76% no Admiral Markets UK Ltd. privātajiem ieguldītājiem savos kontos zaudē naudu, veicot CFD tirdzniecību. CFD ir sarežģīti finanšu instrumenti un tiem ir augsts risks attiecībā uz strauju naudas zaudēšanu sviras finansējuma dēļ. 76% no Admiral Markets UK Ltd. privātajiem ieguldītājiem savos kontos zaudē naudu, veicot CFD tirdzniecību. Jums būtu jāapsver tas, vai izprotat, kā CFD darbojas, un vai jūs varat atļauties uzņemties augsto naudas zaudēšanas risku.

Admiral Markets Group sastāvā ir sekojošas kompānijas:

Admiral Markets Pty Ltd

Regulē Austrālijas vērtspapīru un investīciju komisija (ASIC)
Mājaslapa pieejama tikai angļu valodā
TURPINĀT

Admiral Markets Cyprus Ltd

Regulē Kipras vērtspapīru un biržu komisija (CySEC)
TURPINĀT

Admiral Markets AS

Regulē Igaunijas finanšu uzraudzības iestāde (EFSA)
Mājaslapa pieejama tikai angļu valodā
TURPINĀT

Admiral Markets UK Ltd

Regulē Lielbritānijas Financial Conduct Authority (FCA)
TURPINĀT
Piezīme: aizverot šo logu neizvēloties kompāniju, jūs piekrītat turpināt ar FCA (Lielbritānija) regulāciju.
Piezīme: aizverot šo logu neizvēloties kompāniju, jūs piekrītat turpināt ar FCA (Lielbritānija) regulāciju.
Uzraudzība CySEC fca

Tirdzniecība vērtspapīru tirgū

Vai zināji, ka vērtspapīru tirdzniecība ir viens no labākajiem veidiem kapitāla vairošanai? Daudzi no Jums varētu būt jau iepazinušies ar vērtspapīru tirgu - investējot obligācijās un uzņēmumu akcijās.

Šeit gan jāteic, ka izpratne par vērtspapīriem - to veidiem un tirgu kopumā var būt ļoti svarīga ceļā uz panākumiem - īpaši ņemot vērā, ka digitālajām tehnoloģijām attīstoties, vērtspapītu piedāvājums tirgū ir kļuvis daudzveidīgāks.

Vērtspapīru tirdzniecība

Šajā rakstā uzzināsiet:

 • kas ir vērtspapīri finanšu industrijā;
 • kādi vērtspapīri ir pieejami;
  • kas ir kapitāla vērtspapīri?
  • kas ir parāda vērtspapīri?
  • kas ir tirgojamie vērtspapīri?
 • kā sākt investēt vērtspapīros?
 • kā notiek kapitāla vērtspapīru pirkšana un pārdošana?
 • kā arī apskatīsim citas ar vērtspapītu tirdzniecību saistītās tēmas.

Kas ir vērtspapīri finanšu industrijā

Uz vērtspapīriem ir attiecināms jebkurš finanšu instruments kurā ir izteiktas tā īpašnieka saistības un mantiskās tiesības. Uzņēmumu akcijas un obligācijas ir populārākie no aktīviem vērtspapīru tirgū. Tāpat par vērtspapīru var uzskatīt tādu kontraktu, ko ir iespējams pirkt un pārdot un garantē tā īpašniekam tiesības uz aktīva daļu.

Vērtspapīri un to veidi

Attīstoties pasaules ekonomikām arī vērtspapīru tirgus ir kļuvis audzveidīgāks, piedāvājot aizvien plašāku klāstu investīcijām vērtspapīros. Divas plašāk zināmās vērtspapīru grupas ir kapitāla un parāda vērtspapīri.

