex Majors", "Forex Minors" un "Exotic Pairs".

Par tirgotākajiem pāriem varētu nosaukt:

Citi svarīgi valūtu pāri:

 • USD/CHF
 • USD/JPY

Lai sāktu Forex un CFD tirdzniecību ar Admiral Markets, spiediet uz banera zemāk!

Forex un CFD

Kā investēt naudu kriptovalūtās?

Investīcijas kriptovalūtas var būt ļoti aizraujošas, un kriptovalūtu tirdzniecība ir kļuvusi īpaši populāra pēc fenomenālās izaugsmes, kuru redzējām 2017. gadā. Ņemot vērā kriptovalūtu augsto volatilitāti (svārstīgumu), treideriem paveras iespējas gūt lielu peļņu, bet jāatceras arī par riskiem.

Bitcoin saglabā līdera pozīciju un visas pārējās kriptovalūtas ir zināmas kā altcoins jeb alternatīvas Bitcoin. 2019. gada 12. jūlijā visu kriptovalūtu tirgus kapitalizācija bija ap 320$ miljardiem un Bitcoin tirgus kapitalizācija bija ap 208$ miljardiem. Pieaugot masveida digitālo aktīvu adopcijai, kriptovalūtu tirgus vērtība varētu būtiski pieaugt tuvākajos gados.

Vispopulārākie kriptovalūtu tirdzniecības pāri ir:

Kriptovalūtu tirdzniecība kriptovalūtu biržās ietver būtiskus drošības riskus. Ja vēlaties tirgot digitālos aktīvus, rekomendējam izmantot kriptovalūtu CFD, jo varat gūt peļņu gan no cenas augšupejas, gan no lejupslīdes, nemaz neiegādājoties pamatā esošo aktīvu. Admiral Markets piedāvā CFD tirdzniecību ar 11 dažādām kriptovalūtām!

Investīcijas izejvielās/precēs

Šajā investīciju grupā ir iekļauti lauksaimniecības produkti (piemēram, kafija, cukurs un kokvilna), metāli (piemēram, zelts, sudrabs un varš), kā arī enerģijas preces (piemēram, jēlnafta, dabasgāze un propāns). Daļu no šiem aktīviem tirgo speciālās biržās. Piemēram, London metālu birža nodarbojas tikai ar metālu izejvielām/precēm.

Vispopulārākās izejvielas/preces ir:

Izejvielas/preces ir laba aktīvu klase investīciju portfeļa diversifikācijai, jo izejvielu cenai parasti ir zema vai negatīva korelācija ar citu aktīvu veiktspēju. Piemēram, kad akciju un obligāciju vērtība samazinās, izejvielu vērtība parasti pieaug. Faktori, kuri būtiski ietekmē akciju un obligāciju tirgu, varētu tik pat labi neatstāt nekādu iespaidu uz izejvielu cenu. Tāpēc investīciju portfelis, kurā ir iekļautas arī izejvielas/preces, \varētu būt mazāks volatīls (svārstīgs).

Izejvielu/preču aktīvu klasi izmanto arī kā aizsardzību pret inflāciju. Inflācija iespaido valūtas, samazinot to vērtību, kā rezultātā zūd akciju un obligāciju vērtība, bet pieaug izejvielu/preču cena. Tādas izejvielas kā zeltu un sudrabu uzskata par safe-haven jeb drošiem aktīviem. Ģeopolitisku konfliktu, dabas katastrofu un ekonomikas krīžu laikā lielākajā daļā finanšu aktīvu ir vērojama lejupslīde, bet tieši zelta un sudraba cena parasti pieaug, jo investori pastiprināti iegādājas šos aktīvus.

Daļa treideru un investoru izvēlas turēties pa gabalu no izejvielām, jo viņiem to tirgus liekas sarežģīts un volatīls. Šie treideri parasti ir aizmirsuši par iespēju tirgot izejvielu CFD, tādā veidā iegūstot visas finansiālās priekšrocības bez pamata aktīva iegādes. Izejvielu CFD pieejams augstāks kredītplecs un treideri var izmantot iespēju gūt peļņu gan no lejupslīdes, gan no augšupejas.

Investīcijas obligācijās

Tātad kas ir obligācijas? Uzņēmumi un valdības emitē obligācijas, lai piesaistītu kapitālu. Visām obligācijām ir nominālā vērtība, procentlikme un termiņš. Obligācija tiek pirkta par nominālo vērtību un obligācijas emitents periodiski maksā procentus investoram, kurš obligāciju iegādājās. Obligāciju tirgus ir pazīstams arī kā fiksēto ienākumu tirgus, kurā tiek tirgoti finanšu instrumenti, kuri ir parāda instrumenti jeb parāda vērtspapīri.

