Mēs izmantojam sīkdatnes, lai dotu jums labāko iespējamo pieredzi mūsu mājas lapā. Turpinot pārlūkot šo vietni, jūs dodat piekrišanu izmantot sīkfailus. Lai iegūtu sīkāku informāciju un mainītu uzstādījumus, lūdzu lasiet vairāk saitē Privātuma politika.
Vairāk informācijas Akceptēt
81% no Admiral Markets UK Ltd. privātajiem ieguldītājiem savos kontos zaudē naudu, veicot CFD tirdzniecību. CFD ir sarežģīti finanšu instrumenti un tiem ir augsts risks attiecībā uz strauju naudas zaudēšanu sviras finansējuma dēļ. 81% no Admiral Markets UK Ltd. privātajiem ieguldītājiem savos kontos zaudē naudu, veicot CFD tirdzniecību. Jums būtu jāapsver tas, vai izprotat, kā CFD darbojas, un vai jūs varat atļauties uzņemties augsto naudas zaudēšanas risku. expand_more

Nafta un naftas CFD tirdzniecība

Aprīlis 23, 2020 07:02 Europe/Riga

Daudzi treideri varētu būt jau pazīstami ar akciju tigu un naftas ieguves un pārstrādes uzņēmumiem, kā Total, BP, Exxon Mobil, Saudi Aramcom, Chevron Corporation u.c. Bet vai zināji, ka naftas tirgū notiekošajam ir liela nozīme un ietekme uz citiem finanšu tirgiem?

Profesionāli treideri visā pasaulē seko līdzi naftas tirgiem, tāpēc šajā rakstā pievērsīsimies naftas CFD tirdzniecībai, apskatīsim, kā tirgot ASV ražoto vieglo jēlnftu jeb WTI crude (West Texas Intermediate) un Ziemeļjūras vieglo jēlnaftu, jeb BRENT.

Nafta un naftas tirdzniecība

Tāpat apskatīsim sekojošus jautājumus:

 • kā naftas cenas ietekmē akciju tirgu;
 • kā un kāpēc naftas cena mainās;
 • kas ietekmē naftas cenu;
 • kā veikt tirdzniecību ar naftu;
 • kādi ir ar naftas tirdzniecību saistītie riski;
 • kā tirgot naftu ar CFD un kādas ir iespējamās stratēģijas naftas tirdzniecībā.

Naftas CFD tirdzniecība - kas ir jēlnafta

Par jēlnaftu sauc neapstrādātu naftu, kas tiek iegūta no zemes dzīlēm un mūsdienās ir visvairāk un visplašāk izmantotais resurss, bez kura apgādes nav iedomājama neviena mums zināma tautsaimniecības joma.

Naftu saturošie ķīmiskie elementi pārstrādājot ļauj šo resursu izmantot, lai ražotu tādus produktus, kā:

 • benzīns;
 • dīzeļdegviela;
 • naftas blakusprodukti (plastmasa, krāsa, kurināmais u.c.);
 • mēslošanaslīdzekļi lauksaimniecībai;
 • u.c.

Modernajā pasaulē Nafta ir kļuvusi par galveno resursu, ne tikai ragoties no sektoru viedokļa, kur nafta tiek izmantota kā izejviela, bet arī globāli - nafta ir pasaules ekonomiku asinsrites garants.

Bet kā naftas cenas ietekmē akciju tirgu un mūsu katra ikdienu?

Ņemot vērā, ka naftas cenas tirgū ir mainīgas:

 • naftai kļūstot dārgākai tiek samazināta patērētāju (mājsaimniecību) pirktspēja, jo sadārdzinās to produktu cenas, kas tiek iegūtas no naftas vai naftas blakusproduktiem;
 • naftai kļūstot lētākai tiek panākts pretējs efekts iepriekš minētajam.

Kas notiek, ja naftas cena ir augsta ilgtermiņā?

 • Ja naftas tirgus cenas ir augsta ilgtermiņā, tas var sadārdzināt preču un pakalpojumu cenas, mazināt mājsaimniecību un biznesa ekonomisko aktivitāti, bremzēt ekonomisko attīstību, paaugstināt inflāciju un izdarīt spiedienu uz centrālo banku procentu likmēm;
 • zemākas naftas cenas ilgtermiņā veicina preču un pakalpojumu pieejamību, stimulē ekonomisko izaugsmi, mazina inflācijas spiedienu;
 • ļoti zemas naftas cenas ilgtermiņā var likt naftas ražotājiem samazināt ieguves apjomus.