1. Kas ir kapitāla vērtspapīri?

Kapitāla vērtspapīri ir iespējams viszināmākie aktīvi vērtspapīru tirgū un apliecina tā īpašniekam tiesības uz tāda uzņēmuma daļu, kas ir emitētas publiskā tirgū. Kā piemērus var minēt uzņēmumus Apple, British Petroleum u.c. Bet kāpēc uzņēmumi izvēlās piesaistīt kapitālu?

Viens no izplatītākajiem iemesliem ir, biznesa attīstīšana un paplašināšana, un šeit pastāv vairāki virzieni kuros uzņēmumam strādāt:

 • bankas aizņēmums;
 • privātas investīcijas, to piesaiste;
 • uzņēmuma akciju un obligāciju emitēšana un līdzekļu piesaiste no kapitāla tirgus.

Ja jūs iegādājaties publiskā tirgu emitētus uzņēmuma vērtspapīrus jeb akcijas, tas faktiski nozīmē, ka jūs esiet iegādājies īpašuma tiesības uz uzņēmuma daļu.

Pieņemot, ka jums pieder daļas uzņēmumā, peļņas gadījumā jums kā akcijas turētājam ir tiesības uz proporcionālu daļu no uzņēmuma peļņas, kas parasti tiek izmaksāta dividenžu veidā - turklāt, augot uzņēmuma peļņas rādītājiem jūs varat nopelnīt arī no akcijas vērtības pieauguma.

Par uzņēmumiem ar augstākajiem dividenžu maksājumiem uzziniet rakstā "Akcijas ar augstāko dividenžu ienesīgumu".

Vai zināji, ka Admiral.Invest kontu īpašniekiem ir piekļuve pasaules 15 lielākajām vērtspapīru biržām, sniedzot iespēju pirkt un pārdot uzņēmumu akcijas jeb daļas? Investējot tikai 1 EUR, jums būs iespēja piekļūt vērtspapīru tirgum un sākt pelnīt no iegādāto akciju dividendēm. Sāc akciju tirdzniecību jau tagad, vienkārši noklikšķini uz zemāk redzamā banera:

Tirgo vērtspapīrus ar Admiral Markets

Kas ir parāda vērtspapīri?

Ar parāda vērtspapīriem visbiežāk mē saprotam obligācijas. Ja uzņēmumam vai valstij trūkst līdzekļu un ir nepieciešams aizņēmums, visbiezāk šie līdzekļi tiek meklēti caur bankas aizdevumiem vai emitējot obligācijas.

Pēc parāda vērtspapīra (obligācijas) emisijas jeb izdošanas publiskā apgrozībā, investori kas šo vērtspapīru iegādājas kļūst par aizdevēju obligācijas īpašniekam.

Obligācija dod tiesības tās turētājam saņemt procentu jeb kupona maksājumus no obligācijas īpašnieka, kā arī saņemt pilnu pamatsummas apmaksu obligācijas dzēšanas dienā. Vairāk par obligācijām uzzini rakstā "Obligācijas un to veidi".

Investēšana parāda vērtspapīros ir daudz sarežģītāka par darījumiem ar kapitāla vērtspapīriem jeb akcijām. Turklāt, uzņēmumu obligāciju tirgus ir pārsvarā paredzēts institucionālajiem treideriem un investoriem.

Tas nenozīmē, ka šis tirgus ir "slēgts" privātiem investoriem - peļņu no procentu maksājumiem var gūt investējot arī biržā tirgojamajos fondos (ETF). Vairāk par šiem finanšu instrumentiem uzzināsiet rakstā "Kas ir ETF?".

Ja esiet izlēmis investēt parāda vērtspapīros bet neziniet ar ko sākt - tad viens no drošākajiem investīciju veidiem noteikti būtu, ieguldījumi valsts obligācijās, kas cita starpā ir izdarāms pērkot ETF fondu daļas, piemēram, Vanguard Long-Term Bond ETF - par kuru vairāk iespējams uzzināt šeit.