Galvenā obligāciju priekšrocība ir fiksētie procentu maksājumi. Peļņu no valstu obligācijām mēdz neaplikt ar nodokļiem, kas nozīmē, ka investors var "izvairīties" no nodokļiem un gūt vēl lielāku peļņu, salīdzinot ar citām aktīvu klasēm. Obligācijas investori parasti izmanto portfeļa diversifikācijai, kā arī, lai samazinātu un ierobežotu riskus. Tieši tāpat kā akciju un Forex tirgus, arī obligāciju tirgus ir ļoti likvīds. Treideri var investēt arī obligāciju CFD, gūstot labumu no obligāciju cenas/ienesīguma svārstībām. Ar CFD treideriem nav jāgaida, kad pienāks nominālvērtības atmaksas termiņš, jo tirdzniecība ir balstīta uz vērtības izmaiņām.

Populārākās obligācijas ir:

Tādās tiešsaistes tirdzniecības platformās kā MetaTrader 4 (MT4) un MetaTrader 5 (MT5) finanšu instrumentu tirdzniecība ir padarīta pēc iespējas vienkāršāka. Jaudīgas grafiskās iespējas, plašs tehnisko indikatoru klāsts un efektīvi padomnieki (EA) treideru dzīvi padara vieglāku, kad runa ir par tirdzniecības lēmumu pieņemšanu un darījumu veikšanu.

Investīcijas un riska pārvaldība

Neatkarīgi no tā, vai investējat akcijās, plānojat tirgot Forex, vai arī vēlaties ieguldīt Bitcoin CFD, objektīvas un efektīvas riska pārvaldības nozīmi ir grūti pārspīlēt. Atcerieties, ka Lielbritānijas tirgi ir pārsvarā balstīti uz pakalpojumu sfēras, kas nozīmē, ka izmaiņas patērētāju kredītos un izejvielu cenās var būtiski ietekmēt jūsu investīcijas (protams, ja veicat investīcijas, kas saistītas ar Lielbritānijas tirgiem). Lai gan "Brexit" jau kādu laiku ir aktuāla tēma, Lielbritānija ir viens no vecākajiem un lielākajiem pasaules finanšu centriem, kā arī pievilcīgs investīciju galamērķis.

Apskatīsim dažādus veidus, kā pārvaldīt riskus, veicot investīcijas vai tirgojot finanšu instrumentus:

 • Investīciju portfeļa diversifikācija: dažādu aktīvu, aktīvu klašu un instrumentu iegāde. Visdrīzāk, ka šis ir visvienkāršākais veids, kā samazināt riskus, jo tiek samazināta viena aktīva vai aktīvu klases svārstību ietekme uz kopējo portfeļa vērtību. Šī metode var palīdzēt identificēt aktīvus vai aktīvu klases, kurām ir negatīva korelācija (piemēram divi valūtu pāri vai akcijas un izejvielas).

Varat savā investīciju portfelī ietvert arī augstāka riska aktīvus un zemāka riska aktīvus (piemēram, akcijas un obligācijas), lai diversificētu savu portfeli. Paturiet prātā, ka pārmērīga diversifikācija investīciju procesu var padarīt pārāk sarežģītu, lai izsekotu līdzi visiem saviem aktīviem. Turklāt vairāki pelnošie darījumi var tikt atspēkoti ar lielu skaitu zaudējošiem darījumiem. Katram nepieciešams atrast savu līdzsvaru un šī prasme nāk ar pieredzi.

 • Sekojiet tendencei: bieži mēdz teikt, ka tendence ir jūsu draugs (trend is your friend). Viena no riska menedžmenta metodēm ir pirkt aktīvus, kuriem redzama augšupejoša tendence, bet pārdot aktīvus, kuros redzama lejupejoša tendence.
 • Esiet pastāvīgi: labākais veids ir investēt konkrētu summu regulāros periodos. Šī metode var palīdzēt sasniegt labākus rezultātus ilgtermiņā.
 • Esiet pacietīgs: nevajadzētu pārdot aktīvu pie mazākās lejupslīdes. Cenu svārstības vienmēr pastāvēs un iespējams, ka vajadzēs paiet mazliet laikam, lai redzētu jūsu stratēģijas/investīciju rezultātus. Izvairieties no pārdošanas panikas rezultātā.
 • Izmantojiet stop loss: šī ir viena no svarīgākajām riska menedžmenta tehnikām, ja runa ir par finanšu instrumentu tirdzniecību. Stop loss funkcija automātiski aizvērs konkrēto darījumu, ja cena sasniegs iepriekš noteiktu līmeni.