Vēlies uzzināt vairāk par finanšu tirgiem un finanšu instrumentu tirdzniecību? Vienkārši noklikšķini uz zemāk redzamā banera, lai reģistrētos mūsu tiešsaistes bezmaksas vebināriem.nafta un naftas cfd tirdzniecība

Tie kas ir jau pazīstami ar naftas tirgu zinās, ka cenas svārstības šajā tirgū mēdz būt ļoti ievērojamas un mainīgas.

Tāpēc apskatīsim dažus no visbiežākajiem iemesliem, kas ietekmē naftas cenu tirgū:

 • piegādes naftas ieguves valstīs;
 • naftas pārstrādātāju un importētāju pieprasījums;
 • valsts subsīdijas un atbalsts;
 • starpvalstu ārējās attiecības un politika (t.sk. līgumi par piegādēm u.c.);
 • naftas ieguves valstu iekšpolitika un pieņemtie lēmumi attiecībā uz enerģētikas sektoru;
 • konkurence enerģijas sektorā (t.sk. jaunu tehnoloģiju attīstība, jauninājumu ieviešana u.c.);
 • ģeopolitiskie aspekti (reģionālie un globālie).

Bez iepriekš jau nosauktā - tāpāt kā jebkurā citā tirgū, naftas cenas nosaka pieprasījuma un piedāvājuma attiecības.

Pēc teorijas, lielāks piedāvājums un mazāks pieprasījums veicina cenas samazināšanos un otrādi - zemāks piedāvājums un lielāks pieprasījums veicina naftas cenu celšanos tirgū.

Kontekstā ar naftas tirgiem ir divi faktori, kas ir būtiski un ietekmē piedāvājuma un pieprasījuma attiecības.

 1. Naftas piegāžu apjoms globālajos tirgos

Kā zināms, ne visās valstīs tiek iegūta nafta, tāpēc šī resursa ieguve ir ļoti koncentrēta attiecīgos reģionos un valstīs. Naftu ražo aptuveni 100 pasaules valstīs. Piecas no naftas ieguves valstīm saražo aptuveni 48% no visas jēlnaftas, kas tiek iegūta. Naftas ieguves koncentrācija atsevišķās valstīs, sniedz iespēju tām kontrolēt ieguves apjomus un noteikt naftas cenas, turklāt tādām organizācijām kā OPEC, šeit ir ļoti būtiska loma.

Naftas ieguves valstis var samazināt naftas ieguvi, lai apturētu cenu kritumu vai palīdzētu tām samazināties, ja naftas cena tirgū ir pārāk augsta.

Naftas eksportētājvalstis tiešā veidā ar savu politiku ietekmē naftas cenas pasaules tirgos. Piemēram, 2020. gada sākumā OPEC bija sasaukusi ārkārtas sanāksmi, lai vienotos par turpmāko politiku attiecībā uz naftas ieguves apjomiem un piegādēm. Sanāksme bija nozīmīga, jo visā pasaulē sāka izplatīties koronavīruss un dēļ valstu valdību ierobežojumiem, pieprasījums pēc naftas un naftas produktiem būtiski sāka kristies. Lai stabilizētu naftas cenu, OPEC dalībvalstīm bija jāpanāk politiska izšķiršanās par naftas produktu piegāžu samazināšanu, lai stabilizētu cenu tirgū. Krievijai un Saūda Arābijai nespējot panākt vienošanos par naftas ieguves un piegāžu samazināšanu, tika izgāzta OPEC vienošanās, kā rezultātā vienas dienas liekā naftas cena piedzīvoja iespaidīgu 30% kritumu. Par to, kāpēc tā notika noskaidrosim vēlāk.

2. Makroekonomiskie aspekti un pasaules ekonomiskā izaugsme

Parasti pieprasījums pēc naftas un naftas produktiem palielinās pie augošas globālās ekonomikas. Ekonomikai attīstoties, mājsaimniecību patēriņa apjomi aug, palielinās pieprasījums pēc jaunām precēm un pakalpojumiem, uzņēmumu ražošanas kā arī preču un izejvielu pārvadātāju kapacitātes un jaudas palielinās.