Lai investētu tieši šajā vai kādā citā fondā, kā arī iegādātos aktīvus no mūsu plašā vērtspapīru klāsta - izveidojiet savu Invest.MT5 kontu! Zemāk atradīsiet iepriekš minētā fonda cenas grafiku, kas pieejams MetaTrader 5 platformā, ko nodrošina Admiral Markets UK Ltd:

Vērtspapīru tirgus un fondu tirdzniecība

Atruna: Finanšu instrumenta grafiks ir paredzēts tikai informatīviem mērķiem un nav uzskatāms par personīgu piedāvājumu, ieteikumu vai aicinājumu pirkt vai pārdot kādu no Admiral Markets piedāvātiem finanšu instrumentiem - CFD, ETF, Akcijas). Lūdzu, ņemiet vērā, ka pagātnes dati negarantē nākotnes veiktspēju!

Vai zināji, ka Jums ir iespēja lejupielādēt Admiral Markets piedāvāto MetaTrader 5 tirdzniecības platformu BEZMAKSAS?

Pēc lejupielādes jums būs piekļuve vēsturiskajiem datiem, dažādiem aktīviem un plašam finanšu instrumentu klāstam. Platforma Jums noderēs arī turpmāk - kad soli pa solim iziesim cauri procesam, atverot pirkšanas un pārdošanas darījumus vērtspapīru tirdzniecībā. Lejupielādi bez maksas variet veikt noklikšķinot uz zemāk redzamā banera:

Tirgo vērtspapīrus ar MetaTrader5

Pirms pievēršamies investēšanai vērtspapīros, apskatīsim, kādi vēl vērtspapīri ir ieejami tirgū.

3. Kas ir fiksēto maksājumu vērtspapīri?

Fiksēto maksājumu vērtspapīri ir finanšu instrumenti, kuri tā turētājam nodrošina regulārus procenta likmes maksājumus un pamatsummas apmaksu vērtspapīra dzēšanas dienā. Fiksētie maksājuma vērtspapīri parasti ir attiecināmi uz parāda vērtspapīriem un kā populārākos var minēt obligācijas.

4. Kas ir ar ķīlu nodrošinātie vērtspapīri?

Ar ķīlu nodrošinātie vērtspapīri ir finanšu instrumenti, kas ir nodrošināti ar ķīlu. Kad tiek ņemts aizņēmums bankā, bankas var pārdot aizdevuma tiesības investīciju bankām, tāpēc bankām iegūstot papildu līdzekļus jauniem aizdevumiem.

Investīciju bankas attiecīgi aizdevumus apkopo, izveidojot kompleksus finanšu instrumentu produktus ar ķīlas nodrošinājumu, kas tiek pārdoti sekundārajā, specifiskāk, hipotekārajā tirgū - citām finanšu institūcijām.

Šie vērtspapīri tiek vērtēti ļoti pretrunīgi, īpaši ņemot vērā to lomu 2008. gada akciju tirgus sabrukumā.

5. Kas ir tirgojamie (marketable) vērtspapīri?

Tirgojamie vērtspapīri ir īstermiņa līkvīdi vērtspapīri, kurus bieži izmanto uzņēmumi, lai gūtu peļņu no uzkrātām naudas rezervēm. Uzņēmumi parasti uzkrāj naudas rezerves gadījumiem, lai spētu reaģēt noteiktos apstākļos, piemēram, pasargātu sevi no potenciālām krīzēm vai izmantotu gadījuma iespējas biznesa attīstībai.

Ņemot vērā, ka neizmantotā nauda nenes peļņu un nav izdevīga no biznesa viedokļa - uzņēmumi parasti daļu no uzkrātā kapitāla jeb naudas rezervēm iegulda īstermiņa, likvīdos vērtspapīros.

Tirgojamo vērstpapīru dzēšanas termiņš ir līdz vienam gadam un tie ir ātri konvertējami naudā - tās var būt akcijas ar augstu likviditāti, īstermiņa kooperatīvās vai valsts obligācijas u.c.