Investīcijas un kā izvēlēties brokeri

Brokera izvēle ir būtiska sastāvdaļa investīciju pieredzē. Daži ieteikumi, kā izvēlēties pareizo brokeri:

 • Vienmēr dodiet priekšroku regulētam brokerim: Lielbritānijā brokerim vajadzētu būt FCA regulācijai un tam vajadzētu būt kvalificētam glabāt klientu līdzekļus un pārvaldīt investīcijas, balstoties uz FCA Klientu līdzekļu un aktīvu (CASS) likumiem.
 • Pārliecinieties, ka brokeris piedāvā plašu klāstu ar instrumentiem un aktīviem: šis faktors dos jums vairāk iespēju veikt pelnošas investīcijas.
 • Pārbaudiet brokera piedāvāto klientu apkalpošanu: tā kā investīcijas jums ir jaunums, sākumā varētu būt vajadzīga palīdzība. Jūs noteikti vēlaties komandu ar atsaucīgiem un draudzīgiem profesionāļiem. Izvēlētajam brokerim vajadzētu būt iespējai sazināties caur e-pastu, telefonu, kā arī satikties brokera ofisā.
 • Pārlūkojiet brokera mājaslapu, lai redzētu piedāvājumu un izglītojošos materiālus: neskaitot rakstus un blogu, vai brokeris piedāvā arī vebinārus un seminārus, kuri uzlabotu jūsu tirdzniecības prasmes? Tas ne tikai palīdzēs ātrāk iegūt zināšanas par investīcijām, bet arī dos priekšstatu par brokera vēlmi sadarboties veiksmīgi un ilgtermiņā.
 • Uzziniet vairāk par brokeri komisijām un tirdzniecības izmaksām: bieži vien, izvēloties brokeri, Forex treideri aplūko tikai spredus. Mājaslapā norādīts zems spreds negarantē, ka spreds tāds vienmēr tiešām būs. Turklāt var tikt piemērotas darījumu komisijas un līdzekļu izmaksas komisijas.
 • Pievērsiet uzmanību brokera finanšu garantijām: izvēlieties brokeri, kurš seko līdzi klientu līdzekļu segregācijas principiem (klientu līdzekļi tiek nodalīti no brokera aktīviem) un piedāvā negatīvās bilances aizsardzību.
 • Darījumu izpildes kvalitātes nozīme: meklējiet brokeri, kurš piemin augstu darījumu izpildes kvalitāti un zemu izslīdi, kā arī neierobežo dažādus tirdzniecības stilus, ļauj skalpēt un piedāvā dažādus tirdzniecības kontus.

Kā izvēlēties investīciju platformu?

Investīciju temats iekļauj arī rūpīgu platformas izvēli. Jūsu tirdzniecības platformai vajadzētu būt vismaz šādām funkcijām:

 • lietotājiem ērts "interface";
 • elastība un ātra funkciju izpilde;
 • piekļuve visas pasaules finanšu tirgiem;
 • automatizētas tirdzniecības atbalsts un padomnieki (EA);
 • jaudīgas grafiskās iespējas;
 • mobilā tirdzniecība – iOS un Android;
 • salīdzinoši zemas datora resursu prasības.

Visas šīs funkcijas un vēl vairāk varat atrast modernajā MetaTrader Supreme Edition platformā. Supreme Edition ir iestrādātas riska menedžmenta funkcijas un papildu iestatījumi, kas var ierobežot zaudējumus. Iesakām izmēģināt Demo kontu, pirms uzsākat tirdzniecību reālā kontā. Varat izmēģināt tirdzniecību ar virtuāliem līdzekļiem, lai apgūtu MetaTrader platformu un finanšu tirgus!

Secinājumi - investīcijas

Finanšu instrumentu tirdzniecību mēdz asociēt ar ātru peļņu un lielu risku, bet patiesībā viss ir atkarīgs no paša investora darbībām: iespējams nopelnīt gan 1%, gan 100% mēnesī, bet, jo lielāku peļņu investors vēlas gūt, jo lielākus riskus, visticamāk, jāuzņemas. Tāpēc viena no panākumu atslēgām finanšu instrumentu tirdzniecībā ir saprātīgi un objektīvi mērķi, kurus izdodas sasniegt regulāri.

Admiral Markets

Pilnveidojat savas zināšanas

Par Admiral Markets

Admiral Markets investīciju uzņēmumi, kuri darbojas zem Admiral Markets preču zīmes, ir vadošie tiešsaistes finanšu instrumentu tirdzniecības pakalpojumu sniedzēji un piedāvā Forex, indeksu, izejvielu, akciju, obligāciju un kriptovalūtu CFD tirdzniecības investīciju pakalpojumus.

Šis materiāls nav uzskatāms par personīgu piedāvājumu, ieteikumu vai aicinājumu pirkt vai pārdot jebkuru finanšu instrumentu. Tā kā apstākļi laika gaitā var mainīties, šāda tirgus analīze nevar tikt uzskatīta par uzticamu indikatoru šī brīža un nākotnes sniegumam. Pirms investīciju lēmumu pieņemšanas, aicinām konsultēties ar neatkarīgu finanšu padomnieku, lai pārliecinātos, ka izprotat saistītos riskus.