Ja pasaules ekonomika samazinās, notiek pretējais efekts. Mājsaimniecības patērē mazāk, pieprasījums pēc precēm un pakalpojumiem samazinās, kā rezultātā ražojošo uzņēmumu un pārvadātāju jaudas zūd un pieprasījums pēc naftas produktiem samazinās, samazinot arī naftas cenu (bet var tikt koriģēta ar naftas ieguves valstu politisku vienošanos).

Naftas un naftas tirdzniecība - finanšu instrumentu veidi

Divi populārākie naftas etaloni ir:

 • WTI (West Texas Intermediate) - ASV ražotā vieglā jēlnafta;
 • BRENT - Ziemeļjūras vieglā jēlnafta (iegūst Ziemeļjūras naftas laukos).

Naftas un naftas CFD tirdzniecība

Vai domājat, ka nafta ir pārtraukusi savu cenas kritumu tirgū un ir pienācis laiks investēt melnajā zeltā?

Lai sāktu tirgot naftas CFD, pirmkārt, ir nepieciešams lejupielādēt tirdzniecības programmu. Lai to izdarītu bezmaksas, vienkārši noklikšķini uz zemāk redzamā banera:Nafta un naftas tirdzniecība ar CFDNaftas CFD pirkšanas darījuma atvēršana ar MetaTrader 5 Supreme Edition notiek sekojoši:

 1. kad būsiet lejupielādējis programmu un izveidojis tirdzniecības kontu (demo vai reālo), atveriet savu MetaTrader 5 Supreme Edition un veiciet autorizāciju.
 2. kad tas tiks izdarīts, varēsiet izmantot MetaTrader 5 Supreme Edition pieejamo Mini Terminal paplašinājumu.
 3. ar paplašinājuma palīdzību Jums būs iespēja veikt aprēķinus par izvēlētajiem Stop Loss līmeņiem, kā arī atvērt atliktos vai pirkšanas darījumus ar WTI un BRENT. Piemēru atradīsiet attēlā zemāk:

Naftas un naftas cfd tirdzniecība ar Admiral Markets

WTI CFD grafiks ar Mini Termināli no Admiral Markets.

Lai atvērtu atlikto darījumu (pending order), lūdzu, sekojiet līdzi zemāk atrodamajām norādēm:

 • izmantojiet zilo, vertikālo kolonnu (uz tās noklikšķinot), lai norādītu grafikā, kur vēlaties atvērt atlikto pirkšanas darījumu;
 • veiciet atkārtoti darbību, lai noteiktu stop loss līmeni
 • un izvēlieties cenu, pie kuras vēlaties, lai darījums tiktu automātiski aizvērts (take profit).

Protams, jūs variet savus Take Profit un Stop Loss līmeņus mainīt pēc saviem ieskatiem arī pēc darījuma atvēršanas.

Vai vēlaties uzzināt, kā atvērt īsās pārdošanas (short sell) darījumus ar naftas CFD? Tad uzmanīgi turpiniet lasīt šo rakstu.

Naftas un naftas CFD tirdzniecība - īsā pārdošana

Mirkļos, kad cenas tirgos krīt ir svarīgi, ka spējam izmantot šīs iespējas savā labā un nopelnīt pie cenas samazinājuma. Kā to izdarīt? Atverot īsās pārdošanas pozīciju.

Lai atvērtu īsās pārdošanas darījumu, atkārtoti izpildiet augstāk minētās darbības

Vienīgā atšķirība ir, ka:

 1. lai atvērtu īsās pārdošanas darījumu, izmantojiet MetaTrader 5 Supreme Edition Mini Termināli, kurā nospiediet "Pārdot" pogu izvēlētajam instrumentam, lai atvērtu īso pozīciju;
 2. lai atvērtu atlikto pārdošanas orderi izmantojiet sarkano, vertikālo kolonnu, norādot cenu pie kuras vēlaties to izvietot.

Naftas un naftas uzņēmumu akciju CFD tirdzniecība

Tāpat, kā visi citi CFD instrumenti, arī naftas CFD ir pakļauties augstam riskam, tāpēc katram būtu jāizvērtē vai variet atļauties sava kapitāla zaudēšanu.