Tagad jūs ziniet nedaudz vairāk par vērtspapīru veidiem kas ir pieejami tirgū, tāpēc apskatīsim tuvāk kā notiek vērtspapīru pirkšana un pārdošana.

Kas ir vērtspapīri un kā veikt pirkšanas un pārdošanas darījumus ar tiem

Lai veiktu ETF daļu un akciju pirkšanas un pārdošana darījumus, veiciet šos trīs vienkāršos soļus:

 1. atveriet akciju un ETF tirdzniecības kontu;
 2. lejupielādējiet tirdzniecības platformu;
 3. atveriet tirdzniecības biļeti un veiciet pirmo darījumu!

1. Kā atvērt savu Admiral.Invest vērtspapīru kontu

Ja Jums vēl nav vērtspapīru konta un neziniet kā to atvērt - vienkārši sekojiet turpmākām norādēm. Ja jums konts jau ir atvērts - varat pāriet uz nākamo sadaļu kurā atradīsiet kā lejupielādēt vērtspapīru tirdzniecības platformu savā ierīcē.

Lai atvērtu kontu, vienkārši apmeklējiet Admiral Markets mājaslapu un noklikšķiniet uz zaļās pogas "Izveidot kontu".

Izveido kontu vērtspapīru tirdzniecībai

Aizpildiet obligāto informāciju laukos - norādot jūsu vārdu, e-pastu un paroli:

Reģistrējies lai piekļūtu vērtspapīru tirgumKad tas būs izdarīts, jūs nekavējoties saņemsies piekļuvi savam Treidera kabinetam! Caur to būs iespēja izvēlēties un atvērt Jums vēlamo tirdzniecības un investīciju kontu:

izveido vērtspapīru tirdzniecības kontuPēc tam kad noklikšķināsiet uz zaļā loga "Izveidot reālo kontu", jums būs iespēja izvēlēties konta veidu. Lai veiktu investīcijas vērtspapīros, piemēram, akcijās, obligācijās vai ETF - izvēlieties Invest.MT5!

Atver vērtpspīru tirdzniecības kontu

Pēc pieteikuma anketas aizpildīšanas, nepieciešamo dokumentu pievienošanas un verifikācijas, Jūs varēsiet atvērt Invest.MT5 kontu akciju ieguldījumiem. Pēc pieteikuma saņemšanas un apstiprināšanas jūs varēsiet lejupielādēt savu MetaTrader 5 platformu.

Sīkāku pārskatu par MetaTrader 5 konta atvēršanu atradīsiet "MetaTrader 5 pamācībā".

2. Kā lejupielādēt MetaTrader 5 platformu, lai sāktu akciju tirdzniecību

Treidera kabinetā, lapas apakšā, jūs atradīsiet saites tirdzniecības platformu lejupielādei. Izvēlaties MetaTrader 5 versiju un saviem iestatījumiem atbilstošu operētājsistēmu - attiecīgi MetaTrader 5 PC vai MetaTrader 5 MAC:

izvēlies OS savam vērtpspaīru tirgus kontamVienkārši sekojiet līdzi datora norādēm, lai veiksmīgi uzstādītu MetaTrader 5 platformu jūsu datorā vai jebkurā citā ierīcē.

3. Kā atvērt darījumus akciju pirkšanai un pārdošanai MetaTrader 5 platformā

Atveriet savu MetaTrader 5 platformu tirdzniecībai ar akcijām un sekojiet šiem soļiem:

 1. atveriet MetaTrader 5 platformu - galvenajā izlvēlnes sadaļā, lapas augšā - noklikšķiniet uz sadaļas "Skatīt". Izvēlēties "Tirgus apskats". Vai izmantojiet kombināciju Ctrl+M, lai atvērtu "Tirgus apskats" sadaļu un redzētu jums pieejamos finanšu instrumentus "Simboli" kolonnā;
 2. lai atrastu visus Jums pieejamos instrumentus tirdzniecībai, dodieties uz sadaļu simboli, vai izmantojiet kombināciju Ctrl+U;
 3. Atveroties simbolu logam Jūs atradīsiet visus pieejamos finanšu instrumentus tirdzniecībai, kā arī varēsiet tos pievienot savam "Tirgus apskatam".