Apmaiņā pret uzņemto risku no naftas cenu izmaiņām, treiderim ir iespēja gūt peļņu gadījumā, ja viņa prognoze par cenas kustību tirgū ir pareiza. Kā jau minējām iepriekš Jūs variet:

 • pirkt naftas CFD par zemāku cenu un tad pārdot par dārgāku, ko sauc par pirkšanas garo pozīciju (long buy);
 • pārdot naftas CFD par augstāku cenu un pērc tam pirkt par zemāku, ko sauc par īso pārdošanu (short sell);

Lai pieņemtu izvērtus lēmumus par savu darījumu atvēršanu, ir svarīgi, ka esiet izveidojis un pārbaudījis sava tirdzniecības plāna veiktspēju, kā arī esiet izvērtējis visus aspektus ko iekļauj tirgus:

Vairums treideru naftas CFD tirdzniecībai izmanto tādas programmas kā MetaTrader4 vai MetaTrader5, lai:

 • veiktu cenas analīzi;
 • atvērtu tirdzniecības darījumus;
 • pārvaldītu un slēgtu savus tirdzniecības darījumus;

Kā jau noskaidrojām iepriekš, izmantojot Admiral Markets piedāvātās tirdzniecības programmas, Jums ir iespēja slēgt gan pirkšanas, gan pārdošanas CFD darījumus. CFD priekšrocība pret fjūčeru līgumiem ir tā, ka tiem nav līguma izpildes derīguma termiņa, kā arī Jums nebūs jādomā par iegādāto barelu uzglabāšanu. Ar CFD jūs pērkat cenas starpības līgumu, kurš atspoguļo izvēlētā bāzes aktīva cenu un neparedz tā fizisku iegādi.

Naftas un naftas CFD tirdzniecība – vai ir pareizais laiks apsvērt iegādi?

Pēc iespaidīgā naftas cenas krituma ko veicināja koronavīrusa izplatība pasaulē un OPEC valstu nespēja vienoties par naftas ieguves un piegāžu apjomu samazināšanu, rodas jautājums, vai ir īstais brīdis, lai iegādātos naftas CFD.

naftas cfd tirdzniecība

Avots: Admiral Markets MetaTrader 5, CFD Brent, D1 - dienas grafiks, datu diapazons no 2019. gada 27. augusta līdz 2019. gada 12. martam. Lūdzu, ņemiet vērā, ka pagātnes dati negarantē nākotnes veiktspēju!

Augstāk redzamā grafika kreisajā pusē, iezīmētās sveces un cenas pārrāvums atbilst sestdienai, 2019. gada 14. septembrim, kad pēc dronu uzbrukumā Saūda Arābijas lielākajai naftas ražotnei, tika samazināta naftas ieguve pasaulē par 5 miljoniem barelu dienā.

Tas veido gandrīz pusi no Saūda Arābijas dienas naftas ieguves apjoma un 5% no pasaules saražotā. Pēc uzbrukuma ir redzams, kā naftas cenas pieauga, ņemot vērā bažas par naftas īslaicīgu iztrūkumu tirgū.

Brent naftas cena no 60.42 USD par barelu sākot ar piektdienu, 2019. gada 13. septembri, pieauga līdz 72.19 USD par barelu, tirgum atveroties pirmdienā 16. septembrī. Cena kopumā kāpa par 19,4%.

Tas pats notika ar WTI.

Cena vēlāk kritās, lai atgūtu iepriekšējo cenas maksimumu tirgū, tomēr, koronavīruss ieviesa savas korekcijas līdz ar Ķīnas valdības veiktajiem ierobežojumiem, kā rezultātā naftas cenas tirgū turpināja kristies, pieaugot neziņai par krīzes dziļumu un ilgumu.

Šī bija lieliska iespēja tiem, kas vēlējās pārdot naftas CFD, bet kā redzam vēlāk, 2020. gada 9. maijā, pēc OPEC valstu tikšanās cenas nokrita par vēl 30% vienas dienas laikā, sasniedzot 2016. gadā fiksēto naftas cenas līmeni.

Kā jau minējām iepriekš, naftas cenas kritumu ietekmēja koronavīrusa radītais naftas pieprasījuma kritums tirgū, neziņa par krīzes dziļumu un OPEC valstu Krievijas un Saūda Arābijas nespēja vienoties par cenas stabilitātes mehānismu jeb naftas ieguves samazināšanas apjomiem.

Bet vai tas nozīmē, ka nevaram izmantot tirgus sniegtās iespējas tagad? Gluži pretēji, tirgus volatilitāte sniedz iespēju nopelnīt, tomēr nevajadzētu aizmirst par riskiem ko ietver augstas cenas svārstības tirgū un veicamajiem pasākumiem, lai aizsargātu savu kapitālu.