Izvēlies vērtspapīru un tirgu savam tirdzniecības darījumam

Augstāk attēlā ir redzams Vanguard Long-Term Bond ETF grafiks kurā atvērts simbolu izvēlnes un darījumu specifikācijas logs - MetaTrader 5 tirdzniecības platformā kuru piedāvā Admiral Markets.

Atruna: Finanšu instrumenta grafiks ir paredzēts tikai informatīviem mērķiem un nav uzskatāms par personīgu piedāvājumu, ieteikumu vai aicinājumu pirkt vai pārdot kādu no Admiral Markets piedāvātiem finanšu instrumentiem - CFD, ETF, Akcijas). Lūdzu, ņemiet vērā, ka pagātnes dati negarantē nākotnes veiktspēju!

Pēc tam kad būsiet izvēlējies finanšu instrumentu ko vēlaties tirgot, noklikšķiniet "OK" - "Simboli" logā. Kad tas tiks izdarīts, Jūsu izvēlētais instruments tiks pievienots "Tirgus apskatam".

Ja vēlaties apskatīt Jūsu izvēlētā finanšu instrumenta grafiku, noklikšķiniet uz izvēlētā finanšu instrumenta "Tirgus apskats" logā un ievelciet to grafika zonā. Turpmāk jums būs iespēja atvērt tirdzniecības biļeti:

 1. noklikšķiniet uz grafika ar labo peles pogu;
 2. Izvēlieties "Tirdzniecība"
 3. Izvēlieties "Jauns orderis", vai arī nospiediet F9
 4. Atveroties tirdzniecības biļetei jums būs jāievada darījuma atvēršanas cena, stop loss un take profit līmeņi, kā arī darījuma apjoms ko vēlaties veikt.

Atver tirdzniecības darījumu ar vērtspapīriem

Augstāk attēlā ir redzams Vanguard Long-Term Bond ETF grafiks un darījumu atvēršanas logs - MetaTrader 5 tirdzniecības platformā kuru piedāvā Admiral Markets.

Atruna: Finanšu instrumenta grafiks ir paredzēts tikai informatīviem mērķiem un nav uzskatāms par personīgu piedāvājumu, ieteikumu vai aicinājumu pirkt vai pārdot kādu no Admiral Markets piedāvātiem finanšu instrumentiem - CFD, ETF, Akcijas). Lūdzu, ņemiet vērā, ka pagātnes dati negarantē nākotnes veiktspēju!

Uzzini vairāk par MetaTrader 5 tirdzniecības platformu, noskatoties zemāk atrodamo video:


Piezīme: video ir angļu valodā ar latviešu subtitriem.

Kas ir vērtspapīri - kāpēc pirkt un pārdot kapitāla vērtspapīrus ar Admiral Markets?

Ja esi nolēmis pirkt vai pārdot vērtspapīrus vai gūt ienākumus no parāda vērtspapīriem, investējot obligāciju ETF, Jums vajadzētu izveidot Invest.MT5 kontu. Šī konta īpašniekiem ir:

 • piekļuve pasaules 15 lielākajām biržām un iespēja izvēlēties starp tūkstošiem ETF un akciju no visas pasaules;
 • tirdzniecības konta atvēršana sākot ar 1 EUR depozītu, zemas komisijas - sākot ar 1 USD pie ASV akciju pirkšanas darījumu atvēršanas;
 • piekļuve tirgus datiem reālā laikā bez papildu maksas;
 • Iespēja saņemt dividendes no iegādātajām akcijām;
 • iespēja tirgot plaša spektra finanšu instrumentus jaunākajā MetaTrader 5 platformā.