Naftas un naftas CFD tirdzniecība MetaTrader 4 un MetaTrader 5 tirdzniecības programmās.

Labākā tirdzniecības programma ko izvēlēties, lai tirgotu naftas CFD, ir MetaTrader 5 Supreme Edition, kas piedāvā piekļuvi virknei tehniskās analīzes rīkiem un indikatoriem, kas nav pieejami parastajās MetaTrader programmās. MetaTrader 5 Supreme Edition ir radīs, lai palīdzētu uzlabot Jūsu tirdzniecības pieredzi un zināšanas.

MetaTrader 4 Supreme Edition un MetaTrader 5 Supreme Edition programmās Jūs varēsiet ērti un vienkārši tirgot naftas CFD. Lūk daži no papildinājumiem ko varēsiet izmantot, lai padarītu tirdzniecību Jums ērtāku:

 • Mini Terminālis - ļaus jums ērti pārvaldīt Jūsu darījumu atvēršanu;
 • Technical Insight - sniegs Jums nepieciešamo informāciju par izvēlētā instrumenta cenas modeļiem tirgū, veiks automatizētu tehnisko analīzi Jūsu izvēlētā laika intervālā, jūsu izvēlētam finanšu instrumentam. Piekļūsiet jaunākajai tirgus informācijai uz ziņām;
 • Simulators - ļaus Jums pārbaudīt savas tirdzniecības stratēģijas reālā laikā, neriskējot ar saviem līdzekļiem.

Ja Jums vēl nav MetaTrader Supreme Edition, par brīvu variet to lejupielādēt noklikšķinot uz zemāk redzamā banera:

Nafta un naftas tirdzniecība MT5

Naftas un naftas CFD tirdzniecība ar swing stratēģiju

Ja esiet aizņemts un Jums nav daudz laika, lai pievērstos aktīvai dienas tirdzniecībai variet izvēlēties swing tirdzniecību k alternatīvu.

Ar Swing tirdzniecības pieeju Jums būs nepieciešamas tikai dažas minūtes nedēļā, lai atvērtu tirdzniecības darījumus un pārraudzītu savu portfeli. Swing tirdzniecība var būtiski ietaupīt Jūsu laiku un tirdzniecības izmaksas.

Tirgojot ar šo pieeju, treideri parasti izvēlas sveču diapazonu grafikā no vienas dienas līdz nedēļai. Tāpat atcerieties ka Jums ir iespēja pārvaldīt savus tirdzniecības darījumus no jebkuras viedierīces – ir nepieciešamas tikai interneta pieslēgumu (piedāvājam tirdzniecību arī mobilajās ierīcēs gan Android, gan IOS).

Naftas un naftas CFD dienas tirdzniecība

Ja esiet izvēlējies tirgot aktīvi un īstermiņā, tad dienas tirdzniecība un cenas skalpēšanas stratēģija varētu būt piemērotākā tieši Jums.

Dienas treideri parasti ir tie, kas savu peļņu parasti gūst no īstermiņa tirgus cenas korekcijām. Dienas treideri tirdzniecībai parasti izvēlas grafika sveces diapazonu no pāris minūtēm, līdz vienai stundai.

Tirgojot ar šo pieeju, treideri parasti pievērš uzmanību tirgus ziņām un jaunumiem (piemēram, ekonomisko ziņu kalendāra), lai nopelnītu no īstermiņa un vidēja termiņa tirgus cenas svārstībām un korekcijām. Ņemot vērā, ka dienas treideriem ir ļoti svarīga volatilitāte, tad vajadzētu apsvērt iespēju izvairīties no tirdzniecības pusdienas laikā, kad tirgus parasti ir mazāk aktīvs.

Naftas tirdzniecība var būt labs sākums, lai tirgotos ar finanšu instrumentiem un gūtu labumu no cenas izmaiņām pasaules tirgos. Atcerieties, ka katrs atvērtais darījums ar CFD ir pakļauts augstiem riskiem, kuru rezultātā ieguldītā nauda var tikt zaudēta. Ņemot vērā instrumenta sarežģītību, iesakam Jums izlasīt rakstu par to, kas ir cenas starpības līgumi, jeb CFD.

Tagad apskatīsim dažas no stratēģijām, ko varat izmantot, lai tirgotu naftas CFD.