Vienkārši noklikšķiniet uz zemāk redzamā banera, lai atvērtu kontu un iegūtu visas iepriekš minētās priekšrocības šodien!

Piekļūsti tirgum un sāc tirgot vērtpapīrus

Cita noderīga informācija

Ja vēlaties uzzināt vairāk par vērtspapīriem ar ausgtāko ienesīgumu vai lielākajām vērtspapīru biržām vai citiem jautājumiem, aicinam Jūs apmeklēt rakstu apmācību sadaļu, vienkārši noklikšķinot šeit.

Par Admiral Markets

Admiral markets ir vairākkārtēji starptautiski apbalvots un regulēts Forex un CFD brokeris, klientiem piedāvājot vairāk kā 8000 finanšu instrumentu tirdzniecībai MetaTrader 4 un MetaTrader5 platformās. Sāc finanšu instrumentu tirdzniecību jau šodien!

Atruna: Sniegtie dati satur papildu informāciju attiecībā uz analīzi, prognozēm vai citiem datiem vai informāciju (turpmāk "analīzi"), kas publiskota Admiral Markets mājaslapā. Pirms investīciju lēmumu pieņemšanas, lūdzu, ņemiet vērā, ka:

 1. Analītika publicēta tikai informatīviem mērķiem un nav uzskatāma par personīgu piedāvājumu, ieteikumu vai aicinājumu pirkt vai pārdot kādu no finanšu instrumentiem.
 2. Jebkuru investīciju lēmumu klients veic pats. Admiral Markets nav uzskatāms par atbildīgu jebkuru zaudējumu gadījumā, neskatoties uz to, vai lēmums ir vai nav balstīts uz analītiku.
 3. Jebkuru šādu analītiku sagatavo neatkarīgs analītiķis (turpmāk "Autors"), balstoties uz personīgo viedokli.
 4. Lai nodrošinātu klienta interešu aizstāvību, Admiral Markets apstiprinājusi attiecīgas iekšējās procedūras, lai novērstu un pārvaldītu interešu konfliktus.
 5. Lai nodrošinātu analītikas avotu uzticamību, tiek izmantoti visi iespējamie saprātīgie līdzekļi, lai nodrošinātu, ka visi analītikas avoti ir uzticami un visa informācija ir pilnīga, Admiral Markets negarantē šādas analītikas pareizību vai pilnību. Jebkuri minētie skaitļi, saistīti ar pagātnes rezultātiem, un nav attiecināmi uz nākotnes rezultātiem.
 6. Analītikas rezultāti nav uztverami kā garantija no Admiral Markets puses, ka klientam būtu jāgūst peļņa no šīm stratēģijām vai ar tām saistītie zaudējumi būtu ierobežoti.
 7. Jebkurš vēsturisks sniegums, kas norādīts šajā publikācijā, nav uzskatāms kā garantija no Admiral Markets puses jebkādam nākotnes cenu kustībām tirgū. Finanšu instrumenta vērtība var gan pieaugt, gan sarukt un šīs vērtības saglabāšana netiek garantēta.
 8. Analītikā iekļautās prognozes var tikt pakļautas papildus maksai, nodokļiem vai citām izmaksām, atkarībā no publikācijas. Admiral Markets sniegto pakalpojumu izcenojumi ir publiski pieejami Admiral Markets mājaslapā.

Finanšu instrumenti, kuru tirdzniecībā tiek izmantots kredītplecs (tajā skaitā cenu starpības līgumi) ir spekulatīvas dabas un var radīt gan peļņu, gan zaudējumus. Pirms investīciju lēmumu pieņemšanas, aicinām konsultēties ar neatkarīgu finanšu padomnieku, lai pārliecinātos, ka izprotat saistītos riskus!