Naftas un naftas CFD tirdzniecība kā ilgtermiņa ieguldījums

Kad būsiet izvēlējies uzticamu tiešsaistes brokeri, ir svarīgi pieņemt lēmumu par tirdzniecības stratēģiju un plānu turpmākai tirdzniecībai.

Par to, kā atrast uzticamu tiešsaistes brokeri lasi šeit:

Stratēģijas un plāna izvēle primāri balstās tajā, cik laika esiet gatavs veltīt finanšu instrumentu tirdzniecībai.

Visizplatītākās stratēģijas ir:

 • fundamentālajā analīzē un ilgtermiņa investīcijās balstīta stratēģija;

Šie treideri parasti meklē ilgtermiņa peļņas iespējas no veiktām investīcijām, nevis īstermiņa ieguvumus no spekulācijām tirgū. Izmantojot šo stratēģiju investori parasti analizē makroekonomiskos datus, naftas pieprasījumu un piedāvājumu tirgū, analizē un prognozē OPEC valstu sanāksmju rezultātus, seko līdzi IEA ziņojumiem, un jaunākajiem datiem par iegūtajiem un piegādātajiem naftas apjomiem.

 • fundamentālajā analīzē un īstermiņa tirdzniecībā balstīta stratēģija;

Šo stratēģiju var izmantot, lai gūtu peļņu no īstermiņa cenas svārstībām tirgū par pamatu tirdzniecībai izvēloties jaunākās ziņas un datus par naftas ražošanas apjomiem, piegādēm un pieprasījumu tirgū

 • Eliota viļņu kustības indikatora izmantošana vidēja termiņa tirdzniecībai ar naftu

Elliott viļņu kustības indikatoru vislabāk izmantot tirgojot laika diapazonā H1, H4, D1. Vairāk par šī indikatora izmantošanu analīzē un tirdzniecībā uzzināsi izlasot rakstu šeit.

 • Vidējā termiņa tehniskā analīze:

Kā noskaidrojām iepriekš, lai atvērtu ilgtermiņa pozīciju ir svarīgi izmantot tehnisko analīzi un pieejamos analītikas rīkus. Bet tehniskā analīze ir noderīga arī atverot vidēja un īstermiņa tirdzniecības pozīcijas. Lai to izdarītu pēc iespējas precīzāk, iesakām izmantot tehniskās analīzes indikatorus, piemēram, RSI u.c.

 • Īstermiņa tehniskā analīze:

Šie treideri parasti mēģina izmantot īstermiņa cenas kustības tirgū, lai gūtu peļņu no tā. Visbiežāk tiek izmantoti indikatori un dažādi palīglīdzekļi, lai noteiktu cenas kustības diapazonu un izmantotu cenas svārstības savā labā.

Naftas un naftas CFD tirdzniecības piemērs

Apskatīsim naftas cenas grafiku MetaTrader programmā. Zemāk atradīsiet WTI naftas D1 sveču grafika piemēru.

Šis būs tikai viens no piemēriem, kā apvienot dažādus tehniskās analīzes rīkus, lai veiktu cenas kustības tirgū analīzi.

Tagad apskatīsim naftas CFD tirdzniecības stratēģiju, izmantojot MetaTrader 5 Supreme Edition

Pirmkārt, savam grafikam pievienojiet zemāk minētos indikatorus:

 • EMA 100 (100 periodu eksponenciālais vidējās cenas kustības indikators)
 • Admiral Markets Supreme Edition Keltnera kanāla indikatoru
 • fraktālu indikators

Ja vēlies uzzināt kuri ir pasaulē visbiežāk izmantotie indikatori un kā tos izmantot, lai tirgotu naftas CFD, vienkārši izlasi rakstu par galvenajiem indikatoriem.

Naftas tirdzniecība WTI

Avots: Admiral Markets MetaTrader 5 Supreme Edition, CFD WTI, D1 - dienas grafiks, datu diapazons no 2019. gada 12. marta līdz 2020. gada 12. martam. Lūdzu, ņemiet vērā, ka pagātnes dati negarantē nākotnes veiktspēju!

Lai sagatavotos tirdzniecībai, variet pievienojiet augstāk minētos indikatorus savam grafikam un tirgot pēc zemāk atrodamajiem nosacījumiem

 • naftas cenas analīze: tirgojiet saskaņā cenas kustības tendenci trigū, izmantojot eksponenciālo vidējās cenas kustības indikatoru;
  • atveriet garo (pirkšanas) pozīciju, kad cena ir virs EMA 100;
  • atveriet īso (pārdošanas) pozīciju, kad cena atrodas zem EMA 100;
 • darījuma atvēršana pie cenas izlaušanās;
  • cenas izlaušanās virs Keltnera kanāla pretestības līnijas - garā pozīcija;
  • cenas izlaušanās zem Keltnera kanāla atbalsta līnijas - īsās pozīcija;
 • stop Loss
  • variet izvietot Stop loss līmeņus virs vai zem noslēdzošās fraktāles
  • pēc cenas atgriešanās Keltnera kanālā ir iespējama cenas korekcija.

nafta un naftas CFD tirdzniecība EMA 100

Avots: Admiral Markets MetaTrader 5 Supreme Edition, CFD WTI, H4 - četru stundu sveces grafiks, datu diapazons no 2019. gada 2. oktobra līdz 2020. gada 12. martam. Lūdzu, ņemiet vērā, ka pagātnes dati negarantē nākotnes veiktspēju!

Visgrūtākais darbs, iespējams, ir izvairīties no pozicionēšanas nepareizajā laikā, piemēram, kad tuvojas pretestības vai atbalsta līmeņi.

Tirdzniecībā viens no svarīgākajiem un reizē sarežģītākajiem uzdevumiem ir spēt atvērt tirdzniecības darījumu īstajā laikā.

Augstāk minētie indikatori var palīdzēt Jums pieņemt lēmumu par darījuma atvēršanu, kā arī dot signālus par cenas korekcijām tirgū. Atcerieties, ka indikatori negarantē peļņu, vai darījuma laicīgu atvēršanu, bet ir palīglīdzeklis, kas var būt noderīgs apvienojumā ar Jūsu tirdzniecības plānu un stratēģiju. Aicinām, pirms pievērsties tirdzniecībai ar reāliem līdzekļiem, pārbaudīt savas stratēģijas veiktspēju bezmaksas demo kontā.

Par to, kas ir demo konts un kāpēc to izmantot, pirms sāciet tirgot naftas CFD ar saviem līdzekļiem, noskaidrojiet noklikšķinot šeit.

Kādēļ Naftas CFD tirdzniecībai izvēlēties Admiral Markets

Tirgojot Naftas CFD ar Admiral Markets Jums tiks nodrošināts augstākais serviss un labākie tirdzniecības nosacījumu, kas ļaus samazināt Jūsu tirdzniecības izmaksas. Mēs piedāvājam:

 • tipiskais spreds tirgojot brent naftas CFD: 1 punkts;
 • minimālais tirdzniecības darījuma apjoms: 0.1 lote
 • varēsiet piekļūt tirgiem 24 stundas diennaktī, piecas dienas nedēļā;
 • saņemsiet kredītplecu vēlamajā apmērā - līdz pat 1:500 klientiem ar statusu "profesionāls klients" un 1:30 klientiem ar statusu "privāts klients";
 • tirgot ar starptautiski atzīta brokeru uzņēmuma starpniecību, kas ir uzraudzīts no Austrālijas Vērtspapīru un ieguldījumu komisijas (ASIC), Kipras Vērtspapīru un biržas komisijas (CySEC), Apvienotās Karalistes Finanšu uzraudzības iestādes (FCA) un Igaunijas Finanšu uzraudzības iestādes (EFSA).
 • piekļūsti populārākajām MetaTrader tirdzniecības programmām no Jums ērtas ierīces;
 • tirgojiet ASV akciju CFD bez komisijas maksas MetaTrader 5 programmā.
 • saņem bazmakas piekļuvi Admiral Markets MetaTrader Supreme Edition spraudnim, kas nodrošinās Jūs ar visu nepieciešamo - jaunāko tirgus informāciju, piekļuvi ekonomisko ziņu kalendāram, automatizētajam tehniskās analīzes rīkam, cenas indikatoriem u.c.
 • jūsu konts tiks aizsargāts no negatīvas bilances (lasi Negatīvās konta bilances aizsardzības politikas dokumentu) augstas tirgus volatilitātes apstākļos.

Naftas un naftas CFD tirdzniecība - noslēgums

Kā mēs noskaidrojām šajā rakstā, nafta ir svarīgākā un visplašāk izmantotā izejviela, ko tirdzniecībai izmanto treideri visā pasaulē. Naftas tirgus treideriem ir pievilcīgs dēļ tā nepastāvības un augstās tirgus volatilitātes, jo bez riska nav peļņas un otrādi. Tirgus volatilitāte jebkuram treiderim, kas vēlas nopelnīt ir izšķiroši svarīga.

Tirgojot Naftas CFD ir jābūt īpaši piesardzīgam, ņemot vērā ne tikai cenas volatilitāti, bet arī apstākļus kas cenu ietekmē - šie apstākļi var būt gan politiski, ekonomiski un balstīti sektora datos, gan ietekmēti no dažādiem gadījuma faktoriem.

Tieši šo iemeslu dēļ, pirms sāciet tirdzniecību ar saviem līdzekļiem, bezmaksas lejupielādējiet MetaTrader programmu un atveriet demo kontu, noklikšķinot uz banera zemāk, lai pārliecinātos par sava tirdzniecības plāna un stratēģijas veiktspēju.

nafta un naftas cfd tirdzniecība demo kontā

Cita noderīga informācija tavai izaugsmei

Par Admiral Markets

Admiral Markets ir vairākkārtējs starptautisku apbalvu ieguvējs, globāli regulēts Forex un CFD brokeris, kas piedāvā tirdzniecību ar vairāk kā 8000 finanšu instrumentiem izmantojot pasaulē populārākās tirdzniecības platformas MetaTrader 4 un MetaTrader 5.Sāc tirgot jau šodien!

Atruna: Sniegtie dati satur papildu informāciju attiecībā uz analīzi, prognozēm vai citiem datiem vai informāciju (turpmāk "analīzi"), kas publiskota Admiral Markets mājaslapā. Pirms investīciju lēmumu pieņemšanas, lūdzu, ņemiet vērā, ka:

 1. Analītika publicēta tikai informatīviem mērķiem un nav uzskatāma par personīgu piedāvājumu, ieteikumu vai aicinājumu pirkt vai pārdot kādu no finanšu instrumentiem.
 2. Jebkuru investīciju lēmumu klients veic pats. Admiral Markets nav uzskatāms par atbildīgu jebkuru zaudējumu gadījumā, neskatoties uz to, vai lēmums ir vai nav balstīts uz analītiku.
 3. Jebkuru šādu analītiku sagatavo neatkarīgs analītiķis (turpmāk "Autors"), balstoties uz personīgo viedokli.
 4. Lai nodrošinātu klienta interešu aizstāvību, Admiral Markets apstiprinājusi attiecīgas iekšējās procedūras, lai novērstu un pārvaldītu interešu konfliktus.
 5. Lai nodrošinātu analītikas avotu uzticamību, tiek izmantoti visi iespējamie saprātīgie līdzekļi, lai nodrošinātu, ka visi analītikas avoti ir uzticami un visa informācija ir pilnīga, Admiral Markets negarantē šādas analītikas pareizību vai pilnību. Jebkuri minētie skaitļi, saistīti ar pagātnes rezultātiem, un nav attiecināmi uz nākotnes rezultātiem.
 6. Analītikas rezultāti nav uztverami kā garantija no Admiral Markets puses, ka klientam būtu jāgūst peļņa no šīm stratēģijām vai ar tām saistītie zaudējumi būtu ierobežoti.
 7. Jebkurš vēsturisks sniegums, kas norādīts šajā publikācijā, nav uzskatāms kā garantija no Admiral Markets puses jebkādam nākotnes cenu kustībām tirgū. Finanšu instrumenta vērtība var gan pieaugt, gan sarukt un šīs vērtības saglabāšana netiek garantēta.
 8. Analītikā iekļautās prognozes var tikt pakļautas papildus maksai, nodokļiem vai citām izmaksām, atkarībā no publikācijas. Admiral Markets sniegto pakalpojumu izcenojumi ir publiski pieejami Admiral Markets mājaslapā.

Finanšu instrumenti, kuru tirdzniecībā tiek izmantots kredītplecs (tajā skaitā cenu starpības līgumi) ir spekulatīvas dabas un var radīt gan peļņu, gan zaudējumus. Pirms investīciju lēmumu pieņemšanas, aicinām konsultēties ar neatkarīgu finanšu padomnieku, lai pārliecinātos, ka izprotat saistītos riskus!